Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih Empty
PočaljiNaslov: Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih   Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih EmptySub 08 Dec 2007, 18:05

Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih V79416p0

Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih

Deda Mileta Djurić iz Arilja proizvodi suve šljive punjene orasima, prelivene medom i na svoj proizvod daje garanciju: ko pojede deset suvih šljiva može dva puta za dvanaest sati sa dve različite! Garancija, dodaje deda Mileta, važi za - njegove vršnjake, sedamdesetogodišnjake, za mladje toliko suvih šljiva i oraha može da bude i više nego - opasno, i navedenu garanciju može da produži u - nedogled!

"Proizvod sam, kao što sleduje, najpre isprobao na sebi. Da nisam, ne bih ni davao garanciju", kaže za "Glas javnosti" deda Mileta. Njegov proizvod, koji se nedavno pojavio u Arilju, a i šire, svuda po Srbiji, i po Hrvatskoj, gde su ga god probali, posle temeljno izvršenih provera, nazvali su - jedni - srpska, drugi - ariljska vijagra!

Pre nego što je izmislio ariljsku vijagru, deda Mileta držao je u sred Arilja seks-šop:"Shvatio sam da nijedan artikal u mom seks-šopu nema dejstvo kao kad naše, srpske šljive, napunim domaćim orasima, pa ih posle prelijem medom! Brzo su to shvatili i Ariljci i komšije. Oni koji su do skora u seks-šop dolazili kradom, po mraku, pa kupovali za - koleginice sa posla i komšinice, kao komšinice stid da dodju, sada kupuju suve šljive na veliko u po bela dana", kaže deda Mileta.

Šalu na stranu, Mileta Djurić je i više nego preduzimljiv čovek i u sedamdesetoj. Kad je bio mladji, pre tridesetak godina, medju prvima je u Arilju i u tadašnjoj Srbiji otvorio privatnu radnju za mašinsku obradu koja i dan-danas radi, onda je prešao na obradu proizvoda od prohroma, imao radionicu medju prve dve u tadašnjoj Jugoslaviji, posle pravio gibljiva creva...

Kada on i njegovi ne pune šljive orasima, deda Mileta - peče rakiju. Takvu, da u državnim laboratorijama Kanade i Amerike, kad su radili kontrolu i analize, nisu verovali da je Miletina rakija proizvedena u Srbiji.

"Pre izvoza u Kanadu dužni smo bili da odradimo laboratorijske analize i Kanadjani nadju da je nivo štetnih materija u našoj rakiji četiri puta manji od zakonom odredjenog minimuma. Nisu ljudi verovali", kaže dedin zet Nenad Stevanović.

Deda i svoju rakiju, „zlatnu biserku“ koja je na sajmovima u Novom Sadu, Koštunićima i Beogradu već osvojila 18 medalja, pravi po posebnom receptu: "Od šljive odvajam koštice i repeljke, jer, sve što ne valja u rakiji potiče od koštice. Rakiju pečem na starinski način, ali sam za neke delove recepture angažovao profesore fakulteta, i onda - nema promašaja. Dobio sam i sertifikat instituta iz Frankfurta na Majni da je moja rakija čisto prirodna", kaže deda Mileta i najavljuje da će sa svojom „biserkom“ koju već prodaje po celoj bivšoj Jugoslaviji, Madjarskoj, Švedskoj, Americi, Australiji, posle sajma u Dizeldorfu, skorih dana i na sajmove u Parizu i Plovdivu.

"Pratio ja svetska kretanja i vidim da budućnost nije ni u mašinstvu, ni u seks-šopovima nego u - hrani i piću. Onda smislim da šljive punim orasima drugačije od svih drugih. Uzmem šljive dok su sirove, tada ih napunim orasima, stavim u sušaru, osušim po posebnom receptu, onda ih prelijem medom, zapakujem i - kud veće divote. Dižu iz mrtvih, garantovano", kaže deda.

"Dugo sam vagao, premeravao i odmeravao, isprobavao i odredio sam da šljive stavljam u dva pakovanja, manje i veće. Manje, od 180 grama, može se iskoristiti od dva puta, veće pakovanje je za više upotreba, uz obavezno upozorenje - mladji da ne preteruju", objašnjava deda Mileta u šali kako njegov proizvod „blagotvorno deluje na organizam“.

Sem u Arilje i okolinu i čitavu Srbiju, suve šljive u medjuvremenu stigle su i do - Hrvatske. Hrvati se iz cuga oduševili. Stalno traže još deda Miletine srpske vijagre: "U kom se god gradu pojave moje suve šljive u prodaji, tu odmah raste i stepen - švaleracije. Garantovano, znam po sebi", kaže deda Mileta i sve se okreće oko sebe da ga slučajno supruga ne čuje.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih Empty
PočaljiNaslov: Re: Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih   Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih EmptySre 26 Dec 2007, 21:27

Lauda,
daj da pokrenemo biznis sa ovom viagrom, ti šalji ja prodajem (al prvo daj da ja isprobam Laughing Laughing )
Nazad na vrh Ići dole
 
Glas: Ariljska vijagra diže iz mrtvih
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Desetine mrtvih u Albaniji (VIDEO)
» Na desetine mrtvih i ranjenih u Iraku
» Najmanje pet mrtvih nakon pucnjave u Salt Lake Cityju
» Glas: JNA u trendu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljubav i sex-
Skoči na: