Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? Empty
PočaljiNaslov: Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???   Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? EmptySub 02 Jun 2007, 15:09

Oliver Dulić predsednik Skupštine Srbije

Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? 2007_05_23_oliver_dulic
Poslanici Skupštine Srbije izabrali su kandidata DS Olivera Dulića za novog predsednika parlamenta. Za Dulića je glasalo 135 poslanika, protiv je bilo 98, uzdržano dva, a izbor je obavljen javnim glasanjem - prozivkom. Za potpredsednike Skupštine izabrani su: Miloljub Albijanić (G17 plus), Božidar Delić (SRS) i Esad Džudžević (Poslanički klub manjina). Izbor je obavljen javnim glasanjem, dizanjem ruke. Skupština je ranije odlučila da ovaj saziv ima ukupno šest potpredsednika, od kojih je troje ranije izabrano. To su: Milutin Mrkonjić (SPS), Nataša Jovanović (SRS) i Radojko Obradović (DSS-NS). Parlament je većinom glasova usvojio predloge za dopunu i izmenu u sastavu članova skupštinskih odbora iz redova DS, LDP, G17 plus, Poslaničkog kluba manjina i Kluba vojvođanskih poslanika. Ranije su izabrani članovi odbora iz SRS, SPS i DSS-NS.
Predsednik Skupštine Oliver Dulić, koji je posle izbora preuzeo vođenje sednicom, saopštio je da je glasanjem o potpredsednicima zaključena prva sednica redovnog zasedanja. On je najavio da će nova sednica parlamenta biti održana najverovatnije u petak.
Izjašnjavanje parlamenta o sastavu međunarodnih delegacija, sekretaru i zamenicima sekretara Skupštine odloženo je jer ti predlozi nisu još zvanično upućeni.
OLIVER DULIĆ NAJAVIO SKRAĆENJE LETNJE PAUZE
Predsednik Skupštine Srbije Oliver Dulić ocenio je da je najvažnije da do kraja ove nedelje budu izabrani svi skupštinski organi, kako bi od naredne moglo da se krene sa usvajanjem važnih zakona.
Dulić je novinarima u parlamentu rekao da će već u toku dana zatražiti od predstavnika svih poslaničkih grupa da daju predstavnike u radnu grupu za izradu Zakona o narodnoj skupštini i novog Poslovnika o radu, jer su ti propisi neophodni za početak transformacije parlamenta.
On je rekao da će za sekretara parlamenta predložiti Tamaru Stojčević, a za njene zamenike Marka Danilovića i Miloša Todorovića.
„Njihovim imenovanjem i izborom članova stalnih delegacija u međunarodnim parlamentarnim institucijama završiće se konstituisanje Skupštine, posle čega sledi intenzivna zakonodavna aktivnost”, dodao je Dulić.
Predsednik parlamenta rekaoje da će parlament morati da radi i više i duže, zato što je u velikom kašnjenju pa će morati da bude skraćena letnja pauza. (RTS)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???   Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? EmptyNed 03 Jun 2007, 19:36

Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???   Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? EmptyPon 04 Jun 2007, 18:41

gradski-seljak ::
Lauda tema postoji
[url=https://bezcenzure.forumsr.net/Drustvo-c6/Aktuelno-f16/Predsjednik-Skupstine-Srbije-t1443.htm
https://bezcenzure.forumsr.net/Drustvo-c6/Aktuelno-f16/Predsjednik-Skupstine-Srbije-t1443.htm[/quote[/url]]

bio mi je provokativan naslov Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???   Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? EmptyPon 04 Jun 2007, 20:43

Ne kužim.
Misliš da sam ja stavio provokativni naslov - naziv teme!!!???
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???   Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? EmptyUto 05 Jun 2007, 01:21

gradski-seljak ::
Ne kužim.
Misliš da sam ja stavio provokativni naslov - naziv teme!!!???

Ne nego sam ovaj naslov našao kod mene u nekim novinama i postavio...
pa video si da sam diskutovao na temi koju si ti postavio i ovu ćemo obrisati ako se slažeš?
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???   Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Umesto Srbina-radikala, predsednik parlamenta RS - Hrvat ???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Sporazum o saradnji dva srpska parlamenta
» Ekodizel umesto Eurodizela ?!?!
» Umesto vica... loooool
» Prvi Hrvat u svemiru

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Politika-
Skoči na: