Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

AutorPoruka
Gost
Gost

Prvenstvo Europe - Beograd Empty
PočaljiNaslov: Prvenstvo Europe - Beograd   Prvenstvo Europe - Beograd EmptyUto 27 Mar 2007, 12:56

HRVATSKA U FINALU
Sjajan uspjeh hrvatske muške stolnoteniske reprezentacije. Na Europskom prvenstvu u Beogradu naši stolnotenisači plasirali su se u finale momčadskog dijela gdje će igrati protiv velikog favorita Njemačke.
U polufinalu Hrvatska je igrala s Rumunjima protiv kojih je objektivno i bila blagi favorit. No nije to bio lagan meč. Umalo je sve prelomio dvoboj Roke Tošića i Constantina Ciotija koji je Rumunj kod rezultata 2:0 za Hrvatsku dobio rezultatom 3:2 sa 16:14 u petom setu.
U prvom meču Zoran Primorac igrao je protiv vrlo dobrog Andreia Filimona, ali u tri seta s 11:8, 11:6, 11:9 završio meč. Zatim je pobjedu upisao i Tan Ruiwu protiv Adriana Crisana 11:4, 11:6, 8:11, 11:7, a onda je došao na red meč Tošića i Ciotija. Roko je uzeo prvi set sa 14:12 da bi Cioti uzvratio s 11:7 i 11:9, ali Roko se ne predaje i s 11:5 poravnava na 2:2 u setovima. Peti set bio je pravi triler, no na kraju 16:14 dobiva ga Rumunj i smanjuje na 2:1.
U četvrtom dvoboju Zoran Primorac igrao je protiv Adriana Crisana, ali vrlo loše otvorio meč, izgubio glatko prva dva seta s 11:2, 11:4 i u "fiksu" izgubi i treći s 12:10 što je Rumunjima donijelo izjednačenje. Finale je bilo u rukama Tan Ruiwua koji je morao svladati Andreia Filimona. Dva puta je Filimon zaostajao set, vraćao se u meč, ali na kraju Tan Ruiwu slavi 11:4, 13:15, 11:6, 9:11, 11:8 i odvodi Hrvatsku u finale.
Tamo nas čekaju Nijemci koji će vjerojatno zaigrati u istoj postavi u kojoj su danas svladali Poljake, a to znači s Dmitrijem Ovčarovim, Timom Bollom i Christianom Süssom.
Finalni dvoboj na rasporedu je u utorak u 17 i 30.