PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Lauda

Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Empty
PočaljiNaslov: VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca!   VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! EmptyPet 04 Jul 2008, 20:24

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! V102221p0

Pribojavali su se srpski vaterpolisti prvog meča na Evropskom prvenstvu u Malagi i zato što je prvi meč na turniru i zato što su mislima uz Daču Ikodinovića, ali i zato što je prvi protivnik bila uvek nezgodna Nemačka.

Bojazan je trajala tek osam minuta ili prvu četvrtinu. Ostale tri četvrtine Srbija je odigrala na gotovo vrhunskom nivou i počela odbranu evropske titule ubedljivom pobedom 17:5 (2:1, 5:1, 6:2, 4:1).

Krenuli su "delfini" nekako tromo, ali od druge četvrtine zaigrali su kao u pesmi - granitna odbrana pred Denisom Šefikom, potpuno odsecanje centara Nemačke, i efikasno, smišljeno u napadu, na momente egzibiciono (11. gol za Srbiju je bio najlepši kada je Duško Pijetlović prevario dvojicu igrača i iskusnog golmana Čigira).

Raduje i efikasna igra sa igračem više, koja je do sada bila možda i "rak rana" srpskog tima. Od sedam napada sa igračem više realizovana su četiri. Nemci su uspeli da daju pet golova, do toga čak tri sa igračem više, dakle još jedna potvrda koliko je odbrana srpskog tima bila jaka.

Aleksandar Šapić bio je najefikasniji u srpskom timu sa pert golova od toga čak tri sa peterca, odnosno učinak 100 odsto sa penala. Tri gola postigao je Pijetlović, po dva Filip Filipović i Vanja Udovičić...Treba istaći i sigurnog Šefika na golu, mada se on nervirao kada je morao da vadi loptu iz mreže, kao i prvi gol Nikole Rađena na debiju na evropskim prvenstvima. I još jedan podatak za ljubitelje statistike - prvi gol za Srbiju na 28. EP u Malagi postigao je Filip Filipović.

Sigurna igra Srbije na startu takmičenja (to ranije baš i nije bio slučaj) i što je još važnije svi su se razigrali.

STATISTIKA:

SRBIJA: Aleksandar Šapić 5 (tri peterca), Pijetlović 3, Filipović i Udovičić po dva, Dejan Savić, Branko Peković, Nikola Rađen, Andrija Prlainović po jedan.

NEMAČKA: Hajko Nosek i Moric Eler po dva, Marko Savić jedan.

IGRAČ VIŠE: Srbija 4/, Nemačka 3/5

PETERCI: Srbija 3/3; Nemačka 1/1

U narednom meču u subotu u matinetu od 9.30 Srbija igra protiv selekcije Makedonije koja je u petak zabeležila istorijski trijumf na evropskim prvenstvima.

Selektor Makedone, sprski stručnjak Ljuba Mečkić bio je oduševljen posle pobede Makedonije nad Rumunijom 10:6.

"Bio je to prvi meč na evropskom prvenstvu u istoriji Makedonije i mi smo pobedili! Šta još možete poželeti? Naravno, nadamo se da na ovome nećemo stati, ali utakmice protiv Srbije i Italije su i dalje veliki izazov za nas. Ne možemo mnogo da se nadamo u tim mečevima", realan je Mečkić.

Datum upisa : 01.05.2008

PočaljiNaslov: Re: VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca!   VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! EmptyPet 04 Jul 2008, 21:15

Bravo carevi !!!

Samo napred

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! Srbijasm
Gost
Gost

dobro ste počeli, a mi se usrali
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca!   VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! EmptySub 05 Jul 2008, 20:41

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! V102293p0
VATERPOLO (EP): Za doručak smazani Makedonci

Srpski vaterpolo reprezentativci dobro su doručkovali u subotu ujutro. Jeste da su morali da se probude rano, ali su za malo sna ceh platili Makedonci, odnosno bolje reći vaterpolo selekcija Makedonije, koja je savladana čak sa 23:6 (7:1, 6:1, 4:2, 6:2)!

Nastavili su srpski vaterpolisti u istom ritmu mlevenja protivnika. U petak su nastradali Nemci, u subotu, uslovno rečeno, Makedonci ili bolje reći "reprezentacija SFRJ u malom".

"Makedoncite ke bidat hit vo Malaga", pisalo je u jednim makedonskim novinama uoči šampionata. Prvi meč u petak, kada su neočekivano savladali Rumune (10:6), ulio je makedonskim vaterpolistima snagu i dodatno samopouzdanje i opravdao pomenuti naslov, ali su se u subotu namerili na vaterpolo velesilu.

"Srbija je glavni favorit za zlato iako je nesrećno ostala bez Danila Ikodinovića. I bez njega, Srbija ima kvalitet za prvo mesto", rekao je uoči meča selektor Makedonije Ljuba Mečkić.

Sve se to potvrdilo i u bazenu u Malagi. Sitan vez srpskih vaterpolista, sve je išlo kako treba. Makedonska reprezentacija je povela, ali je od tog trenutka evropski prvak počeo da melje. Odbrana jaka, napad efikasan. Rečju, pucački trening srpskih "delfina".

Aleksandar Šapić ponovo je bio najefikasniji - pogodio je osam puta, a sledio ga je Andrija Prlainović sa četiri gola.

Selektor srpskog tima Dejan Udovičić rekao je da je bio oprezan i zabrinut pred meč, jer nije znao kako će igrači pristupiti meču sa, uslovno rečeno, autsajderom, ali sve je prošlo u najboljem redu. "Makedonci su, čak, postigli više golova nego što smo očekivali. U svakom slučaju, naš prvi cilj sada je polufinale. Idemo korak po korak".

Golman Denis Šefik rekao je ono što su svi videli. "Bila je ovo neka vrsta treninga za nas. Zadovoljni smo kako smo igrali".

Selektor reprezentacije Makedonije Ljuba Mečkić rekao je da je njegova ekipa ušla u meč unapred znajući ishod. "Mi smo u meč i ušli shvatajući ga kao trening za meč protiv Rusije u nedeljzu. probali smo neke stvari. Srbija je očigledno za klasu bolja i na višem nivou od nas".

Saško Popovski (jedini igrač u makedonskoj reprezentaciji čije se prezime završava na ski): "Nismo imali ni gram šanse protiv Srbije! Jednostavno, Srbija je mnogo jaka za nas. Mislim, ipak, da je rezultat malo previsok".

U nedelju od 11 časova protivnik je Rumunija. (RTS je najavila prenose svih utakmica srpske reprezentacije na EP u Malagi, ali u subotu utakmica nije prenošena, a najverovatnije neće ni meč protiv Rumunije u nedelju. Razlozi za sada nisu poznati).

(MONDO)
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca!   VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! EmptyNed 06 Jul 2008, 22:37

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! V102377p0
VATERPOLO (EP): A od Rumuna - samo bod!

Seriji ubedljivih pobeda srpskih vaterpolista neočekivano je došao kraj u nedelju oko podneva.

Srbija je u meču trećeg kola Grupe B Evropskog prvenstva odigrala nerešeno sa selekcijom Rumunije - 6:6, po četvrtinama 1:2, 2:1, 2:2, 1:1. Vanja Udovičić i Vladimir Vujasinović postigli su po dva gola, a strelci su bili još Aleksandar Šapić i Slobodan Nikić.

Izabranici Dejana Udovičića prvi put na ovom takmičenju nisu pobedili, dok su Rumuni prvi put izbegli poraz!

Iznenađenja se događaju, a na stručnom štabu i igračima je da dobro analiziraju ovu partiju i ne dozvole da se slične greške ponove u preostalim utakmicama prve faze, protiv Rusije i Italije. "Delfinima" su sada neophodna oba trijumfa, kako bi osvojili grupu i direktno se plasirali u polufinale.

Aleksandar Šapić kao da je bio vidovit, kada je u najavi susreta sa Rumunijom rekao: "Ne smemo da dozvolimo da početak bude njihov. Bitno je da u startu pokažemo snagu, jer ako im damo neku šansu, može da bude vrlo gusto".

Vaterpolisti Srbije, aktuelni šampioni Evrope, učinili su upravo suprotno, dozvolivši protivniku da povede sa 2:0 i stekne samopouzdanje. Naša reprezentacija uspela je da izjednači i u drugoj četvrtini preokrene na 3:2, ali ne i da se rezultatski odlepi.

Predvođeni Kosminom Raduom, Rumuni su daleko bolje koristili situacije sa igračem više i nepogrešivo stizali do izjednačenja. Rezultat se kretao kao na klackalici - 3:3, 4:3, 4:4, 5:4, 5:5 i tako se ušlo u poslednju četvrtinu.

Vujasinović je pet i po minuta pre kraja doveo Srbiju u novo vođstvo (6:5), ali su Duško Pjetlović, Vanja Udovičić i opet Vujasinović propustili šanse da prvi put na utakmici donesu dva gola razlike. Kazna je stigla u vidu Raduvog gola za izjednačenje i konačan rezultat, pri isključenju Pjetlovića.

Daleko od toga da srpski tim nije imao još šansi za pobedu. Prokockane su dve situacije sa igračem više - Nensiu je skrenuo šut Filipa Filipovića do stative, a u poslednjem minutu odbranio i šut Šapića. Rumuni su čak imali napad za pobedu, na svu sreću, Denis Šefik je bio neprelazan.

U nedelju očigledno nije pomoglo ni nedavno iskustvo iz kvalifikacionog dela Svetske lige, kada je u Novom Sadu bilo svega 11:9 za Srbiju, a u Portugaleti 11:3, iako su istočni susedi poveli sa 2:0.

Rumuni su osvojili prvi bod na EP, posle glatkih poraza od Italije i Makedonije, koju je Udovičićev tim savladao sa 23:6.

Naredni meč "delfini" će odigrati u ponedeljak od 18 časova protiv Rusije. To će im biti prva utakmica u Malagi u poslepodnevnom terminu.

(MONDO)
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca!   VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! EmptyUto 08 Jul 2008, 21:09

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! V102530p0
VATERPOLO (EP): Sa Italijanima za polufinale!

Već posle dva minuta i 45 sekundi meča protiv Rusije, naši vaterpolisti počeli su da razmišljaju o poslednjem kolu Grupe B u petak i duelu sa Italijanima za plasman u polufinale.

U ponedeljak, Rusima smo dali tri gola za manje od tri minuta, pet do kraja prve četvrtine, a onda "otaljali" posao za konačnih: Srbija - Rusija 11:6 (5:1, 1:2, 2:1, 3:2) u četvrtom kolu prve faze Evropskog prvenstva u Malagi.

"Ponovo smo igrali loše, kao i protiv Rumunije u nedelju. Iako nam je odbrana bila dobra, pravili smo mnogo grešaka u napadu. U petak protiv Italije će biti teško. Mi smo pod pritiskom, ali želimo pobedu", rekao je Vanja Udovičić.

Rusi su platili ceh remija srpskih vaterpolista sa Rumunijom u nedelju (6:6), ali zvanični evropski šampioni se još nisu potpuno iskupili za taj kiks, jer im je protiv Italije neophodna pobeda da bi se izbeglo sito i rešeto četvrtfinala, odnosno sa prvim mestom u grupi izborio direktan plasman u polufinale i dan odmora više u odnosu na konkurenciju.

Sistem takmičenja je takav da pobednici grupa automatski postaju polufinalisti, dok drugoplasirani i trećeplasirani timovi u obe grupe igraju "mini četvrtfinale".

Aleksandar Šapić zabio je Rusima četiri gola, za 18 ukupno na šampionatu. Pratio ga je Andrija Prlainović sa tri, dok su Duško Pijetlović, Slobodan Nikić, Vanja Udovičić i Vladimir Vujasinović postigli po jedan.

"Znamo kako Italijani igraju i sada su raseterećeniji u planovima i ambicijama. To ih je malo skupilo. Takođe znamo šta predstavljaju u svetskom vaterpolu u organizacionom smislu. Tu nema mnogo priče. Naše je da odigramo na najbolji mogući način", kaže selektor Udovičić.

Duel sa Italijanima počinje u utorak 19 časova, a pre toga će biti poznato da li će trećeplasirani tim u našoj grupi biti Nemačka ili Makedonija (11.00). Posle toga, u bazen će na "razigravanje" Rusi i Rumuni (12.30).

"Igramo timski od početka do kraja. Do sada je sve bilo kako treba. Očekuje nas jaka Srbija. Ukoliko ostanemo neporaženi plasirali bismo se u polufinale i to bi bio ogroman uspeh", kaže selektor azura Paolo Malara.

GRUPA B

Rezultati četvrtog kola: Rumunija - Nemačka 4:8, Makedonija - Italija 5:11, Srbija - Rusija 11:6.

Italija 12
Srbija 10
Nemačka 6
Makedonija 4
Rusija 1
Rumunija 1

Parovi petog kola: Nemačka - Makedonija (11.00), Rusija - Rumunija (12.30), Italija - Srbija (19.30).

(MONDO)
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca!   VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! EmptySre 09 Jul 2008, 12:01

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! V102654p0
VATERPOLO (EP): Srbija je u polufinalu!

Trostruki uzastopni šampion Evrope nije sebi dozvolio luksuz da igra "baraž" za plasman u polufinale. Srbi su već tamo, čekaju protivnika u meču za finale!

Protivnik će biti bolji iz duela četvrtfinala: Mađarska - Nemačka, koji se igra u sredu u 19.30.

Serijom 7:1 u poslednjih 11 minuta meča poslednjeg, petog kola Grupe B na EP u Malagi, naši vaterpolisti dobili su Italiju u duelu gde nije bilo nerešenog ishoda - 11:8 (2:2, 1:3, 5:3, 3:0)!

U utorak nije bilo nerešenog ishoda, jer su Italijani i sa bodom mogli do prvog mesta u grupi, do polufinala, do dva dana odmora... I bili su na korak do tog cilja, jer su sredinom treće četvrtine vodili sa 7:4, što je praktično bilo vođstvo od četiri gola razlike!

Ni to im nije bilo dovoljno.

Kada je naš tim dotakao dno bazena, počela je bura u kojoj je brod azura, do tada neporaženog tima, prosto nestao sa radara - 7:1, za 11:8.

"Očekivao sam neizvestan meč i na početku se ispostavilo da imamo mnogo problema sa Italijanima. Ali, dopada mi se način na koji je moj tim igrao u drugom poluvremenu, naročito u fazi odbrane. To je za mene dobra igra!", pohvalio je selektor Dejan Udovičić "kam-bek" njegovog tima.

Gol koji je pokrenuo naš tim bio je gol do tada dekoncentrisanog Aleksandra Šapića za 7:5. Na njegov lob, nadovezao se debitant u našem timu Nikola Rađen koji je pogodio mrežu od glavu golmana Tempestija, a "blickrig" naših dovršio je Vanja Udovičić bombom za 7:7. Sve to trajalo je dva minuta...

Tada su sudije, možda, i poklonile Italijanima igrača više, što je Đorđeti iskoristio - 8:7.

Ipak, bio je to samo kratak trzaj našeg rivala. Već u sledećem napadu Savić je krunisao divnu akciju sa igračem više - 8:8.

Usledila je pauza i početak poslednje četvrtine, koju je drugim golom na meču, a 20. na prvenstvu otvorio Šapić.

Italijani su krenuli u napad i doživeli kontru uz gol Prlainovića, za 10:8, posle čega je usledio period igre sa mnogo grešaka na obe strane.

Najbolju priliku da smanje dva gola zaostatka, Italijani su imali tri minuta pre kraja kada im je dosuđen peterac. Denis Šefik je, kao i mnogo puta do sada, odbranio u presudnom trenutku.

Ostalo je 10:8, a "tačku na i" postavio je naš centar Duško Pijetlović golom iz okreta na minut i deset sekundi pre kraja.

"Iako smo poveli vrlo brzo sa 2:0, unervozili smo se i počeli da pravimo greške. Odjednom, Italija je vodila sa 7:4... Setili smo se tada naših kvaliteta i toga da je jako važno da završimo prvi u grupi, što smo na kraju i uspeli", prokomentarisao je Andrija Prlainović.

Selektoru Dejanu Udovičiću ostalo je da analizira taj period loše igre koji nas je doveo u nezavidnu situaciju, dok čeka rasplet meča Nemačka - Mađarska.

Pored nas, u polufinalu je i pobednik Grupe A, a to je Crna Gora, koja će se sastati sa boljim iz susreta Hrvatska - Italija.

Naši delfini počeli su sjajno, golovima Filipovića i Nikića poveli sa 2:0, a onda je usledio možda i najgori period igre na šampionatu u Andaluziji. Italijani su izjednačili do kraja prve četvrtine, gol Vujasinovića od stativu doneo nam je kratko vođstvo od 3:2, posle čega je naš tim potpuno prepustio igru rivalu.

Serijom 5:1, Italijani su nas doveli na ivicu "čistilišta" i duela sa svetskim šampionom Hrvatskom u "baražu". Taj meč se, za sada, neće odigrati u Malagi!

STRELCI: Filipović 2, Šapić 2, Prlainović, Rađen, Udovičić, Savić i Vujasinović po jedan za Srbiju, Manđante 2, Galo, Đorđeti, Preskuti, Kalkatera i Mistranđelo po jedan za Italiju.

(MONDO)
Lauda
Lauda

Vaterpolo: U polufinalu protiv Mađara

Blic - Pre 22 minuta

Vaterpolo reprezentacija Srbije sastaće se u petak selekcijom Mađarske u polufinalu Evropskog prvenstva u Malagi.

Mađari su u četvrtfinalu savladali Nemačku 14:8 (5:2, 2:1, 4:3, 3:2).

Mađari, aktuelni olimpijski prvaci, očekivano su lako izašli na kraj sa Nemačkom, a najefikasniji u pobedničkom timu bili su Varga, Kašaš i Kiš sa po 3 pogotka, Molnar i Hošnjanski postigli su po 2, a Biroš 1.
Prvo polufinale biće repriza meča za titulu sa prošlog Evropskog prvenstva, kada je Srbija u Beogradu slavila sa 9:8.
Lauda
Lauda

VATERPOLO (EP): Delfini naoštrili zube

Iz polufinalne drame na Evropskom prvenstvu u Malagi, srpski "delfini" su izašli kao pobednici, jednoglasni u uverenju da su sudije uradile sve što su mogle da u finale pošalju Mađare.

Vujasinović, Šefik i drugovi pobedili su "večitog rivala", ali i Tulgu i Rotuna. I odmah su morali da prestroje misli. Turčin, Italijan i Mađari su već davno prošlo vreme, jer će u nedelju od 21 voditi odlučujuću bitku za odbranu evropskog trona.

Protivnik će im biti novopečena vaterpolo sila, Crna Gora, sastavljena od "starih znanaca".

"Bilo bi lepo da pobedimo četvrti puz uzastopno. Ne očekujem veliki broj golova. U finalu je inspiracija posebna", kaže iskusni adut Srbije, Aleksandar Ćirić.

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! V103083p1

Jedan od junaka trijumfa nad Mađarskom, golman Denis Šefik, proslaviće u nedelju vredan jubilej. Igraće 200. utakmicu za rerprezentaciju.

Šefik poštuje selekciju Petra Porobića.

"Odlično vođena ekipa, bez slabog mesta. U usponu je, i već na debiju, došla je do finala. Biće nam teško. Crna Gora nam je najteži rival na šampionatu. Ranije odigrane utakmice sada baš ništa ne znače", analizirao je sjajni golman narednog protivnika.

Duško Pijetlović uverava da su sve karte na stolu i da skrivenih aduta nema:

"Nema iznenađenja, jer se toliko dobro poznajemo. Crnogorci imaju jak motiv da osvoje prvo zlato, ali i mi isto želimo".

VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! V103083p2

Gol, pa asistencija Filipa Filipovića. Tako su "načeti" Mađari u polufinalu. Mladi reprezentativac Srbije je i u finišu pokazao da ne preza ni od čega i tvrdi da će tako biti i u poslednjoj utakmici na šampionatu.

"Nikada se ne predajemo. Zato koncentracija mora da bude maksimalna sve vreme. Padovi u igri nisu dozvoljeni. Ovo je utakmica koju smo najviše želeli", kategoričan je Filipović.

Slobodan Nikić zna recept za trijumf u finalu:

"Najvažnije je da u odbrani damo maksimum, sprečimo uplivavanja na dva metra i šut unutar pet metara", podvukao je Nikić.

Andrija Prlainović ne krije da je pomalo zbunjen što će se za zlato boriti sa bivšim saborcima:

"Neobična situacija, igraćemo protiv dojučerašnjih drugova, i to za evropsko zlato. Emocije moraju da ostanu van bazena. Crnogorci su vredni respekta. Odlično su igrali na turniru. Zasluženo su izbacili Hrvate i sada imaju iste ambicije kao i mi. Biće neizvesno, a pobediće onaj tim čiji igrači budu imali veću inspiraciju".

Svi izabranici Dejana Udovičića su spremni za još jednu dramu u Malagi...

Prethodno, u borbi za bronzu, u nedelju od 19,30, snage će odmeriti Mađarska i Hrvatska.

U subotu, Italija je osvojila peto mesto pobedom nad Nemačkom (9:7), sedma je Španija koja je deklasirala Makedoniju (15:5), a za potpunu bruku Rusije pobrinuli su se Rumuni, koji su ih savladali u borbi za devetu poziciju - 11:6.

(MONDO)
Lauda
Lauda

Hvalospevi Crnogorcima

Tanjug - Pre 8 sati

ZAGREB - Kad tim, koji debituje na evropskom prvenstvu u vaterpolu, izbaci u polufinalu zvaničcnog šampiona sveta, onda je to - ravno senzaciji.

Zato nije čudo što hrvatski mediji pišu pravr hvalospeve o reprezentaciji Crne Gore, koja je u Malagi pobedila nacionalni tim Hrvatske (9:7) i plasirala se u finale ovogodišnjeg prvenstva Starog kontinenta, gde će im protivnik biti "stariji brat" Srbija.

"Evropsko prvenstvo u Malagi donelo je veliku novinu u svetu vaterpola: sport u kojem je do sada određene uspehe postizalo desetak zemalja, među kojima, naravno, i Hrvatska, dobio je jako pojačanje u vidu samostalne Crne Gore", ističe zagrebački dnevnik "Jutarnji list" u članku pod naslovom "Nova velesila".

Zanimljivo je da su se najbolji vaterpolisti Crne Gore i Hrvatske do sada ogledali šest puta u zvaničnim susretima i izabranici Petra Porobića su četiri meča dobili, dok su dva izgubili.
Većinu crnogorskih reprezentativaca (Veljko Uskoković, Boris Zloković, Mlađan Janović, Predrag Jokić i dr) je svojevremeno otkrio nekadašnji selektor "plavih" Nenad Manojlović, a posle ih je preuzeo iskusni stručnjak Petar Porobić, koji je sa velikim uspehom vodio nacionalni tim sada već "razdružene" Srbije i Crne Gore.
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca!   VATERPOLO (EP): Silovito protiv Nemaca! EmptyPon 14 Jul 2008, 00:00

Srbija u finalu izgubila od Crne Gore

Tanjug

MALAGA - Vaterpolo reprezentacija Srbije nije uspela da odbrani titulu prvaka Evrope pošto je večeras u finalnoj utakmici u španskom gradu Malagi izgubila od selekcije Crne Gore sa 6:5 posle produžetaka.

Susret je u regularnom toku završen nerešeno 5:5 (2:1, 0:3, 2:0, 1:1). Prvi produžetak je dobila Crna Gora sa 1:0, a u drugom je bilo nerešeno 0:0.
Bronzana medalja je pripala Mađarskoj koja je ranije večeras pobedila Hrvatsku sa 15:14 takođe posle produžetaka.