Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ATP Zagreb

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




ATP Zagreb Empty
PočaljiNaslov: ATP Zagreb   ATP Zagreb EmptySub 03 Feb 2007, 20:44

ATP Zagreb: Finale Ljubičić - Baghdatis

ATP Zagreb Mdf06203.wide

ZAGREB - Ivan Ljubičić i Marcos Baghdatis igrat će u finalu PBZ Zagreb Indoorsa. Prvi i drugi nositelj - san svakog direktora. Ivan je korak do obrane naslova stigao uz puno muke i protiv Mihaila Južnija. Rus je propustio 4-2 u trećem setu.

Sad je definitivno - Južnij pati od "kompleksa Ljubičić". Ivan se dugo tražio, nakon što je uništio reket poslije breaka za 2-5 u prvom setu konačno je počeo bolje igrati. Postao je agresivniji s osnovne crte, brže je povlačio ruku i vratio se. Izborio je treći set, a onda opet upao u veliku rupu. Južnij je imao break (4-2), ali ga nije uspio zadržati.

Prijetio je i kod 5-4, bio na 0-30, ali se raspao kad je linijski sudac kod 30-30 jednu njegovu loptu vidio u autu. U ponovljenom poenu nije dobio priliku, Ivan je lansirao jedan od 16 aseva. Južnij do kraja meča nije uhvatio ni poen. Nije mogao skinuti pogled sa suca, ni izbaciti njegovu odluku iz glave. U Zagrebu se dogodila repriza Dohe. Južnij još jednom nije izdržao kad je bio blizu. I šesti put je nakon meča s Ljubičićem teren napustio kao - luzer.

Marcos Baghdatis je bez puno problema stigao do finala, iako se Alexander Peya nije lako predao. Austrijski kvalifikant uspio se vratiti od 0-3 do 3-3 u prvom setu, ali ga je break u desetom gemu košta gubitka seta. Baghdatis je poveo 3-0 i u drugom setu, Peya se nije predao, ali nije uspio vratiti break zaostatka te je ostao jedan korak od reprize prošlogodišnjeg dometa Stefana Koubeka. Baghdatis je tijekom meča puno puta pokazao koliko mu je stalo do ove pobjede.

- Lako je biti sretan kad pobjeđuješ.

O Peyi je malo znao prije meča.

- Rekli su mi da ima dobar bekhend. No, ispalo je da mu ni forhend nije loš. Prilično sam zadovoljan kako sam odigrao. Nije ovo loš tjedan.

U trenutku kad smo razgovarali još nije znao protiv koga će igrati za drugi naslov u karijeri. Iako protiv Južnija ima 0-1, a protiv Ljubičića 2-0 (oba meča iz Melbournea), poželio je Hrvata u finalu.

- Za gledatelje i turnir bilo bi super da Ljubičić bude u finalu. Siguran sam da mi Ivan želi uzvratiti.

Finale je na rasporedu u 14 sati. Dom sportova bi konačno trebao biti pun do posljednjeg mjesta. Ako je tako bilo prošle godine protiv Koubeka, onda bi se moralo ponoviti. Finale Ljubičić - Baghdatis trebao bi biti teniska poslastica.

POLUFINALE:

Pojedinačno - polufinale: LJUBIČIĆ (1) - Južnij (4) 2-6, 6-3, 7-5; Baghdatis (2) - Peya 6-4, 6-3.
Jutarmji.hr
Nazad na vrh Ići dole
 
ATP Zagreb
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» VATERPOLO: Partizan ide u Zagreb!
» Zagreb, bliski Zapad
» Snow Queen Trophy - Zagreb

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: