Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

AutorPoruka
Gost
Gost

Rukomet: europsko prvenstvo Empty
PočaljiNaslov: Rukomet: europsko prvenstvo   Rukomet: europsko prvenstvo EmptyPet 18 Jan 2008, 20:24

UŠTIMANI PAKLENI STROJ
Balić genijalan, Hrvatska pobijedila
Rukomet: europsko prvenstvo 0458007.17
Poljaci nisu imali lijeka za Ivana Balića (FOTO:Cropix/Joško Ponoš)
Na krilima najboljeg rukometaša svijeta, koji uopće nije prošao pripreme, Červarovi izabranici su pokazali da su opet moćni. Na startu EP-a svladali su svjetske doprvake – Poljake.

Iako u momčadskom sportu nije fer hvaliti pojedinca, Ivano Balić je apsolutno zaslužio posebno poglavlje u uvodnom trijumfu Hrvatske na Europskom prvenstvu u Norveškoj. Červarovi su izabranici porazili aktualne doprvake svijeta Poljake sa 32:27, a presudio im je igrač koji umalo da nije ni doputovao u Stavanger. Srećom po Hrvatsku, stigao je, zaigrao i pokazao da potpuno zasluženo nosi titulu najboljeg rukometaša svijeta.

U prvom poluvremenu je uglavnom razigravao (ukupno je skupio sedam asistencija), a u samoj završnici, kada je bilo najvažnije, preuzeo je ulogu realizatora. Postigao je nekoliko pogodaka u seriji, utakmici zaključio sa sedam golova, ali i nekoliko briljatnih poteza. A prije ovog susreta zbog ozljede dva mjeseca uopće nije igrao?!

Što se tiče same utakmice, iako će krajnji rezultat sugerirati drugačije, Hrvatska je teško stigla do pobjede nad Poljskom. Utakmica je cijelo vrijeme bila u egalu, momčadi su se stalno izmjenjivale u vodstvo, s tim da je Hrvatska češće bila u prednosti. Na poluvremenu je bilo 14:14, a u nastavku su prvo Poljacima imali minimalnu prednost, a potom i hrvatski rukometaši.

Rukomet: europsko prvenstvo 0459007.17
Tonči Valčić je sjajno popunio Lackovićevo mjesto na vanjskoj poziciji (FOTO:Cropix/Joško Ponoš)

Odluka o pobjedniku je pala u zadnjih desetak minuta. Mirko Alilović je, kako je poslije utakmice rekao Balić, 'spustio roletu', nanizao nekoliko sjajnih obrana (ukupno 19 do kraja utakmice), a u napadu su se razigrali Balić, Tonči Valčić, pa i Pero Metličić, koji je cijeli susret imao problema sa šutem. Sve je rezultirao sigurnim trijumfom 32:27.

Pored Balića, sedam golova postigao je i Zlatko Horvat, dok je Valčić dodao pet pogodaka. Kod Poljaka je naraspoloženiji bio Mariusz Juracik s 11 golova, dok je Karol Bielecki dodao šest. Poljski vratar Slawomir Szmal skupio je 11 obrana, ali većinu u prvom poluvremenu.

U prvom susretu iz A skupine Slovenija je pobijedila Češku 34:32 (16:14). U dvoboju drugog kola hrvatsku reprezentaciju očekuje susret protiv Češke u petak u 17.15 sati, dok se u drugom dvoboju sastaju Poljska i Slovenija (20.15).
Net.hr
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Rukomet: europsko prvenstvo   Rukomet: europsko prvenstvo EmptyPon 21 Jan 2008, 19:14

78:1010

U naredni krug plasirale su se tri prvoplasirane reprezentacije.
Bodovi se prenose u drugi krug natjecanja
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Drugi krug   Rukomet: europsko prvenstvo EmptyPon 21 Jan 2008, 19:19

Gost

PočaljiNaslov: Re: Rukomet: europsko prvenstvo   Rukomet: europsko prvenstvo EmptySre 23 Jan 2008, 10:11

6. C. Gora 3 0 0 3 75-90 0

Parovi 2. kola (sri. 23. I.): Hrvatska - Crna Gora (16.15), Slovenija - Norveška (20.15), Poljska - Danska (18.15)

6. Island 3 0 0 3 67-89 0

Parovi 2. kola (sri. 23. I.): Mađarska - Island, Njemačka - Francuska, Španjolska - Švedska
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Rukomet: europsko prvenstvo   Rukomet: europsko prvenstvo EmptyČet 24 Jan 2008, 20:48

Gost

PočaljiNaslov: Re: Rukomet: europsko prvenstvo   Rukomet: europsko prvenstvo EmptyPet 25 Jan 2008, 09:57

Hrvatska će u subotu u 14.30 sati igrati protiv Francuske

Hrvatska protiv Francuske u polufinalu Europskog prvenstva! I to nakon 60-minutne drame protiv Norvežana u posljednjoj utakmici drugog kruga. Nikad lošija igra hrvatske reprezentacije, no i to je bilo dovoljno za spasonosni remi koji je donio drugo mjesto u skupini II.

Odluka je pala doslovce u posljednjim trenucima, 15 sekundi prije kraja neponovljivi Ivano Balić postigao je svoj deveti pogodak za hrvatsko vodstvo 23-22. Sljedeći pogodak Solberga nije bio bitan, utakmica je bila gotova i Hrvatska je treći put zaredom izborila polufinale EP-a.

Prve minute nisu slutile na dobro. Vorijev zicer obranio je Steinar Ege, Balić je promašio sedmerac, a Somić primio pogodak kroz noge. Hrvatska momčad nije igrala ništa bolje nego u utorak protiv Danske, ali Norvežani nemaju kvalitetu svojih južnih susjeda. I sami pate od gomile mana.

Rukomet: europsko prvenstvo Duvnjak_wPosebno kaotična hrvatska igra bila je sredinom prvog poluvremena, kada je Balić izašao s terena, a umjesto njega poziciju srednjeg vanjskog preuzeo mladi Domagoj Duvnjak. Pravo je čudo da Norvežani tada nisu stvorili osjetniju prednost, tim više što je Červarova momčad nakratko ostala s četiri igrača pri rezultatu 9-11. Spasitelj u tim trenucima bio je Blaženko Lacković s četiri pogotka zaredom.

Konfuzne su bile i zamisli izbornika Červara, godinama je Špoljarić bio nezamjenjiv u obrani, da bi protiv Norvežana prve minute dobio u - napadu. Iznenađenje je bilo i slanje Čupića na teren od prve minute, te rehabilitacija Kaleba nakon što je u dvije prethodne utakmice igrao šest minuta.

Rukomet: europsko prvenstvo Pero_wNi sredinom drugog poluvremena Norvežanima dva igrača viška na terenu nisu bila dovoljna da u negledljivoj utakmici slome hrvatski otpor. Umjesto toga, Hrvatska je u 17. minuti pogotkom Kaleba povela 18-17. Uzde utakmice tada su preuzeli Hrvati. Osovina Alilović - Balić, potpomognuta bekovima Lackovićem i Metličićem, vodila je hrvatsku reprezentaciju do remija vrijednog plasmana u polufinale Europskog prvenstva.

Turnir se seli u Lillehammer

Petak je na Europskom prvenstvu slobodan dan koji će reprezentacije iskoristiti za selidbu u 550 kilometara udaljeni olimpijski grad Lillehammer, poprište završnih dvoboja.

Najbolje tri reprezentacije iz skupina drugog kruga zaigrat će u Hĺkonovoj dvorani u polufinalu, odnosno u utakmici za peto mjesto. Igranje utakmica za sedmo ili deveto mjesto ovisi o potrebama olimpijskih kvalifikacija. Europsko prvenstvo završava u nedjelju, a finale se igra u 16 sati.
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Rukomet: europsko prvenstvo   Rukomet: europsko prvenstvo EmptySub 26 Jan 2008, 22:14

Finale : HRVATSKA - DANSKA

'Pakleni' u finalu Europskog prvenstva!

Rukomet: europsko prvenstvo Rukomet.wide
Hrvatska sutra u 16 sati igra finale protiv Danske koja je u drugom polufinalu svladala Njemačku 26-25

Nakon dva poraza od Francuza na velikim rukometnim natjecanjima, “pakleni” su u polufinalu nadvisili “tricolore” (24-23), pa već sada u džepu imaju barem srebrnu medalju. Bio je to infarktni kraj. Karabatić je promašio u 57. minuti, a onda je hrvatski napad trajao vječnost. Nije dosuđen sedmerac na Baliću, pa zaustavljen njegov prodor, da bi potom bio poništen pogodak Lackoviću.

'Pakleni' protiv Danske za europski naslov

Kada je izgledalo da “paklenima” nije suđeno da postignu pogodak, Lacković je projektilom rasparao mrežu 53 sekunde do kraja. U posljednjem francuskom napadu Narcisseov udarac je završio u korneru, a 13 sekundi uoči kraja Karabatićev udarac brani Somić. Uz pomoć stative lopta je završila u njegovim rukama, i kreće hrvatska “gusjenica” u Lillehammeru... Zasluženo, jer je u najvećem dijelu ogleda Hrvatska kontrolirala razvoj situacije na parketu.

Hrvatska je na “odmor” otišla sa dva pogotka prednosti (11-9). “Pakleni” nisu Francuzima u obrani dali disati. Karabatić je poluvrijeme završio sa šutom 1/5, a Fernandez 1/3. Tonči Valčić je bio neprelazan na lijevom halfu. Konstantno je bio suparničkim igračima “na ruci”, pa Francuzi nisu dolazili u priliku mirno šutirati. Odličan je bio na prednjem Vori, a Dominiković je u potpunosti ukočio Bertrand Gilla na crti.

Rukomet: europsko prvenstvo 111balicČvrst je na drugom halfu bio Petar Metličić, koji je ujedno bio i najraspoloženiji pojedinac “paklenih” u napadu. Tražio je dugo pravu pucačku formu, a u prvom dijelu polufinala ni jednom mu ruka nije zadrhtala. Pet puta je uputio loptu prema Omeyeru, jednom od najboljih svjetskih golmana, i svih pet puta je lopta ušla u mrežu. Hrvatski napad, za razliku od nekih drugih utakmica s Francuzima, nije srljao, već se strpljivom igrom tražila prilika. Razvlačila se francuska obrana i pritom tražila rupa. Zanimljivo, također, u hrvatskom vodstvu je Ivano Balić postigao prvi pogodak tek u 25. minuti, uz sveukupni šut 1/5 u prvom dijelu. Imala je Hrvatska tri puta i tri pogotka prednosti, a nakon izmjena strana Francuska se dva puta približila na jedan pogodak zaostatka.

Nakratko je igru zbog bolova u nozi morao napustiti Metličić, potom i Balić (ušao je Josip Valčić), a Abalo je u 39. minuti iz polukontre izjednačio na 14-14. Bilo je to razdoblje u kojem je Narcisse u francuskom napadu nastavio dobru partiju iz prvog dijela, a Hrvatska je ušla u probleme s realizacijom u napadu, pa je ubrzo najraspoloženiji francuski igrač donio i prvu prednost (16-15).

Bez obzira na čvrstu obranu, Hrvatska je prvo isključenje zaradila tek u 49. minuti, kada je Balić čudesno pronašao solo prodorom rješenje 20-19. Baš u toj dionici se istaknuo Vjenceslav Somić koji je obranio dva sedmerca (Abalou, Karabatiću), a na drugoj strani je mirnu ruku imao Čupić pa se Hrvatska ponovo našla u minimalnoj prednosti. Imali su “pakleni” i nekoliko probijanja, ali su se “izvadili” u obrani. Potom je uslijedila opisana završnica... (žp)

Rukomet: europsko prvenstvo 111peroOvo treba djeci puštati u školama

Prolazak u finale protiv Francuza jedna je od najvećih rukometnih pobjeda Hrvatske! Ovo što su dečki odigrali u polufinalnih 60 minuta je čista rukometna poezija. Mislim da dugo, jako dugo nitko nije odigrao tako taktički dobro kao što je Hrvatska protiv Francuza.

Naša obrana je bila fenomenalna. Mislim da snimku ove utakmice treba puštati u školama kao ogledni primjer kako igrati odličnu obranu. Također, velika je stvar odigrati ovakvu obranu s tako malo isključenja i to protiv vrhunskih igrača kao što su francuski. Sve to uz činjenicu da do 10 minuta prije kraja nismo imali raspoložene vratare - tek tada je Somić skinuo neke važne lopte.

Napad je bio vjerojatno najbolji što je mogao biti u ovom trenutku. Igrači koje smo čekali od početka sada su konačno bili tu. Uz Lackovića koji je zamijenio također odličnog Valčića sada je tu bio i Metličić koji je, po meni, odigrao ponajbolju utakmicu u dresu reprezentacije. Dugo nisam vidio Peru da ovako igra. Moram spomenuti i Ćupića koji je pokazao da ima veliko srce, ali i kvalitetu.

Ukratko, oduševljen sam.

Još ne znamo protiv koga igramo u finalu, ali bez obzira tko će biti na drugoj strani znam da možemo vjerovati u uspjeh jer je naša reprezentacija već pokazala da može iznenaditi bilo koga.

Još bih samo ponovio ono što je Velimir Kljaić rekao nama pred početak finala na OI u Atlanti: sport je kao skale, onaj prvi vidi sunce, ostali gledaju u guzice. Zlatko Saračević

jutarnji.hr
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda

Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

PočaljiNaslov: Re: Rukomet: europsko prvenstvo   Rukomet: europsko prvenstvo EmptyNed 27 Jan 2008, 12:18

Čestitam 59
Gost
Gost

Danska prvak Europe, HRVATSKA druga, nismo izgubili prvo, ali smo osvojili drugo mjesto

Hrvatsku pobijedili Danci i suci

Rukomet: europsko prvenstvo Poraz-vv

Hrvatska rukometna reprezentacija nije uspjela, po prvi puta, osvojiti Europsko prvenstvo u Norveškoj nakon što je u finalu u nervoznoj utakmici izgubila od Danske rezultatom 24-20.

Utakmicu nije započeo Nikša Kaleb zbog ozljede, a njegovo mjesto na lijevom krilu zauzeo je Vukić. Hrvatska reprezentacija se odmah na početku utakmice odvaja na 4-0, a Danci prvi pogodak postižu u 8. minuti. No, dolazi do pada hrvatske igre, uglavnom zbog ispodprosječne izvedbe u napadu i raspoloženog Hvidta, pa Danci izjednačuju na 6-6. Srećom, u tom razdoblju nismo zakazali u obrani. Danci prvi puta dolaze u vodstvo tek u 25. minuti nakon što je isključenje zaradio Špoljarić. Na odmor odlazimo sa zaostatkom od tri pogotka, 10-13.

Červar je za drugi dio mjenja obranu na 6-0, no Danska se odvaja, u jednom trenu i plus 6, u čemu su im umnogome pomogli i suci svojim čudnim odlukama kojima su poništili pogotke Lackovića i Čupića. U nekoliko navrata su 'pakleni' bili nadomak Danske, ali španjolski sudački par nije dozvolio da ozbiljnije zaprijetimo. Zbog nervoze uzrokovane njihovim odlukama, Lino Červar 'zaradio' je četiri minute isključenja naših igrača pa naši rukometaši nisu više imali snage prokrenuti utakmicu i Danci su postali europski prvaci.
Lauda
Lauda

Rukomet: europsko prvenstvo V84971p0

RUKOMET: Danci prvaci, Hrvati besni

Nedelja, 27. januar 2008. 18:20

Rukometaši Danske novi su šampioni Evrope. Veliko finale u Lilehameru u
nedelju nije bilo dramatično: Danska - Hrvatska 24:20 (13:10).

Posle tri uzastopne bronzane medalje, Danci su stigli do prvog
evropskog zlata, iako su prvi gol u finalu u norveškom zimovalištu
postigli u sedmom minutu, posle četiri pogotka Hrvatske.

Medjutim, od tog trenutka videlo se da je fizički dominantnom danskom
timu ostalo mnogo više snage posle osam iscrpljujućih mečeva na turniru
i pobede nad Nemcima u polufinalu (26:25).

Za razliku od njih, povredama opterećen hrvatski sastav, u finale je
došao posle golgote u subotu protiv vladajućih šampiona Francuza
(24:23) u jednom od najgrubljih mečeva koji su vidjeni na turniru.

Serija Danaca, predvodjenih levim krilom Larsom Kristijansenom (7/8 iz
igre), posle 0:4, zaustavila se odlaskom na poluvremen (13:10).

U nastavku Hrvati nisu uspeli ozbiljnije da pridju rivalu, a nervozu su
platili isključenjem selektora Lina Červara sedam minuta pri kraja.

bilo je 22:18, ali je tada usledio poslednji trzaj olimpijskih šampiona
i organizatora narednog Svetskog prvenstva u januaru 2009. godine.

Hrvati su na 22:20 za rivala imali dva puta loptu u posedu, ali nisu uspeli da postignu gol.

Jensen je povećao na tri razlike, a kada je krilni igrač Čupić promašio
sedmerac minut i 20 sekundi pre kraja, počelo je veliko slavlje Danaca
na terenu i tribinama.

Danci su pobedili i u meču u grupi, još ubedljivije - 30:20.

Francuzi su ubedljivo pobedili Nemačku u meču za bronzanu medalju -
36:26 (18:9), peti su Švedjani i oni će, uz učesnike polufinala, činiti
grupu timova koja je izborila direktan plasman na SP u Hrvatskoj 2009.