Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 FED KUP: Srbija u play off-u !!!

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptySre 18 Apr 2007, 10:57

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54070p0

FED KUP: Odličan žreb za Srbiju
Utorak, 17. april 2007. 18:03

Od specijalnog izveštača Monda iz Plovdiva - Ivana Bogunovića

Reprezentacija Srbije imala je sreće prilikom žrebanja grupa za turnir Prve grupe Evro-afričke zone Federejšn kupa. Naše teniserke imenovane su za nosioce C grupe, u okviru koje će se sastati sa selekcijama Slovenije, Estonije i Švedske. Mečevi u grupi na rasporedu su u sredu, četvrtak i petak, dok su dueli odluke za plasman u plej-of za popunu Svetske B grupe zakazani za subotu.

"Umalo da bude savršeno. Prošli bismo bolje samo da smo umesto Slovenije izvukli Veliku Britaniju, a sve ostale rivalke mogli smo samo da poželimo. Mislim da imamo velike šanse da osvojimo prvo mesto u grupi i da je sasvim realno da se to desi", rekao je nakon žreba selektor Srbije Dejan Vraneš.

Tačan raspored i satnica turnira biće poznati tek u popodnevnim časovima, pošto organizatori žele da očuvaju neizvesnost tako što će derbi mečeve po grupama ostaviti za poslednji dan.

Najveći adut našeg tima, sedma igračica sveta Jelena Janković, prevalila je dug put iz SAD i konačno doputovala u Plovdiv u utorak oko 14 časova. Na aerodromu u Sofiji dočekali su je generalni sekretar Teniskog saveza Srbije Dušan Orlandić i predsednik Stručnog odbora Slobodan Vojinović. Jelena se smestila u hotel Novotel, u kojem boravi i ostatak reprezentacije, a nakon kraćeg odmora trebalo bi da odradi jedini trening pred početak takmičenja.

"U ovakvoj konkurenciji, Jelena je favorit sa kim god da se sastane. Ona može da pomogne našim neiskusnijim igračicama i ne sumnjam da će to i učiniti. Posle velikog uspeha koji je ostvarila osvajanjem turnira u Čarlstonu, sigurno će 'povući' celu ekipu da pruži maksimum", smatra Vraneš.

I dok se najbolja teniserka Srbije stavila na raspolaganje nacionalnom timu, Slovenija i Estonija nastupiće u Plovdivu bez svojih najvećih uzdanica. Za Sloveniju neće igrati Katarina Srebotnik, a za Estoniju Kaja Kanepi, pa čak ni druga igračica te zemlje Maret Ani.

Predvodnica slovenačke reprezentacije je Andreja Klepač (172. na WTA listi), Švedska od igračica za respekt ima samo Sofiju Arvidson (104), dok će Estoniju predstavljati Margarit Rutel i dve juniorke.

Na "drugoj tabli" Srbije smenjivaće se Vojislava Lukić (276) i Ana Timotić (394), a ona koja ne bude igrala singl, trebalo bi da bude partnerka Jankovićevoj u dublu.

(MONDO)


Poslednji izmenio dana Ned 22 Apr 2007, 10:35, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyPet 20 Apr 2007, 16:42

Fed kup: Poraz od Švedske 2:1


FED KUP: Srbija u play off-u !!! 2007_04_20_fed_kup
Ženska teniska reprezentacija Srbije poražena je u drugom kolu turnira prve grupe Evroafričke zone Fed kupa od Švedske rezultatom 2:1 i da bi sigurno osvojila prvo mesto u grupi i za siguran plasman u doigravanje, u petak joj je protiv Slovenije neohodna pobeda od 3:0. Pobedom naše selekcije od 2:1 stvorio bi se „krug ekipa” sa istim učinkom pa bi presudio odnos osvojenih i izgubljenih setova i gemova. Iako su Jankovićeva i Ana Timotić dobro počele odlučujući meč protiv Arvidson i Larson i prvi set dobile sa 7:5, u nastavku su igrale slabije i naredna dva seta izgubile rezultatom 3:6, 1:6. Prethodno su po jedan singl dobile obe ekipe. Prvi meč naša selekcija je izgubila. Vojislava Lukić poražena je od Šveđanke Johane Larson sa 2:1, po setovima 2:6, 6:4, 7:5.
Jelena Janković je pobedom nad Sofijom Arvidson od 2:0 (6:2, 6:0) izjednačila na 1:1. Srpska teniserka nije imala mnogo problema sa Šveđankom, koja je uspela da se ozbiljnije suprotstavi sedmoj teniserki sveta samo do 2:2 u prvom setu, nakon čega je Jankovićeva napravila brejk i rutinski odigrala do kraja meča. Reprezentacija Srbije takmiči se u C grupi, iz koje pobednik ide u plej-of za popunu Svetske B grupe. (Tanjug, B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyPet 20 Apr 2007, 18:56

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54371p0

FED KUP: Srbija prva u grupi, slede Rumunke
Petak, 20. april 2007. 17:42

Fed kup reprezentacija Srbije osvojila je prvo mesto u grupi C Prve grupe Evro-afričke zone, nakon što je u petak u Plovdivu savladala odgovarajuću selekciju Slovenije rezultatom 2:1.

Ključni poen za maksimalno važnu pobedu osvojile su Jelena Janković i Ana Timotić u dublu, u triler meču u kojem su dobile Mašu Zec Peškirić i Andreju Klepač sa 3:6, 6:2, 9:7.

Izabranice selektora Dejana Vraneša tako su izborile plasman u takozvani "mini plej-of", koji je na programu u subotu od 10.00 časova po lokalnom vremenu (9.00 po centralnoevropskom), gde će se sastati sa selekcijom Rumunije, odlučeno je žrebom.

Ukoliko Jankovićeva i drugarice budu uspešne i u tom duelu, u julu će igrati odlučujući susret plej-ofa za popunu Svetske lige, po principu Dejvis kup takmičenja.

Jankovićeva i Timotićeva prvi set su dobro počele (2:0), ali su onda zapale u krizu, pre svega zbog potpune neuigranosti (prvi put nastupile zajedno dan ranije protiv Švedjanki). Ipak, u drugom setu su uspele da se vrate u život.

Početak perioda bolje igre srpskih teniserki poklopio se sa dolaskom na teren Snežane Janković, majke naše najbolje igračice, početkom drugog seta. Jelena i Ana nakon toga su dobile četiri gema zaredom, što je bilo ključno za izjednačenje na 1:1.

U odlučujućem setu naše devojke su zapale u praktično izgubljen položaj. Gubile sa 2:0 i čak 5:2, ali su uprkos iscrpljenosti, pre svega Jelene Janković koja je odigrala čak pet mečeva za tri dana, uspele da pri rezultatu 5:3, spasu dve meč lopte, naprave brejk i posle rovovske borbe stignu do zlata vredne pobede.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyNed 22 Apr 2007, 10:34

Srbija u plej-ofu Fed kupa!

FED KUP: Srbija u play off-u !!! 2007_04_21_fedkup

Reprezentacija Srbije uspela je da se plasira u plej-of za popunu Svetske B grupe Fed kupa, pošto je u „mini plej-ofu” pobedila selekciju Rumunije rezultatom 2:1. U odlučujućem meču, srpski dubl u sastavu Jelena Janković i Ana Timotić bio je bolji od rumunskog dubla koji su činile Madalina Goineu i Monika Nikuleski, u dva seta, rezultatom 6:4, 6:1. U prvom meču Ana Timotić je bila poražena 2:1 (1:6, 6:4, 6:3) od 192. igračice sveta Madaline Goineeve, dok je Jelena Janković bila bolja od Joane Raluku Olaru 2:0 (6:3, 6:4). Protivnik Srbije u plej-ofu još uvek nije poznat, a čelnici Teniskog saveza Srbije najavili su mogućnost da u tom meču za našu selekciju nastupi i Ana Ivanović. (B92)

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm
FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm
FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyNed 22 Apr 2007, 15:58

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54583p0

Ana Ivanović:Želim da igram za reprezentaciju
Nedelja, 22. april 2007. 13:44

Iako zbog kondicionih priprema nije mogla da učestvuje na duelima u Plovdivu, Ana Ivanović se iskreno obradovala uspehu svojih koleginica, koje su uspele da obezbede plasman u plej-of za popunu Svetske grupe Federejšn kupa.

"Neopisivo mi je drago što su pobedile, svaka im čast. Radujem se jer znam koliko smo bile blizu prošle godine i koliko sam bila razočarana što nismo uspele. Delim njihovu sreću", izjavila je za "Sportski žurnal" Ana Ivanović.

Trenutno 15. igračica sveta dodala je da silno želi da bude deo reprezentacije u odlučujućem duelu, koji se igra sredinom jula.

"Životna mi je želja da igram u Fed kupu, jer prvo, predstavljam svoju zemlju, a drugo Jelena Janković i ja bismo bile jedan od najjačih timova. Sve sada zavisi kako će Teniski savez komunicirati sa mnom, jer do sada to nije bilo najbolje. Bilo je ranije mnogo problema, ali nadam se da će sada sve biti korektno. Selektor Dejan Vraneš mora brzo da me kontaktira kao i Savez kako bismo sve vreme bili u vezi", dodala je Ivanovićeva.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyNed 22 Apr 2007, 16:00

Sa Anom Ivanović u ekipi imali bi realne šanse da prođemo play off

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyNed 22 Apr 2007, 16:05

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54545p0

Jelena Janković: Ponosna sam i srećna

Poslednji forhend Monike Nikulesku završio je u mreži, a Jelena Janković je glasnim krikom i padom na šljakasti teren proslavila pobedu Srbije i plasman u plej-of za popunu Svetske B grupe Fed kupa. Sedma igračica sveta svakako je slavila i to što su nadljudski napori koje je uložila tokom ova četiri dana dobili svoj pun smisao.

"Ovaj trenutak je veličanstven i ove emocije ne mogu da se porede ni sa čim. Igrati za svoju zemlju je nešto posebno, izgarati za svaki poen, dati sve od sebe i pored svih nepovoljnih okolnosti", izjavila je Jankovićeva.

Jelena je podsetila da je ovaj rezultat pre početka takmičenja predstavljao gotovo "nemoguću misiju".

"Imala sam veliku želju da pomognem reprezentaciji da ostvari ono što je delovalo neostvarivo i ono što smo godinama pokušavali. U nekim trenucima tokom svih ovih mečeva osećala sam izuzetan umor, ali želja za pobedom motivisala me je da idem dalje i borim se. Ponosna sam i srećna jer je ovo veliki uspeh za srpski tenis - prvi put u istoriji nalazimo se nadomak Svetske grupe", rekla je heroina našeg nacionalnog tima.
FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54545p1

Džej-Džej, još jednom svaka čast!

Rezime Jeleninog života u poslednjih šest dana: u nedelju je osvojila WTA turnir u Čarlstonu, zatim je autom, avionima i kombijem putovala do Plovdiva jedan i po dan, a onda za četiri dana odigrala sedam mečeva, odnosno 16 setova, uključujući tri "dupla programa", sačinjena od uzastopnih singl i dubl okršaja. Bez obzira na sve, i u najkomplikovanijim situacijama imala je snage da se našali, nasmeje, ohrabri saigrače i odgovori zahtevima brojnih fanova.

"Jelenu poznajem iz Teniskog kluba Crvena zvezda, dok je još bila devojčica. Kada je emotivno vezana za neko okruženje, spremna je da pogine za pobedu. Fizički umor ne znači joj ništa. Ovo što je uradila za reprezentaciju je iracionalno, sa teniskog stanovišta, sa stanovišta njene karijere, kako god hoćete. Puno je rizikovala, ali ona je takva", rekao je za MONDO Slobodan Vojinović, predsednik Stručnog saveta TSS i jedan od članova naše ekspedicije u Plovdivu.

(specijalni dopisnik MONDA iz Bugarske Ivan Bogunović)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyNed 22 Apr 2007, 16:08

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54541p0

FED KUP: "Ludilo" u srpskom taboru

Četiri dana velike borbe, uspona i padova, izgaranja na terenu do granice iscrpljenosti, konačno su u subotu rezultirali trijumfalnim završetkom turnira Prve grupe Evro-afričke zone. Ženska reprezentacija Srbije savladala je Rumuniju sa 2:1 i time stekla pravo da se u julskom plej-ofu plasira u Svetsku B grupu, koja obuhvata drugu elitnu osmorku svetskog tenisa.

"Uspeli smo uz veliku pomoć sreće, ali ipak je činjenica da je svaka igračica bila prava kada je bilo najpotrebnije. Najvažnije je da smo prošli i da se pod ovako velikim psihofizičkim opterećenjem niko nije povredio", rekao je za MONDO selektor Dejan Vraneš, dok se na centralnom terenu teniskog kluba Lokomotiva iz Plovdiva odvijalo veliko slavlje svih prisutnih Srba, ali i Bugara, koji su od početka do kraja takmičenja davali podršku našoj selekciji.

Vraneš je u Bugarsku doveo tri malo poznate teniserke, kojima se dan pred prvi meč, direktno posle trijumfa u Čarlstonu, priključila sedma igračica sveta Jelena Janković. Mladi trener strahovao je od žreba, jer je bio svestan da bismo mogli da završimo u teškoj grupi i grčevitoj borbi za opstanak u Evro-afričkoj zoni. Ipak, sreća je umela da isprati hrabre i poslednja dva dana nepokolebljive Srpkinje.

"Da smo u timu imali Anu Ivanović, ovakav rezultat predstavljao bi veliki uspeh. Bez nje, mislim da smo napravili pravi podvig. Jelena je došla u Plovdiv umorna, ali je čudo koliko se borila, čak i protiv autsajdera. Njoj svakako pripadaju najveće zasluge, medjutim, svaki Srbin je ovde dao svoj doprinos - igračice, moji saradnici iz Teniskog saveza, fizioterapeut, novinari, ambasador u Sofiji", naglasio je emotivni Vraneš.

Ana Timotić u subotu je prošla kroz pakao. Izgubila je napola dobijeni singl protiv Gojnee, provela tri sata u najgorem "bedaku", iščekujući dubl meč, a onda u ključnim trenucima smogla snage da prebrodi krizu i donese našem timu puno važnih poena.

"Ne pitajte kako sam se osećala. Kada je Jelena pobedila Olaru, umesto da se radujem, totalno sam se 'smorila' jer sam shvatila da smo u tom trenutku već mogli da slavimo, samo da ja nisam ispustila iz ruku svoj meč. Da sam izgubila glatko, ne bi mi bilo teško", rekla je Timotićeva.

Pri rezultatu 1:1 malo ko je imao poverenja u naš dubl, koji pre četvrtka i poraza od Švedjanki nikada nije nastupio zajedno. Jankovićeva je očigledno kuburila sa snagom, a Timotićeva sa samopouzdanjem...

"Jelena je za nas izvukla meč i čitav turnir, tu nema dileme. Prošle godine smo za dlaku izgubile od Izraela, a sada nam se to vratilo. Hvala i našem fizioterapeutu Dijani Ninić, koja je upotrebila sva poznata i nepoznata sredstva da nas oporavi i pripremi za dubl", dodala je Ana.

Selektor Vraneš rekao je i da do poslednjeg poena nije bio siguran u pobedu, čak i kada je bilo 5:1 u drugom setu.

"Videli ste iz kakve situacije smo se mi izvukli protiv Slovenije. To je igra u kojoj samo par vezanih poena može da preokrene čitav meč. Da su Rumunke napravile samo jedan brejk, one bi preuzele inicijativu i ja ne znam da li bih uspeo da podignem naše. Zato sam prezadovoljan što su Jelena i Ana bile maksimalno koncentrisane i pri rezultatu 5:1, 40:0. Odigrale su kako treba do samog kraja".

(specijalni izveštač MONDA iz Bugarske Ivan Bogunović, www.mtsmondo.com)

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm
FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm
FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm FED KUP: Srbija u play off-u !!! Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyUto 24 Apr 2007, 02:07

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54703p0

Živojinović: Sa Anom možemo na vrh

Teniski savez Srbije priredio je u ponedeljak u Skupštini grada svečanu konferenciju za novinare, na kojoj je Jeleni Janković i ostalim članicama Fed kup reprezentacije odato priznanje na ostvarenom plasmanu u plej-of za popunu Svetske B grupe.

"Čestitam devojkama na sjajnom rezultatu. Retko ko je za svoju zemlju uradio ovo što je uradila Jelena. Hvala joj na tome, ali čestitamo i ostalim teniserkama, selektoru Dejanu Vranešu i članovima stručnog tima. Mi u Savezu dugo pričamo kako imamo kvalitet da osvojimo Fed kup i nadam se da ćemo jednog dana uspeti u tome", rekao je predsednik TSS Slobodan Živojinović.

On je izrazio uverenje da ovaj uspeh predstavlja samo početak puta ka mnogo većim ostvarenjima.

"Da sačekamo sredu, da vidimo sa kim i gde ćemo se sastati u plej-ofu. Mislim da sa igračicama kakve imamo možemo ne samo da uspešno prebrodimo taj meč, nego i da se ubrzo nadjemo u najelitnijoj diviziji Fed kupa", rekao je Živojinović.

Kako bi Srbija prvi put zaigrala u najjačem sastavu, neophodno je da se postojećem timu priključi i Ana Ivanović, koja je na turniru Prve grupe Evro-afričke zone nastupila prošle godine. Ovog puta, ona je odlučila da nastupu u reprezentaciji pretpostavi fizičke pripreme na Karibima.

"U Svetskoj grupi se mečevi igraju po bitno drugačijem sistemu. Umesto četiri, traju samo dva dana i uveren sam da će u izmenjenim okolnostima po nas biti mnogo jednostavnije da izvedemo najjači tim. Igračice će se suočavati sa programom koji je manje zahtevan od dosadašnjeg", ističe čelnik TSS.

Javni poziv Ivanovićevoj u svom stilu je uputila Jelena Janković.

"Nije baš za medije, ali moram da kažem da sam jutros ustala rano, otišla na pijacu i pre dolaska na ovu konferenciju spremila ručak. Pozivam Anu da dodje da ruča sa nama, ako hoće, treba samo nešto malo da posoli i začini", izjavila je Jankovićeva.

Uz napomenu da se u prethodnom delu izlaganja, naravno, radilo o šali, ona je naglasila da je Ana deo reprezentacije i da svakako ima mesto u Fed kup ekipi.

"Jedna smo od retkih zemalja sa dve igračice u samom svetskom vrhu. Ana je jedna od nas i želimo da bude sa nama. Na njoj je da odluči da li to može".


Generalni direktor TSS Dušan Orlandić izjavio je da su razgovori sa Ivanovićevom, njenim roditeljima i menadžerom već otvoreni, ali da oni neće biti vodjeni preko medija.

Žreb za julske plej-of mečeve biće obavljen u sredu, tačno u podne, u sedištu ITF u Londonu. Potencijalni protivnici Srbije su selekcije Slovačke, Hrvatske, Kanade i Australije.

Podsetimo, plasman u plej-of ostvarila je reprezentacija u sastavu: Jelena Janković, Ana Timotić, Vojislava Lukić, Nataša Zorić, selektor Dejan Vraneš, trener i predsednik Stručnog odbora TSS Slobodan Vojinović i fizioterapeut Dijana Ninić.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptySub 28 Apr 2007, 18:59

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V54924p0

FED KUP: Srbija sa Slovačkom za elitu

FED kup reprezentacija Srbije igraće protiv Slovačke u plej-ofu za popunu Svetske grupe, odlučeno je u sredu žrebom koji je održan u Londonu.

Domaćin ovog duela biće selekcija Slovačke, koja je prošlog vikenda ubedljivo poražena od Čehinja sa 5:0, a mečevi plej- ofa igraju se 14. i 15. jula.

Najbolja igračica Slovačke je Danijela Hantuhova (14. na WTA listi), a u timu su još Žanet Husarova, Magdalena Ribarikova i Dominika Cibulkova.

Reprezentacija Srbije učešće u plej-ofu izborila je nakon što je proteklog vikenda trijumfovala na kvalifikacionom turniru koji je igran u Plovdivu.

U ostalim mečevima plej-ofa sastaće se:

Austrija - Izrael
Belgija - Kina
Japan - Nemačka
Španija - Češka
Australija - Ukrajina
Kanada - Argentina
Hrvatska - Tajvan

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyPon 09 Jul 2007, 01:40

FED KUP: Ana propušta meč sa Slovačkom?

FED KUP: Srbija u play off-u !!! 2007_07_08_ana
Ana Ivanović je uspela da stigne do polufinala Vimbldona i taj uspeh odvešće je na peto mesto liste najboljih igračica sveta. Posle poraza od Venus Vilijams Ivanovićeva je doputovala u Beograd, a u ponedeljak će otići u Rim na pregled zbog problema sa meniskusom. „Press” prenosi da će srpsku teniserku pregledati isti specijalista koji joj je lečio povredu članka posle turnira u Berlinu. Novi problem Ane Ivanović mogao bi da predstavlja glavobolju selektoru Fed kup selekcije Srbije Dejanu Vranešu pred duel sa Slovačkom u plej-of susretu za ulazak u Svetsku grupu.
Iako je najavljeno da bi Srbija konačno mogla da zaigra u najjačem sastavu u Košicama narednog vikenda, ta želja neće biti ostvarena, ukoliko italijanski lekar ne odobri Ivanovićevoj nastup u Slovačkoj.
Naime, Vraneš je za meč u Košicama prijavio ekipu u sastavu Jelena Janković, Ana Ivanović, Vojislava Lukić i Ana Timotić.
Na drugoj strani i Slovakinje imaju problema oko sklapanja ekipe - Danijela Hantuhova dovela u pitanje svoj nastup za reprezentaciju takođe zbog zdravstvenih problema, dok je i učešće veoma dobre Dominike Cibulkove neizvesno. Selektor Mojmir Mihal u nacionalni tim uvrstio je još Janu Juricovu i Kristinu Kucovu. (Mondo)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyUto 10 Jul 2007, 00:43

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V63219p0



Ana Ivanović ipak igra u Slovačkoj?
Ponedeljak, 9. jul 2007. 20:25

Selektor Fed kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš uveren je da će 14. i 15. jula u Košicama moći da računa na najjači sastav, što znači da će se Jeleni Janković, Vojislavi Lukić i Ani Timotić priključiti i Ana Ivanović.

Posle turnira u Vimbldonu, na kojem je dogurala do polufinala, Ana je otputovala u Italiju, kako bi joj desno koleno pregledao jedan od najboljih svetskih stručnjaka. Nezvanično, peta teniserka sveta ima problem sa meniskusom, što se moglo naslutiti tokom TV prenosa iz trećeg gren slema sezone.

"Ana je rekla da će 99 odsto doći u Slovačku i igrati za reprezentaciju. Pregledaće je čovek koji je 20 godina lečio Alberta Tombu i ja samo mogu da kažem da se nadam najboljem", izjavio je Vraneš za MONDO.

Na pitanje šta ako Ana ipak dobije preporuku da odmori od tenisa, odgovorio je kratko:

"Zasad ne razmišljam o tome".

Veći deo srpske ekspedicije leti za Slovačku u utorak, dok bi Jelena i Ana trebalo da doputuju dan kasnije.

U slučaju pobede, Srbija će definitivno ostaviti za sobom Evro-afričku zonu i postati član Svetske B grupe, gde joj je po pojedinačnom rejtingu igračica i mesto. Barem dok ne izbore pravo da se takmiče u A grupi!

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptySre 11 Jul 2007, 16:18

FED KUP: Samo da Ana bude dobro

FED KUP: Srbija u play off-u !!! 2007_07_11_ana
Deo ženske teniske reprezentacije Srbije, tačnije Vojislava Lukić i Ana Timotić sa članovima stručnog štaba, doputovao je u Košice gde će se 14. i 15. jula boriti protiv reprezentacije Slovačke za ulazak u Svetsku B grupu Fed Kupa, a nestrpljivo se očekuje dolazak Jelene Janković i Ane Ivanović. „Nastup Ane Ivanović je i dalje neizvestan. Sa nestrpljenjem cekamo vesti iz Italije o zdravstvenom stanju Ane Ivanović i nadamo se najboljem. Naš prvi reket, Jelena Janković u Košice stize u četvrtak i odmah će ići na trening kako bi se adaptirala na podlogu”, raportira selektor Fed kup reprezentacije Srbije Dejan Vraneš.
Ana Ivanović muku muči sa kolenom i zbog toga je otputovala na preglede i terapiju u Italiju. Konačno „zeleno” ili „crveno” svetlo daće italijanski lekari. Ni slovačka reprezentacija vervatno neće biti kompletna, jer je prvi reket Danijela Hantuhova takođe povređena i iscrpljena.
Vojislava Lukić i Ana Timotić su u utorak imale trening i osetile su podlogu, a utisak je da im ona odgovara.
„Očekivali smo da je teren znatno brži i teži za igru, ali nas je umesto toga u Košicama dočekala znatno sporija podloga, možda sporija i od šljake na Rolan Garosu iako je ovde reč o nekoj vrsti tepiha. Igrala sam već na ovakvim terenima i mogu reći da mi se dopada, odgovara mojoj igri. Ambijent u kojem ćemo se sudariti sa reprezentacijom Slovačke je sjajan, impresivan i garantuje da će ovaj meč proteći u jednoj zaista lepoj slici, verujemo pozitivnoj za nas”, rekla je treći reket Srbije Vojislava Lukić.
Inače, prema izveštaju Teniskog saveza Srbije, u Košicama je kišovito i prohladno, a interesovanje za meč je veliko.
„Na aerodromu nas je dočekalo više od 15 novinara slovačkih medija, veliki broj kamera i fotoreportera. Domaćin je izuzetno ljubazan i zadovoljni smo svim uslovima i gostoprimstvom. Smešteni smo malo izvan grada, na jednom uzvišenju, duboko u šumi, tako da imamo mir. Hala u kojoj će meč biti odigran je nova, savremena i ima fenomenalne uslove. Prima 6.200 gledalaca, a inače služi za odigravanje hokejaških utakmica. Očekujemo da naše devojke dođu i bodre naši košarkaši koji igraju u KK Košice, inače trostrukom prvaku Slovačke”, kaže sportski direktor TSS Aleksandar Bolić. (Mondo)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptySre 11 Jul 2007, 22:17

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V63474p0



FED KUP: Stiže Ana, ali Jovanović!
Sreda, 11. jul 2007. 17:59

Čekajući da sazna šta se tačno dogadja sa kolenom Ane Ivanović, stručni štab ženske teniske reprezentacije Srbije zapao je u klasičan šahovski "cajtnot", pa je u sredu odlučio da u Košice pozove 507. igračicu sveta Anu Jovanović.

Ona će biti rezerva za slučaj da njena slavna imenjakinja zbog povrede bude morala da otkaže nastup na meču protiv Slovačke, koji se 14. i 15. jula igra za popunu Svetske B grupe.

Jovanovićeva bi u Košice trebalo da doputuje u toku dana ili najkasnije u četvrtak, kada iz Beograda stiže i Jelena Janković, koja je dobila tri dana odmora po završetku Vimbldona.

Sa stručnim štabom u Slovačkoj se već nalaze Vojislava Lukić (214. na WTA listi) i Ana Timotić (442). Po propisima Fed kupa neophodno je da u timu budu četiri igračice.

Reprezentacija u sastavu Janković, Lukić, Timotić i Nataša Zorić u aprilu je izborila plasman u plej-of Evroafričke zone, a Ana Ivanović potom je najavila da će se staviti na raspolaganje nacionalnom timu za predstojeće akcije.

Ukoliko ona otkaže, a za Slovakinje zaigra Danijela Hantuhova, srpski tim će umesto relativno lakog posla imati pred sobom veoma težak zadatak.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyČet 12 Jul 2007, 20:13

FED KUP: Ana Ivanović ne igra protiv Slovačke

FED KUP: Srbija u play off-u !!! 2007_07_12_ana
Ana Ivanović definitivno je otkazala učešće u reprezentaciji Srbije za predstojeći meč baraža Federejšn kupa za popunu Svetske B grupe protiv Slovačke, koji će ovog vikenda biti odigran u Košicama. „Rezultati koje sam dobila vezani za moj meniskus nisu dobri. Prethodnih nekoliko dana nadala sam se da će se desiti čudo, ali mi je lekar saopštio da moje koleno definitivno nije spremno za tenis i da u naredne dve sedmice moram da mirujem. To znači da neću moći da igram za reprezentaciju Srbije ovog vikenda i zbog toga sam veoma razočarana. Zaista sam se radovala tom meču, posebno zbog njegovog velikog značaja. Devojkama koje će igrati želim sve najbolje”, navodi se u saopštenju Ane Ivanović.
Zbog povrede kolena, koja ju je mučila za vreme Vimbldona, srpska teniserka je morala da otkaže i učešće na turniru u San Dijegu, a očekuje da bi na teren mogla da se vrati 6. avgusta u Los Anđelesu, kako bi bila spremna da od 13. avgusta brani titulu u Torontu. (Mondo)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyPet 13 Jul 2007, 13:36

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V63566p0



FED KUP: Jelena vodi Srbiju u elitu
Cetvrtak, 12. jul 2007. 19:26

Trećeg dana priprema za duel sa Slovačkom u Košicama Fed kup reprezentacija Srbije odradila je jedan trening, a zvezda dana bila je Jelena Janković koja se u četvrtak priključila ostatku ekipe.

Budući da je Ana Ivanović zbog povrede kolena definitivno otkazala nastup u Košicama, Jankovićeva je ponovo ostala jedina zvezda u timu, a u nakon kraćeg odmora treća teniserka sveta odradila je prvi trening u Slovačkoj.

Iako još uvek oseća bolove u ramenu Jankovićeva je još jednom istakla da želi da da sve od sebe kako bi Srbija prošla u Svetku grupu, a svi u našem timu veruju da će ona odraditi posao koji je započela proletos u Plovdivu.

"Odradila sam prvi trening i osetila podlogu. Arena u kojoj ćemo igrati sjajno izgleda, baš kao i teren i verujem da ćemo uživati u mečevima. Mnogo mi je žao što je Ana morala da otkaže učešće zbog povrede, jer samim tim će nam biti veoma teško da pobedimo Slovačku. Takodje sam izuzetno premorena, imala sam terapije u Beogradu u poslednja dva dana, ali ću ipak pokušati da izvučem maksimum iz sebe i pomognem koliko mogu u ovom trenutku svom timu. Da nije reč o reprezentaciji ne bi me ništa nateralo da ovog vikenda izadjem na teren. Mom telu je potrebna regeneracija i odmah posle Fed kupa idem na zasluženi odmor jer je iza mene nekoliko napornih meseci", rekla je Jankovićeva.

Pored Jankovićeve, boje Srbije u Košicama braniće Vojislava Lukić, Ana Timotić I Ana Jovanović.
Žreb za meč izmedju Slovačke i Srbije održaće se u petak prepodne.

Početak duela zakazan je za subotu u 16 časova, a svakako najzanimljiviji će biti meč izmedju treće Jelene Janković i 12. igračice sveta Danijele Hantuhove u nedelju. Za meč u Košicama vlada ogromo interesovanje tako da je za halu kapaciteta 6.200 mesta, već prodato preko 5000 karata.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyPet 13 Jul 2007, 19:54

FED KUP: Obavljen žreb, derbi u nedelju

FED KUP: Srbija u play off-u !!! 2007_07_13_fed
Teniski duel Fed kup reprezentacija Slovačke i Srbije za plasman u Svetsku ligu u subotu će otvoriti najbolja slovačka teniserka Danijela Hantuhova i Ana Timotić, odlučeno je u petak žrebom u Košicama. Njih dve meč početi u 16 časova, a potom sledi duel najbolje srpske teniserke Jelene Janković i drugog reketa Slovačke Dominike Čibulkove. U nedelju od 14 sati igraće se derbi - Hantuhova i Jelena Janković, a potom Čibulkova i Ana Timotić. Na kraju dana igraće dubl za koji su prijavljene Hantuhova i Žanet Husarova sa slovačke strane i Janković i Vojislava Lukić sa srpske strane.
Selektor Srbije Dejan Vraneš rekao je da su teniserke spremne za meč sa Slovačkom. „Nisam očekivao da ćemo igrati bez Ane Ivanović, ali verujem u moj tim, u moje igračice, borićemo se do kraja i imamo šanse da pobedimo”, rekao je Vraneš.
Selektor Slovačke Mihal Moimir izrazio je zadovoljstvo žrebom, zbog toga što će prvi meč igrati Hantuhova. „Nas je pozitivno iznenadila vest da Ana Ivanović neće igrati za Srbiju, ali opet, to ništa ne znači, jer srpski tim je jak. Treba ozbiljno pristupiti meču i pobediti ih”, dodao je Moimir.
Najbolja srpska teniserka Jelena Janković rekla je da nema nikakvog značaja to što će ona u subotu igrati drugi meč. „Nije važno da li igram prvi ili drugi meč. Nadam se samo da ću dati svoj maksimum, jer se ni ja ne osećam baš najbolje. Ovo je Fed kup i sve je moguće. Videćemo šta ce na kraju biti”, dodala je ona.
Prvi reket Slovačke Danijela Hantuhova ocenila je da su šanse 50-50 odsto. „Doputovala sam u Košice u petak ujutru i odradila trening, upoznala se sa halom i terenom i zadovoljna sam. Što se tiče meča smatram da su šanse 50:50 i ne može se predvideti šta će biti, svaki poen će biti jako bitan”.
Na pitanje novinara da li se seća meča Fed kupa koji je prvi put u istoriji odigran u Košicama i ujedno time poslednji do sada u ovom gradu 1997. godine kada je bila deo tima i imala 14 godina, a kada je Slovačka igrala protiv Švajcarske koji je tada predvodila Martina Hingis, Hantuhova je odgovorila: „Isto me je pitao i vozač dok sam dolazila sa aerodroma, ali ne sećam se toliko tog meča. Znam samo da smo izgubili 2:3 i nadam se da sada nećemo doživeti isto, da ćemo ovaj put imati više sreće”.
Hanuhova je trenutno 12. tensierka sveta, a sa Džej-Džej se do sada na WTA turu sastajala dva puta, uz jedan poraz (2004. godine) i jednu pobedu (2006. godine). (Mondo)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptySub 14 Jul 2007, 21:36

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V63755p0



FED KUP: Srbija gubi od Slovačke 1:0
Subota, 14. jul 2007. 17:27

Najbolje teniserke Srbije gube rezultatom 1:0 u duelu protiv selekcije Slovačke koji se igra u Košicama za popunu Druge divizije Svetske grupe u okviru Federejšn kupa.

U prvom meču najbolja teniserka domaćeg tima Danijela Hantuhova bez većih problema je nadigrala Anu Timotić sa 6:1, 6:2 i Slovačkoj donela prednost uoči drugog singl duela u kome će snage odmeriti Jelena Janković i Dominika Cibulkova.

Timotić je u prvom meču pokušala da pruži otpor favorizovanoj Hantuhovoj, ali je 12. igračica sveta odmah nametnula svoj ritam igre i bez mnogo napora ostvarila pobedu.

Drugog dana takmičenja, u nedelju, u Košicama na programu su mečevi Janković - Hantuhova, odnosno Timotić - Cibulkova, dok je za meč dubla najavljen sastav Janković/Vojislava Lukić - Hantuhova/Žanet Husarova.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! EmptyNed 15 Jul 2007, 19:50

FED KUP: Srbija u play off-u !!! V63821p0



FED: Slovačka u Svetskoj grupi
Nedelja, 15. jul 2007. 17:23

FED kup reprezentacija Slovačke pobedila je Srbiju 3:1 i plasirala se u Svetsku grupu. Tako je moralo biti, jer je previše pehova pratilo naše teniserke - od povrede i otkazivanja Ane Ivanović, preko bukvalno cedjenja Jelene Janković prvog dana duela sa Slovačkom...

Danijela Hantuhova, prvi reket Slovačke, donela je svojoj zemji u nedelju još jedan poen za vodjstvo od 2:1. Hantuhova je savladala Vojislavu Lukić sa 2:0, po setovima 6:0, 6:2.

Kao da se nešto urotilo protiv srpskih teniserki u Slovačkoj. Jelena je u subotu jedva ustala i odigrala dva poslednja poena, donevši Srbiji prvi bod. U nedelju je Vojislava Lukić, rezerva Jelene Janković, takodje imala problema - u drugom setu joj je pozlilo i na trenutak je čak izgubila svest!

Hala u kojoj je igran FED Kup duel je sve samo ne human. Vazduh je težak, topao i nije čudo što je Vojislava tražila pomoć."Igrala sam mnogo turnira i veoma sam umorna. Uslovi u hali su teški, mnogo je ljudi i toplo je, tako da mi je trebao predah u tom trenutku", rekla je Lukić posle meča..

Vojislava ima veliki potencijal, ali još joj nije vreme za "krupne zverke", a Hantuhova to svakako jeste. Dvanaesta igračica sveta brzo je ostvarila brejk u prvom setu da bi ga dobila 6:0, a u drugom eetu srpska teniserka probala je da pruži nešto jači otpor.Sve što je uspela da uradi bilo je osvajanje drugog gema za 1:1. U nastavku meča, Hantuhova je Vojislavi dozvolila da osvoji još samo jedan gem i sa 6:2 donela Slovačkoj trijumf.

"Igrala sam mnogo puta sa teniserkama koje su medju prvih 100, 60, 50, ali nikada sa onim u prvih 20. Danijela je najbolja igračica sa kojom sam se do sada sastala", rekla je Lukić na konferenciji za novinare posle meča.

Konačan trijumf Slovačkoj donela je Dominika Cubulkova, koja je i u subotu protiv Jelene Janković pokazala veliku snagu. Cubulkova je sa 2:0 (6:4, 6:2) pobedila Anu Jovanović (pozvana u reprezentaciju umesto Ane Ivanović).

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty
PočaljiNaslov: Re: FED KUP: Srbija u play off-u !!!   FED KUP: Srbija u play off-u !!! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
FED KUP: Srbija u play off-u !!!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Srbija u predvorju EU
» Srbija - Portugal 1:1
» Srbija u Partnerstvu za mir

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: