Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Flopi disk definitivno ide u istoriju

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty
PočaljiNaslov: Flopi disk definitivno ide u istoriju   Flopi disk definitivno ide u istoriju EmptyČet 08 Feb 2007, 00:01

Flopi disk definitivno ide u istoriju

Londonski supermarket za prodaju elektronske opremne "PC World" saopštio je da više neće prodavati uređaje za čuvanje podataka poznate kao flopi (floppy) diskovi. Prodaja prestaje kada se potroše sadašnje zalihe, koje su veoma male. Svet se tako polako oprašta od jednog od „najstarijih prijatelja” personalnih kompjutera, koji je postao „zastarela oprema” u svetu elektronike, koji se razvija verovatno bržim tempom nego bilo koja druga oblast na Zemljinoj kugli. Za nestanak popularnog flopija, koji je milionima ljudi godinama pomagao da sačuvaju podatke ili ih bezbedno prenesu sa jednog mesta na drugo, pre svega je „kriv” njegov ograničen kapacitet memorije - svega 1,44 megabajta, u poređenju sa i do 2.000 puta više podataka, koliko danas može da sačuva i prenese USB uređaj.
Samo mali procenat personalnih računara danas se prodaje sa „drajvovima” za flopi.

„Flopi disk je zastareo i, jednostavno, nije više u stanju da se takmiči sa novim uređajima”, izjavio je za Bi-Bi-Si Brajan Magrat, komercijalni direktor "PC Worlda".

Tokom 1998. u svetu je prodato oko dve milijarde flopi diskova. Lane je potražnja pala na svega 700.000. Svega oko dva odsto personalnih računara i „laptopova” koje "PC World" danas prodaje ima mogućnost korišćenja flopija, a do leta će i oni biti rasprodati. Novi neće biti nabavljani.

Prvi flopi - koji je 1971. konstruisala grupa kalifornijskih inženjera, predvođenih Alenom Šugartom, a proizveo Aj-Bi-Em (IBM) - pozdravljen je u svetu kao revolucionarni uređaj. (Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty
PočaljiNaslov: Re: Flopi disk definitivno ide u istoriju   Flopi disk definitivno ide u istoriju EmptyČet 08 Feb 2007, 11:14

Ja ga imam na svakom kompu i nsam sigurna kako nije potreban.
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty
PočaljiNaslov: Re: Flopi disk definitivno ide u istoriju   Flopi disk definitivno ide u istoriju EmptyČet 08 Feb 2007, 12:29

Citat :

„Flopi disk je zastareo i, jednostavno, nije više u stanju da se takmiči sa novim uređajima”
ma to je glupost, pa svaki pisani dokument koji imam čuvam na flopiju i lakše mi ga je tako pronaći kad trebam nego rondati po registratorima
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty
PočaljiNaslov: Re: Flopi disk definitivno ide u istoriju   Flopi disk definitivno ide u istoriju EmptyČet 08 Feb 2007, 16:12

lily ::
Citat :

„Flopi disk je zastareo i, jednostavno, nije više u stanju da se takmiči sa novim uređajima”
ma to je glupost, pa svaki pisani dokument koji imam čuvam na flopiju i lakše mi ga je tako pronaći kad trebam nego rondati po registratorima

ja za sve to koristim CD
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty
PočaljiNaslov: Re: Flopi disk definitivno ide u istoriju   Flopi disk definitivno ide u istoriju EmptyČet 08 Feb 2007, 18:43

Pa ja ne baš, Lauda. Za kratke dokumente zašto ispržiti cijeli CD za 37 kB a da ne spominjem kako je sam proces prženja kompliciraniji od spremanja na flopi i zahtjeva poseban program?
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty
PočaljiNaslov: Re: Flopi disk definitivno ide u istoriju   Flopi disk definitivno ide u istoriju EmptyČet 08 Feb 2007, 22:53

gizmo ::
Pa ja ne baš, Lauda. Za kratke dokumente zašto ispržiti cijeli CD za 37 kB a da ne spominjem kako je sam proces prženja kompliciraniji od spremanja na flopi i zahtjeva poseban program?

za te potrebe imaš rewritable CD... dovoljno ti je 5 komada za 4-5 godina.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty
PočaljiNaslov: Re: Flopi disk definitivno ide u istoriju   Flopi disk definitivno ide u istoriju Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Flopi disk definitivno ide u istoriju
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KUP SRBIJE: Zvezda i Vojvodina za istoriju

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...NAUKA I TEHNIKA... :: Ostalo-
Skoči na: