Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Jelena 12, Novak 14. na svetu!

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyPon 08 Jan 2007, 16:52

Jelena 12, Novak 14. na svetu!
stana - 8. januar 2007.

Najbolje rangirana teniserka Srbije Jelena Janković za korak se približila ulasku u 10 najboljih teniserki sveta. Jelena je posle osvojenog turnira u Ouklendu 12. teniserka sveta, dok je Ana Ivanović i dalje 14. U prvih deset teniserki došlo je do jedne promene. Ruskinja Dinara Safina ušla je po prvi put u Top 10 posle osvojenog turnira u Sidneju, i tako potisnula Niko Vaidisovu na 11. mesto.

TOP 10:
1. Žistin Enan-Arden (Belgija) 3998 (0)
2. Marija Šarapova (Rusija) 3532 (0)
3. Ameli Morezmo (Francuska) 3391 (0)
4. Svetlana Kuznjecova (Rusija) 2523 (0)
5. Kim Klajsters (Belgija) 2215 (0)
6. Nađa Petrova (Rusija) 2189 (0)
7. Martina Hingis (Švajcarska) 2063 (0)
8. Elena Dementijeva (Rusija) 1875 (0)
9. Pati Đnider (Švajcarska) 1578 (0)
10. Dinara Safina (Rusija) 1475 (0)
...12. Jelena Janković (Srbija) 1296
...14. Ana Ivanović (Srbija) 1087.
Najbolje rangirani srpski teniser, Novak Đoković prema očekivanju posle osvojenog turnira u Australiji od ponedeljka je na najboljoj poziciji u karijeri, pošto je na novoj ATP lisgti 14. teniser sveta. Janko Tipsarević koji je izgubio na startu turnira u Hobartu, i dalje je 64. na listi. U samom vrhu, Ivan Ljubičić posle pobede na turniru u Kataru napredovao je za jednu poziciju i sada je četvrti, dok je Džejms Blejk peti.
Rang lista prvih 10:

1. Rodžer Federer (Švajcarska) 8120 (0)
2. Rafael Nadal (Španija) 4525 (0)
3. Nikolaj Davidenko (Rusija) 2825 (0)
4. Ivan Ljubičić (Hrvatska) 2570 (+1)
5. Džejms Blejk (SAD) 2530 (-1)
6. Endi Rodik (SAD) 2415 (0)
7. Tomi Robredo (Španija) 2374 (0)
8. David Nalbandijan (Argentina) 2295 (0)
9. Mario Ančić (Hrvatska) 2060 (0)
10. Fernando Gonzales (Čile) 2015 (0)
...14. Novak Đoković (Srbija) 1530.
(B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptySre 10 Jan 2007, 11:53

Pobede srpskih teniserki u Sidneju
Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo teniskog turnira u Sidneju, pošto je Ruskinja Nađa Petrova predala meč u drugom setu. Ivanovićeva je prvi set dobila sa 6-2, a u drugom je vodila sa 4-2, u trenutku kada je Petrova predala meč. Na istom turniru, Jelena Janković je rano jutros po srednjoevropskom vremenu savladala Australijanku Samantu Stosur sa 2:0 (6-2, 7-6). U trećem kolu turnira u Sidneju Ana Ivanović se sastaje sa Čehinjom Nikol Vaidisovom, a Jelena Janković sa Francuskinjom Ameli Morezmo.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptySre 10 Jan 2007, 23:19

Jelena "preslišala" Morezmo

Jelena 12, Novak 14. na svetu! 158043149245a4d50461b4frz7
Beta
Naša najbolje rangirana teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira Medibank open u Sidneju.
Ona je posle fantastične igre, naročito u drugom setu, savladala prvog nosioca turnira Ameli Morezmo sa 2:0, po setovima 7:5 i 6:0.
Najbolje rangirana Srpska teniserka Jelena Janković još jednom je na impresivan način potvrdila da se nalazi u fantastičnoj formi , pošto je u četvrtfinalu turnira u Sidneju bukvalno razbila prvog nosioca i treću teniserku sveta Ameli Moresmo.
Jelena je od samog starta počela da diktira tempo, a posle izjednačenog početka ( ne računajući loš start i deficit od 0:3), sa dva brejka bodrena i od nekoliko desetina naših navijača na tribinama, uspela je da osvoji prvi set sa 7:5.
U drugom setu, na terenu je postojala samo naša teniserka koja je pogadjala dvoručne bekhende, forhend je takodje sjajno funkcionisao, dok je Francuskinja promašivala i otverene voleje na mreži.
Janković je plasmanom u polufinale osvojila još 28 hiljada dolara i nove poene koji je dovode na korak od plasmana u prvih 10.
Turnir se igra za nagradni fond od 600000 dolara.
Jelena Janković očekuje težak meča sa odličnom češkom teniserkom:
"Nisam dobro igrala u prvom setu. Nisam našla ritam, puno sam grešila i odmah krenula da gubim 0:3. Kako je meč odmicao igrala sam sve bolje i bolje, u drugom setu bila odlična, diktirala sam igru, napadala sa svih strana i pobedila ubedljivo 6:0. Zadovoljna sam i igrom i rezultatima. Ovo mi je bio osmi meč i osma pobeda u ovoj godini. Umorna sam, jer nisam nikako imala odmora, a sutra me čeka deveti meč. U meču protiv Morezmo malo sam povredila butinu, a sa žuljevima od neadekvatnih patika i dalje imam velike probleme. Ipak ne posustajem i ne odustajem. Idem dalje u nove pobede" rekla je Janković.
U borbi za ulazak u drugo, vezano finale u 2007. godini Jelena ce odmeriti snage sa Čehinjom Nikolom Vaidišovom.
"Vaidisova dobro servira i moraću se dobro koncentrisati dok budem reternirala. Pokušaću da prva uzmem inicijativu, da je napadnem od samog starta i da joj ne dozvolim da udje u ritam i igra njenu igru, da je onemogucim da upotrebi njena oružja. Videćemo" zaključila je Jankovićeva.
(B92)
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptySre 10 Jan 2007, 23:23

nažalost Ana je izgubila pa nećemo gledati srpski derbi
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyČet 11 Jan 2007, 13:57

Jelena „preslišala” Morezmo!
Naša najbolje rangirana teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira Medibank open u Sidneju. Ona je posle fantastične igre, naročito u drugom setu, savladala prvog nosioca turnira Ameli Morezmo sa 2:0, po setovima 7:5 i 6:0. Najbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković još jednom je na impresivan način potvrdila da se nalazi u fantastičnoj formi, pošto je u četvrtfinalu turnira u Sidneju bukvalno razbila prvog nosioca i treću teniserku sveta Ameli Morezmo. Jelena je od samog starta počela da diktira tempo, a posle izjednačenog početka, sa dva brejka bodrena i od nekoliko desetina naših navijača na tribinama, uspela je da osvoji prvi set sa 7:5. U drugom setu na terenu je postojala samo naša teniserka, koja je pogađala dvoručne bekhende, forhend je takođe sjajno funkcionisao, dok je Francuskinja promašila i otvorene voleje na mreži. Jankovićeva je plasmanom u polufinale osvojila još 28.000 dolara i nove poene koji je dovode na korak od plasmana u prvih 10. Turnir se igra za nagradni fond od 600.000 dolara. (B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyČet 11 Jan 2007, 23:21

Lauda ::
Jelena „preslišala” Morezmo!
Naša najbolje rangirana teniserka Jelena Janković plasirala se u polufinale turnira Medibank open u Sidneju. Ona je posle fantastične igre, naročito u drugom setu, savladala prvog nosioca turnira Ameli Morezmo sa 2:0, po setovima 7:5 i 6:0. Najbolje rangirana srpska teniserka Jelena Janković još jednom je na impresivan način potvrdila da se nalazi u fantastičnoj formi, pošto je u četvrtfinalu turnira u Sidneju bukvalno razbila prvog nosioca i treću teniserku sveta Ameli Morezmo. Jelena je od samog starta počela da diktira tempo, a posle izjednačenog početka, sa dva brejka bodrena i od nekoliko desetina naših navijača na tribinama, uspela je da osvoji prvi set sa 7:5. U drugom setu na terenu je postojala samo naša teniserka, koja je pogađala dvoručne bekhende, forhend je takođe sjajno funkcionisao, dok je Francuskinja promašila i otvorene voleje na mreži. Jankovićeva je plasmanom u polufinale osvojila još 28.000 dolara i nove poene koji je dovode na korak od plasmana u prvih 10. Turnir se igra za nagradni fond od 600.000 dolara. (B92)

da nisi malo zakasnio sa ovim...a i Jelena je danas izborila finale protiv one čehinje,sutra finale sa Klajsters
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyPet 12 Jan 2007, 11:34

ma on uvijek kasni Very Happy
kasno se i rodio cyclops
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyUto 16 Jan 2007, 13:58

Naši teniseri uspešno preskočili prve prepreke na Australijen openu u Melburnu
Srpski ekspres je krenuo!
Srpski teniseri su uspešno otvorili Australijen open. Jelena Janković je prilično lako izašla na kraj sa Kanađankom Voznijak (6:3, 6:3), dok je Novak Đoković za nešto manje od sat i po savladao Čileanca Masua sa ubedljivih 6:1, 6:1, 6:0.

Uz karnevalsku atmosferu na tribinama u Melburnu, gde je naše predstavnike na jednom od najprestižnijih turnira na svetu bodrilo nekoliko hiljada srpskih iseljenika u Australiji, Jelena nije ostavila ni trunke nade svojoj protivnici.

- Nisam zadovoljna kako sam igrala, ali najvažnije je da sam pobedila. Uvek mi je teško da prođem prvo kolo, jer mi je potrebno vremena da se naviknem na turnir, ali i atmosferu koja je ovde bila fantastična. Srećom, duvao je jak vetar, tako da nije bilo previše vruće. Pokušaću da iskoristim slobodan dan za trening kako bih se što bolje pripremila za naredne mečeve - rekla je Jelena.

Naša najbolje rangirana teniserka (zvanično na 11. mestu) u 2. kolu će se sastati sa španskom igračicom Virdžinijom Ruan Paskvalovom.

- Do sada smo odigrale samo jedan meč i tada sam pobedila. Verujem da neću imati prevelikih problema - objasnila je Jankovićeva, koja bi danas trebalo da odgovori i na ponudu Nenada Zimonjića da zajedno igraju u miks dublu.

Novak Đoković, koji je postavljen za 14. nosioca na turniru, prosto je počistio sa terena zbunjenog Čileanca Masua, a srpski teniser je posle meča pobedu proslavio sa našim navijačima, koji su na poklon od njega dobili i nekoliko majica, kao i ostalih suvenira. U međuvremenu, Đoković je na ATP listi pao za jedno mesto (sada zauzima 15. poziciju). U narednom kolu on će se sastati sa Špancem Felisijanom Lopezom (79. na ATP listi), koji je u 1. kolu eliminisao Amerikanca Brajana Vilsona sa 3:1 u setovima. Ana Ivanović je u noći između ponedeljka i utorka igrala protiv Kineskinje Vang, a pre toga slobodno vreme je iskoristila za šetnju po Melburnu.

- Australijen open je moj omiljeni turnir. Ono što mi se pogotovo dopada jeste gostoljubivost ljudi i činjenica da zaista vole sport. Mnogo je i uzbudljivije jer je početak godine, što može i da bude opasno jer vam je potrebno vreme da pronađete ritam - kaže Ana.

Najveće iznenađenje prvog dana Australijen Opena priredio je američki igrač Medri Fiš. On je eliminisao favorizovanog Hrvata Ivana Ljubičića sa 6:4, 6:7, 4:6, 4:6.

- Na žalost, navikao sam da mi se dešavaju ovakve stvari. Mogu da krivim samo sebe, jer sam očekivao mnogo od ovog turnira. Do poslednjeg poena sam verovao da mogu da se vratim u meč, ali je Fiš vraćao sve moje udarce. Odigrao je sjajno, možda mu je ovo bio i najbolji meč u karijeri - rekao je utučeni Ljubičić.

Najbolji hrvatski teniser je godinu osvajanjem Katar Opena, kada je u finalu Endi Mureja, a prošle sezone je na Australijen Openu stigao do četvrtfinala.

V. Nestorović

Izvor: Blic
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyČet 18 Jan 2007, 16:39

Ubedljiva pobeda naše teniserke

Jelena napunila baterije na plaži

Jelena Janković ruši redom na Australijen openu! Srpska teniserka ekspresno je stigla do trećeg kola pobedom nad Virdžinijom Ruano Paskval iz Španije, 6:2, 6:2, posle nešto više od jednog sata igre na „Margaret Kort Areni“.

Jelena je bila ubedljivija nego u prvom kolu, kada je izgubila dva gema više, a i protiv Paskvalove je pokazala da je i dalje u odličnoj formi i da je sve izvesniji njen duel sa Nađom Petrovom u osmini finala.

- Mislim da sam igrala bolje nego u prvom meču. Mnogo sam se bolje kretala, jer sam igrala u starim patikama. Imala sam poprilično tešku i iskusnu protivnicu, nije mi dala ni jedan lak poen, morala sam konstantno da napadam. Napravila sam znatno više grešaka, ali i vinera, dok je ona za ceo meč napravila samo par grešaka. Sledi dan odmora, pa nastavljam sa bitkama - kaže Jelena.

U trećem kolu očekuje je Viktorija Azarenka iz Belorusije, devojka koje je pobedila 18. nosioca, Francuskinju Marion Bartoli sa 6:0, 7:5. Neće Jeleni biti lagano, ali i pored toga što se odlično psihološki pripremi za meč, Jelena zna i da uživa van terena u Melburnu. Učestvovala je i u jednoj humanitarnoj akciji.

- Na plaži Sent Kilda Bič sa čuvarima plaže vozila sam džet ski! Bilo je fenomenalno, za mene sjajno i potpuno novo iskustvo. Dešavanja je propratio veliki broj TV stanica i fotoreportera. Na kraju, čula sam komentare: „Ova devojka je neverovatna, sad je vidite kako vozi džet ski, a odmah posle toga rasturi protivnicu na terenu“ - izjavila je Jelena.

Srpska teniserka je nedugo posle pobede u singlu izašla na teren da odigra meč prvog kola dubla. U paru sa Janetom Husarovom iz Slovačke, poražena je od Svetlane Kuznjecove i Martine Hingis sa 5:7, 1:6.

Z. K.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyČet 18 Jan 2007, 16:40

Đoković izborio plasman u treće kolo Melburna

Novak sve bliže Federeru!

Novak Đoković je na blistav način stigao do šesnaestine finala Australijen opena. Najbolji srpski teniser je sa maksimalnih 3:0, 6:2, 7:5, 6:1, savladao Španca Felisijana Lopeza, 79. igrača na ATP listi, i sada je samo na korak do meča snova u osmini finala protiv prvog igrača sveta, Švajcarca Federera.

Do sedme uzastopne pobede u 2007. godini Đoković je došao bez većih problema. Potpuno je dominirao u prvom i trećem setu, dok je Španac bio nešto borbeniji u drugom, ali je tada Novak pokazao da ima nerava da prelomi meč na svoju stranu.

- Dobro sam kontrolisao tok meča. Jedino sam u drugom setu bio pod pritiskom, ali moram da budem potpuno zadovoljan kako sam igrao u prvom i trećem - izjavio je Đoković.

Đoković je u dva prethodna pokušaja na Australijen openu kofere pakovao već posle prvog kola. Sada je igrač koji je potpuno sazreo za najveće domete i toga su svesni svi u svetu tenisa.

- Osećam se odlično na terenu, i što je najvažnije, veoma sam motivisan. Ne osećam snažan pritisak i veoma sam fokusiran na svoju igru. Zaista sam napredovao kao igrač, posebno na planu servisa - kaže srpski teniser.

Lopez definitivno nije pokazao sve iz svog repertoara. Očekivalo se da će njegovi servisi biti razorniji i precizniji, umesto toga, napravio je šest duplih servis grešaka, naspram Đokovića koji je svega jednom pogrešio. I u broju asova Đoković je nadmašio rivala (8:5). Naš teniser je bolje servirao, čemu svedoči podatak da je ubacio 69 odsto prvih servisa.

U trećem kolu Đoković za protivnika ima Tajlanđanina Danaja Udomčouka koji je pobedio 24. nosioca, Španca Huana Karlosa Ferera, 7:6, 7:5, 4:6, 6:1. Udomčouk je 102. na ATP listi, šest godina je stariji od Novaka, a u decembru je u Dohi osvojio zlato na Azijskim igrama u Sidneju.

- Novak i ja smo stari prijatelji, igrali smo zajedno u dublu pre nekoliko godina na turniru u Tajlandu. Mnogo je napredovao od tada i veoma je teško pobediti ga. Igra napadački tenis, pogađa puno vinera. Ne mogu da kažem da ću proći dalje u treće kolo, ali ako budem dobro igrao, sve je moguće. Jedino što mogu jeste da igram najbolje što umem - rekao je Udomčouk.

Z. Kecman
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyPet 19 Jan 2007, 03:30

Ivanovićeva prošla, srpski dubl ispao

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije. Ona je u drugoj rundi pobedila Poljakinju Agnješku Radvansku iz Poljske u tri seta – 6:2, 3:6, 6:2. Muški dubl Janko Tipsarević - Novak Đoković ispao je na startu turnira u Melburnu. Njih su u prvom kolu pobedili peti nosioci Čeh Martin Dam i Indijac Leander Paes u tri seta, rezultatom 7:6 (8-6), 4:6, 6:3. Poslednji predstavnik Srbije u programu četvrtog dana Ilija Bozoljac počeće uskoro meč sa Nemcem Tomijem Hasom, 12. nosiocem Australijen opena. (B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyPet 19 Jan 2007, 03:33

Bozoljac: Hrvati me vređali, ali bez efekta

Srpski teniser Ilija Bozoljac za sada na Australijan openu igra odlično. Prebrodio je tri runde kvalifikacija, a onda u prvom kolu turnira deklasirao Hrvata Marina Čilića, 171. na ATP listi, sa 6:2, 6:4, 6:1. Bozoljac je izjavio da su ga na terenu broj 21, daleko od reflektora glamuroznih arena „Rod Lejver” i „Vodafon”, hrvatski navijači propisno izvređali. Pominjana je „četnička majka”, bilo je i pretnji klanjem... „Na terenu nas je oko 23 časa dočekala velika grupa hrvatskih navijača, dok je naših bilo malo, već su se razišli jer je početak meča mnogo kasnio zbog vrućine. Hrvati su na početku bili jako bučni, pevali su pesme u kojima su spominjali Vukovar i Knin. Nijednog trenutka nisam pogledao prema njima, ostao sam fokusiran na teren i kada sam ubedljivo dobio Čilića u prvom setu i napravio brejk u drugom, oni su se pokupili i otišli. Pokazali su kolike su patriote”, ispričao je Bozoljac.
On je istakao zadovoljstvo igrom, posebno načinom na koji je servirao. Dejvis kup reprezentativac Srbije podvukao je da je stalno menjao servis - čas je to bio slajs udarac, čas kik, čas u telo protivnika.

„Nisam servirao jako i nisam imao asova kao što obično imam. Ovog puta sam izabrao drugu taktiku, koja mom protivniku nije odgovarala. Igrao sam mekanije, tako da je Čilić morao da ide ka lopti, a ne da je čeka. Igrao sam mu dosta i na forhend, što je njegov slabiji udarac. Prava slika moje dobre igre je to što Čilić nije imao nijednu priliku da osvoji gem na moj servis, samo je jednom došao do 40:40”, kaže naš as.

U četvrtak ujutru po našem vremenu sledi okršaj drugog kola sa dvanaestim igračem sveta, Nemcem Tomijem Hasom.

„Dobro znam kako Has igra. Koncentrisaću se na svoje gemove, igraću maksimalno ofanzivno. Nemam šta da izgubim. Najavljujem interesantan i kvalitetan tenis, a videćemo kako će sve da izgleda na terenu”, zaključio je Bozoljac.(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyPet 19 Jan 2007, 16:00

Najbolji teniseri Srbije nastavljaju da pružaju fantastične partije na prvom gren slemu ove sezone u Melburnu.

Novak Djoković je u trećem kolu savladao jedinog preostalog azijskog predstavnika Tajlandjanina Danai Udomčokea sa 3:1, po setovima 6:3, 6:4, 5:7 6:1 po setovima i sada mu sledi duel sa najboljim igračem na svetu Rožeom Federerom!

Najbolji srpski teniser je tek u osmini finala izgubio prvi set na turniru, ali je Djoković protiv Udomčokea zabeležio neverovatnih 15 asova.

Djoković je bio bolji i u igri na mreži, a kada se tome doda i mnogo bolja realizacija brejk poena, ne čudi što je srpski as izborio duel sa Švajcarcem, koji će predstavljati reprizu Dejvis kup duela od jesenas.

Iako je nepriskosniveni Federer po svim parametrima apsolutni favorit, mladi Beogradjanin ne pomišlja na predaju.

"Federer je veliki izazov za mene. Svi znaju kako on igra, ali on je skoro savršen i sve čini sa neverovatnom lakoćom. Ipak, nemam nameru da na teren izadjem sa belom zastavom, jer ako se plašim, onda nije trebalo ni da dolazim u Melburn", poručio je Djoković.

Iako je prihvatio ulogu favorita, Federer je istakao da se neće opustiti u duelu sa srpskim tinejdžerom, čija igra je znantno napredovala u poslednjih godinu dana.

"Prošle godine sam dva puta pobedio Djokovića, u Monaku i Dejvis kupu. On je od tada mnogo napredovao. Koliko sam pratio njegove dosadašnje mečeve u Melburnu, čini mi se da igra sve bolje i bolje. Biće to izuzetno opasan meč za mene", naveo je Švajcarac.


Jankovićeva kao vihor

Jelena Janković ponovo je trijumfovala bez izgubljenog seta, a ovoga puta u trećem kolu pala je Beloruskinja Viktorija Azarenko - 6:3, 6:4.

Ovaj meč je u jednom trenutku bio prekinut zbog kiše, ali to nije smetalo Jankovićevoj da u nastavku prvi put u dosadašnjoj karijeri overi svoje mesto u osmini finala

Najboljoj srpskoj teniserki, koja je postavljena za 11. nosioca, bila su potrebna 93 minuta kako bi "postavila stvari na pravo mesto".

Jankovićeva je bila mnogo bolja u realizaciji poena nakon prvog servisa, dok je Azarenko napravila duplo više neiznudjenih grešaka.

Najjbolja srpska teniserka u osmini finala igraće protiv bivše pobednice Australijan Opena Serene Vilijams, koja je iznenadila petog nosioca Nadju Petrovu i slavila sa 1:6, 7:5, 6:3.

Nakon meča Jankovićeva je rekla da je bilo izuzetno teško vratiti se u duel nakon prekida i dodala da je zadovoljna svojom igrom.

"Ovo je bio izuzetno težak meč, pogotovo što smo morale da prekinemo zbog kiše. Pokušala sam da ostanem u ritmu i u nastavku, a to je dokaz psihičke stabilnosti", istakla je Jankovićeva.

Ona je navela da je dodatna otežavajuća okolnost bila i činjenica da je Aznarenko autsajder i da je Beloruskinja u duelu ušla potpuno rasterećena.

"Bilo je teško igrati protiv Aznarenko, jer ona nije imala šta da izgubi. Sledeći meč biće još teži, budući da mi je protivnica Serena Vilijams. Do sada sam je dva puta pobedila, a daću sve od sebe da i ovoga puta to uspem", navela je Jankovićeva.

Na konstataciju novinara da se nalazi medju glavnim favoritima za osvajanje Australijan Opena, najbolja srpska teniserka rekla je:

"Teško je sada pričati o tome, jer sam tek izborila plasman u osminu finala. Trenutno ne želim da se opterećujem time, već samo razmišljam o narednoj prepreci. Potrudiću se da uživam u igri i da pružim svoj maksimum", poručila je Jankovićeva.

Mlada Beogradjanka požalila se na umor koji je polako počeo da je stiže, jer je od početka godine odigrala čak 13 mečeva.

"Pobedila sam u 12 od 13 mečeva u ovoj godini, što je sjajan početak. Zaista uživam u tenisu, ali polako me stiže umor. Ipak, trudim se da ne razmišljam o tome i nadam se da ću ove godine odigrati mnogo mečeva", objasnila je Jankovićeva.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptyPon 29 Jan 2007, 22:45

Jelena 10, Novak 13 na svetu!
stana - 29. januar 2007.


Na najnovijoj WTA listi najboljih teniserki sveta Jelena Janković je 10 (rekord karijere), a Ana Ivanović 16. Obe srpske igračice ove nedelje igraju na turniru u Tokiju, koji se igra za nagradni fond od 1,34 miliona dolara. Jelena (4) je slobodna u prvom kolu, a Ana (5. nosilac ) igra sa Šenaj Peri. Posle finala Australijen opena Ruskinja Marija Šarapova je prva na listi, ispred Belgijanke Žistin Enan-Arden i Francuskinje Ameli Morezmo. Najveći skok napravila je pobednica u Melburnu, Serena Vilijams, koja je sa 81. došla na 14. mesto najboljih igračica sveta. Najbolji srpski teniser Novak Đoković popravio je svoj plasman za dve pozicije i sada je 13, što mu je rekord karijere, a ujedno i najbolji plasman nekog našeg igrača u istoriji. Janko Tipsarević trenutno zauzima 74. mesto, a Ilija Bozoljac je 101. Na vrhu ATP liste Rodžer Federer je ubedljivo prvi, slede ga Rafael Nadal i Nikolaj Davidenko, a iza njih su Endi Rodik i Fernando Gonsales. (B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Ana Ivanović u drugom kolu turnira u Tokiju   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptySre 31 Jan 2007, 12:08

Ana Ivanović u drugom kolu turnira u Tokiju
30. januar 2007.
Jelena 12, Novak 14. na svetu! 20070130ivanovicqi3
Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u drugo kolo Pan Pacifik turnira u Tokiju pošto je jutros savladala Amerikanku Šenej Peri sa 6-4, 6-2. U ostalim mečevima prvog kola tog turnira, čiji je nagradni fond 1,3 miliona dolara, postignuti su ovi rezultati: Nikol Prat (Australija) - Megan Šonesi (SAD) 6-7(4-7), 6-1, 6-4, Li Na (Kina) - Lajla Osterlo (SAD) 6-3, 6-2, Severin Bremon (Francuska) - Marion Bartoli (Francuska) 6-0, 6-2, Roberta Vinči (Italija) - Daniela Hantuhova (Slovačka) 6-4, 6-4.

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Srbijasm Jelena 12, Novak 14. na svetu! Srbijasm Jelena 12, Novak 14. na svetu! Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! EmptySre 31 Jan 2007, 16:21

Pobeda Jelene Janković u dublu
stana - 31. januar 2007.


Najbolja srpska teniserka Jelena Janković i Amerikanka Betani Matek plasirale su se u drugo kolo WTA turnira u Tokiju u konkurenciji dublova, pošto su na startu takmičenja savladale treće nosioce Slovakinju Danijelu Hantuhovu i Ai Sugijamu iz Japana rezultatom 7:6 (7:5), 6:3. Jankovićeva i Matek će se u drugom kolu sastati sa uspešnijim iz duela u kome Gizela Dulko i Meilen Tu igraju protiv Anastasije Rodionove i Eme Laine. U singl konkurenciji Jankovićeva je kao četvrti nosilac bila slobodna u prvom kolu, a u drugom će igrati protiv bolje iz duela Ji Ženg - Betani Matek. (RTS)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty
PočaljiNaslov: Re: Jelena 12, Novak 14. na svetu!   Jelena 12, Novak 14. na svetu! Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Jelena 12, Novak 14. na svetu!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Novak - novi kralj Monte Karla
» TORONTO: Jelena u polufinalu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: