Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zatvorite me, jeo sam čokoladu

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Zatvorite me, jeo sam čokoladu Empty
PočaljiNaslov: Zatvorite me, jeo sam čokoladu   Zatvorite me, jeo sam čokoladu EmptySub 10 Feb 2007, 16:32

Nizozemski novinar je na sudu u Amsterdamu zatražio zatvorsku kaznu za samoga sebe jer je jedući čokoladu izvukao korist od prisilnog rada djece na plantažama kakaa u Obali Bjelokosti.

Teun van de Keuken (35) za sebe traži zatvorsku kaznu kako bi podigao svijest potrošača i prisilio proizvođače čokolade i kakaa da iskorijene robovski rad djece na plantažama.

"Kriv sam za ovaj zločin. Nadam se da će ljudi prestati kupovati čokoladu i tako natjerati velike korporacije da se posvete ovom problemu", rekao je Van de Keuken na sudu.

Obala Bjelokosti, prvi svjetski proizvođač kakaa, na meti je međunarodnih skupina za ljudska prava jer dopušta da djeca kao robovi rade na plantažama.

Van de Keuken se prvi put pokušao osuditi prije dvije godine, ali je nizozemski javni tužitelj odbacio zahtjev jer nizozemski novinar nije bio izravno upleten u rad na plantažama.

Van de Keuken je u petak uložio žalbu na takvu odluku. U međuvremenu je putovao u Afriku i pronašao nekoliko svjedoka za svoje tvrdnje.

"Mi imamo koristi od tih ljudi, a zauzvrat im ne dajemo ništa. Kao potrošači odgovorni smo za to zlostavljanje", naglasio je Nizozemac.
Nazad na vrh Ići dole
 
Zatvorite me, jeo sam čokoladu
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: