Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Papin napad na ateiste

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyČet 04 Jan 2007, 12:05

Papa: Ateisti su sluge paklene tmine

Papa je u strašnoj osudi Vragu pridao i one koji u Isusu ne vide istodobno i Boga i čovjeka

Papin napad na ateiste Papa_v

Papa Benedikt XVI. u katehezi za opće audijencije u prepunoj Dvorani Pavla VI. u Vatikanu obrušio se na ateiste, govoreći da nam "radost Božića ne dozvoljava da zaboravimo na otajstvo zla (mysterium iniquitatis), na moć tmina koja želi zatamniti sjaj božanskoga svjetla". Tim povodom je rekao: "Možda su čak i podmukliji i opasniji oblici odbacivanja Boga u suvremeno doba: od jasnog odbijanja ravnodušnosti, od znanstvenog ateizma, do prikazivanja nekog moderniziranog Isusa, ili još bolje, postmoderniziranog". Cjeloviti govor donosi IKA. U svom komentaru novinar Jutarnjeg lista Inoslav Bešker piše da se odavno s vrhova magisterija Katoličke crkve nije čula tako strašna osuda ateista: Papa ih je uvrstio izravno u sredstva pakla i njegova zla.
http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak/art-2007,1,3,papa_ateisti,56896.jl
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyČet 04 Jan 2007, 12:34

Ja mislim kako katolička crkva u cijelosti jako žali za vremenima kad su hodali okolo s raspelom u rukama i palili ljude na lomači jer su se usudili mislit svojom glavom....
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyČet 04 Jan 2007, 12:36

rade oni to i danas samo malo finije , u rukavicama
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyČet 04 Jan 2007, 16:34

Omaklo mu se ono onomad, kad je nastala velika frka. Zataškalo se to, prešlo se preko toga jer on ne griješi.
A sad????
Da to nije možda poziv na lov na neke druge ljude koji nemaju isto vjerovenje ili mišljenje sa crkvom!!??
Narodna poslovica: "prvo počisti u svom dvorištu, onda se nalukni u tuđe"
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptySub 06 Jan 2007, 13:40

Reakcije na Papino grubo osuđivanje ateizma


Papin napad na ateiste Papa_benedikt20070105001 Na izjavu Pape Benedikta XVI kojom je osudio ateizam kao "otajstvo zla" reagirali su i Miroslav Radman, Ivo Brešan, Nadežda Čačinović, Boris Dežulović te drugi poznati hrvatski znanstvenici i književnici koji se otvoreno deklariraju kao ateisti ili agnostici. Papi su poručili da se svojom retorikom ne vraća u srednji vijek te izrazili zabrinutost zbog neizravne kritike znanosti. "Ateizam postoji otkako je čovječanstva, od grčkih mislilaca nadalje. Ako je ateizam zlo koje treba iskorijeniti, onda bi pola svjetske literature, i znanstvene i beletrističke, trebalo na lomaču staviti", izjavio je Ivo Brešan. Boris Dežulović kaže da je već poduzeo korake i zbog prijetnji smrću Državnom odvjetništvu Republike Hrvatske podnio kaznenu prijavu protiv Josepha Aloisa Ratzingera (80), po zanimanju rimskog pape.
http://www.monitor.hr/
Nazad na vrh Ići dole
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyPon 08 Jan 2007, 14:29

lily ::
rade oni to i danas samo malo finije , u rukavicama

Slažem se u potpunosti... Ali nemojte zaboraviti Ivana Pavla II koji nije bas blebetao besmislice i nije stvarao nepotrebna misljenja ako se to nije tražilo od njega... Sijetite se njegovog sprovoda ko je sve tamo bio...
A sto se tice ovog pape ...hm hm... ima on svojih mušica cat
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptySub 31 Mar 2007, 23:11

- Novinari televizijske emisije Anno Zero ušli su u džamiju u Torinu sa skrivenom kamerom i snimili ne samo propagandni materijal al Kaide, nego i hudbu tamošnjeg imama, Mohameda Kohaile (44), koji je bio na glasu kao umjerenjak po onome što je govorio na talijanskome - sve dok nisu snimili što govori javno na arapskome i preveli.

U tiskanim glasilima, odnosno lecima, uredno izloženima, vjernici su poticani - tvrdi RAI - da se ne miješaju s nevjernicima, a na jednom mjestu se kaže da "ateiste treba ubiti bez raspravljanja", piše Jutarnji list.
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyNed 01 Apr 2007, 08:57

gizmo ::
- Novinari televizijske emisije Anno Zero ušli su u džamiju u Torinu sa skrivenom kamerom i snimili ne samo propagandni materijal al Kaide, nego i hudbu tamošnjeg imama, Mohameda Kohaile (44), koji je bio na glasu kao umjerenjak po onome što je govorio na talijanskome - sve dok nisu snimili što govori javno na arapskome i preveli.

U tiskanim glasilima, odnosno lecima, uredno izloženima, vjernici su poticani - tvrdi RAI - da se ne miješaju s nevjernicima, a na jednom mjestu se kaže da "ateiste treba ubiti bez raspravljanja", piše Jutarnji list.

Kad sam ja na NC izneo to isto tj. da oni imaju nameru da sve nevernike ili prevedu u pravu veru ili ubiju, baš ti si mi skočila za oči kako toga nigde nema.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyNed 01 Apr 2007, 16:22

Tko "oni"?
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyNed 01 Apr 2007, 16:24

gizmo ::
Tko "oni"?

oni - muslimani
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyNed 01 Apr 2007, 16:25

To je ko da veliš: svi su Hrvati genocidni.... Wink
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyNed 01 Apr 2007, 16:35

gizmo ::
To je ko da veliš: svi su Hrvati genocidni.... Wink
jbg, ne mogu te uveriti da se u svim njihovim džamijama gde se molitva služi na arapskom propagira isto to što i u ovoj u kojoj je snimljen materijal koji si postavila, ali znam iz razgovora sa muslimanima koji su mi bili drugari da je toga bilo i pre nego što se Al qaida pojavila.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyNed 01 Apr 2007, 16:41

1. U Kur'anu nema riječi o ubijanju nevjernika. Oni su poput kukaca, beznačajni, na njih se ne troši ni riječ, ni misao. Treba ih pustit neka izumru u svom nevjerništvu. Ponekad je korisno privući ih pravoj vjeri, a to se čini obećanjima, novcem, darovima i sl. a ne ubojstvima.
2. Islam nije ni više ni manje netrpeljiv nego što je to kršćanstvo.
3. I kao religija je nejedinstven i različit.
4. Ako govorimo o arapima kao o muslimanima i strahu od njih - mislim kako sam negdje napisala svoje mišljenje o 40 godina borbe Palestinaca i okolnih arapskih zemalja s Židovima...
5. Nekak veće strahopoštovanje osjećam prema Kinezima - mogu dići milijun ljudi pod oružje i 300 000 tenkova u roku od 24h..pa si ti misli...
6. Ako bi birala religiju koja mi je najsimpatičnija i nekako najljudskija onda bi izabrala budizam....
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste EmptyNed 01 Apr 2007, 16:54

Apsolutno nisam pomenuo Kuran, rekao sam da se propagira isto što i u džamiji u kojoj je snimljen materijal, da li to ima ili nema u kuranu nije ni bitno ako se propagira vernicima.

O bitnim karakteristikama islama ili hrišćanstva nisam niti ću voditi polemiku.

Što se Kineza tiče tu si u pravu, mada ja njih nikada nisam doživljavao kao opasnost u tom smislu te reči.

Budizam je svakako jedna od najduhovnijih vera ne računajući par frakcija koje imaju nekih čudnih običaja.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Papin napad na ateiste Empty
PočaljiNaslov: Re: Papin napad na ateiste   Papin napad na ateiste Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Papin napad na ateiste
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Atomski napad na Iran?
» Novi napad NATO-a ???
» Napad suca na trenera Cibone

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Religija-
Skoči na: