Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Strani faktor

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Strani faktor Empty
PočaljiNaslov: Strani faktor   Strani faktor EmptySub 19 Jul 2008, 20:42

Strani faktor


Luković: Pola Vlade je naša klijentela. Svratite ovde posle 10 uveče da vidite kako je, ko će sve doći i kakve će ribe biti tu


Strani faktor Thumb_MS-6107771


BEOGRAD - Deset dana pre ubistva Zorana Đinđića obaveštajci su snimili razgovor Mileta Lukovića Kuma i engleskog biznismena, u stvari agenta britanske obaveštajne službe koji se predstavio kao Džulijus Ričardson! Engleski obaveštajac je došao u Šilerovu na preporuku biznismena iz BiH koji je sarađivao sa „zemuncima“, kao poslovan čovek sa dobrim vezama u Londonu, ali i Pakistanu i Avganistanu, a koji pored toga posluje i na Balkanu. Razgovor je vođen na srpskom jeziku i bio je prilično otvoren i iskren, što je u velikoj meri iznenadilo gosta, koji nije očekivao da će ovako brzo steći poverenje sagovornika.
Drugog čoveka „zemunskog klana“ zanimalo je pre svega kako je moguće transferisati velike novčane sume na Kajmanska ostrva i zatim dalje, svuda po svetu, dok je Britanca zanimalo manje-više sve. Počev od toga čime se bavi „ekipa“ iz Zemuna, kakve veze ima sa političkim krugovima... Odgovori koje je dobio zapanjili su britanskog obaveštajca i on je to naveo u svom izveštaju.
Kurir objavljuje transkript razgovora Mileta Lukovića Kuma i Džulijusa Ričardsona, razgovora za koji upućeni kažu da je možda došao glave Kumu i njegovom šefu Dušanu Spasojeviću Šiptaru.
Luković: Avganistan živi od droge. Koka je tamo jeftina... Isto je i u Pakistanu... i kod nas na Kosovu. Tu u svakom selu ima po jedna laboratorija.
Ričardson: Kako stojite sa vlastima? Da li vam prave probleme? Jesu li spremni da vam progledaju kroz prste?
Luković (kroz smeh): Pola vlade je naša klijentela. Svratite ovde posle 10 uveče da vidite kako je, ko će sve doći i kakve će ribe biti tu. Sve sam vrh. Pa, nas su Francuzi uhapsili da bi nas vratili i izvukli nas iz zatvora jer smo im trebali. Mi smo tu da odradimo škakljive poslove.
Ričardson: Rado ću svratiti. Kažite mi da li se uveče igra poker? Nisam neki pasionirani igrač, ali rado bih utrošio malo vremena i novca ako su igra i društvo dobri.
Luković: Ma, imamo ljude za sve. Ima kocke, pića, najboljih riba u gradu, sve probrani gosti. Ovo je najbolje mesto za zezanje za odabrane ljude. Vidiš ovo mesto... Ovo nema ni na Dedinju. A sve smo sami napravili. Od nule. Sad para ima ko pleve...
Ričardson: Posao ide dobro?
Luković: Nikad bolje. Droge ima svuda na ulici i nikad nije bila jeftinija. Sada je to moderno. Mada ja to ne volim...
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Strani faktor
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Strani jezici

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: