Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

AutorPoruka
Gost
Gost

Engleska - Hrvatska Empty
PočaljiNaslov: Engleska - Hrvatska   Engleska - Hrvatska EmptySre 21 Nov 2007, 23:53

Pola gotovo
Pa zar je ovo moguće
ni najveći optimisti ovom se nisu nadali
8.minuta KRANJČAR 1:0
14.minuta OLIĆ 2:0
fantastiko
samo do kraja tako, igrom zaslužujemo pobjedu i Englezi su VANI a Rusi unutra (vode protiv Andore 1:0)

ajmooooooooo
Hrvatska Hrvatska Hrvatska Hrvatska
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: Engleska - Hrvatska   Engleska - Hrvatska EmptyČet 22 Nov 2007, 00:53

Engleska - Hrvatska 0500007.17
Hrvatski igrači slave pogodak Ivice Olića (FOTO:Cropix/Drago sopta)
Da se McClaren ne osjeća usamljenim s dobro pogođenim izmjenama, Bilić se pobrinuo pustivši u igru Pranjića i Petrića. Dvojac je režirao jedan od najljepših trenutaka u povijesti Hrvatske.

Da smo ostali dosljedni prvotnoj ideji, uvodne riječi u izvještaju s ove utakmice posvetili bismo nečemu što su Englezi s nama posljednjih dana nesebično dijelili –2 aroganciji, podcjenjivanju i samodopadnosti.

No, da smo tako učinili, bila bi to velika nepravda, jer gurnuli bismo tako u drugi plan one koji to nipošto nisu zaslužili – istinske junake dvoboja – ponosnu vojsku izbornika Slavena Bilića, koja je došla, vidjela i pokorila Wembley!

Na kišom okupanom Hramu nogometa, Vatreni su slavili 3:2, čime su omogućili Rusima plasman na EURO, dok su Englezima dali punih devet mjeseci vremena da razmisle o tome pobjeđuje li se protivnik požrtvovnošću ili galamom.

Još u ušima odzvanjaju riječi pojedinih njihovih igrača koji su nakon pobjede nad Izraelom najavljivali finale na europskoj smotri, kao što boli i to da se na Otoku gotovo nitko nije bavio nogoloptačkim umijećem Hrvata, već se isključivo kalkuliralo s rezultatom, zbrajala potrebna gol razlika, zahvaljivalo Izraelu.

E, pa da se na ogledu i Bilićeve momke nešto pita, pobrinuo se već u osmoj minuti Niko Kranjčar, koji je pogotkom s nekih 25 metara potvrdio da se hrvatski izbornik nije u najavi zafrkavao kada je naglasio da će njegovi dečki pokušati pobijetiti.

Nakon uvodnih par minuta engleske dominacije, koja je rezultirala tek pokušajem Joea Cola glavom u šestoj minuti, Kranjčar je potegnuo iz daljine.

Da zatrese mrežu nesebično mu je pomogao i vratar Scott Carson, koji je nisku i sklisku loptu pokušao uhvatiti rukama. Tu je, dakako, i pogriješio, mokra se bubamara uz njega popela te zavšila u golu.

Istina, samo tri minute kasnije bilo je vrlo gusto ispred Pletikose, Crouch je proslijedio za Wright-Phillipsa, no desno krilo Chelseaja iz blizine tuče u spremnog i dobro postavljenog hrvatskog vratara.

U 14. minuti novi šok za domaćina. Eduardo je pored nekolicine engleskih braniča gurno Richardsu kroz noge za Olića, koji izbija sam ispred vratara i pogađa za 2:0.

Tim se rezultatom otišlo i na odmor, a u nastavku je izbornik Steve McClaren od 45. minute u igru uveo Davida Beckhama i Jermainea Defoa.

Također se i vratio u formaciju 4-4-2, no ništa njegovoj momčadi nije pomoglo, sve dok nije intervenirao Josip Šimunić.

Hrvatski je branič u 57. minuti nepotrebno za dres povukao Defoea, Šveđanin Peter Fjördfelt pokazao je na bijelu točku, a Frank Lampard sigurno izvodi najstrožu kaznu.

Potom Olić show, ali nažalost bez željenog učinka. HSV-ov napadač najprije je pogodio gredu u 59. minuti, zatim glavom iz blizine tukao u Carsona koju sekundu kasnije, da bi ciklus završio slabim udarcem u 63.

Kazna je uslijedila već dvije minute kasnije, kada je Beckham prekrasno usposlio Croucha, koji usamljen prihvaća loptu i pogađa za 2:2.

No, da se McClaren ne osjeća usamljenim s dobro pogođenim izmjenama, Bilić se ubrzo pobrinuo te u igru pustio Danijela Pranjića i Mladena Petrića, koji su u 77. minuti režirali jedan od najljepših trenutaka u povijesti hrvatskog sporta.

Član Heerenveena pronašao je kolegu, a Petrić s dvadesetak metara neobranjivo gađa u desni kut vratiju.

Dovoljno za povijesnu pobjedu na povijesnom stadionu, za krunu jednoj lijepoj priči, koju su hrvatski nogometaši zaslužili svojim znanjem, trudom i upornošću.

Dečki, sretno u Austriji i Švicarskoj. I hvala!

Engleska: Carson - Richards, Campbell, Lescott, Bridge - Barry (od. 45 Defoe), Gerrard, Lampard, J.Cole, Wright-Phillips (od 46. Beckham) - Crouch.

Hrvatska: Pletikosa, Ćorluka, R.Kovač, Šimunić, Šimić - Srna, Modrić, N.Kovač, Kranjčar (od 75. Pranjić) - Olić (od 84. Rakitić), Eduardo (od 69. Petrić).

36
odlična utakmica, nije nam trebala pobjeda, al dokazali smo im da pobjeda 2:0 u ZG nije bila slučajna

Engleska - Hrvatska Gerrard20071122001

Nakon sinoćnje sjajne pobjede Hrvatske na Wembleyu novinari s Otoka su se uvelike raspisali o slabostima vlastite reprezentacije, pa su današnja izdanja preplavljena kritikama na račun izbornika McLarena, a iz svakog retka isčitava se razočarenje. Ono malo rečenica posvećeno igri Hrvatske preplavljeno je epitetima. Kevin McCarra iz Guardiana igru naše reprezentacije nazvao je prekrasnom dok je gol Mladena Petrića nazvao prekrasnim, te je priznao kako je Bilić Englezima pokazao kako se sastavlja momčad. Analitičar BBC-a Alan Hansen ustvrdio je kako su Hrvati nadigrali Engleze u svim segmentima, te su pokazali bolje razumijevanje igre i nevjerojatnu borbenost. S njim se složio i Ian Wright kojem se činilo da će Hrvatska zabiti svaki put kad je došla do lopte