Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty
PočaljiNaslov: Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju   Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju EmptyPon 29 Jan 2007, 21:43

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju

Ana sa Perijevom, Jelena odmara

Od dve najbolje srpske teniserke na „Torej Pan Pacifik openu“ u Tokiju (1,34 miliona dolara) prva će takmičenje započeti Ana Ivanović, dok će Jelena Janković, od danas zvanično 10. na svetu, u prvom kolu biti slobodna.


Ana, inače peti nosilac, sutra se sastaje sa Šenej Peri (44), dok će Jelena, četvrti favorit, u drugom kolu za protivnicu najverovatnije imati Kineskinju Ji Ženg (34).

- Neću igrati u prvom kolu što će je dobro, jer ću imati više vremena da ispravim greške sa Australijen opena. U Tokiju postoje samo dva terena i to je problem, jer nema dovoljno termina za trening. Uz to, podloga je veoma brza, potpuno drugačija nego na prethodnom turniru u Melburnu, ali neću dozvoliti da mi to zasmeta. Kao i obično, daću sve od sebe, a videćemo kako će biti - kaže Jelena Janković, koja je prošle godine eliminisana već u prvom kolu.

Ana Ivanović je otpustila Australijanca Dejvida Tejlora, u Tokiju će raditi samo sa kondicionim trenerom Skotom Bernsom, u međuvremenu je nazadovala dva mesta na WTA rang-listi i sada je 16. teniserka sveta, ali očekuje se da savlada Amerikanku Peri. Ukoliko se to desi, u drugom kolu igraće sa boljom iz duela Aiko Nakamura (Japan) - Mara Santanđelo (Italija), a onda je žreb u četvrfinalu dovodi do Jelene Janković. Pobednica srpskog derbija u polufinalu bi igrala sa najboljom teniserkom sveta i prvom kosturašicom Marijom Šarapovom, ukoliko ona do tada odigra na visokom nivou. Vodeći nosioci u donjoj polovini žreba, sa kojima naše teniserke ne mogu da se sretnu pre finala, su Martina Hingis, branilac titule Elena Dementijeva, Danijela Hantuhova i Na Li.

Napred cure Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty
PočaljiNaslov: Srpski derbi u četvrtfinalu turnira u Tokiju odigran u tri s   Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju EmptySub 03 Feb 2007, 15:00

Srpski derbi u četvrtfinalu turnira u Tokiju odigran u tri seta
Ana asovima pobedila Jelenu!
Ana Ivanović je slavila pobedu u srpskom derbiju u četvrtfinalu turnira u Tokiju! Šesnaesta teniserka sveta uspela je da savlada Jelenu Janković sa 3:6, 6:4, 6:2 i plasira se u polufinale u kojem je jutros po našem vremenu trebalo da se sastane sa prvom teniserkom sveta Ruskinjom Marijom Šarapovom.

Bio je to zvanično četvrti meč najboljih srpskih igračica. Ako se ne računa meč iz Montreala, koji je Jelena predala bez borbe i pre nego što je izašla na teren, ovo je druga pobeda Ivanovićeve. Prvu je izvojevala 2005. godine u Cirihu.

U prvom setu, Ivanovićeva je odservirala čak sedam asova, ali ni to joj nije bilo dovoljno da osvoji set. Jankovićeva je uspela da održi ravnotežu, a potom načini i dva brejka za 6:3.

U drugom delu igre, obe su popustile na servisu, izmenjale su brejkove pre nego što je Ana u sedmom gemu načinila odlučujući korak ka izjednačenju na 1:1 u setovima. Mlađa Beograđanka je pokazala psihološku stabilnost u setu odluke. Posle 2:2, uspela je da osvoji četiri gema zaredom u trećem setu i dođe do drugog okršaja u karijeri sa Šarapovom od koje je izgubila jesenas u Lincu sa 7:6, 7:5.

Posle meča koji je trajao 102 minuta, Jankovićeva je kao pravi sportista čestitala na pobedi mlađoj koleginici.

- Ana je odigrala odlično, možda i jedan od svojih najboljih mečeva ove godine. Očigledno je bio njen dan, dok ja nisam bila na svom nivou. Opet sam imala dosta šansi, ali ih nisam iskoristila! Ani sve čestitke. Naravno, krivo mi je što sam izgubila, tako je uvek kada ne pobedim, ali zaista sam se iscrpela i fizički i psihički u ovih mesec dana. Teško je održati formu i biti motivisan posle nekoliko jakih turnira, naročito grend slema, gde je uvek velika tenzija - rekla je Jelena.

Deseta teniserka sveta sada stiže na kraći odmor u Beograd. Tu će, kako kaže, napuniti baterije za sledeće turnire, u Dubaiju i Dohi.

- Odigrala sam puno teških mečeva, ali je bilo vredno! Ostvarila sam svoj cilj, da uđem u prvih deset najboljih teniserki sveta, iako nisam očekivala da ću u tome uspeti posle samo mesec dana takmičenja u 2007. Na turniru u Tokiju nikad nisam dobro igrala. Nisam ljubitelj ove podloge i teško mi je da nađem ritam. U svakom slučaju, odigrala sam četvrtfinale, što i nije tako loše! Protiv Ane sam katastrofalno servirala, slabo mi je išao prvi servis, a teško je načiniti brejk ako protivnica dobro servira. U svakom slučaju, moram da ostanem pozitivna i veoma sam srećna što napokon idem kući - rekla je Jelena.

Ivanovićeva je bila zadovoljna svojom igrom. Ubacila je čak 12 asova uz procenat od 65 odsto ubečenih prvih servisa.

- Bio je to dobar meč. Obe smo dobro igrale. Na momente je bilo veoma tesno uz duge razmene udaraca i mnogo dobrih poena. Mislila sam o svojoj igri, da budem nisko, da se krećem napred i da napadam. U drugom i trećem setu sam bolje vraćala njen servis, što je bila bitna razlika. Uspela sam da osvajam gemove na svoj servis i lake poene na prvi servis, a to je bilo ključno - kaže Ana.

Ivanovićeva je odala priznanje Jeleni na dobrim rezultatima u ovoj sezoni.

- Pre ovog susreta odigrala je nekoliko zaista dobrih mečeva, jako dobro joj ide. Znala sam da će biti teško. Jelena vraća dosta lopti, ali za mene je bilo bitno da igram svoju igru i da stalno napadam - rekla je polufinalistkinja Tokija.

Z. Kecman - T. Dragojević

Izvor: Blic

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm
Dočekaćemo mi i srpsko finale nekog mastersa Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju   Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju EmptySub 03 Feb 2007, 18:02

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u finale međunarodnog turnira u Tokiju, koji se igra za nagradni fond od 1.340.000 dolara. Njena protivnica u polufinalu Ruskinja Marija Šarapova predala je meč pri vođstvu naše teniserke od 1:0 u setovima.
U drugom polufinalu turnira sastaju se se Švajcarkinja Martina Hingis i Ruskinja Elena Dementijeva.
(U medjuvremenu odigran i Ana u finalu igra sa Hingisovom)
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju   Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju EmptyNed 04 Feb 2007, 00:51

Napred Anaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!
Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju   Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju EmptyNed 04 Feb 2007, 18:29

Lauda ::
Napred Anaaaaaaaaaaaaaa !!!!!!!!!!
Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm

Zna li neko ima li prenosa ovog meča ???

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju   Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju EmptyNed 04 Feb 2007, 18:51

Poraz Ivanovićeve u finalu Tokija
4. februar 2007.

Srpska teniserka Ana Ivanović poražena je u finalu Pan Pacifik opena koji se u Tokiju igrao za nagradni fond od 1,3 miliona dolara. Ona je izgubila od švajcarske teniserke Martine Hingis sa 2:0 – po setovima 6:4, 6:2, u meču koji je trajao sat i 10 minuta. Hingisova, koja je prošle godine u finalu Tokija izgubila od Elene Dementijeve, stigla je do trijumfa zahvaljujući snažnim udarcima sa osnovne linije. Teniserki iz Švajcarske ovo je rekordna peta titula u japanskoj prestonici, pošto je prethodno slavila i 1997, 1999, 2000. i 2002. godine, a tako je prestigla Lindzi Devenport, koja je u Japanu četiri puta bila najbolja. „Veoma sam ponosna na svoje rezultate u Tokiju. Znala sam pre finalnog meča da ću u slučaju pobede postati rekorder”, rekla je Hingisova.
19-godišnja Ivanovićeva stigla je do finala odličnom igrom, a u polufinalu joj je zbog povrede predala meč prva nositeljka turnira Marija Šarapova. Ovo je bio drugi međusobni duel Ivanovićeve i Hingisove. Naša teniserka u prvom je slavila sa 6:2, 6:3 u finalu turnira u Montrealu prošle godine. Ovo je prva titula za Švajcarkinju posle pobede u Rimu prošle godine. (B92)

Ali u svakom slučaju Ana svaka ti čast !!!
Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty
PočaljiNaslov: Re: Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju   Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Srpske teniserke počinju učešće na turniru u Tokiju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jelena 12, Novak 14. na svetu!
» Srpske patriote

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: