PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

deki

Broj poruka : 405
Datum upisa : 29.11.2006

Zvezda i dalje bez poraza Empty
PočaljiNaslov: Zvezda i dalje bez poraza   Zvezda i dalje bez poraza EmptyPet 01 Dec 2006, 05:03

Zvezda i dalje bez poraza 1492591733455a3af48274fdq0Košarkaši Crvene zvezde zadržali su maksimalan učinak u ULEB kupu. Crveno-beli su u 5. kolu u hali Pionir pobedili holandski Ajfel Tauers sa 90:82 (26:26, 19:29, 26:13, 19:14).

Najefikasniji u Zvezdi ponovo je bio Milan Gurović sa 34 poena, uz šut za dva od 10/18, 12/12 sa penala. Antić je postigao 15, Dragićević 12, Tomas 8, Radivojević 7, a Burks i Popović po 6. Sa druge strane, najbolji kod Tauersa bio je Rodžers sa 24 poena.

Zvezda je bolje počela meč i predvođena Gurovićem, koji je imao 13 poena u prvoj četvrtini, povela sa 22:14. Medjutim, gosti tada prave seriju od 12:4 i stiću do izjednačenja posle prvih 10 minuta. Gosti su u istom ritmu nastavili i u drugom periodu i uz 5 trojki u tom delu igre stižu do dvocifrene prednosti na poluvremenu 55:45.

U nastavku meča Gurović postiže 9 od 11 poena tokom serije Zvezde bez odgovora Tauersa i crveno-beli preuzimaju kontrolu nad utakmicom, u završnici čuvaju prednost i dolaze do pete pobede.

"Ekipa sa osam Amerikanaca igra brzu tranziciju sa brzom realizacijom. Koja god ekipa u Evropi da se upusti u takvu igru s njima - izgubiće. Mi smo sve to znali, ali smo tek u drugom poluvremenu uspeli da usporimo igru i to se dobro završilo", rekao je trener Zvezde Dragan Šakota posle meča.

"Mislim, medjutim, da nam sve to nije bilo potrebno i da smo mogli i ranije da odigramo kako treba. Meni je problem što svaki put kao da gledam druge igrače, ekipa treba da provede više vremena zajedno. Imamo novog, kvalitetnog plejmejkera, i mislim da će se brzo upoznati sa ekipom", dodao je Šakota.

Trener gostiju Rendi Vil rekao je da je njegova ekipa propustila priliku da pobedi, jer je rivalu dala šansu.

"Pre svega je psihički problem što smo ispustili 10 poena prednosti. Kada igrate u gostima protiv ovako dobrih timova, jednostavno ne smete da im date šansu. Mi smo upravo to uradili i oni su to iskoristili. Zadovoljan sam prvim poluvremenom i delovima drugog", rekao je Vil.

To je peta uzastopna pobeda Crvene zvezde u ULEB kupu, tako da je i dalje jedina neporažena ekipa u tom takmičenju, dok Ajfel sada ima učinak 1-4.
Nazad na vrh Ići dole
deki
Moderator
Moderator
deki

PočaljiNaslov: Re: Zvezda i dalje bez poraza   Zvezda i dalje bez poraza EmptyPet 01 Dec 2006, 05:08

Zvezda i dalje bez poraza 1096436913456ed46ad9a24bb7Košarkaš Crvene zvezde Milan Gurović prvi je igrač koji je proglašen po drugi put za MVP nedelje ULEB kupa.

Gurović predvodi jedini neporaženi tim u takmičenju, sa prosekom koji je jedan od najvećih u poslednjih nekoliko godina u evropskim kupovima. U petom kolu, na utakmici sa Ajfel Tauersom, Gurović je postigao 34 poena, i to je treći put ove godine da je ubacio toliko ili više poena.

Iz igre je za dva poena šutirao 8-12, a za tri 2-6. Sjajan je bio sa linije za slobodna bacanja 12-12. Zabeležio je 5 skokova, jednu ukradenu loptu, za indeks uspešnosti 36.

Drugi po rejtingu bio je Sitafa iz Gran Kanarije, a odmah iza njih rangirani su Zoran Erceg iz FMP-a (29), Velimir Radinović (28) i Milenko Topić (27) iz Hemofarma.