Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 САД земља концентрационих логора

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

САД земља концентрационих логора Empty
PočaljiNaslov: САД земља концентрационих логора   САД земља концентрационих логора EmptyNed 23 Dec 2012, 09:01

САД земља концентрационих логора

На територији Сједињених Америчких Држава постоји читав низ концлогора, а још их се гради. Ови логори користили би се у случају масовних нереда или грађанског рата у САД-у, а при војном удару то би били логори смрти.

Последњих неколико година, а посебно од 2011. године, Интернетом су почеле да круже сателитске и друге фотографије нових, за сада празних концлогора у САД-у, њих укупно 800. Интересантно је да за грађане САД-а, али и света, постојање припремљених концлогора није тајна, јер су на Интернету објављени, између осталог, и сателитски снимци и распоред логора смрти. Амерички корисници Интернета поставили су бројна питања о овим логорима, како новинарима, научницима, тако и представницима служби безбедности. Одговор последњих је за заинтересоване неубедљив, да се „логори припремају као део припреме рата против трговаца дрогом“. Питање је, прво, да ли у САД-у има толико трговаца дрогом да је потребно 800 концлогора? Друго, ФЕМА (Federal Emergency Management Agency), федерална институција САД-а задужена за деловање у случају ванредних ситуација, јесте служба за спасавање, и није овлашћена да се бори против трговаца дрогом. Додуше, требало би рећи и да је, после ових сумњи, амерички Конгрес у септембру 2011. године донео Закон о новим надлежностима ФЕМА, као додатној (резервној) служби безбедности са неограниченим овлашћењима у случају примене Директиве 51.

Гробља пластичних ковчега
Све је почело да бива интересантно америчкој и светској јавности када је случајни пролазник у Атланти, држава Џорџија, набасао на „гробље“ под отвореним небом, тачније на припремљене пластичне мртвачке сандуке, чији се број процењује од 500.000 до 1.000.000. Поред ових пластичних, постоји и 40.000 мртвачких сандука изливених од бетона. Фотографије које је објавио на Интернету подигле су на ноге интернет кориснике у САД-у. Потом су бројни истраживачи почели да истражују проблем. Дошло се до података, уз помоћ авио-снимака, а потом су и неке државе објавиле сателитске снимке наведеног места, а касније и свих 800 концлогора, што је потврдило веродостојност првобитних података. Тајанствено „гробље“ (касније је пронађено још оваквих „гробаља“ на територији САД-а) припада Центру за контролу болести, док је контејнере гробове произвела компанија „Polyguard and Co.“, која је по наруџбини федералних власти САД-а произвела пластичне контејнере у које се истовремено може сместити четворо умрлих.

На „Ју тјубу“ има мноштво коментара: „Хоће ли се догодити холокауст у Америци?“; „Милиони гробова за милионе мртвих Американаца“; „Твој гроб, купљен за твој новац, те чека“; „Милиони припремљених пластичних ковчега гробова нађени по свој Америци – можда је један твој?“ Истраживање новинара Алекса Џонса показало је да је огроман број контејнера гробова наручен од федералне владе, и затим су распоређени по затвореним базама ФЕМА. Џонс пише да у многим државама САД-а граде нова гробља за масовне сахране, као и подземне базе непознате намене.

Међутим, ту није крај. Према истраживању Џонса, на територији САД-а је последњих година изграђено више од 800 затворених логора, који су тренутно празни, али су у потпуности спремни да приме „становнике“. И ови логори су у власништву ФЕМА. Њихова изградња коштала је 385 милиона долара, наводи компанија „Халибуртон“. Припремљене логоре имају државе Тексас, Вирџинија, Мериленд, Аризона… Међутим, новинари тврде да и све друге државе САД-а припремају своје логоре, а примећено је да се и у калифорнијској пустињи Мохаве, такође, гради логор.

Сумњу бројних грађана САД-а да се нешто „ваља иза брда“ појачала је и активност америчке војске, која је, како пишу амерички медији, према плану Министарства одбране САД-а спровела мобилизацију резервиста, завршену марта 2012. године. Мобилизација је изведена „због унутрашњих потреба“, иако Устав САД-а забрањује коришћење армије као органа безбедности унутар државе. Пажњу истраживача су, поред осталог, привукли и садржаји дневника америчких војника који су се вратили из Ирака, објављени на Интернету, јер су сви тврдили да су тамо вежбали „унутрашње чистке у САД-у са конфискацијом оружја“. Такође, пролазили су тест способности да у случају потребе пуцају на америчке грађане, укључујући и пријатеље и чланове породице. Из свега доступног стиче се, дакле, утисак да се влада САД-а припрема за нека „фаталистичка збивања“, ако не и за какву катаклизму. Да ли се ради о припреми за борбу против великих протеста због економске кризе или грађанском рату, остаје тајна.

Изгледа да са овим пластичним гробљима и концлогорима има везе тајна седница Представничког дома Конгреса САД-а од 13. марта 2008. године; прва таква је одржана 1812, друга 1983. године, а ова је била тек трећа у историји САД-а. Информација о чему се говорило на овој тајној седници најпре се појавила у Аустралији, потом у Европи и тек на крају и у САД-у.

Пластични ковчези су спреми и дотерани на обезбеђене локације – још само да почне њихово попуњавање, озлојађеним америчким бунџијама.

Према овим подацима, на седници су разматрана следећа питања:
· неизбежни колапс економије САД-а;
· неизбежни колапс финансијског система владе САД-а 2009. године;
· могућност грађанског рата у САД-у, као резултат колапса система;
· превентивно хапшење „грађана склоних побуни“ против владе;
· смештање људи „склоних побуни“ у логоре „The Rex 84 Camps“, припремљених програмом „Readiness Exercise 1984“ (званично, „Rex 84“ је владин програм обуке држања у притвору великог броја људи, и вежбе овог типа се регуларно и редовно спроводе диљем целих САД-а);
· заштита чланова Конгреса САД-а од беса становништва и колапса економије;
· одређивање места смештања чланова Конгреса и њихових породица у случају побуне становништва;
· неопходност и неизбежност стварања од стране САД-а, заједно са Канадом и Мексиком „Северно-америчког савеза“ (The NAU – North American Union) и стварање нове валуте – Амеро – за све три чланице Савеза, као решење економских проблема.

Црвено и плаво решење
Писац Ренд Клифорд, који живи у Вашингтону, објавио је чланак упозорење под насловом „America! Be Truly Afraid“ („Америко, имаш се чега плашити“), у којем тврди да постоје тајне припреме америчке владе да изврши масовну репресију над становништвом, за шта је припремила 800 концлогора. „Попут нацистичких логора, логори ФЕМА су подељени на црвене и плаве.“ „Црвени списак“ обухвата непријатеље Новог светског поретка, тачније вође и активисте, који би током прве две недеље војне владе били упућени у логоре и побијени. За „обичне“ непријатеље Новог светског поретка, који нису вође, припремљено је тзв. плаво решење, тј. „преваспитавање“ које укључује коришћење ових људи као робовске радне снаге, тврди Клифорд.

Ипак, информације Клифорда, како се касније утврдило, потичу од бившег инспектора Министарства одбране САД-а који припада једној америчкој патриотској групи („American Patriot Friends Network“). „На територији државе постоји читав низ концлогора, а још их се гради. Ови логори користили би се у случају масовних нереда или грађанског рата у САД-у, а при војном удару то би били логори смрти.“ Ових логора нема на мапама, и обично су смештени на ненасељеним подручјима и далеко од било каквог насеља. „Припремљени логори у САД-у, иако су празни, налазе се под стражом и већина је изграђена да прими 20.000 људи. Највећи је близу Фербенкса на Аљасци и може да прими два милиона људи.“ Такође, влада САД-а планира да искористи и помоћ страних војника, који би хапсили људе са црвеног и плавог списка, а већ 30 држава има базе у САД-у под заставом Уједињених нација. Другим речима, стране војске би се користиле у функцији (домаће) полиције. То је, дакле, суштина сарадње америчке војске и разних, појединих гарди држава чланица америчке федерације, са војскама неких држава.

ФЕМА, као федерална служба САД-а, намењена је, иначе, да делује у случају ванредних ситуација, попут земљотреса, али и ради „смиривања народних маса“ у случају нереда и непокоравања, и њена права су од 2011. године практично неограничена. Ако председник САД-а уведе директиву 51 (PDD 51), тј. диктатуру председника и ФЕМА, то значи да укида Устав и сва људска права у држави. Припрема у овом смеру се врши последњих 25 година, а посебно после 11. септембра 2001. године и терористичког напада на Њујорк. Такође, постоје и ФЕМА кампови стране војске (укупно 30), који се представљају као спасилачко-рехабилитациони центри за масовни смештај у случају урагана, епидемије и терористичких напада.

САД – творци концентрационих логора
Мало ко зна да су САД прве у свету измислиле концентрационе логоре током Грађанског рата. И следбеници Абрахама Линколна и Џеферсона Дејвиса имали су концлогоре, пише портал „dugward.ru“.

Име и појам „концентрациони логори“ уобичајено асоцира на системе логора у нацистичкој Немачкој и Совјетском Савезу, међутим, прве логоре измислили су Американци током шездесетих година XIX века. Први логор који је створен био је јужњачки (конфедерални) „Андерсонвил“, у којем су држани заробљени Јенкији. Често се овај логор спомиње као први класични концлогор у историји, али ни то није тачно, јер су северњаци неколико месеци раније основали концлогор „Рок Ајленд“, а потом и „Форт Вилијамс“. Према подацима историчара на обе стране, кроз логоре је прошло око 400.000 људи (194.000 северњака и 216.000 јужњака), од чега је око 56.000 на различите начине уморено (око 30.000 северњака и 26.000 јужњака).

Страдања заробљеника победничка страна („север“) описала је у мноштву књижевних дела, песама, филмова и споменика. Јужне државе су брзо потрошиле своје залихе и нису могле да хране ни становништво, ни заробљенике. Између осталог, и ова чињеница је допринела ужасавајућем стању заробљеника у логору, где су многи страдали од болести и глади.

Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
САД земља концентрационих логора
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Дрога и Америчка политика
» чиповање хришћана у Вајомингу (САД)
» Албанци претукли српског дечака
» Русија тражи од САД да се разјасни улога
» Борис Алексић: Нови поход НАТО-а на Србију

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Svet-
Skoči na: