Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ugrožen radijski program

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Ugrožen radijski program Empty
PočaljiNaslov: Ugrožen radijski program   Ugrožen radijski program EmptyPet 19 Jan 2007, 20:43

Subotica: Ugrožen radijski program na hrvatskom

Programu na hrvatskom jeziku Radija Subotice, koji se emitira osam godina, prijeti gašenje zbog iznenadne odluke srbijanske vlade da tu medijsku kuću prepusti procesu privatizacije bez riješenog pitanja statusa i frekvencije, upozorilo je u petak hrvatsko uredništvo Radija- Subotice.
Osim hrvatske zajednice u Subotici i okolici bez informativnog programa na materinskom jeziku ostale bi i mađarska i njemačka nacionalna manjina, ali i svi ostali građani subotičke regije koji 38 godina prate program te gradske višejezične radio postaje.

Srbijanska vlada je prošlog tjedna, na svojoj posljednjoj sjednici uoči izbora 21. siječnja, bez prethodne najave i mišljenja subotičke lokalne samouprave dala suglasnost na inicijativu za privatizaciju Radija Subotice ne uvažavajući činjenicu da je riječ o radiju koji informira na jezicima nacionalnih manjina.

Vojvođanska vlada tim je povodom zatražila od srbijanskih vlasti da obustave privatizaciju te medijske kuće i predložila izmjenu Zakona o radiodifuziji kako bi elektronički mediji koji emitiraju višejezični program bili izuzeti iz postupka obvezne privatizacije i dobili status lokalnog javnog servisa.

Na posljedice tog nenadanog postupka upozorilo je i Hrvatsko nacionalno vijeće koje je istaknulo da ono može dovesti do gašenja jedinog svakodnevnog radijskog programa na hrvatskom jeziku u Srbiji.

Rok za privatizaciju općinskih radio i TV postaja istječe potkraj ove godine, no opća je ocjena da će prepuštanje medijskih kuća s jezicima nacionalnih manjina tržišnim uvjetima poslovanja prouzročiti njihov nestanak, te umanjiti stečena manjinska prava na informiranje.
večernji-list.hr
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Ugrožen radijski program Empty
PočaljiNaslov: Re: Ugrožen radijski program   Ugrožen radijski program EmptyPet 19 Jan 2007, 23:19

Ne znam.....ovo što predlažu da ostane javni servis, ujedno znači da će se finansirati iz budžeta države tj. pokrajine...Mišljenja sam da mnogo više mogu dobiti investiranjem zainteresovanih privatnika (ili privatnih firmi) nego države.
Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Ne znam koliko sam u pravu???
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Ugrožen radijski program
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: