Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Rog: Srbija je zemlja sporta

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Rog: Srbija je zemlja sporta Empty
PočaljiNaslov: Rog: Srbija je zemlja sporta   Rog: Srbija je zemlja sporta EmptySub 28 Jul 2007, 17:37

Rog: Srbija je zemlja sporta

Rog: Srbija je zemlja sporta 2007_07_27_rog
Predsednik Međunarodnog olimpijskog komiteta (MOK) Žak Rog tokom posete Beogradu ocenio je da je Srbija prava sportska zemlja, što dokazuju i rezultati na Olimpijadama. „Za mene je Srbija zemlja koja je posebno jaka u timskim sportovima. Olimpijski rezultati to potvrđuju sa nekim istorijskim pobedama u košarci, rukometu, fudbalu i vaterpolu. Ne bi bilo fer da pomenem samo jednog sportistu, jer u timu svi članovi doprinose njegovom uspehu”, rekao je Rog za „Večernje novosti”.
Prvi čovek MOK-a istakao je da sa predsednikom Olimpijskog komiteta Srbije (OKS) Ivanom Ćurkovićem ima odličan odnos, koji nije samo profesionalne prirode.
„Imam odličan odnos sa Ivanom koji me informiše o specifičnostima sportskog pokreta u Srbiji. Znamo se dugo i dobro se slažemo, kako na profesionalnom planu, tako i privatno”, naveo je Rog.
Belgijanac je odao priznanje OKS za sve ono što je ta organizacija uradila do sada, a Rog je posebno apostrofirao Borislava Stankovića.
„Srpski olimpijski komitet je jedan od najstarijih u našem pokretu. Bilo je nekoliko rukovodilaca koji su služili ovom pokretu na najharizmatičniji i energičan način. Iako nisam voljan da pomenem ime jedne osobe, moram da odam priznanje Borislavu Stankoviću. On je posvetio svoj život sportu i edukaciji kao sportista i kao generalni sekretar FIBA”, istakao je Rog.
Govoreći o načinu na koji je u Beogradu organizovan Evropski olimpijski festival mladih (EYOF), zbog kojeg je i posetio Beograd, Rog je rekao:
„Znam koliko je sport važan u Srbiji i znam kako su strastveni navijači vaših reprezentacija. Ljudima koji su organizovali EYOF želeo bih da čestitam na posvećenosti i profesionalizmu. Iskreno se nadam da će ovaj EYOF iznedriti nove šampione po uzoru na moju zemljakinju Žastin Enan”, zaključio je Rog. (Mondo)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Rog: Srbija je zemlja sporta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srbija u predvorju EU
» Srbija - Portugal 1:1
» Srbija u Partnerstvu za mir
» FED KUP: Srbija u play off-u !!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: