Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Nikad nije kasno

Ići dole 
AutorPoruka
deki
Moderator
Moderator
deki


Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Nikad nije kasno Empty
PočaljiNaslov: Nikad nije kasno   Nikad nije kasno EmptyČet 10 Jan 2008, 00:53

Jedan 102-godišnjak otplovio je danas u novi život na Novom Zelandu i on je najstariji britanski emigrant u istoriji, javlja BBC. Erik King-Tarner i njegova supruga s Novog Zelanda Doris (87) odlučili su da napuste svoje selo u Hempširu u Engleskoj i presele se u grad Nelson na Južnom Ostrvu u potrazi za avanturom.

"Mislim u stvari da želim malo da lutam. Mislio sam da će biti zabavno preseliti se malo na Novi Zeland. ", rekao je penzionisani zubar Erik, koji je tokom Drugog svetskog rata služio na britanskom vojnom brodu "Nepobedivi".
"Nismo sve videli u Engleskoj što smo želeli, ali videli smo dosta na kontinentu i Sredozemlju i mislim da je moja supruga prilično nostalgična", rekao je on.
On je dodao da mora da živi od danas do sutra jer kada imate 102 godine nikad ne znate hoćete li se probuditi ujutro.
"Ja sam toga svestan, ali još ne želim da umrem. Ne želim da, kada budem imao 105 godina, pomislim da je trebalo da se preselim na drugi kraj sveta u 102.," rekao je on.
Doris je dodala da veruje da će se par brzo snaći na Novom Zelandu.
"On se lako privikava na stvari i mislim da će tamo zaista uživati", rekla je gospođa King Tarner. Ovaj par, koji je u braku 12 godina, isplovio je danas iz Sautemptona u svoju avanturu.
Nazad na vrh Ići dole
 
Nikad nije kasno
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Hitler nije trajao dugo!
» SFRJ nije mrtva
» Srbija nije Ratko Mladic

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: