Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Australian Open

Ići dole 
2 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Australian Open   Australian Open EmptyČet 10 Jan 2008, 15:48

Australian Open Maustralianopenlogo01in3


Novak i Jelena 3, Ana 4. nosilac

Novak Đoković i Jelena Janković biće 3, a Ana Ivanović 4. nosilac na Otvorenom prvenstvu Australije u tenisu koje počinje u ponedeljak u Melburnu, saopštili su u četvrtak organizatori prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira.

Prvi nosilac u konkurenciji teniserki je, razumljivo, najbolja igračica sveta Žistin Enan iz Belgije, dok je Švajcarac Rožer Federer prvi u konkurenciji tenisera.

Redosled nosilaca na prvom ovogodišnjem Gren slem turniru izgleda ovako:

Teniserke:

1. Žistin Enan (Belgija)
2. Svetlana Kuznjecova (Rusija)
3. Jelena Janković (Srbija)
4. Ana Ivanović (Srbija)
5. Marija Šarapova (Rusija)
6. Ana Čakvetadze (Rusija)
7. Serena Vilijams (SAD)
8. Venus Vilijams (SAD)
9. Danijela Hantuhova (Slovačka)
10. Marion Bartoli (Francuska)
11. Jelena Dementijeva (Rusija)
12. Nikol Vajdišova (Češka)
13. Tatjana Golovin (Francuska)0
14. Nađa Petrova (Rusija)
15. Pati Šnider (Švajcarska)
16. Dinara Safina (Rusija)
17. Šahar Per (Izrael)
18. Ameli Morezmo (Francuska)
19. Sibil Bamer (Austrija)
20. Agneš Savaj (Mađarska)
21. Alona Bondarenko (Ukrajina)
22. Lucija Safarova (Češka)
23. Vera Zvonarjeva (Rusija)
24. Li Na (Kina)
25. Frančeska Skjavone (Italija)
26. Viktoria Azarenka (Belorusija)
27. Marija Kirilenko (Rusija)
28. Katarina Srebotnik (Slovenija)
29. Agnješka Radvanska (Poljska)
30. Viržini Razano (Francuska)
31. Sanja Mirza (Indija)
32. Julija Vakulenko (Ukrajina)

Teniseri:

1. Rožer Federer (Švajcarska)
2. Rafael Nadal (Španija)
3. Novak Đoković (Srbija)
4. Nikolaj Davidenko (Rusija)
5. David Ferer (Španija)
6. Endi Rodik (SAD)
7. Fernando Gonzales (Čile)
8. Rišar Gaske (Francuska)
9. Endi Marej (Britanija)
10. David Nalbandian (Argentina)
11. Tomi Robredo (Španija)
12. Džejms Blejk (SAD)
13. Tomaš Berdih (Češka)
14. Mihail Južnji (Rusija)
15. Markos Bagdatis (Kipar)
16. Karlos Moja (Španija)
17. Ivan Ljubičić (Hrvatska)
18. Huan Ignasio Čela (Argentina)
19. Lejton Hjuit (Australija)
20. Ivo Karlović (Hrvatska)
21. Huan Monako (Argentina)
22. Huan Karlos Ferero (Španija)
23. Pol-Anri Matje (Francuska)
24. Jarko Nieminen (Finska)
25. Fernando Verdasko (Španija)
26. Stanislas Vavrinka (Švajcarska)
27. Nikolas Almagro (Španija)
28. ŽilSimon (Francuska)
29. Filip Kolšrejber (Nemačka)
30. Radek Stepanek (Češka)
31. Igor Andrejev (Rusija)
32. Dmitrij Tursunov (Rusija)
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPet 11 Jan 2008, 21:23

Poznati protivnici srpskih predstavnika u 1. kolu

U petak su žrebom izvučeni parovi 1. kola Australian Open-a. Nemac Benjamin Beker biće protivnik Novaku Đokoviću, dok će prvi rival Janku Tipsareviću na startu prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira biti Australijanac Džozef Siriani.

Žrebom je, takođe, odlučeno da se Boris Pašanski u prvom kolu sastane sa Amerikancem Mardijem Fišom.

Da li će Srbija imati četiri predstavnika u muškoj konkurenciji na turniru koji počinje u ponedeljak zavisiće od rezultata Viktora Troickog u kvalifikacijama.

U ženskoj konkurenciji Jelena Janković će igrati protiv Austrijanke Tamare Pašek, dok će protivnica Ani Ivanović biti Sorana Kirstea iz Rumunije.
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptySub 12 Jan 2008, 10:10

Napred orlići !!!

Australian Open Srbijasm Australian Open Srbijasm Australian Open Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyNed 13 Jan 2008, 01:48

Viktor Troicki u glavnom žrebu Australian Open-a

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u glavni žreb Otvorenog prvenstva Australije pošto je u subotu ujutro u poslednjem kolu kvalifikacija, savladao Holanđanina Matvea Midelkopa sa 2:1, po setovima 5-7, 6-3, 6-2.

Srbija će, tako, na prvom ovogodišnjem Gren slem turniru, koji počinje u ponedeljak, u pojedinačnoj konkurenciji imati čak šest predstavnika - četiri u muškoj i dva u ženskoj.

Podsećanja radi, u konkurenciji tenisera igraće Novak Đoković, Janko Tipsarević, Boris Pašanski i Viktor Troicki, dok će Ana Ivanović i Jelena Janković nastupiti u konkurenciji teniserki.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPon 14 Jan 2008, 23:36

Janković: Igrala sam veoma loše tokom čitavog meča

Srpska teniserka Jelena Janković, treći nosilac na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu, izjavila je u ponedeljak da je u startnom duelu protiv Austrijanke Tamire Pašek igrala veoma loše tokom čitavog meča, koji je posle dramatične borbe u završnici dobila sa 2:1, po setovima 2:6, 6:2, 12:10.

"Nisam se dobro kretala, nisam imala dobar ritam. Gubila sam u trećem setu 4:1, moja protivnica je imala nekoliko meč lopti, ali sam borbenošću i jakom psihom uspela da na kraju pobedim", istakla je četvrta igračica sveta.

Kako je dodala, nijednog trenutka u toku susreta nije pomislila da neće dobiti duel, već je "čvrsto verovala u sebe" i tako stigla do prve pobede u Melburnu.

"Lako je dobiti meč kada se na terenu osećas dobro, ali kada ti ništa ne ide od ruke, kada si povređen i kada te nešto muči, u takvim momentima moraš iz sebe da izvučeš maksimum. Danas mi je to uspelo i srećna sam zbog toga", poručila je Janković koja će u drugom kolu turnira igrati protiv 76. igračice sveta Rumunke Edine Galovic.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPon 14 Jan 2008, 23:37

Viktor Troicki izgubio od Nadala

Srpski teniser Viktor Troicki nije uspeo da se plasira u drugo kolo Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u ponedeljak u prvom kolu izgubio od drugog nosioca turnira, Španca Rafaela Nadala, sa 3:0, po setovima 7:6 (7:3), 7:5, 6:1.

Troicki, koji zauzima 126. mesto na ATP listi, na prvi gren slem turnir sezone je ušao kao kvalifikant, ali je pružio snažan otpor španskom favoritu u meču koji je trajao puna dva i po sata.

Nadal će se u drugom kolu sastati sa Francuzom Floranom Serom, koji je pobedio Nemca Florijana Majera sa 2:1, po setovima 6:3, 7:6 (7:2), 7:6 (7:5).
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPon 14 Jan 2008, 23:38

Pašanski završio učešće na Australian Open-u

Srpski teniser Boris Pašanski završio je učešće na prvom ovogodišnjem gren slem turniru pošto je u ponedeljak, u 1. kolu, izgubio od Amerikanca Mardija Fiša sa 3:1, po setovima 6:2, 6:3, 3:6, 6:3.

Fiš je lako dobio prva dva seta, a naš teniser je protiv 43. igrača na ATP listi uspe da smanji rezultat, ali ne i da preokrene meč jer je odlučujući set Amerikanac sigurnom igrom rešio u svoju korist.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyČet 17 Jan 2008, 17:36

Australian Open: Tipsarević savladao Verdaska

Srpski teniser Janko Tipsarević plasirao se u treće kolo prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira u pojedinačnoj konkurenciji pošto je savladao Fernanda Verdaska iz Španije rezultatom 3:0, po setovima 7-5, 7-6 (7-3), 7-6 (7-3).

Protivnik Tipsareviću u narednoj rundi biće najbolji teniser današnjice Švajcarac Rožer Federer koji je pobedio Francuza Fabrisa Santoroa sa 3:0, po setovima 6-1, 6-2, 6-0.

Tipsarević i Nemac Rajner Šitler eliminisani su iz daljeg takmičenja na Otvorenom prvenstvu Australije, u konkurenciji parova, pošto su u četvrtak u prvom kolu poraženi od Južnoafrikanaca Veslija Mudija i Džefa Kucea sa 2:0, po setovima 6-3, 6-4.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyČet 17 Jan 2008, 17:41

Đoković lako do trećeg kola Australian Open-a


Australian Open Bdjokovic17st0

Naš najbolji teniser Novak Đoković plasirao se u treće kolo Australian Open-a pošto je u četvrtak, u drugom kolu, bez izgubljenog seta savladao 70. igrača sveta Simonea Bolelija iz Italije sa 6:1, 6:2, 6:2.

Đoković je sva tri seta dobio nakon odlične igre prepustivši protivniku samo gem u prvom i po dva gema u drugom i trećem setu, za sat i 32 minuta igre, kolko je trajao meč.

"Dobro je pobediti u tri seta. To je ono što želiš na grend slem turnirima. Dobro sam igrao, iako sam se u trećem setu malo mučio sa servisom", rekao je treći teniser sveta.

Đoković će se u trećem kolu Australian Open-a sastati sa 62. teniserom sveta Semom Kviriom iz SAD, koji je pobedio Dmitrija Tursunova iz Rusije.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyČet 17 Jan 2008, 17:44

U trećem kolu Open-a i Ana Ivanović


Australian Open 29mo7


Posle Jelene Janković, Janka Tipsarevića i Novaka Đokovića u treće kolo Otvorenog prvenstva Australije plasirala se i Ana Ivanović pošto je u četvrtak pre podne savladala Italijanku Tatjanu Garbin sa 2:0, po setovima 6-0, 6-3.

Protivnica Ani Ivanović u narednoj rundi biće Slovenka Katarina Srebotnik koja je pobedila Australijanku Anastasju Rodionovu sa 2:0, po setovima 6-4, 6-1.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyČet 17 Jan 2008, 17:46

Australian Open 10yf0
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptySub 19 Jan 2008, 14:42

Ivanović u 4. kolu Australian Open-a

Srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrto kolo Otvorenog prvenstva Australije u Melburnu, prvog ovogodišnjeg Gren slem turnira, pošto je u subotu ujutro pobedila Katarinu Srebotnik iz Slovenije sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Ana je na turniru četvrti, a Srebotnik je bila 28. nosilac.

Treća teniserka sveta će u duelu za plasman među osam najboljih odmeriti snage sa boljom iz meča Sabina Lisicki iz Nemačke - Karolina Voznjacki iz Danske.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptySub 19 Jan 2008, 14:44

Đoković u osmini finala

Najbolji srpski teniser Novak Đoković plasirao se osminu finala Otvorenog prvenstva Australije, pošto je u subotu ujutro u Melburnu pobedio u trećem kolu Amerikanca Sema Kverija rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:1, 6:3.

Nakon još jedne rutinske pobede na prvom godišnjem gren slem turniru, vrednom 20,6 miliona dolara, treći reket sveta će u nastavku takmičenja igrati protiv pobednika meča u kojem se sastaju Australijanac Lejton Hjuit i kiparski igrač Markos Bagdatis.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptySub 19 Jan 2008, 14:46

Tipsarević poklekao posle četiri i po sata

Australian Open Btipsarevicfederer01ze4

Drugi srpski reket Janko Tipsarević nije uspeo da se plasira u osminu finala prvog godišnjeg gren slem turniru u Melburnu, vrednog 20,6 miliona dolara, pošto je nakon fantastične borbe u trećem kolu u subotu izgubio od najboljeg igrača sveta, Švajcarca Rožera Federera, rezulatom 2:3, po setovima 7:6 (7:5), 6:7 (1:7), 7:5, 1:6, 8:10.

Tokom čitavog susreta vodila se "lavovska borba" za svaki poen i prognoze Federera da sa "Jankom nema šale" dobile su potvrdu u "meču karijere" našeg igrača, kome je ovo četvrti nastup na Otvorenom prvensvu Australije.

Dva taj brejka obeležila su početak duela - prvi je pripao Tipsareviću, drugi Federeru, a potom je u nastavku srpski predstavnik poveo sa 2:1 u setovima. Federer je uspeo da mu se revanšira u četvrtom setu i to je bio jedini deo susreta u kojem je svetski broj jedan bio dominantan.

Završnicu meča obeležila je još jedna rezultatska "klackalica" i demonstracija vrhunske igre oba igrača, ali je posle skoro četiri i po sata i 64 odigrana gema duel pobedom okončao branilac titule Federer.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyNed 20 Jan 2008, 20:36

Zimonjić i Nestor u četvrtfinalu Open-a

Srpski teniser Nenad Zimonjić i Kanađanin Danijel Nestor plasirali su se u četvrtfinale konkurencije muških parova na Otvorenom prvenstvu Australije u Melburnu.

Zimonjić i Nestor su u nedelju ujutro pobedili kombinaciju Kristofera Kasa iz Nemačke i Rodžera Vasena iz Holandije rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4.

Zimonjić i Nestor su drugi nosioci u konkurenciji muških parova.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyNed 20 Jan 2008, 20:38

Jelena Janković u četvrtfinalu

Australian Open Bjankovicj13gf4


elena Janković plaisrala se u četvrtfinale Australian Open-a pošto je u nedelju savladala Australijanku Kejsi Delakva sa 2:0, po setovima 7:6 (7:3), 6:1.

Iako je bez većih problema dobila meč, srpska teniserka je u prvom setu dopustila protivnici da da sustigne prednost od 5:2 u gemovima ponajviše zbog zbog sopstvene nervoze, dok se u drugom mogla videti prava Jelena Janković.

Jelenina protivnica u četvrtfinalu prvog ovogodišnjeg gren slem turnira biće prošlogodišnja pobednica Australian Open-a, Amerikanka Serena Vilijams, koja je u nedelju Nikol Vajdišovu iz Češke sa 6:3, 6:4.

Janković: Serenu sam već pobeđivala

Plasmanom u četvrtfinale Otvorenog prvenstva Australije u tenisu Jelena Janković je ostvarila najveći uspeh u Melburnu, ali veruje da ulazak među osam najboljih nije njen krajnji domet na ovom turniru.

"U meču protiv Kejsi Delakve bila sam nervoznija nego obično, jer sam igrala protiv devojke koju uopšte nisam poznavala. Pritom, uslovi za igru bili su veoma teški zbog čega nisam uspevala da lopticu udarim na način koji je za mene uobičajen", istakla je Jelena po završetku meča.

Ona je dodala da je u četvrtfinalu očekuje veoma težak meč protiv Serene Vilijams, koja se polako vraća u sam vrh svetskog tenisa gde joj je apsolutno mesto.

"Iako su iza mene povrede, i iako ne igram onako kako bih želela, protiv Serene ću sigurno pružiti maksimum. Pobeđivala sam je već nekoliko puta tako da znam da mogu to opet da učinim. Uostalom, nemam šta da izgubim", zaključila je posle ulaska među osam najboljih na Australian Open-u.
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPon 21 Jan 2008, 11:41

Australian Open V84180p0

AUS OPEN: Ana u četvrtfinalu protiv Venus!

Stisnuta pesnica i šarmantan osmeh! Srpska teniska princeza Ana
Ivanović pridružila se Jeleni Janković u četvrtfinalu Australijan
Opena, a voljom žreba obe će za protivnice imati sestre Vilijams.

Ana je posle nešto više od sat ipo igre eliminisala mladu dansku
teniserku Karolinu Voznjacki, pobedivši je sa 2:0 u setovima (6:1 i
7:6), a njena rivalka, Venus Vilijams, koja ima perfektan skor i četiri
pobede u prethodnim duelim sa Anom, plasman medju osam najboljih
izborila je pobedom nad Poljakinjom Martom Domahovskom od takodje 2:0
(6:4, 6:4).

"Definitivno težak protivnik. Pobedila me je na poslednja dva grend
slema i pravi je trenutak za malo osvete. Napredovala sam od našeg
poslednjeg susreta, a i podloga u Melburnu više odgovara meni nego
njoj. Moraću da serviram dobro i ostanem na terenu, ne dam joj previše
prostora da me napada", rekla je Ivanovićeva.

Anini optimizam podlogu ima i u dobrim partijama 20-godišnje teniserke
u Melburnu, gde na dosadašnja četiri meča još nije izgubila set.

Ivanovićeva je posle pobede u četvrtom kolu novinarima otkrila da je za
njene dobre partije u poslednje vreme najzaslužniji kondicioni trener i
novi i poboljšani trening program.

"Definitivno sam morala da poradim na spremnosti. Ranije se nisam dobro
kretala i imala sam problema sa povredama. Sada sam zaista fit.
Izgubila sam na kilaži i stvarno ojačala, posebno u gornjem delu tela,
što je smanjilo broj povreda", ocenila je Ivanovićeva.

Srpska teniserka u poslednjih 18 meseci trenira sa kondicionim trenerom Skotom Birnsom.

"Sada se osećam mnogo snažnije i svesna sam da mogu da se duže borim sa
devojkama. Ranije sam morala da se trudim da mečeve završavam ranije,
jer nisam mogla da izdržim duge duele", dodala je.

Ivanovićeva je, inače, prvi set duela sa Karolinom Voznjacki dobila
dosta ubedljivo, pošto je zabeležila čak 15 vinera, naspram nijednog
protivnice. Mnogo neizvesnije bilo je u drugom delu meča u kome
Karolina Voznjacki nije uspela da iskoristi set loptu, iako je pri
vodjstvu od 5:4 servirala za izjednačenje.

"Karolina nije imala šta da izgubi, pa je u drugom setu bila zaista
opasna. Počela sam da se malo više borim i zaista sam srećna što sam
uspela da ostanem pribrana i na kraju pobedim", navela je 20-godišnja
Beogradjanka.

Ivanovićeva je meč mogla da završi i ranije, pošto je priliku za to
imala pri vodjstvu od 6:5, ali je duel, ipak, odlučen u taj-brejku u
kome je srpska teniserka brzo došla do nedostižne prednosti od 5:1 i
taj deo igre dobila sa 7:2.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyUto 22 Jan 2008, 11:22

Australian Open V84228p0

AUS OPEN: "Nole ekspres" medju osam najboljih

Najbolji srpski teniser Novak Djoković igraće u četvrtfinalu
Australijan Opena, pošto je u osmini finala nadigrao domaćeg takmičara
i bivšeg prvog igrača sveta Lejtona Hjuita sa ubedljivih 3:0, po
setovima 7:5, 6:3, 6:3.

Djoković je ovom pobedom prvi put u karijeri stigao do plasmana medju
osam najboljih igrača u Melburnu, gde će se sastati sa petim sa ATP
liste, Špancem Davidom Fererom.

Kao što je i najavio Hjuit je maksimalno motivisan ušao u duel protiv
Djokovića. Veoma agresivna i precizna igra sa osnovne linije omogućila
mu je da brzo preuzme inicijativu na terenu. Australijanac je u petom
gemu stigao do brejka, a zatim je dobio gem na svoj servis i stvorio
solidnu prednost od 4:2.

Najbolji srpski teniser tada je pojačao igru, vrlo brzo je "istopio"
prednost protivnika i sa tri vezana gema ponovo je stigao do vodjstva -
5:4. Borba za svaku loptu dobro je zagrejala dlanove prave teniske
publike, koja je nagradjivala aplauzom dobre poteze oba igrača.
Djoković je u tim trenucima pojačao ritam i veoma brzo rešio set u
svoju korist - 7:5.

Uprkos izgubljenom prvom setu Australijanac je i u nastavku krenuo
agresivno. Takva igra omogućila mu je da ponovo stigne do ranog brejka
- 2:1. Medjutim i Djoković je primenio isti recept - ponovo je dodao
gas, vezao tri gema zaredom i preuzeo konce igre.

Sedmi gem bio je ključni - Nole je na svoj servis vojevao tešku bitku
ali na kraju dobio, povećao vodjstvo na 5:2 i tako praktično rešio i
drugi set u svoju korist.

Ubedljiva prednost kao da je bila Djokoviću podstrek da što pre okonča
meč protiv Hjuita i uz Rafaela Nadala ostane jedini igrač na turniru
koji nije izgubio nijedan set.

On je odmah na startu trećeg seta oduzeo servis Hjuitu i već posle pet
minuta na semaforu je stajalo 2:0. Ispostavilo se da je bila ključna
prednost. Uprkos tome što je u potpunosti diktirao tempo, on je
napravio još jedan brejk (5:2), koji je Hjuit brzo vratio i pokušao da
produži meč. Ipak, posle 146 minuta treći igrač sveta i definitivno je
obezbedio plasman u četvrtfinale.

Na drugoj strani Hjuitu je ostalo samo da pruži Djokoviću ruku i
pohvali ga njegovu besprekornu igru i potpunu nadmoć na terenu, jer se
pokazalo da su sve pompezne izjave Australijanca uoči ovog duela bile
pretnje iz "prazne puške".

Djoković će u četvrtfinalu igrati protiv Španca Davida Ferera, petog
nosioca u Melburnu, koji je u osmini finala nadigrao svog zemljaka
Huana Karlosa Ferera rezultatom 3:1, po setovima 7:5, 3:6, 6:4, 6:1.

Nole i Ferer su do sada u karijeri odigrali pet mečeva i Španac vodi sa 3:2.

Oni su prošle sezone odigrali četiri duela i ostvarili po dva trijumfa
- Djoković je slavio u Indijan Velsu i polufinalu US Opena, dok je
Španac odneo pobede u Monte Karlu i na Mastersu u Šangaju. Peti igrač
sveta prvu pobedu protiv srpskog tenisera upisao je davne 2004. godine
na turniru u Bukureštu.

U ostalim duelima četvrtfinala sastaće se Rože Federer (Švajcarska) -
Džejms Blejk (SAD), Žo Vilfred Conga (Francuska) - Mihael Južnji
(Rusija) i Rafael Nadal (Španija) - Jarko Nieminen (Finska).

Ukoliko Nole sa uspehom okonča četvrtfinalni duel u polufinalu će igrati protiv pobednika duela Federer - Blejk.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyUto 22 Jan 2008, 11:31

Australian Open V84317p0

AUS OPEN: Džej Džej "počistila" i Serenu

Srpska teniserka Jelena Janković izborila je prvi put u karijeri
plasman u polufinale Australijan Opena, pošto je u četvrtfinalnom duelu
eliminisala sedmog nosioca i branioca titule, Amerikanku Serenu
Vilijams sa 2:0, po setovima 6:3, 6:4.

Jankovićeva, koja je postavljena za trećeg nosioca turnira, a u
polufinalu će igrati sa pobednicom duela Žastin Enan - Marija Šarapova.

"Bio je ovo neverovatan meč i još se tresem. Stvarno se radujem što sam
u polufinalu Australijan Opena. Došla sam bez ikakvih očekivanja i
fantastično je što sam pobedila aktuelnog šampiona. To se ne dešava
svaki dan", rekla je Jankovićeva posle meča u kome se revanširala
Sereni za poraz pretrpeljen prošle sezone u osmini finala turnira u
Melburnu.

Amerikanka je već u drugom gemu preotela servis Jankovićevoj i povela
sa 2:0, i kada se činilo da će od strata preuzeti kontrolu igre, srpska
teniserka je uzvratila. Najpre je vratila brejk, a zatim i definitivno
preokrenula tok, rešivši tri vezana gema u svoju korist.

Obe teniserke imale su po sedam brejk šansi u prvom setu, ali je
Jankovićeva bila uspešnija, pošto je iskoristila tri, naspram jedne
Vilijamsove, koja u prethodna četiri meča nije izgubila set.

U nastavku duela Jankovićeva je primenila Serenin recept - ona je
povela sa 2:0 u drugom setu, ali posle serije brejkova u šestom gemu
rezultat je bio izjednačen. "Džej Džej" je uprkos iscrpljenosti i još
jednom iskorišćenom medicinskom tajm autu na turniru, uspela da povede
sa 5:3.

I kada se činilo da će će lagano rešiti meč u svoju korist, budući da
je ona bila na servisu, dozvolila je protivnici da napravi brejk. Ipak,
silno motivisana Jankovićeva je već u narednom gemu sa uspehom obavila
zadatak - Serena je vodila 40:15, a Jelena je sa četiri vezana dobra
udarca i definitivno stigla do trijumfa i plasmana u polufinale.

Za razliku od singla Jankovićeva i njena partnerka Betani Matek nisu uspele da izbore plasman u četvrtfinale ženskog dubla.

Njih dve su u osmini finala poražene od 10. nosilaca, Anabel Medine
Gariges i Virhinije Ruano Paskval iz Španije sa 2:1, po setovima 6:2,
6:7,6:2.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptySre 23 Jan 2008, 11:20

Australian Open V84439p0

AUS OPEN: Još dva polufinala za Srbiju!

Srpski tenis imaće tri predstavnika u polufinalu Otvorenog prvenstva
Australije, pošto su Ana Ivanović i Novak Djoković u sredu rano izjutra
ostvarili nove pobede i pridružili se Jeleni Janković.

Ana Ivanović je u poslednjem četvrtfinalnom okršaju teniserki bila
bolja od Amerikanke Venus Vilijams u dva seta, rezultatom 7:6 (7:3),
6:4. Ona će za drugo gren slem finale u karijeri igrati protiv
Slovakinje Danijele Hantuhove, koja je deklasirala Agnješku Radvansku
iz Poljske - 6:2, 6:2.

Djoković je i peti meč na ovogodišnjem Australijan openu rešio u svoju
korist maksimalnim rezultatom. Kao Beker, Boleli, Kveri i Hjuit pre
njega, Španac David Ferer izgubio je sa 3:0, po setovima 6:0, 6:3, 7:5.

Treći teniser sveta u polufinalu će se sastati sa pobednikom duela Rože Federer - Džejms Blejk.

Kao na Rolan Garosu 2007. godine, Srbija ima tri nade za finale jednog
od četiri najvažnija turnira. Proletos u Parizu je prošla samo Ana
Ivanović, koja i sada "na papiru" ima najmanje težak posao.

Jelena Janković sastaće se sa Marijom Šarapovom, koja je trijumfom nad
prvim reketom sveta Žistin Enan dokazala da se opet nalazi u top-formi.

Interesantno je da nijedna druga zemlja na Australijan openu neće imati
više od jednog predstavnika u polufinalu! Šarapova će predstavljati
Rusiju, Hantuhova Slovačku, Rafael Nadal Španiju, Vilfrid Conga
Francusku, a biće tu još Švajcarska (Federer) ili SAD (Blejk).

To samo potvrdjuje da je Srbija postala teniska velesila.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyČet 24 Jan 2008, 10:51

Australian Open V84556p0


AUS OPEN: Ana u finalu, Jelena ne

Cetvrtak, 24. januar 2008. 08:46


Ana Ivanović pobedom nad Slovakinjom Danijelom Hantuhovom 0:6, 6:3, 6:4
plasirala se u finale Australijan opena. San da će se dve Srpkinje
boriti za trofej na prvom gren slemu sezone ipak je samo do pola postao
java, pošto su u drugom polufinalu povreda i Marija Šarapova bili jači
od Jelene Janković - 6:3, 6:1.

Sve do duela sa Mašom, Jelena je uspešno bila bitke i sa povredama i sa
protivnicama, medjutim, ovog puta, uprkos ogromnoj želji, nedovoljno
spremna i sa jakim bolovima u ledjima jednostavno nije mogla adekvatno
da se suprotstavi raspoloženoj Ruskinji.

Silovito je Šarapova započela meč i gotovo savršeno odigrala uvodnih
pet gemova prvog polufinala na "Rod Lejver Areni". Stizala je svuda i
pogadjala bukvalno sve. Konačno u šestom gemu Džej Džej je, nakon što
je spasila tri set lopte, uspela da prekine njenu seriju. Potom je
iskoristila svoju jedinu brejk loptu, a zatim osvojila i treći gem u
nizu, medjutim, više od toga srpska teniserka objektivno nije mogla.

"Želela sam da odustanem, ali ne bi bilo fer prema publici. Ipak je polufinale, pa sam igrala", izjavila je Jankovićeva.

Bolovi u lumbalnom delu ledja u nastavku meča bili su joj veća prepreka
od Marije Šarapove. Nije mnogo pomogao ni medicinski tajm-aut nakon
prvog gema drugog seta. Sa bolnom grimasom na licu posle gotovo svakog
udarca Jelena je, ipak, kao lavica nastavila da se bori do kraja, ali
sve što je uspela da uradi bio je taj jedan gem za častan oproštaj od
ovogodišnjeg Australijan opena.
Australian Open V84556p1



Anči od očaja do blistavog sjaja

Poput Jelene Janković i Ana Ivanović je očajno započela svoje
polufinale. Anemično, sporo, bezvoljno je delovala na terenu, ni traga
od onog "fajterskog" stila na koji nas je navikla. Na drugoj strani sve
suprotno krasilo je Slovakinju, koja je teškom artiljerijom sa osnovne
linije u prvih osam gemova bukvalno razbila Anu.

Srpska teniska princeza se tek nakon toga trgla iz sna. Zaigrala je
agresivnije, hrabrije, a i sreća, koja nekako po običaju prati hrabre,
u nekoliko važnih poena prešla je na njenu stranu. Prvi gem na svoj
konto upisala je nakon 46 minuta igre, zatim je preokrenula na 3:2, da
bi odlučujući korak na putu ka osvajanju drugog seta napravila u osmom
gemu. Na kraju set je završila sa 12 "vinera" ili četiri puta više nego
što ih je napravila u prvom.

U trećem setu razvila se rovovska borba. Ana je više pritiskala servis
protivnice, tri puta je stizala na 30:30, ali prvu brejk šansu imala je
Hantuhova u maratonskom šestom gemu, koji je trajao više nego
prethodnih pet zajedno. Sprska teniserka uspela je da se izvuče iz te
neugodne situacije, zatim su obe osvojile još po jedan gem na svoj
servis, pre nego što je Hantuhova zakoračila u ambis.

Ivanovićeva je stigla do dve brejk lopte, prvu nije iskoristila, ali
drugu posle sjajno tračanja i lošeg voleja Hantuhove jeste. Naredni
servis gem bio je samo formalnost za drugu igračicu sveta, koja se
nakon spektakularnog preokreta i 130 minuta igre, prvi put u karijeri
našla u finalu australijskog gren slema.

"Vrlo težak meč. Na početku sam bila nervozna, slabo sam se kretala,
u jednom trenutku sam mislila da ću pasti, a Hantuhova je igrala
odlično. Znala sam da ću morati da se borim, da budem agresivna i na
kraju sam iskoristila svoje šanse", rekla je Ana po završetku
polufinala.


U nedelju u 12 sati po centralno-evropskom vremenu Ivanovićeva će
igrati finale protiv Šarapove sa kojom se do sada četiri puta sastajala
i ima polovičan učinak. Njihov poslednji duel na ženskom Mastersu u
Madridu ubedljivo je dobila Ruskinja - 6:1, 6:2. Anči, vreme je za
revanš!

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPet 25 Jan 2008, 10:06

Sve čestitke
Priželjkivo sam "vaš" finale
cool
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPet 25 Jan 2008, 10:09

Tsonga šokirao teniski svijet!



Australian Open Tsonga-vv
Francuz Jo-Wilfried Tsonga, 38. tenisač svijeta, senzacionalni je finalist Australian Opena, prvog Grand Slam turnira sezone u Melbourneu.


U petom nastupu na jednom Grand Slam turniru u karijeri, 22-godišnji Francuz Jo-Wilfried Tsonga izborio je prvi finale. U polufinalu je pobijedio 2. nositelja, Španjolca Rafaela Nadala 6-2, 6-3, 6-2, nakon jednog sata i 57 minuta igre!
Tsonga je velike mogućnosti na ovom turniru najavio već u 1. kolu, kada je u četiri seta izbacio 9. nositelja, Britanca Andyja Murraya. Nakon laganih pobjeda nad Amerikancem Warburgom i Španjolcem Garcijom Lopezom u tri seta, Tsonga je nastavio svoju pobjedničku misiju pobjedama nad 8. nositeljem, sunarodnjakom Gasquetom u 4 seta, te 14. nositeljem, Rusom Južnijem u tri seta…
Australian Open 11-tsongaNaravno, uvjerljiv trijumf protiv Rafaela Nadala vrhunac je njegovog opusa u Melbourneu, ali, s obzirom na igru koju je pokazao, to bi u nedjelju mogla postati tek druga najvažnija pobjeda nevjerojatnog Francuza na turniru. Tsonga će imati dovoljno vremena u pripremi za finale, dan više od svog protivnika. A to će biti pobjednik drugog polufinala u kojem će u petak igrati 1. nositelji i branitelj naslova, Švicarac Roger Federer i 3. nositelj, Srbin Novak Đoković.
U meču protiv Nadala, Tsonga je zabio 17 aseva, osvojio 86 posto bodova nakon prvog servisa i Nadalu dopustio tek tri break lopte u meču, od kojih Španjolac nije iskoristio niti jednu! S druge strane, Tsonga je izborio 7 break prilika i realizirao ih pet. Imao je ukupno 49 izravnih poena i samo 27 neprisiljenih pogrešaka. Nadal je uz 13 winnera upisao 12 neforsiranih pogrešaka. Ali, Nadal je u ovom meču igrao epizodnu ulogu. Svijetla pozornice u Rod Laver Areni bila su uperena u novu senzaciju svjetskog tenisa, Jo-Wilfrieda Tsongu…

Australian Open, tenisači, polufinale: Tsonga – Nadal (2) 6-2, 6-3, 6-2
jutarnji.hr
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPet 25 Jan 2008, 13:49

Australian Open V84658p0

AUS OPEN: Zimonjić i Sun u finalu miks dubla

Nenad Zimonjić i Kineskinja Sun Tjantan plasirali su se u petak u
finale miks dubla na Otvorenom prvenstvu Australije, pošto su
prebrodili gubitak prvog seta i pobedili Kineskinju Jan Ci i Marka
Nolsa sa Bahama rezultatom 2:1, po setovima 2:6, 7:5, 10:6.

Peti nosioci na turniru Zimonjić i Sun sastaće se u finalu sa indijskim
parom Sanija Mirza i Maheš Bupati, koji je nekada bio Zimonjićev
partner u muškom dublu.

Srpski Dejvis kup reprezentativac i Sun su do finala stigli uprkos
nešto lošijoj igri u prvom setu i prvom delu drugog seta, kada su
gubili rezultatom 2:4 i nalazili se na ivici poraza. Ipak, uspeli su da
načine preokret, poveli su sa 5:4 i dobili taj set sa 7:5.

Usledio je "taj brejk", u kojem su iskoristili psihološki zamajac i
odigrali veoma sigurno. Lako su došli do prednosti od 6:1, protivnici
su uspeli da se približe na 7:5, ali ne i da izjednače. Sigurnim
servisima u finišu Zimonjić i Sun su okončali meč u svoju korist sa
10:6.

Prethodno su Ukrajinke Alona i Katerina Bondarenko osvojile titulu u
igri ženskih parova, savladavši Beloruskinju Viktoriju Azarenku i
Izraelku Šahar Per rezultatom 2:6, 6:1, 6:4. Sestre Bondarenko zajedno
su odigrale 38 turnira u dublu, a zanimljivo je da im je ovo prvi
trijumf!


Poslednji meč dvanaestog dana Australijan opena je polufinale muškog
singla, u kojem se sastaju srpski teniser Novak Djoković i Švajcarac
Rože Federer.


(Beta/MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open EmptyPet 25 Jan 2008, 13:51

Australian Open V84562p0

AUS OPEN: Kraj za Bojanu

Bojana Jovanovski nije uspela da se plasira u polufinale Australijan opena u juniorskoj konkurenciji.

Najbolja srpska juniorka u četvrtfinalu turnira u Melburnu poražena je od Holandjanke Aranče Rus sa 2:0, po setovima 6:1, 6:3.

Jovanovski je u Australiji bila postavljena za petog, a Rus za 14. nosioca.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Australian Open Empty
PočaljiNaslov: Re: Australian Open   Australian Open Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Australian Open
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Mario na Australian Openu
» US open
» Tenis: Australija open

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: