Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Novi pokušaji kontrole medija

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Novi pokušaji kontrole medija Empty
PočaljiNaslov: Novi pokušaji kontrole medija   Novi pokušaji kontrole medija EmptyUto 14 Nov 2006, 22:35

Novi pokušaji kontrole medija

Branka MIHAJLOVIĆ

U predizbornoj Srbiji, uz političku kampanju, počela je i borba za medije, posebno elektronske. Većina glasila svoje je više ili manje skrivene simpatije još ranije poklonila ili premijeru Vojislavu Koštunici, odnosno njegovoj Demokratskoj stranci Srbije, ili predsjedniku države Borisu Tadiću, odnosno njegovoj Demokratskoj stranci. „Studio B“, čiji je osnivač grad Beograd u kojem vlada koalicija Tadićeve i Koštuničine stranke, a gradonačelnik je Tadićev demokrat, već duže vrijeme je na udaru DŠ-a. O sukobu oko „Studija B“ i reakcijama beogradske javnosti.
Izjava Ljiljane Čolić, predsednice upravnog odbora ove medijske kuće, da zamrzava svoju funkciju i pokreće postupak za opoziv direktorke i glavne urednice Dragane Milićević jer je nezadovoljna antisrpskom programskom orijentacijom televizije, nagoveštava pokušaj ponovnog udara na medij za koga se smatra da neguje uljudnu komunikaciju. Ljiljana Čolić je clanica Koštuničine Demokratske stranke Srbije (DSS), poznata je u javnosti kao ministarka koja je smenjena posle bure negodovanja izazvanog ukidanjem Darvinove teorije iz školskog programa. Ljiljana Čolić za Radio Slobodna Evropa negira da je pokrenula inicijativu za opoziv Dragane Milićević:
„Ja nisam u mogućnosti da pokrećem opoziv. Ja sam samo iskazala svoje nezadovoljstvo programskom politikom Studija B. Po mom mišljenju ta televizija ne predstavlja na pravi način ono što je javno mnenje i većinsko mišljenje one teritorije na kojoj se gledanost Studija B prostire.“

A šta kažete na reakciju: „Ako može da ukine Darvina, može da ukine i Draganu Miličević“?

„To je takođe jedna od kleveta, pošto ja nisam ukinula Darvina.“

Dragana Milićević, direktorka i glavna urednica „Studija B“ za naš program komentariše:

„Ona je ukinula Darvina, pa može i mene i ja nemam ništa protiv toga. Ovaj tekst koji je izašao u ,Presu‘, gde ona mene optužuje za antisrpsko delovanje, samo me je vratio u devedesete kada je Šešelj to radio prozivajući novinare koji nemaju ,ić‘ u svom prezimenu. Taj mrak koji se vraća i koji se vratio kroz reči Ljiljane Čolić meni ne ostavlja nikakav drugi prostor osim da po prvi put u životu podnesem krivičnu prijavu protiv nekoga, a to će ovog puta biti gospođa Čolić jer je iznela toliko neistina i laži da je meni već više muka.“

Dragana Milićević je za svoju uređivačku politiku bila predložena i ušla u najuži izbor za prestižnu nagradu Nezavisnog udruženja novinara Srbije (NUNS) „Dušan Bogavac“, podseće Nadežda Gaće, predsednica NUNS-a:

„Ne treba posebno govoriti koliko je ova garnitura uradila sve ono za šta se Nezavisno udruženje novinara Srbije bori, a to je da se sučečjavaju različiti stavovi i argumenti, ali da se to radi potpuno politički korektno, da se to radi u jednom demokratskom i civilizovanom maniru.“

Nije teško razumeti šta se krije iza tog napada, kaže Nadežda Gaće:

„Pokušaj države da kontroliše medije.“

A na naše pitanje da li iza njenog poteza stoji i njena stranka, Koštuničin DSS, Ljiljana Čolić kaže:

„Slušajte, ako sam ja izvorni član te stranke i ako sam osnivač te stranke, smatram da je moj stav autentičan stav moje stranke.“

Srbija je ponovo u predizbornom vremenu u kome se mogu očekivati niski udarci sa svih strana i na sve strane. Mediji su obično prvi na meti.

jbpmisps!!! crta @ cheers drunken 6 9 7 11
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Novi pokušaji kontrole medija
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Svetski dan slobode medija
» Novi HDD
» Novi rat u Hrvatskoj!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...O FORUMU... :: Prijavite cenzuru - Objavite bez cenzure-
Skoči na: