Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Srpkinja ušla u istoriju automobilizma

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srpkinja ušla u istoriju automobilizma Empty
PočaljiNaslov: Srpkinja ušla u istoriju automobilizma   Srpkinja ušla u istoriju automobilizma EmptyPon 21 Apr 2008, 23:47

Srpkinja ušla u istoriju automobilizma V94454p0
Srpkinja ušla u istoriju automobilizma

Amerikanka, srpsko-irskog porekla, Danica Patrik ušla je u istoriju automobilizma kao prva žena koja je trijumfovala u jednoj profesionalnoj automobiliskoj trci, pošto je osvojila prvo mesto u Indi kar takmičenju, koje je održano na kružnoj stazi u Motegiju u Japanu.

Dvadesetšestogodišnja Danica Partik vozi za ekipu Andreti Grin Rejsing, a gran pri u Japanu bio joj je 50. nastup u Indi karu.

Drugo mesto osvojio je Brazilac Helio Kastronoveze, a treće Skot Dikson iz Novog Zelanda.

"Konačno sam ostvarila san. Dugo sam čekala ovaj dan. Trku sam dobila zahvaljujući izvanrednoj strategiji, a moram da zahvalim ekipi koja je savrseno obavila posao prilikom dolivanja goriva i na taj način mi olakšala posao", rekla je posle pobede Danica Partik, koja je pre tri godine bila proglašena za najboljeg debitanta sezone u Indi karu.

"Danica je dokazala da je fantastična osoba i presrećan sam što je pobedila. Svi smo verovali u njene sposobnosti i sada je svima jasno da je ona rođena pobednica. Mislim da je ovo tek prva od njenih mnogih pobeda", rekao je suvlasnik tima Andreti Grin Rejsing Majkl Andreti.

Danica Patrik, koja je rođena u Viskonsinu 1982. godine, počela je da vozi karting 1992. godine i nekoliko puta trijumfovala je u nacionalnom šampionatu.

Kada je napunila 16 godina preselila se u Englesku, kako bi nastavila vozačku karijeru. Ona je učestvovala u šampionatima Formula Ford i Formula Voksal, a 2002. godine potpisala je višegodišnji profesionalni ugovor sa ekipom Rahal Leterman Rejsing, sa kojom je tri godine kasnije debitovala u Indi kar šampionatu.

Tri godine zaredom birana je za najomiljenijeg vozača u toj seriji od strane svojih kolega, a pre istorijske pobede uspela je da osvoji tri pol pozicije.

(Tanjug, MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Srpkinja ušla u istoriju automobilizma
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KUP SRBIJE: Zvezda i Vojvodina za istoriju
» Flopi disk definitivno ide u istoriju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: