Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Zločin zbog ljubomore

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Zločin zbog ljubomore Empty
PočaljiNaslov: Zločin zbog ljubomore   Zločin zbog ljubomore EmptyNed 28 Jan 2007, 14:30

Zločin zbog ljubomore
N. Z. - M. B., 27. januar 2007

UBICA iz Brusnice kod Gornjeg Milanovca, Mirko Pešović (59) preklao je nevenčanu suprugu Radoslavu Lazarević (54) zbog ljubomore. Ovo je, najverovatnije, motiv za zločin koji je počinio, a na ovakav zaključak navodi njegov iskaz, dat pred istražnim sudijom Okružnog suda u Čačku, koji mu je odredio pritvor.
Pešoviću je ovo drugi zločin, jer je 1992. godine zaklao svoju ljubavnicu Jovanku Vukašinović. I tada je motiv ubistva bila ljubomora.
Ubica je istražnom sudiji ispričao da je sa Radoslavom dva puta bio u "vezi". Najpre, oko godinu i po dana pre nego što je upoznao Jovanku, a potom oko osam godina unazad. Po njegovom iskazu, međusobno su se voleli, poštovali i to je trajalo sve do pre desetak dana.
Dok je Pešović ležao u ovdašnjoj bolnici, jer ima visok krvni pritisak i povišen šećer, Radoslava je dočekala Srpsku novu godinu u Domu penzionera na Rudniku. To joj je po izlasku iz bolnice Pešović zamerio.
Kritične večeri su se čuli telefonom i dogovorili da se nađu, s tim da on pre toga ode i uzme tablete za sniženje krvnog pritiska za njega i nju. Na dogovorenom mestu su se našli, i ona je sela u njegov automobil. Međusobno su se zadirkivali na ljubavne teme, a onda je Pešović sebi utuvio u glavu da Radoslava ne gaji osećanja prema njemu, kao ranije. Kuhinjskim nožem zaklao je Radoslavu u automobilu.
- Ne znam šta se sa mnom događalo u tom trenutku. Sećam se da sam dohvatio nož i počeo sam da je bodem - rekao je Pešović istražnom sudiji.
Zaklanu ženu odvezao je u šumu u Brusnici i leš tu ostavio. U jednoj prodavnici je, zatim, kupio pola litra konjaka i počeo da pije. Lutao je, kaže, tokom noći po seoskim putevima u šumi, da bi se u jednom trenutku vratio na mesto gde je ostavio zaklanu Radoslavu.
- Došao sam da vidim da možda nije živa, ali sam video da je mrtva. Počeo je da pada sneg, pa sam sa sebe skinuo jaknu i s njom prekrio lice i deo njenog tela. Ispod glave sam joj stavio najlon. Voleo sam je a i ona mene, rekao je ubica prilikom davanja iskaza.
I dalje se traži kuhinjski nož sa kojim je zaklao Radoslavu .

SUDBINA
NEKA čudna sudbina je u pitanju. Jovanku sam ubio 14. septembra 1992. godine, a 14. septembra je rođena Radoslava - rekao je Pešović.

KAZAO ĆERKI
KAD je zaklao Radoslavu, Pešović je o tome obavestio svoju ćerku Miru, a ona policiju - izjavio je okružni istražni sudija Branislav Stanić.

Izvor: Večernje Novosti
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Zločin zbog ljubomore
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kazna zbog zastave
» Policajac suspendovan zbog izjave za RSE
» Separatizam u svetu - Svi imaju ''KiM''

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: