Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Miloš Pavlović: Šanse za F1

Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySub 13 Jan 2007, 18:51

Miloš Pavlović za B92: "Poslednja šansa za F1"
Godina koja je za nama bila je vrlo burna kada se govori o Milošu Pavloviću. Promena tima u Formuli "Reno", nekoliko odličnih rezultata u finišu sezone, pokazali su da ovaj Srbin koji živi u Italiji može mnogo bolje od desetog mesta u generalnom plasmanu:
Miloš Pavlović: Šanse za F1 76974776545966c3c8a5d04os0
"Godina koja je na izmaku je bila vrlo burna za mene. Na moju sreću uspeo sam da dodjem do dobrog mesta u toku šampionata i pokažem da uz dobre uslove mogu da napravim dobar rezultat. Mislim da je sada svima jasno da dobar vozač u lošem timu ne funkcioniše".

Tim u kome je Miloš pokazao da može da pobedjuje je lociran u Italiji:

"Tim je "Drako Multirejsing USA" i za njih sam hteo sam da vozim još pre dve godine. Sada se poklopilo sve da dodjem tamo. U tri trke dva podijuma, i u Barseloni verujem da bih uspeo mnogo, da mi nije pukla guma. Kraje sezone je bio jako dobar. Kategorija koju vozim je konkurentna,ima jako dobrih vozača i ako se ne poklopi sve, teško je doći na prvo mesto.
Miloš Pavlović: Šanse za F1 65336977245966c3c6959b0be6
Ambicije našeg vozača su uvek iste:

"Moje ambicije su iste kao i pre dve godine.Znam šta mi je neophodno da bih uspeo. Potvrda da mogu bile su tri trke sa dobrim timom. Ono što je važno je i da znam šta mi je neophodno da bih bio dobar. Ove godina je prelomna kada je moja budućnost i put ka F1 u pitanju. Neophodno je da imam uslove. Ako do toga uspem da dodjem, pobede će doći. Nadam se ,borim se, nije lako, ali nadam se da ću uspeti.

Automobilizam je veoma skup sport. Pavloviću je za normalnu sezonu u kojoj bi se samo fokusirao na bolid, protivnike i staze potrebno najmanje 500 hiljada evra:

"Automobilizam je jako komplikovan sport. Samim tim što je vezan i za tehniku znači i da je skup. Vozač koji ima sreće treba da razmišlja samo o vožnji. Čak i u tim uslovima pobediti je jako teško.Ja ne samo što moram da se borim sa tim stvarima, moram i da "jurim" sponzore jer sam sam sebi menadžer. To je deo posla koji mi pada najteže i koji mi oduzima dosta vremena, ali moram da obezbedim budžet. U ovom periodu godine se upravo to radi. Ja u ovom trenutku imam obećanje da me dobar tim čeka i čekaće me i prvih dana januara. Ako budem obezbedio učešće u timu koji meni može da omogući da jurišam na prvo mesto, ja ću biti vrlo srećan.Ako gledamo kroz finansije u F1, moj budžet nije veliki. Radi se o sumi manjoj od milion evra. Dobit iz ovog uloga je znatno veći. Velikim kompanijama ovo nije bačen nobvac. Tako se radi.
Miloš Pavlović: Šanse za F1 207227427045966c3c5138bfr5
Mnogi smatraju da Pavlović nepotrebno "troši" vreme i talenat na F1, a postoji toliko dobrih takmičenja. "Champ car", Japanska serija, Le Man. Medjutim dečački san i dalje ostaje na prvom mestu:

"Ja u ovom trenutku gledam samo F1. Samo ću tako sebe videti ostvarenog u ovom poslu. Meni voz nije prošao. Ni u najboljim uslovima nije lako doći do jednog od 22 sedišta u F1. Spreman sam na velika odricanja i kroz to prolazim svake godine. Imam već rezervni plan, mogu već sada do vozim kao plaćen vozač u kategorijama koje nisu za potcenjivanje. Ali, ja želim F1, to je moj krajnji cilj. Ako želiš tamo, moraš da budeš spreman na sve. F1 je veoma sebična. Ako uspeš sve će se vratiti, ako ne, bar znaš da si sve pokušao"

Nova F1 u "post Šumaher" eri?

"Sada su karte promešane. Teško je reći ko će biti šampion. Dobro je što je otišao Šumaher, baš zbog tog "mešanja" karata. Ljudi dolaze i odlaze iz F1, nažalost. Šumaheru je vreme prošlo, dolaze novi. F1 ide dalje..."

Miloš Pavlović svoju budućnost u formuli Reno mora da reši do sredine januara 2007.godine. Američki tim Drako ga i dalje čeka, ali je budućnost jedinog srpskog vozača koji realno može u F1 više nego neizvesna.


Poslednji izmenio dana Pet 13 Apr 2007, 02:07, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyČet 12 Apr 2007, 18:24

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V53426p0bd0
Pavlović prvi favorit Formule Reno
Sreda, 11. april 2007. 12:06

Još samo tri dana deli Miloša Pavlovića od starta prve trke sezone u Reno svetskoj seriji, koja je za našeg automobilistu veoma značajna.

Nalazi se u odličnom timu Drako multirejsing, jedan je od najbržih i najiskusnijih vozača u šampionatu, a početak borbe za titulu je na njegovoj omiljenoj stazi u Monci. Sa razlogom poznavaoci Miloša svrstavaju u krug favorita, a potvrda se nalazi i na zvaničnoj internet prezentaciji "Reno sporta".

"Jugoslovenski (!) vozač je vozio 34 trke u protekle dve sezone, pa bi ovo trebalo da bude njegova godina, a najveću borbu imaće, verovatno, sa klupskim kolegom Alvaro Barbom..."

"Mislim da su u pravu. Nadam se da će biti tako, ali ja na prognoze nikad ne obraćam pažnju. Mnogo smo radili u ekipi pripremajući se za sezonu, a poslednje dane provodimo obraćajući pažnju na detalje koji će doprineti, nadam se, da budemo brži od ostalih", izjavio je Pavlović za "Novosti".

Milošu na ruku ide što su prve dve trke sezone voze u Monci, na stazi koju odlično poznaje, i na kojoj se ekipa već uveliko pripremama.

"Vozio sam tri puta na njoj, a inače volim brze staze. Medjutim, ne bi bilo važno da se vozi i na nekoj drugoj, jer su sve za vozača radno mesto i na svakoj mora da pruži maksimum", dodao je najbolji srpski vozač.

U 2007. godini Milošev cilj je osvajanje titule koja bi mu donela priliku da konačno sedne u bolid Formule 1. Ipak, srpski as je svestan da put do ispunjenjatog plana neće biti lak.

"Ispred mene je veoma teška godina, konkurencija je nikad jača. Ali, ubedjen sam da imam dobar paket i da mogu da i ja kažem svoje", zaključio je Pavlović.

(MONDO, foto: zvanični sajt Miloša Pavlovića www.milospavlovic.com)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Pavlović na podijumu u Monci   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 15 Apr 2007, 20:11

Pavlović na podijumu u Monci


Miloš Pavlović: Šanse za F1 2007_04_15_pavlovic
Miloš Pavlović zauzeo je odlično drugo mesto na drugoj trci Svetske Reno serije, koja je vožena u Monci. Pavlović je, vozeći za "Draco Racing" tim, trku u Monci počeo sa pete pozicije i uspeo da napreduje do drugog mesta, na kraju sa 2,6 sekundi zaostatka u odnosu na pobednika, Meksikanca Salvadora Durana iz "Interwetten.com" tima. Poslednje mesto na podijumu zauzeo je Sebastian Vetel iz „Carlin Motosport” tima, sa 11,5 sekundi zaostatka. Duran je trku započeo iz prvog reda i i zadržao vodeću poziciju do kraja. Pavlović je uspeo da pretekne tri takmičara, uključujući i na kraju trećeplasiranog Vetela u osmom krugu. „Veoma sam zadovoljan drugim mestom. Nisam očekivao ovakav rezultat posle nedavnih testiranja. Automobil nije bio savršen sve do juče, ali je tim dobro radio i pronašao pravo rešenje”, rekao je Pavlović posle trke. Srpski vozač je drugom pozicijom na nedeljnoj trci osvojio dodatnih 12 bodova i sada ima ukupno 17. Sezona se nastavlja 5. maja trkom u Nirburgringu. (B92)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySre 18 Apr 2007, 10:45

Moto-sport

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V54082p0

Pavlović za MONDO: Dobri rezultati tek dolaze
Utorak, 17. april 2007. 18:20

Najbolji srpski vozač Miloš Pavlović zabeležio je odličan rezultat na otvaranju sezone Svetske serije Reno u Monci. Vozač ekipe International Drako Racing na prvoj trci je ostvario šesto mesto, dok je dan kasnije stigao do podijuma, osvajanjem druge pozicije.

"Uspešno smo započeli šampionat što nam daje za pravo da ove sezone očekujemo dobre rezultate. Veoma smo zadovoljni postignutim na prvom vikendu, pogotovo što je staza u Monci drugačija od ostalih, mnogo je brza, i neophodno je specijalno podešavanje bolida“, izjavio je za MONDO Miloš Pavlović.

Pavlović je istakao da je imao odredjenih problema tokom kvalifikacija za prvu trku u Monci, ali da je, uprkos tome, uspeo da zabeleži dobar rezultat.

"U kvalifikacijama sam imao probleme sa žutim zastavama, pa sam subotnju trku morao da počnem sa 13. mesta. Realno, nismo imali bolid za pol-poziciju, ali smo mogli da izborimo mesto u drugom ili trećem redu na startu. Ipak, i pored toga što sam startovao kao trinaesti, krenuo sam hladne glave, veoma skoncentrisano i uspeo da dodjem do šestog mesta", zadovoljan je Miloš.
Miloš Pavlović: Šanse za F1 V54082p1


Poslednji izmenio dana Sre 18 Apr 2007, 10:47, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySre 18 Apr 2007, 10:46

Drugo mesto, veliki uspeh

Dobar plasman u subotu omogućio je srpskom vozaču da u nedelju dobije povoljniju poziciju na startu. Naime, prema pravilima raspored prvih deset igrača u subotu okreće se na startu nedeljne trke, tako da deseti startuje kao prvi, deveti kao drugi, itd...

"Tokom subote smo otkrili i rešili sve probleme koje smo imali sa podešavanjem bolida, tako da je u nedelju sve besprekorno funkcionisalo. U drugoj trci sam bio mnogo skoncentrisaniji, jer sam krenuo kao peti i znao sam da moram da se fokusiram na što bolji plasman. Tako da je drugo mesto odličan rezultat, veoma sam zadovoljan jer realno više od toga nismo mogli da postignemo", dodao je Pavlović.

Iako je šampionat Serije Reno tek startovao i ove sezone voziće se još sedam vikenda, na trci u Monci već su se izdvojili vozači Carlin Motosporta kao potencijalni kandidati za visoku poziciju. Pavlović, pak, misli da su Mihail Alješin i Sebastijan Vetel "uboli" idelan set-ap za trku na specifičnoj stazi.

"Vozači Carlin Motosporta Nemac Vetel i Rus Alješin ostvarili su veoma dobre rezultate u Monci. Alješin je na prvoj trci bio najbolji, Vetel peti, dok su na drugoj zabeležili treće, odnosno 19. mesto. Ipak, Monca je specifična staza u šampionatu, tako da su vozači Carlin Motosporta podesili idealan set-ap za tu trku. Ubedeljen sam da tako neće biti ubuduće", dodao je Pavlović.

Odličnim startom mladi Beogradjanin, koji prema oceni stručnjaka spada u krug najužih favorita za osvajanje titule ove sezone, dobio je dodatno na samopouzdanju, pred naredne trke, koje su zakazane za 5. i 6. maj na stazi Nirburgring u Nemačkoj.

Pavlović trenutno zauzima četvrto mesto u konkurenciji vozača sa 15 osvojenih bodova, bod manje od trećeplasiranog Vetela. Prvi je Portugalac Alvaro Parente iz ekipe Tech 1 Racing sa 20 poena, dok drugo mesto zauzima Alješin sa 19 bodova.

(Mirjana Šegan, MONDO, foto: zvanični sajt Serije Reno)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySre 18 Apr 2007, 16:48

Miloš Pavlović: Šanse za F1 22
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySre 18 Apr 2007, 16:49

Miloš Pavlović: Šanse za F1 23
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 13 Maj 2007, 18:42

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V56023p0

FORMULA RENO:Pavloviću bodovi za najbrži krug

Najbolji srpski automobilista i as ekipe "International Draco Racing" Miloš Pavlović okončao je na 24. mestu drugu trku u Nirburgringu u šampionatu Formule Reno, ali je uspeo da osvoji dva boda zahvaljujući tome što je odvezao najbrži krug.

Dvostruku pobedu u nedelju zabeležila je ekipa Epsilon Euskadi, jer je prvi kroz cilj prošao njihov pulen Italijan Davide Valzeki, a odmah za njim i Filip Albukerk.

Pavlović je nedeljnu trku započeo sa 14. pozicije i već nakon dve krivine uspeo je da se probije na šest poziciju. Pri skretanju, u trećoj krivini u prvom krugu, Pavlović je imao sudar i izleteo je sa staze, a potom je morao u boks na zamenu prednjeg dela bolida. U nastavku trke Pavlović se vratio na stazu, ali do kraja nije uspeo da se uključi u borbu za plasman u vrh.

Treću poziciju u nedelju osvojio je Migel Molina iz ekipe Pons Rejsing, četvrti je bio vozač ekipe KTR Giljermo Moro, dok je peti kroz cilj prošao Pavlovićev klupski drug Španac Alvaro Barba.

Bodove na nedeljnoj trci u Nirburgringu još su osvojili Sebastijan Vetel iz Karlin Motorsporta, Ben Henli (Prema Powerteam), Čarli Kimbal (Viktori), Jelmer Burman (Fortek) i Alvaro Parente (Tek Rejsing).

Naredne trke u takmičenju Formule Reno voze se 26. i 27. maja u Monte Karlu.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySub 02 Jun 2007, 15:58

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V58457p0



SERIJA RENO: Pavlović četvrti u Monte Karlu

Miloš Pavlović je za trepataj oka izgubio mesto na pobedničkom postolju na petoj trci sezone Serije Reno, koja je vožena u nedelju u Monte Karlu, ostvarivši četvrto mesto.

Najbolji srpski vozač, koji nastupa za ekipu Draco Racing, za sedam desetinki je bio sporiji od trećeplasiranog Salvadora Durana, dok je prvu pobedu ostvario Portugalac Alvaro Parente iz Tech 1 Racing tima.

Drugo mesto zauzeo je Sebastijan Vetel, član Carlin Motosporta, koji je sa novih 16 poena zadržao vodeće mesto u šampionatu vozača.

Miloš Pavlović je tokom vikenda u Monaku osvojio deset novih bodova (dva u kvalifikacijama, osam plasmanom na četvrto mesto), što mu je omogućilo napredak za tri pozicije na tabeli.

On se sa ukupno 27 bodova sada nalazi na deobi četvrtog mesta sa Rusom Mihailom Alješinom iz Carlin Motosporta.

Lider šampionata je Vetel sa 58 poena, na drugom mestu je Parente, koji je sakupio 51 bod, dok je treći Portugalac Felipe Albukerki (Epsilon Euskadi) sa 29 poena.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 15 Jul 2007, 19:52

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V63814p0



FORMULA RENO: Pavlović drugi na Hungaroringu
Nedelja, 15. jul 2007. 14:27

Srpski automobilista Miloš Pavlović nastavio je da "žari i pali" na stazama širom Evrope u okviru šampionata Formule Reno.

Vozač ekipe Drako Multirejsing osvojio je u nedelju drugo mesto na trci u Madjaskoj, koja je vožena na stazi Hungaroring kod Budimpešte. Pavlović je tako krunisao sjajan vikend, pošto je na prvoj trci u subotu zauzeo sedmu poziciju.

Pobednik nedeljne trke na Hungaroringu bio je vozač Red Devil Komteka Španac Alehandro Nunjez, a treće mesto zauzeo je Sebastijan Vetel iz ekipe Karlin Motosport.

Pavlović sada u generalnom plasmanu zauzima petu poziciju sa 41 poenom.

U Formuli Reno sada predstoji nešto duža pauza, a naredne dve trke biće vožene u engleskom Doningtonu 8. i 9. septembra.

(MONDO, foto: sajt Miloša Pavlovića)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyUto 28 Avg 2007, 17:26

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V67490p0



FORMULA RENO: Pavlović pobedio u Belgiji!
Nedelja, 19. avgust 2007. 14:52

Najbolji srpski automobilista i vozač ekipe Drako Rejsing Miloš Pavlović pobedio je u trci za Veliku nagradu Belgije, koja je vožena u nedelju u Spa Frankošampu u okviru svetskog šampionata Formule Reno.

Pavloviću je ovo prva pobeda u karijeru u 43. trci, koliko ih je do sada vozio.

Srpski vozač trijumfovao je na slavnoj belgijskoj stazi ispred Bena Henlija iz ekipe Prema Powerteam i člana Intervetena Salvadora Durana.

"Loše sam počeo ovaj vikend, imali smo dosta problema sa bolidom, a i ja sam loše vozio. Borba sa Benom je bila fantastična, a na kraju sam ipak uspeo da izdržim njegov pritisak i sačuvam prvo mesto i pobedu", rekao je Pavlović posle trke.

Trijumfom u Belgiji Pavlović se sa 72 bodova učvrstio na četvrtoj poziciji u generalnom plasmanu, sa samo šest bodova od vodećeg Alvara Parentea iz ekipe Tech 1 Racing.

(MONDO, foto: Zvanični sajt Miloša Pavlovića)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyUto 28 Avg 2007, 17:33

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V67736p0



Pavlović za MONDO:Samo titula otvara vrata F1

Najbolji srpski automobilista Miloš Pavlović stigao je do prve pobede u karijeri u Formuli Reno, na trci u belgijskoj banji u Frankoršampu.

Trijumf Pavlovića obeležila je neizvesna bitka tokom čitave trke sa Britancem Benom Hanlijem, kao i spektakularan finiš, u kojem je srpski as, bio brži za dve stotinke.

"Na trci u Belgiji sam potvrdio da mogu da pobedjujem. Iako nije sve funkcionisalo kako treba, budući da sam u kvalifikacijama morao da menjam i motor i auto, pokazalo se da stvari ipak idu na bolje. Problemi u kvalifikacijama sprečili su me da u prvoj trci zabeležim bolji rezultat, pa samim tim i dan kasnije, ali uprkos svemu ostvario sam važnu pobedu", izjavio je na početku razgovora za MONDO Miloš Pavlović.

Vozač Drako tima, osam trka pre završetka šampionata, zauzima treću poziciju sa 16 bodova zaostatka u odnosu na vodećeg Portugalca Alvara Parentea iz ekipe Tek 1, koji je sakupio 73 boda.

Do trke u Belgiji lider šampionata bio je Sebastijan Vetel, ali su Holandjanina primetili čelnici timova Formule 1, nakon čega je dobio šansu da se oproba u "najbržem cirkusu na svetu". On je kao test vozač ekipe BMW Zauber na trci u SAD menjao povredjenog Roberta Kubicu, ali ga je nakon toga ekipa Toro Roso angažovala na duže staze.

"Odlazak Vetela na pola šampionata je potvrda da se svaka trka u Formuli Reno prati. Blago njemu što je dobio mogućnost da se oproba u F1, iako zvanično to mesto nije obezbedio trijumfom u šampionatu Svetske serije Reno. Ne postoji pravilo, jednostavno stalno si pod prismotrom i neki tim može da proceni da si im potreban i angažuje te usred šampionata", objasnio je Pavlović.
Miloš Pavlović: Šanse za F1 V67736p1





"Sadašnjost je važna, ne razmišljam o budućnosti"

Iako nekima izgleda da je ulazak u "najbrži cirkus" bliži preko takmičenja u Seriji Reno, Pavlović kaže da ne razmišlja o Formuli 1, već da je isključivo skoncentrisan na predstojeće trke u ekipi Drako.

"Uprkos svemu, ja ne razmišljam na taj način. Znam da se prati svaki naš korak, ali sam ipak samo posvećen onome što sada radim. Verujem u sebe i radim svoj posao na najbolji način. Posvećen sam isključivo trkama u Seriji Reno, jer je to jedini profesionalni način, i računam samo na to da mi ukupan trijumf može otvoriti vrata F1. Skoncentrisan sam samo na sadašnjost, jer sam o budućnosti odavno prestao da razmišljam", dodao je srpski vozač.

Od ukupno 20 krugova, koliko je voženo na trci u Frankoršampu, Britanac iz redova ekipe Prema Powerteam Ben Hanli pretio je Pavloviću gotovo 15 krugova, pratktično mu vozeći sve vreme "u repu". Srpski as je odoleo svim napadima, zahvaljujući, pre svega, besprekornoj vožnji, ali i savršenoj koncentraciji.

"Neohodno je da dobro voziš, budeš hladnokrvan i proračunat i da pripremiš celu strategiju tokom trke. Bilo je izuzetno teško odbijati sve napade, praktično nisam smeo da napravim nijednu grešku tokom trke, jer sam znao da Hanli to može da iskoristi. Neprekidno sam ga pratio u retrovizoru i sve vreme brinuo da moja vožnja bude besprekorna, u pojedinim trenucima kada je želeo da me predje, bio sam veoma odlučan i drzak. Jednostavno tako moraš da se postaviš na svakoj trci - da budeš maksimalno spreman i da daš sve od sebe", rekao je Pavlović.
Miloš Pavlović: Šanse za F1 V67736p2





"Drako više neće moći da favorizuje jednog vozača"

U neizvesnoj završnici Britanac je krenuo "na sve ili ništa", ali je i njegov poslednji pokušaj da se dokopa liderskog mesta, završen neuspešno.

"Hanli je pokušao da me pretekne u poslednjoj krivini na mestu na kome pre toga nijednom nije probao, što me je malo iznenadilo. Kada sam video da je krenuo u napad, znao sam da moram da zadržim idelanu putanju. Imao sam problema sa podešavanjem automobila, pa sam znao da moram da kočim ranije, jer mi je zadnji deo proklizavao. Odlučio sam da odbijem taj napad, a Hanli je morao da preseče krivinu. Do tada sam bio u vodjstvu 19 krugova i nije mi padalo na pamet da se predam u samom finišu", objasnio je Pavlović kako je izašao kao pobednik u "paklenom finišu".

Miloš je dodao da je posle važne pobede potvrdio čelnim ljudima u Drako timu da više neće biti favorizovanja samo jednog vozača.

"U ekipi su do ove trke bili skoncentrisaniji na Španca Alvara Barbu, ali od sada to više neće biti moguće", rekao je Pavlović, dodavši da se već okreće pripremama za narednu trku u Doningtonu, koja se vozi 9. septembra.

(Mirjana Šegan, MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyPon 10 Sep 2007, 09:59

FORMULA RENO:Pavlović bez bodova u Doningtonu

Miloš Pavlović: Šanse za F1 2007_09_09_milos
Najbolji srpski automobilista i vozač Drako Rejsing tima Miloš Pavlović nije uspeo da osvoji bodove na nedeljnoj trci u Doningtonu koja se vozila u okviru Svetskog šampionata Formule Reno. Pavlović je počeo sa 11. pozicije i vrlo brzo probio se do osmog mesta koje mu je garantovalo osvajanje bodova, ali na kraju nije uspeo da završi trku. Prvi kroz cilj u Doningtonu prošao je Amerikanac Džejms Voker, dok je pobednik subotnje trke Alvaro Barba izleteo sa staze već nakon deset krugova. Ni Pavlovićev timski drug i vodeći u šampionatu Alvaro Parente nije uspeo da završi trku, jer je u samom finišu takođe izleteo sa staze.
Srpski automobilista sačuvao je treću poziciju u generalom plasmanu sa 57 bodova. Svetski šampionat Formule Reno nastavlja se 22. i 23. septembra na stazi Manji Kur u Francuskoj. (Mondo)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySub 15 Sep 2007, 12:10

Lauda: Pavlović je srpski Hamilton

Miloš Pavlović: Šanse za F1 2007_09_14_lauda
Nekadašnji šampion Formule 1 Niki Lauda izjavio je da srpski automobilista Miloš Pavlović ima veliki potencijal i da svaka zemlja „ima svog Luisa Hamiltona”. „O Milošu sam više čuo nego što sam mogao uživo da ga gledam. Ubeđen sam da u svakoj zemlji postoji jedan Luis Hamilton, pa zašto to u Srbiji ne bi bio Miloš Pavlović. Koliko će on uspeti u ovom sportu, zavisi samo od njega. Mislim da se radi o dobrom vozaču”, rekao je Lauda za „Kurir”. Upitan da prognozira ko će bii novi svetski šampion, Lauda je rekao da nas očekuje izuzetno zanimljiva završnica sezone i da je Hamilton u prednosti u odnosu na Alonsa.
„Odluka o novom šampion biće donete u borbi između njih dvojice. Teško je prognozirati, ali Hamilton je u ovom trenutku u maloj prednosti. Očekuje nas uzbudljiva završnica. Britanac od početka sezone vozi dobro, ali je njemu ovo tek prva godina u Formuli, dok je iskustvo na Alonsovoj strani”, zaključio je Lauda. (Mondo)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 23 Sep 2007, 04:52

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V71349p0



SERIJA RENO: Pavlović četvrti u Manji Kuru

Najbolji srpski automobilsta Miloš Pavlović osvojio je četvrto mesto na prvoj trci Svetske serije Reno, koja je u subotu vožena na stazi Manji Kur u Francuskoj.

Srpski as, član ekipe Drako rejsing, startovao je sa desete pozicije, a zatim je uprkos lošim vremenskim uslovima i obilnoj kiši koja je padala tokom trke, uspeo da se probije do odlične četvrte pozicije.

Prvi je kroz cilj u subotu prošao Ben Henli iz Prema Pauertima, drugi je bio Davide Valseki iz ekipe Epsilon Euskadi, dok je treće mesto pripalo Kliviju Pićioneu, članu RC Motorsporta.

U nedelju je na programu druga trka u Manji Kuru, a Miloš Pavlović trenutno u šampionatu zauzima peto mesto sa 57 bodova, 31 manje od vodećeg Alvara Parentea, koji je u Francuskoj u subotu zauzeo šestu poziciju.

Do kraja šampionata u Svetskoj seriji Reno ostalo je da se održe još četiri trke, po dve u Portugalu i Španiji.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 23 Sep 2007, 22:26

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V71432p0



SERIJA RENO: Pavlović odustao u Manji Kuru

Najbolji srpski automobilista Miloš Pavlović posle odlične vožnje u subotu na prvoj trci Svetske serije Reno na stazi Manji Kur u Francuskoj, kada je osvojio četvrto mesto po izuzetno nepristupačnoj i mokroj stazi, u nedelju nije uspeo da završi drugu trku.

Pavlović, član ekipe Drako Rejsing, je u trećem krugu uleteo u gužvu sa još nekolicinom vozača, prilikom koje je oštetio bolid, nakon čega nije mogao da nastavi trku.

Incident je izazvao pobednik prve trke u Francuskoj Ben Henli, koji je zbog sudara sa Pavlovićem naknadno kažnjen kaznom "oduzimanje 25 sekundi", pa je umesto na sedmom, trku završio na 14. mestu i ostao bez bodova.

Pobedu na nedeljnoj trci odneo je domaći takmičar Djiljome Moro iz belgijskog tima KTR, postavši tako 12. vozač ove sezone na ukupno 13 voženih trka koji je pobedio, što dovoljno govori koliko je velika konkurencija u Svetskoj seriji Reno.

Drugo mesto pripalo je Miguelu Molini iz Pons Rejsinga, dok je treći kroz cilj prošao Žulijan Žus iz Tech 1 Rejsing tima.

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović, četiri trke pre kraja šampionata, zauzima četvrtu poziciju sa 65 poena.Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Prvi je Alvaro Parente sa 99 bodova, drugi je Ben Henli sa 15 poena manje, dok treće mesto drži Sebastijan Vetel, koji je odustao od nastupa u Seriji Reno krajem jula kada je i zvanično angažovan u ekipi Toro Roso u šampionatu Formule 1.

Sledeće trke u šampionatu Svetske serije Reno na programu su 20. i 21. oktobra u Portugalu, na stazi u Estorilu, dok će sezona biti okončana trkama u Barseloni nedelju dana kasnije.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 21 Okt 2007, 19:34

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V74543p0

SERIJA RENO: Trijumf Pavlovića u Estorilu

Najbolji srpski automobilista Miloš Pavlović slavio je na na drugoj trci Svetske serije Reno u Portugalu, koja je u nedelju vožena u Estorilu.

Vozač Drako Rejsing tima, koji je stratovao sa druge pozicije, osvojio je prvo mesto ispred Klivija Pićonea iz ekipe RC Motosport i Fairuza Fozija iz tima Kram Kompetišn.

Pavlović je na prvoj trci, održanoj u subotu, zabeležio tek deveti rezultat, budući da je imao problema sa podupiranjem zbog čega je teško kontrolisao prednji deo bolida.

Ipak, ekipa Drako Rejsing uspela je uoči nedeljnog okršaja u Portugalu bolje da podesi automobil, što je srpski vozač maksimalno iskoristio i upisao drugi trijumf ove sezone.

"Uspeo sam da očuvam pravi set pneumatika i znao sam da ću tako stići do pobede. Maksimalno sam bio skoncetrisan na trku, kao i svaki put, dok manje brinem o poziciji u ukupnom poretku vozača", izjavio je posle pobede Pavlović, dodavši da je u kvalifikacijama, kao i mnogo puta ove sezone imao dosta problema.

Pavlović u generalnom poretku zauzima treće mesto sa 79 bodova, vodeći Alvaro Parente je sakupio 110, a drugoplasirani Ben Henli ima 88 poena.

Do kraja šampionata ostale su još dve trke, narednog vikenda u Barseloni.

(MONDO)

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm

Svaka čast majstore !!!!!!!!!
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 21 Okt 2007, 19:44

20.-21. oktobar 2007.
Miloš Pavlović: Šanse za F1 Ser
Osma trka Svetske Serije Reno se održala u Portugalu na stazi Estoril.
Miloš je u kvalifikacijama za prvu trku stigao sedmi u svojoj grupi, što znači da će prvu trku startovati iz sedmog reda.
U prvoj trci je Miloš stigao deveti pa će sutra, u drugoj trci, kretati iz prvog reda.Miloš je pobedio u drugoj trci i sada je treći u Šampionatu sa 79 poena.
Za više informacija posetite stranicu REPORTS.

20/21 October 2007
Miloš Pavlović: Šanse za F1 Gbr

Eighth round of the World Series by Renault championship has been held at Estoril, Portugal.

For the first race Milos qualified 7th in his group and that means that he will be starting from the 7th row.

Milos finished ninth in the first race and tomorrow, for the second race, he will be starting from the first row.
Milos won the second race and he is now third in the Championship with 79 points.
For more information please information please visit REPORTS.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyČet 01 Nov 2007, 01:51

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V75316p0




Sezona završena, Pavlović treći
Ponedeljak, 29. oktobar 2007. 09:42

Sezona je završena, Miloš Pavlović je, ipak, treći... Srbin za volanom bolida Drako tima prošao je četvrti kroz cilj na poslednjoj trci ove godine u Seriji Formule Reno, koja je u nedelju vožena u Barseloni, iza direktnog rivala za drugo mesto Bena Hanlija (Prema), Bertranda Bažeta (KTR) i Alehandra Nunjeza (Red Devil).

Novi šampion Alvaro Parente (Tek 1 tim) trku je završio kao sedmi.

Pavlović je startovao sa sedme pozicije i nije uspeo da prestigne Britanca Hanlija, što bi značilo da će sezonu završiti odmah iza šampiona, koji je prestižni naslov i priliku da postane test vozač Reno F1 tima obezbedio još u subotu, u prvoj trci na pisti Katalunja, kada je završio kao drugi i postao nedostižan za Henlija, Pavlovića i ostale.

Hanli je startovavši s druge pozicije zabeležio i drugu pobedu u sezoni, koliko su zabeležili i naš Miloš Pavlović, šampion Parente i Migel Molina.

Pavlović je trećim mestom u subotu prišao na samo bod iza Henlija (90:89), ali dan kasnije nije uspeo da napravi još jedan podvig u paklenom finišu sezone, kada se pobedom u Eštorilu 20. oktobra umešao u borbu za titulu.

Pravilo po kojem pobednik subotnje trke startuje deseti u nedelju, a desetoplasirani kao prvi, pružilo je Hanliju priliku da sa devetim mestom u prvoj trci, sutradan startuje iz prvog reda i stekne odlučujuću prednost u odnosu na vozača Drako Multirejsing USA tima.

Da na dve trke za VN Britanije nije ostao bez ijednog boda, Beogradjanin rodjen 8. decembra 1980. godine, bi sigurno bio ispred Britanca, ali i treće mesto je svakako veliki uspeh.

(MONDO)


Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm
cool cool cool
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySre 14 Nov 2007, 00:29

MILOŠ U F1


Srpski automobilista Miloš Pavlović naredne sezone postaće prvi Srbin vozač Formule 1


[img:8c6e]http://www.kurir-info.co.yu/files/image_for_teaser/Thumb_[MS1384925_MLADEN-SURJANAC_MILOS-PAVLOVIC][2].jpg[/img:8c6e]


Miloš Pavlović će naredne sezone voziti u Formuli 1! Jedini Srbin sa superlicencom za takmičenje u Formuli 1 vodi ozbiljne razgovore sa jednim od timova u „velikom cirkusu“, tako da će naredne godine imati mesto test vozača u elitnom automobilskom takmičenju.
Miloš Pavlović (25) osvojio je treće mesto u šampionatu Formule Reno, koja je završena pre dve nedelje. Formula 1 tim sa kojom Srbin pregovara zabranio mu je da kaže o kojoj vrsti angažmana se radi, ali bi sve trebalo da bude poznato u narednih nedelju dana. Miloš Pavlović nema novca da plati mesto u nekoj ekipi, tako da će ga verovatno angažovati neki od jačih timova koji u njemu vidi perspektivu a ne samo poligon za sticanje para.
- Miloš Pavlović nikada nije bio bliži Formuli 1. Uradio je pravu stvar ove godine u Seriji Reno i na skaute iz Formule 1 ostavio izuzetan utisak. Džentlmenskom vožnjom, biranjem idealnih pravaca na skoro svim stazama, odličnim poznavanjem bolida i konfiguracija pisti, Srbin je među skautima stekao reputaciju da je kvalitetan vozač - kazao je izvor Kurira blizak Milošu Pavloviću i dodao:
- U Miloševom interesu je da ne priča o svom budućem angažmanu, niti da pominje ime ekipe sa kojom pregovara. Isto tako, ne sme ni da kaže kakvu će poziciju imati u tom F1 timu, da li će biti testni ili zvanični vozač.
Prema trenutnim dešavanjima u Formuli 1, Miloš Pavlović je najbliži ekipi Vilijams. Nije tajna da gazda tog tima, ser Frenk Vilijams, voli da talentima pruži šansu, a Pavlović je nekoliko puta istakao da bi za njega najbolje bilo da se oproba baš u engleskom timu. Naime, Niko Rozberg, prvi vozač Vilijamsa, trebalo bi da pređe u Meklaren, jer je kao Nemac velika želja direktora Norberta Hauga. Ukoliko se to dogodi, Miloš Pavlović bi trebalo da vozi s Japancem Kazukijem Nakadžimom, a u slučaju da Rozberg ostane imao bi mesto test vozača na kojem je trenutno samo Narain Kartikejan.
Pored Vilijamsa, Miloš Pavlović mogao bi da pređe na mesto test vozača u ekipi Toro Roso, pošto je Amerikanac Skot Spid napustio ekipu, a srpski as ima odlične pozicije u Italiji. Zanimljiva je opcija i sa Renoom, gde nije siguran iskusni Đankarlo Fizikela, dok Heiki Kovalainen ima ponude Meklarena i Tojote. Slična je pozicija i kod test vozača. Nelson Pike Junior je siguran, dok Rikardu Zonti menadžment tima želi da uruči otkaz.
EPILOG ZA NEKOLIKO NEDELJA
Miloš Pavlović trenutno boravi u Italiji, gde u Monci pregovara sa novim poslodavcima. Valja istaći da je Pavlović pre godinu dana odbio da uzme italijansko državljanstvo, jer u Formulu 1 želi da uđe kao Srbin.
- U ovom trenutku jedino što mogu da kažem je da su pregovori u toku i da sam veoma srećan jer se dešavaju interesantne stvari oko mene. Ishod pregovora trebalo bi da se zna za nekoliko nedelja - rekao je Miloš Pavlović za B92.

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm Miloš Pavlović: Šanse za F1 Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyPon 21 Jan 2008, 11:28

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V83667p0

Miloš Pavlović korak bliže Formuli 1

Srpski vozač Miloš Pavlović u predstojećoj sezoni će se takmičiti u
glavnoj i azijskoj seriji GP2 šampionata, koji većini vozača
predstavlja poslednju stepenicu na putu ka Formuli 1.

Poslednja tri prvaka ovog takmičenja, Niko Rozberg, Luis Hamilton i Timo Glok danas su svi članovi "najbržeg svetskog cirkusa".

Dvadesetpetogodišnji Pavlović potpisao je ugovor sa španskom ekipom BCN
Competicion, čije je sedište u Barseloni, a klupski drug biće mu Turčin
Džejson Tahinči.

Pavlović će tako postati prvi Srbin u istoriji GP2 šampionata. On je
2007. zauzeo treće mesto u Formuli Reno, a imao je priliku da se upozna
sa nekolicinom evropskih staza, na kojima će se takmičiti i 2008.

Nekadašnji osvajač Svetskog kupa u karting vožnji prvi put će sesti u
bolid novog tima već u subotu u Dubaiju, gde će 26. januara biti
održana i prva trka nove sezone, što se tiče azijske serije.

Ukoliko ispuni očekivanja, Pavlović će dobiti šansu i u glavnom GP2 prvenstvu. Početak tog takmičenja zakazan je za kraj aprila.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 27 Jan 2008, 21:12

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V84872p0

GP2: Počeo šampionat, Miloš bez bodova

Dvostrukom trkom u Dubaiju, počeo je GP2 šampionat, tačnije uvodna
verzija takmičenja na tlu Azije. Naš Miloš Pavlović, koji vozi za BCN
tim, bio je deseti posle prve u petak, a tek 14. u drugoj trci u subotu.

Pobednik obe trke ove sve popularnije serije, koja je prethodnih godina
mnogima predstavljala poslednju stepenicu ka angažmanu u Formuli 1, je
Francuz Roman Grožan iz ART Gran Prija i to kao debitant.

On je na 180 kilometara dugoj trci u petak, u kojoj se primenjuje
sistem bodovanja iz Formule 1 (10, 8, 6, 5, 4, 3, 2, 1), odneo pobedu
ispred rodjaka slavnog Ajrtona Sene, Bruna Sene, dok je treći bio Endi
Souček.

U subotu, na trci u kojoj vozači prevezu 120 kilometara, a na startu
prva osmorica u plasmanu od petka zamene pozicije, tako da osmi
startuje prvi, a prvi (Grožan) osmi, opet je najbolji bio Francuz, ovog
puta ispred Fauzija i Čandhuka.

U subotu bodove osvajaju prva šestorica vozača (6, 5, 4, 3, 2, 1). U
GP2 seriji dodeljuju se "ekstra" bodovi za pol poziciju u petak (2) i
najbrži krug u obe trke (1).

Takodje, u takmičenju koje je u Formulu 1 lansiralo Luisa Hamiltona,
Heikija Kovalainena, Nika Rozberga, Nelsona Pikea žuniora, Tima Gloka,
Kaziukija Nakadžimu i druge, svi timovi koriste iste bolide tipa
Dalara, sa Renoovim V8 motorima, ograničenim na 10.000 obrtaja u minuti
i snagom od 350 "konja".

Sa maksimalnom brzinom od 325 kilometara na čas, bolidi GP2 sporiji su
samo od onih u Formuli 1, Kart seriji i Indikaru, dok identični bolidi,
uključujući i univerzalne pneumatike "Bridžston", omogućuju da dominira
veština samih vozača.

Ipak, i u takvim uslovima, timovi se dele na bolje i lošije, a BCN
ekipa Miloša Pavlovića, ne važi za favorita. U prvom delu sezone kada
se vozi deset trka na teritoriji Azije, Milošev suvozač biće Turčin
rodjen u Engleskoj Džejson Tahingoglu, a kada bude počela zvanična
verizja GP2 šampionata, na tlu Evrope sa 21 trkom, u ekipu će doći
Italijan Mario Nočera.

"GP2 Classic" šampionat počinje u Barseloni, 28. aprila i prati Formulu 1 na gotovo svim trkama, uglavnom kao prethodnica.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptySub 09 Feb 2008, 17:55

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V86424p0

AMSS pomaže Milošu Pavloviću

Auto-moto savez Srbije saopštio je u petak da se dogovorio sa vozačem
Milošem Pavlovićem da mu ubuduće pomaže i pokuša da omogući najbolje
uslove za pripreme i nastupe u ovoj godini.

AMSS je objavio da će podrška biti logistička, "pre svega u okupljanju
svih sponzora, sportskih radnika, a posebno predstavnika nadležnih
ministarstava, odnosno predstavnika Vlade Republike Srbije".
Nekadašnji učesnik Formule Reno, a sada takmičar u seriji GP2, bio je gost u nacionalnom savezu.

"AMSS će nastojati da u saradnji sa sportskim radnicima i ostalim
uticajnim subjektima, omogući najbolje uslove za pripreme i nastupe
Miloša Pavlovića u sezoni koja je pred nama", piše u saopštenju saveza.

Najavljeno je i da će Pavlović biti savetnik na projektu izgradnje
autodroma u Beogradu, čija lokacija još nije poznata. Postoje dva
predloga, blizu autoputa, u pravcu od Beograda prema Surčinu.

"Ovaj autodrom trebalo bi da bude objekat namenjen kako automobilskim
trkama i treninzima, kartingu, tako i vozačima specijalnih kategorija i
vozačima-amaterima, koji bi u bezbednim uslovima mogli da probaju svoja
vozila", objasnila je uprava AMSS.


(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 17 Feb 2008, 17:51


Miloš Pavlović: Šanse za F1 V87164p0GP2 AZIJA: Miloš šesti u Indoneziji

Miloš Pavlović osvojio je u subotu prve bodove u novoj sezoni GP2 serije, tačnije azijskoj verziji ovog prestižnog takmičenja.

Najbolji srpski automobilista završio je prvu od dve trke na stazi
Sentul na šestom mestu i doneo tri boda svom timu BCN Kompetišn.
Pavlović će u nedelju startovati kao treći na drugoj trci čija je
dužina 120 kilometara, za razliku od subotnje, u kojoj vozači prevezu
180 kilometara.

Pobedu je u vreloj Indoneziji odneo Švajcarac Sebastijan Buemi, iz
ekipe Trast Tim Arden. Drugi je bio Adrian Vels (FMS Internešnal), a
treći Ben Hanli (Barva Kampus).

Inače, subotnju trku završilo je samo devet vozača, a "sejfti kar" više puta je izlazio na stazu.

Po GP2 pravilima prvih osam vozača, osvajača bodova iz prve trke (10,
8, 6, 5, 4, 3, 2, 1), startuju obrnutim redosledom u drugoj u nedelju,
kada bodove osvaja samo prvih šest (6, 5, 4, 3, 2, 1).

Ekstra poen za najbrži krug na trci pripao je nećaku pokojnog Ajrtona Sene, Brunu, koji nastupa za tim iSport.

Dvostruki pobednik prvog trkačkog vikenda, koji je održan krajem
januara u Dubaiju, Romen Grožan, završio je kao četvrti i time povećao
svoju prednost u generalnom plasmanu.

Rezultati: 1. Buemi, 2. Vels, 3. Hanli, 4. Grožan (ART), 5. Vitali
Petroc (Barva), 6. Pavlović, 7. Sena, 8. Feruž Fauzi (Supre Nova).

Generalni plasman vozača: Grožan 24, Fauzi 12, Sena 11, Souček 10,
Buemi 10, Čandhok 9, Jošimoto 6, Petrov 4, Pavlović 3, Filipi 1.

Posle trka u Indoneziji, karavan se seli u Maleziju na Sepang (22. i
23. mart), potom u Bahrein na Šakir (5. i 6. april), a šampionat se
završava trkama u Dubaiju 11. i 12. aprila. Posle toga počinje klasičan
GP2 šampionat, koji se uglavnom vozi u Evropi i predstavlja prethodnicu
Formuli 1.

(MONDO)

Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 EmptyNed 17 Feb 2008, 17:52

Miloš Pavlović: Šanse za F1 V87205p0

GP2: Pavlović odustao posle sudara

Miloš Pavlović ostao je bez plasmana u sprinterskoj trci na stazi
Sentul u Indoneziji, pošto je njegov bolid u sudaru sa Englezom Benom
Henlijem pretrpeo nepopravljivu štetu.

Srpski vozač u GP2 seriji tako nije uspeo da ponovi dobar rezultat od subote, kada je u glavnoj trci zauzeo šesto mesto.

Pavlović posle dva od ukupno pet gran prija u azijskom šampionatu GP2 zauzima dvanaestu poziciju u generalnom plasmanu.

Pobednik sprinta je Malezijac Fairuz Fauzi, koji je počeo trku sa
"pol-pozicije". Drugo mesto osvojio je Bruno Sena, sestrić pokojnog
Ajrtona Sene, a treće Vitalij Petrov. Trka je vožena po kišovitom
vremenu, tako da je bilo više udesa i dosta posla za "sejfti kar".

U generalnom plasmanu sa 24 boda vodi Romejn Grožan, koji je u nedelju
u Indoneziji bio četvrti. Slede Adrijan Valjes sa 13 i Sena sa 12
bodova, dok je Pavlović sakupio tri.

Naredne trke biće vožene u Maleziji 22. i 23. marta, pa u Bahreinu 5. i
6. aprila, a azijski šampionat završava se trkama u Dubaiju 11. i 12.
aprila. Posle toga sledi početak GP2 prvenstva.


(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty
PočaljiNaslov: Re: Miloš Pavlović: Šanse za F1   Miloš Pavlović: Šanse za F1 Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Miloš Pavlović: Šanse za F1
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: