Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 ANA KRALJICA

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

ANA KRALJICA Empty
PočaljiNaslov: ANA KRALJICA   ANA KRALJICA EmptyPet 06 Jun 2008, 12:35

ANA KRALJICA


Ivanovićeva pobedila Jankovićevu u polufinalu Rolan Garosa. Od ponedeljka prva na WTA listi


ANA KRALJICA Thumb_anaivanovic8796


Ana Ivanović nova je teniserka broj jedan na WTA listi! Srpkinja je u direktnom duelu za tron savladala svoju sunarodnicu Jelenu Janković u polufinalu Roland Garosa sa 6:3, 3:6, 6:4 za dva sata i 14 minuta. Ivanovićeva će se za svoj prvi grend slem trofej boriti protiv Ruskinje Dinare Safine, koja je lako savladala zemljakinju Svetlanu Kuznjecovu sa 6:3, 6:2. Ako u subotu i ne izađe kao pobednik iz svog trećeg grend slem finala, Ana će od „Joneksa“, čije rekete koristi, zbog toga što će od ponedeljka biti broj jedan, dobiti čak deset miliona dolara.
Ana je vrlo nervozno ušla u meč. S druge strane, Jelena je bila opuštena i odmah brejknula svoju zemljakinju, potom u drugom gemu spasla tri brejk lopte i potom još jednom oduzela Ivanovićevoj servis za vođstvo od 3:0. Međutim, kad se Ana opustila, počela je ofanzivnije da igra i osvojila je dva gema zaredom. Potom je Džej Džej načinila ribrejk za 4:2, ali naredna četiri gema lako su pripala mlađoj Srpkinji. Osvajanjem gema na svoj servis Ana je započela drugi set i već u tim momentima je potpuno kontrolisala igru, te je uspela da načini i četvrti brejk u ovom meču. Vodila je Ivanovićeva i sa 3:1, ali onda je u petom gemu propustila da u svoju korist realizuje prednost od 40:0 i tu je doživela manji pad. Seriju kakvu je Ana imala u prvom setu, Jelena je napravila u drugom, i sa pet uzastopno osvojenih gemova izjednačila je ukupan rezultat.
Prva dva gema odlučujućeg seta pripala su Jankovićevoj, ali je Ivanovićeva prekinula seriju od sedam uzastopnih gemova. Jeleni pripada četvrti gem, no Ana stiže do 3:3, a zatim sledi još jedno izjednačenje. U ključnom poenu devetog gema kik servis Ane Ivanović se isplatio i ona stiče prednost u završnici. Kao i čitav meč, i 10. gem bio je potpuno dramatičan, ali ga je na kraju dobila Ivanovićeva i plasirala se u finale.
- Bio je to težak meč. Obe smo imale igru koja je išla gore-dole, što pokazuje i rezultat. Srećna sam što sam ostala snažna da ga dobijem. Očekujem težak meč u finalu, jer je i Dinara veoma motivisana da pobedi, ali nadam se da ću dobro da igram - rekla je Ana Ivanović.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

ANA KRALJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: ANA KRALJICA   ANA KRALJICA EmptyPet 06 Jun 2008, 18:08

ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm
ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm
ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




ANA KRALJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: ANA KRALJICA   ANA KRALJICA EmptyNed 08 Jun 2008, 18:29

Lauda ::
ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm
ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm
ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm

ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm ANA KRALJICA Srbijasm
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

ANA KRALJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: ANA KRALJICA   ANA KRALJICA EmptySre 11 Jun 2008, 09:29

ANA KRALJICA V99809p0
Ana: Hvala, vi ste mi dali snagu u Parizu

"Naša Ana nema mana, naša Ana najbolja i najlepša, niko ne zna tako tenis da igra, niko kao naša Ana kraljica...", izrecitovao je nemušto glumac Dragan Jovanović modifikovanu pesmu Zvonka Bogdana "Moja mala nema mane" najavljujući dolazak Ane Ivanović na terasu Skupštine grada Beograda u utorak popodne.

Više od 15 hiljada ljudi aplauzom je pozdravilo i skandiralo ime najbolje teniserke sveta, pre nego što im se ona obratila sa malom kopijom trofeja Rolan Garosa u rukama.



"Mnogo vam hvala što ste došli u ovolikom broju. Proslavila sam ovu pobedu u Parizu sa timom, ali ovo je nešto posebno, vi ste mi dali snagu da svaki meč na Rolan Garosu odigram dobro. Ovaj trenutak se ne može porediti ni sa čim i pamtiću ovaj doček u rodnom gradu do kraja života", izjavila je Ivanovićeva.

Ona je rekla da od osvajanja prve gren slem titule živi između jave i sna.



"Sve ovo što mi se dogodilo je divno i dalje moram da se uštinem da vidim da li sanjam.Ovo je sjajan moment za naš tenis, sve je bilo divno, preplavile su me emocije, tako da nisam mogla da se suzdržim i ne zaplačem dok je intonirana himna. To je zaista bio poseban momenat za mene. Nadam se ipak da će biti još takvih trenutaka u mojoj karijeri, još slavlja, uz vašu pomoć, i još dočeka ovde", istakla je Ana i dodala da će se potruditi da dugo, dugo, dugo ostane na prvom mestu svetske rang liste.



Ona je istakla u ćaskanju sa Jovanovićem da joj je prvi gren slem trofej u karijeri dao novu snagu i podsticaj da nastavi sa uspesima i izrazila nadu da će, možda, veoma brzo slaviti novu titulu, i to na travi.

Ivanovićeva je rekla da još uvek nije razmišljala čime će se baviti kada prekine tenisku karijeru, jer je trenutno fokusirana samo na beli sport i postizanje dobrih rezultata i da će se potruditi da posao koji voli najviše na svetu i koji je veoma motiviše, radi još mnogo godina.



Na oproštaju od obožavalaca Ana je sa terase Gradske skupštine "odservirala" više desetina loptica u masu, za uspomenu na doček u Beogradu, uz zvuke pesme "Anđele" Vlade Georgieva, koja se u potpunosti slagala sa njenom odevnom kombinacijom - belom haljinom.

I koliko god je Ana bila spontana, organizatori nisu. Naime, posle serije dočeka košarkaša, vaterpolista, odbojkaša, Novaka Đokovića, i iskustva koje su stekli organizatori su mogli malo predanije da pristupe organizaciji i osmisle zanimljiv i sadržajan program koji će pamtiti, ne samo sportista kojem se priređuje prijem, već i svi oni koji dolaze da istog pozdrave.
ANA KRALJICA V99809p1
"Živim između jave i sna"

Najbolja teniserka sveta izjavila je na konferenciji za medije u hotelu "Zira" da su joj poslednje dve nedelje "između sna i realnosti" i da još nije svesna šta joj se dogodilo.

Ivanovićeva je prošle nedelje trijumfovala na Rolan Garosu i time došla do prve pozicije na WTA listi.

On aje istakla da nije mogla ni da zamisli posle turnira u Berlinu i Rimu, gde nije igrala dobro, da će pobediti na Rolan Garosu.

"Imala sam dosta vremena za pripreme. Pričala sam dosta sa trenerima kako da se nosim sa pritiskom i uspela sam da preokrenem' To se dogodilo na Rolan Garosu i srećna sam zbog toga", rekla je Ivanovićeva.

Ona je dodala da je u finalu u Parizu njena prednost bila u tome što je prošle godine stigla do završnice, za razliku od Ruskinje Dinare Safine.

"Imala sam iskustvo koje mi je dodalo samopouzdanje", rekla je Ivanovićeva i dodala da je finale Rolan Garosa bio njen najlepši meč u životu.

Na pitanje kakvi su joj naredni planovi, srpska teniserka je odgovorila da je pauzu od dva dana iskoristila da dođe u Beograd, a da već u sredu počinje sa kondicionim pripremama za Vimbldon.

"Sigurno je da će sada na meni biti veći pritisak. Takođe, sigurna sam da ću uživati u mečevima na Vimbldonu", rekla je Ivanovićeva.

Ona je ponovila da je osvajanje Rolan Garosa za nju "neka vrsta sna" i zaključila da će sada pritisak na nju biti veći, ali da će imati više samopouzdanja i motivacije.

Fotogaleriju sa dočeka Ane u Beogradu pogledajte ovde

(Beta, MONDO, foto: MN Press)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





ANA KRALJICA Empty
PočaljiNaslov: Re: ANA KRALJICA   ANA KRALJICA Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
ANA KRALJICA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Nova kraljica???

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: