Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013 !!! ....

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
oko
Administrator
Administrator



Broj poruka : 200
Datum upisa : 28.02.2009

PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013  !!! .... Empty
PočaljiNaslov: PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013 !!! ....   PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013  !!! .... EmptyPon 23 Sep 2013, 23:02

http://www.vestinet.rs/tema-dana/merkelova-na-vrhuncu-moci

Neznam iz kog' nemačkog glasila i iz kog konteksta je izvučena ova napisana nebuloza .... ne potpisanog  “novinara”  (Tanjuga) ? jer, čitajući uglavnom svu vodeću štampu, koja se danas utrkivala da oplače jučerašnje izdešavane izbore u nemačkoj .... ISTINA je sasvim drugačija !!!!
I pored ogromne cenzure i tamo i kod nas (nezna se od puste “demokratije” gde je veća !) sva nemačka glasila bruje o tome, kako je koalicija CDU/CSU.... „ Merkels Sieg ist ein mittleres Polit-Mirakel !“ (Focus – online Presaseschau) odnosno, da je Merkelova pobeda jedno srednje-žalosno političko čudo !” jer Merkelova ubedljiva pobeda NIJE APSOLUTNA POBEDA !!!!... te da  NEMAJU apsolutnu većinu. Osvojili su 311 mandata, a za apsolutnu većinu je potrebno 316.
SPD ima 192, Levica 64 i Zeleni 63; ukupno 319, što je apsolutna većina.
Niko drugi nije prošao cenzus. Frau Merkel kaputt!!! Koalicioni partner FDP  ...sa kojima su na sreću prošli put mogli da sastave vladu .... Gvido Švestervele (Westerwelle) takođe kaputt !!!

E sad ...“pobednica” (ortodoksna DDR_ovka) ima noćima da viluje ... dumajući .... kako će da naštikla i sastavi vladajući penzus ... jer zbog čije babe zdravlja bi drugoplasirana izborna stranka – SPD bila sa njima u koaliciji ... kada ladno može da predvodi svoju koaliciju (zeleni + levica ) i praktično sprovodi svoju politiku ? I osim toga, NIJE ISTINA da u “ozbiljnim “ državama onaj ko na izborima ostvari NAJVIŠE glasova = UVEK I FORMIRA VLADU !
SPD je osvojio dovoljan broj mandata da formira svoju vladu i pošalje oštrokonđu i CSU (sa kojima se defakto nikada nisu – niti će slagati u bilo  čemu !) u opoziciju !!! Kako stvari stoje, koalicija CDU/CSU bi trebala da padne ... jer se iz aviona vidi da su presrećni da nemaju apsolutnu većinu jer ovako ... mogu svoje neuspehe uvek da tovare na leđa koalicionom partneru .... a SPD bi se samouništio ... ako bi stvarno ušao u Veliku Koaliciju.
Doduše, i ovo moje je možda samo subjektivno viđenje ali treba sačekati krajnji ishod jer što reče moja baka : “ Politika je ordinerna kurva ! “....a ja se sa takvima ne družim Question 
Prema tome .....
Čemu onda ovakvi, naši novinarski naslovi, ove naše bombaste izjave ... koje blage veze nemaju sa realitetom na terenu ? pig  Kome se time i zbog čega mi hoćemo da šlihtamo? Ne mogu da verujem !!!Laughing 
Svi ćute u svojim evropskim šupama i rupama (pa čak i krvati)....  ali samo mi 'ćemo opet da pametujemo i predajemo ? Malo li nam beše tadića i zlotvora ? drunken 
Ili će možda za sve ovo ... da im se i toma-diploma izvine 5 Evil or Very Mad
Nazad na vrh Ići dole
gradski-seljak
Član u razvoju
Član u razvoju



Broj poruka : 74
Datum upisa : 14.10.2009

PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013  !!! .... Empty
PočaljiNaslov: Re: PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013 !!! ....   PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013  !!! .... EmptySub 28 Sep 2013, 19:42

"Svi ćute u svojim evropskim šupama i rupama (pa čak i krvati).... "

oko moj narod su HRVATI, a ne krvati
Nazad na vrh Ići dole
 
PARASTOS NEMAČKIH IZBORA 2013 !!! ....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Izbori u Srbiji
» SRBIJA POSLIJE IZBORA 11.MAJA
» Istukla spikerku zbog izbora pesama
» "SSP sa Srbijom pre izbora, besplatne vize"
» "Dreamachine" - sloboda izbora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Politika :: U svetu-
Skoči na: