Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Senka na ikonicama

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Senka na ikonicama Empty
PočaljiNaslov: Senka na ikonicama   Senka na ikonicama EmptyČet 01 Mar 2007, 17:54

Senka na ikonicama Tehnikamarkoxq3

Senka na ikonicama

Imam jedan mali problem, ali me izluđuje. Sve ikonice na desktopu su osenčene i ne znam kako da se toga rešim. Ako rešenje postoji, molim vas, pomagajte. Unapred zahvalan.

Ovaj „problem“ je opcija koju poseduje Windows XP operativni sistem kako bi doprineo grafičkom poboljšanju samog desktopa. Iako sa sobom donosi niz drugih efekata kojim se, vizuelno, ova verzija razlikuje od prethodnih, jedna od njih je upravo postavljanje trasparentne (providne) pozadine ikonica na desktopu. Da biste aktivirali ovaj efekat, potrebno je da uradite desni klik na My Computer i odaberete Properties. Na kartici Advanced, pod sekcijom Performance, nalazi se taster Settings. U listi koju dobijate u novootvorenom prozoru, obratite pažnju na opciju „Use drop shadows for icon labels on the desktop“.
Posle promene, pritisnite taster Apply i primetite rezultate na desktopu.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Senka na ikonicama
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: Kompjuteri i internet :: Problemčići i rešenja-
Skoči na: