PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL

Lauda

Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL Empty
PočaljiNaslov: VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL   VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL EmptyPon 16 Jun 2008, 21:28

VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL V100403p0

Vaterpolisti Srbije pobedom nad Grčkom 10:9 (2:3, 6:5, 2:1, 0:0) otvorili su finalni turnir Svetske lige u Đenovi.

Aleksandar Šapić ponovo je bio golgeterski raspoložen, postigavši pet golova, dva gola dao je Branko Peković, a po jednom su strelci bili Andrija Prlainović, Filip Filipović i Nikola Rađen.

Srbija je sedam puta imala igrača više i postigla četiri gola, dok su Grci iz osam napada sa igračem više dali dva gola.

Loš početak srpskog tima u Đenovi. Neočekivano mučenje protiv podmlađene selekcije Grčke, koja je iskoristila loš ulazak u utakmicu ekipe Dejana Udovičila u povela sa 6:3, potom i sa 7:5, da bi tek tada srpski vaterpolisti došli do izjadnačenja.

Pri vođstvu 8:7, Grci su promašili peterac, a potom je Šapić sa pet metara izjednačio, da bi u finišu treće letvrtine Šapić ponovo postigao gol za vođstvo i ispostaviće se pobdu.

U poslednjih osam minuta golova nije bilo, a Grci su u poslednjih 13 sekundi imali igrača više. Ipak, Slobodan Soro je uspeo da zaustavi udarac i spasi pobedu.

"Imali smo loš početak za šta postoje dva razloga - neprihvatljiva opuštenost i naporan trening koji smo imali nekoliko časova ranije. Sada imamo slobodan dan, a potom u sredu i slabog rivala i računam da ćemo se osvežiti za naredne mečeve", izjavio je Nebojša Novoselac, prvi saradnik Dejana Udovičića.

Prvi golman sprskog tima Denis Šefik bio je samokritičan. "Loše sam branio, igra je bila loša, ukupna ocena jako slaba. Na kraju smo se malo trgli i ispalo je da je u ovom meču pobeda najvažnija".

U Grupi B, u kojoj su Srbija i Grčka, odigran je i meč između Australije i Egipta. Rezultat za Ginisa - 21:0 (4:0, 7:0, 3:0, 7:0).za "kengure"!

U Grupi A, Crna Gora je bila ubedljiva protiv Španije 15:7 (6:3, 2:1, 3:2, 4:1). Pet golova za Crnogorce postigao je Nikola Janović, a četiri Aleksandar Ivović.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL   VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL EmptyUto 24 Jun 2008, 21:08

VATERPOLO: Pobeda nad Grčkom na startu SL V101014p0
VATERPOLO (SL): Naša je i četvrti put zaredom

Pobednici Svetske lige u vaterpolu, od 2005. godine pa do danas, isključivo su vaterpolisti iz Srbije, odnosno Srbije i Crne Gore. U finalu ovogodišnjeg izdanja u Đenovi, Ameri su bili ravnopravan rival Srbima do početka poslednje četvrtine.

Potom su i oni potopljeni: Srbija - SAD 7:3 (1:1, 1:0, 2:2, 3:0).

Iako je SL samo jedno od takmičenja u sklopu priprema za najveći ispit koji očekuje ovu fantastičnu generaciju naših vaterpolista, ostaće upisano da su Vujasinović, Ikodinović, Šapić, Savić i ostali osvojili još jedan trofej u nizu, pored zlata na svetskim i evropskim prvenstvima.

Nedostaje samo zlato sa OI, a ako ovako budu igrali u Pekingu, momci selektora Dejana Udovičića mogli bi da konačno ostvare svoj san.

U Đenovi, u nedelju, mučili su se naši protiv Amerikanaca, loše su igrali sa igračem više, ali su golove postizali lucidno, maštovito. Semafor je načeo lobom, u svom stilu, kapiten Vladimir Vujasinović, ali je prva četvrtina završena rezultatom 1:1, jer je izjednačio Partizanovac, Rajan Bejli.

U drugoj četvrtini, jake odbrane, još jedan gol Vujasinovića i gotovo egzibicione kombinacije naših vaterpolista sa igračem više, koje nisu realizovane.

Ostali strelci u našem timu uozbiljili su se tek u trećoj četvtini, kada su golove postigli Vanja Udovičić i Danilo Ikodinović, a Denis Šefik odbranio prvi od dva peterca na utakmici. Na drugoj strani, proradila je živa legenda američkog vaterpola, Azevedo iz dubrovačkog Juga. On je dao dva gola za 4:3.

I, tu je bio kraj neizvesnosti...

Da su fizički superiorniji i od Amerikanaca, naši reprezentativci pokazali su u poslednjoj četvrtini kada su se upisali Andrija Prlainović i Aleksandar Šapić, uz još jedan gol Vanje Udovičića za konačnih 7:3. Taj rezultat odbranio je Šefik još jednom munjevitom reakcijom na peterac rivala.

U borbi za treće mesto Australija je pobedila Crnu Goru sa 8:7, peti su Španci, koji su savladali Kanadu sa 10:9, dok je domaćin Italija zauzela sedmo mesto pobedom nad Grčkom od 11:7.