PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyČet 16 Avg 2007, 15:13

PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyČet 16 Avg 2007, 17:21

PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyČet 16 Avg 2007, 17:44

ERDER - DINAMO 2:1 (0:1)
WERDER: Wiese, Pasanen, Naldo, Mertesacker, Schulz, Baumann, Andreasen (od 46. Jensen), Carlos Alberto (od 75. Harnik), Diego, Sanogo, Schindler (od 46. Almeida)
DINAMO: Koch, Etto, Drpić, Schildenfeld, Čale, Vukojević, Pokrivač, Modrić, Sammir (od 88. Guela), Balaban (od 80. Vrdoljak), Šokota (od 38. Mandžukić)
SUDAC: Alberto Undiano Mallenco; pomoćnici: Martinez Ibanez i Alonso Fernandez (svi Španjolska)
ŽUTI KARTONI: Naldo (Werder); Balaban, Čale, Pokrivač (Dinamo)
STRIJELCI: 0-1 Balaban (45., as: Mandžukić); 1-1 Almeida (47.), 2-1 Jensen (85.)
IGRAČ UTAKMICE: Hugo ALMEIDA (Werder)
STADION: Weser GLEDATELJA: 26.136

Modri će u zagrebačkom uzvratu, za dva tjedna u Maksimiru pokušati stići prednost od jednog pogotka iz prve utakmice. Werder je slavio 2:1, iako je Dinamo do posljednjih minuta dvoboja imao i više nego aktvan rezultat za drugu utakmicu. Dinamo je dobro ušao u utakmicu, te je u prvih nekoliko minuta vrlo dobro zatvarao sve puteve prema svojim vratima. Werder je pokušavao povezati redove, ali pokretljiva Dinamova sredina nije dozvoljavala veća iznenađenja. Nakon prvih ispitivanja snaga Balaban je u 20. minuti uputio prvi udarac prema domaćem vrataru Wieseu. Samo pet minuta poslije Luka Modrić je pucao prema vratima s ruba kaznenog prostora, a lopta je prošla tik uz vratnicu. U 30. minuti istaknuo se naš vratar.

Sanogo je pucao glavom, a Koch je sjajno zaustavio njegov pokušaj. Četiri minute poslije Balaban je također pucao pokraj gola, a u minutama koje su slijedile Balaban je mogao postići dva pogotka. U 39. minuti Schildenfeld mu je gurnuo sjajnu loptu, a Balaban izbija sam ispred Wiesea.

Na žalost, vratar je pročitao njegovu namjeru i zaustavio udarac. Samo pet minuta poslije Boško je opet sam ispred Wiesea, ali još jednom Werderov vratar izlazi kao pobjednik. I već kada smo očekivali posljednji sučev zvižduk u prvom dijelu, u igru je ušao Mandžukić umjesto Šokote i sjajno uposlio Balabana za vodeći pogodak. Nažalost, vodstvo nije bilo dugog vijeka, već po povratku iz svlačiona domaćin je uspio izjednačiti, nakon velike pogreške Dinamove obrane.

Schildenfeld nije uspio zaustaviti Almeidu, koji se probio do Kocha i svladao ga iz drugog pokušaja. U nastavku Dinamo je opet igrao vrlo dobro i nizao prigode. Najprije je Luka Modrić u 55. minuti mogao bolje pucati, kada se našao sam na petnaestak metara od gola. Dvije minute poslije Čale se po boku sjurio prema Wiseu i pokušao ubaciti, ali Balaban je zakasnio. U 62. minuti bilježimo izvrstan udarac Sammira, ali Wiese ponovno pokazuje da je na visini zadatka. Četiri minute poslije Bauman je mogao dovesti domaćina u vodstvo, ali je promašio gol s desetak metara. Šest minuta prije kraja utakmice Jensen je pucao s dvadesetak metara i, nažalost, sjajno pogodio. Koch je pokušao obraniti, ali ništa nije mogao napraviti. U sučevu dodatku Mandžukić je sjajno skočio na Modrićevo ubacivanje, ali tek su ga centimetri dijelili od pogotka. Ostalo je 2:1 za domaćina, rezultat koji nam daje nadu da u uzvratu možemo izboriti Ligu prvaka.
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyPon 20 Avg 2007, 00:25

Osijek - Dinamo 1:3

još tri boda, a Modrićev gol iz slobodnjaka vrijedi za još tri.

PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyUto 21 Avg 2007, 16:59

Ovako baš nikad nije bilo, ulaznice za nogometnu utakmicu u Zagrebu nikad nisu bile rasprodane samo u 24 sata! A sad se to dogodilo, više nema ulaznica za utakmicu Dinamo - Werder (srijeda, 29. kolovoza, Maksimir, 20.30 sati)!

- U klubu sam više od deset godina, “preživio” sam jagmu za ulaznicama uoči Partizana, Newcastlea, uoči utakmica Lige prvaka, pa uoči reprezentativnog dvoboja Hrvatske s Jugoslavijom... Ali, ovo se nikad nije dogodilo! Nakon samo 24 sata stadion je rasprodan - rekao nam je u utorak oko podneva glavni Dinamov direktor Damir Vrbanović.

Inače, u Dinamu su planirali dan uoči utakmice, u dogovoru s policijom i Werderom, pustiti u prodaju i 2000 ulaznica za južnu tribinu, gdje će biti i njemački navijači, koji bi policijskim koridorom bili odvojeni od naših.

Međutim, budući da su sve ulaznice planule do ponedjeljka navečer, u utorak ujutro u prodaji su bile i ulaznice za jug. I nestale su do ranih popodnevnih sati.

PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyPet 31 Avg 2007, 23:04

mislim da bi imali nekih šansi...ali, isto tako mislim da je zvezda za vas prevelik zalogaj Smile

NK Dinamo - Page 2 V72614p0

Hrvatski sportski novinari tužili Dinamo!

Hrvatski sportski novinari tužili su Nogometni klub Dinamo evropskoj kući fudbala (UEFA), zbog "sistemskog kršenja novinarskih prava i standarda" od strane čelnika zagrebačkog kluba!

Kako prenosi agencija Hina, Udruženje novinara Hrvatske saopštilo je da je poslalo pismo UEFA, u kojem su navedeni razlozi za ovakav korak. Naime, novinar lista "24 sata" podigao je tužbu protiv Dinama, koji je tom listu zabranio ulazak na stadion i odbio da izda akreditaciju za sve utakmice ove sezone, uključujući mečeve kvalifikacija za Ligu šampiona i Kupa UEFA.

U saopštenju se dodaje i da je fotografu "24 sata" Željku Lukuniću trajno zabranjen ulaz na Maksimir, uz obrazloženje da je navodno prekoračio dozvoljenu granicu i stao na teren. Njegova fotografija postavljena je na ulaz na stadion, kao što na nekim evropskim aerodromima stoje fotografije terorista, navodi se u pismu upućenom UEFA.

Osim toga, rukovodstvo "modrih" odbija da razgovara sa ljudima iz tog dnevnika ili novinarskih udruženja o rešenju problema.

Potpredsednik kluba Zdravko Mamić, nezadovoljan pisanjem nekih novina, brutalno je izvredjao "sedmu silu" okupljenu na pres konferenciji, kao i njihove kolege koje nisu bile tamo. Zbog primitivnih izjava i uvreda, Mamić je pozvan u policiju na informativni razgovor i protiv njega je podignuta prekršajna prijava. Dinamova uprava potpuno je podržala Mamića i njegove postupke.

Mamić je prilikom gostovanja na Hrvatskoj televiziji, uputio izvinjenje svim novinarima zbog svojih izjava, izuzev uredništvu i novinarima pomenute redakcije "24 sata".

Neposredno pred početak emisije HTV, potpredsednik Dinama pokušao je i da se fizički obračuna sa poznatim novinarom iz Zagreba, Denisom Kuljišom, koji zbog tog incidenta nije ni nastupio u emisiji.

(MONDO)
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyČet 04 Okt 2007, 12:31

NK Dinamo - Page 2 Bbbkhazarilvlp9

UOČI današnje utakmice iz Ajaxove uprave su poslali priopćenje u zagrebački klub u kojem se upozorava da će svaki i najmanji pokušaj incidenata od strane Dinamovih navijača biti srezan u korijenu. U upozorenju se naglašava da niti jedan navijač pod utjecajem alkohola neće biti pušten na stadion i da su se svi dužni pridržavati strogih pravila koja vrijede na Amsterdamskoj areni.

Iz Ajaxa su poručili da su ovo upozorenje poslali zbog najave BBB-a da će zbog nezadovoljstva radom Uprave, općeg nezadovoljstvo situacijom u Dinamu i rezultatima u Europi, izazvati prekid večerašnje utakmice.

Na Amsterdamskim ulicama će danas patrolirati trostruki broj policajaca od onog uobičajenog, koji će spriječiti bilo kakav pokušaj remećenja javnog reda i mira.
Gost
Gost

PočaljiNaslov: Re: NK Dinamo   NK Dinamo - Page 2 EmptyČet 04 Okt 2007, 23:24

Dinamo nadigrao Ajax, konačno jesen u Europi!
Dinamo je, iako rezultat ne zvuči tako, večeras u Amsterdamu potpuno nadigrao Ajax i konačno ostvario toliko željeni cilj - Dinamo će konačno jesen provesti u Europi. cool cool cool cool cool cool cool cool cool cool