PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

RUKOMET: Srbija ide na Svetsko prvenstvo!

Lauda

Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

RUKOMET: Srbija ide na Svetsko prvenstvo! Empty
PočaljiNaslov: RUKOMET: Srbija ide na Svetsko prvenstvo!   RUKOMET: Srbija ide na Svetsko prvenstvo! EmptyNed 15 Jun 2008, 20:14

RUKOMET: Srbija ide na Svetsko prvenstvo! V100223p0

Konačno! Rukometna reprezentacija Srbije, posle dva velika takmičenja koja je gledala na TV, kvalifikovala se na Svetsko prvenstvo, koje će u januaru 2009. godine biti održano u Hrvatskoj.

U triler-revanšu pred 6.000 frenetičnih navijača u niškom "Čairu", najbolji rukometaši naše zemlje pobedili su Čehe sa 29:24 (14:9). Da smo dali jedan gol manje, ne bismo prošli dalje. U prvom meču pre sedam dana u Češkoj bilo je 33:38.

Zahvaljujući većem broju golova u gostima, učestvovaćemo na Mondijalu, gde još od 2001. godine i brozne u Egiptu nismo osvojili medalju.

Obećao je u najavi meča selektor "orlova" Jovica Cvetković da ćemo razbiti Čehe sa deset i više golova razlike. Od toga nije bilo ništa...

Ali, najvažnije je da je Nikčević postigao gol za 29:24, minut i 40 sekundi pre kraja meča, posle čega smo, nebirajući sredstva, uspeli da sačuvamo našu mrežu.

Briljirao je tada golman Dimitrije Pejanović, koji je zaustavio dva pokušaja Čeha.

Loptu smo dobili 40 sekundi pre isteka 60. minuta i u paničnoj jurnjavi po terenu, odgovornost je pala na mladog Šešuma, koji je pod pritiskom šutirao preko gola.

Do kraja je ostalo osam sekundi, Mladen Bojinović je svesno isprovocirao sopstveno isključenje, ali je ukrao četiri sekunde Česima. Oni su umesto golmana ubacili igrača, sa sedmoricom napali petoricu srpskih rukometaša i kada su stvorili višak, lopta im je ispala i otkotrljala se u golmanov prostor...

Nastupilo je tada neopisivo slavlje u "Čairu", a sve loše u igri našeg tima iste sekunde je zaboravljeno. Šta je bilo, bilo je - idemo u Hrvatsku.

"Izgleda da je moralo ovako da bude. Iskidali smo živce i sebi i navijačima, ali u ovakvoj atmosferi nije moglo da se izgubi. Uvek ćemo igrati u Nišu! Ovo je srce Srbije", pričao je u transu Pejanović, jedan od junaka pobede.

Naši su u nekoliko navrata u drugom poluvremenu stizali na pet golova prednosti, ali bi na gotovo neverovatan način primali gol u narednih pet, šest sekundi, dok bi se raširenih ruku, slaveći, vraćali u odbranu. Samo jednom, u 37. minutu, imali smo "plus 6" (19:13), ali je tada velikom glupošću najiskusniji Ratko Nikolić dobio isključenje na dva minuta, tako da je vrlo brzo bilo 20:18.

Česi su u 53. minutu imali i napad pri rezultatu 27:24, ali na sreću nisu smanjili prednost Srbije na dva gola razlike.

Najefikasniji u timu Srbije bili su Mladen Bojinović i Ivan Nikčević sa po šest golova. Jan Filip postigao je sedam golova za goste.