Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner Empty
PočaljiNaslov: Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner   Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner EmptyPet 14 Dec 2007, 02:26

Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner V80012p0

Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner

Pionir rokenrola Ajk Tarner, poznat po učešću u muzičkoj revoluciji koliko i po burnom braku sa Tinom Tarner, preminuo je u 77. godini u svom domu u San Dijegu.

Član Rokenrol Kuće slavnih, Tarner je po mnogima tvorac prve rokenrol pesme "Rocket 88", snimljene 1951. godine. Pesma je ušla u legendu kao prva stvar u kojoj je upotrebljena električna gitara sa distorzijom.

Vešti session gitarista i klavijaturista, Ajk je "slavu" stekao i zahvaljujući mračnim glasinama koje su ga godinama pratile, a sve je počelo kada je upoznao osamnaestogodišnju Anu Me Bulok.

Iskusni muzičar pretvorio je promuklu devojčicu u seksi pevačicu, oženio se njom 1959. godine, i promenio joj ime u Tina Tarner. Kratke suknjice, stileto štikle i hrapav soul glas napravili su od nje zvezdu. "A fool in love", "I idolize you", "River deep, mountain high" i drugi hitovi učvrstili su Tini i Ajku pozicije na muzičkom nebu, ali karijera i brak bili su pod senkom priča o zlostavljanju.


Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner V80012p1


U autobiografiji "Ja, Tina", pevačica je optužila supruga, sa kojim ima dva sina, za teško fizičko zlostavljanje i preteranu upotrebu kokaina.

"Stalno smo se tukli, slomio mi je nos... Kulminacija je bila naša tuča u kolima u Las Vegasu, pred nastup. To je bio jedini put da sam uzvratila" ispovedila se Tina 1987. godine.

Nakon rastanka, oboje su na neko vreme nestali iz javnosti, ali Tina je napravila veliki povratak albumom "Private dancer", i hitovima kao što je "What's love got to do with it".

Istoimeni film iz 1993. godine predstavio je manje poznatu stranu njihovih života. Srceparajućim likom Tine Andjela Baset "zaradila" je nominaciju za Oskara, dok je mračnog Ajka briljantno portretisao Lorens Fišburn.

Ajk nikada nije ponovio uspeh svojih zlatnih godina, a 1989. je završio u zatvoru. Naklonost kritičara povratio je ove godine osvojivši Gremija za tradicionalni blues sa svojom grupom Kings of rhytm.

Tina (68) je odbila da komentariše Ajkovu smrt.

"Ona je svesna da je Ajk jutros preminuo, ali neće komentarisati. Imajte na umu da njih dvoje nisu kontaktirali već 35 godina", rekla je njena predstavnica za štampu Mišel Švajcer.


Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner V80012p2


U kasnijim intervjuima, Ajk je priznao da je u životu mnogo grešio, ali je tvrdio da i dalje može da bude ponosan.

"U srcu znam šta sam i ko sam. Sve što sam učinio, dobro ili loše, bilo je potrebno, da bi od mene napravilo čoveka kakav sam danas", rekao je on agenciji AP.

Tarner je preminuo u svojoj kući u predgradju San Dijega, a uzrok smrti nije saopšten. Ako želite da se podsetite legende, pogledajte njegov nastup na festivalu "Golden fifties" u Viskonsinu, 2005. godine.



(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
BaneRoger
Slučajni prolaznik
Slučajni prolaznik



Broj poruka : 7
Datum upisa : 14.12.2007

Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner Empty
PočaljiNaslov: Re: Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner   Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner EmptyPet 14 Dec 2007, 20:52

RIP

Eto da zaboravimo sada sto je mlatio Tinu
Nazad na vrh Ići dole
 
Preminuo otac rokenrola Ajk Tarner
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Od infarkta je jutros umro otac A.Gotovine
» Preminuo Laza Ristovski

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Muzika-
Skoči na: