Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 RG: "Dani srpske izvrsnosti"

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

RG: "Dani srpske izvrsnosti" Empty
PočaljiNaslov: RG: "Dani srpske izvrsnosti"   RG: "Dani srpske izvrsnosti" EmptyČet 05 Jun 2008, 10:42

RG: "Dani srpske izvrsnosti" V99185p0
RG: "Dani srpske izvrsnosti"

Malo-malo pa u tenisu bude "nezvaničan srpski dan", "Dan srpske sveprisutnosti", "srpske izvrsnosti", "srpske samouverenosti", možda čak i sa nekoliko srpskih zastava u publici, a takav srpski dan bio je u utorak na Rolan Garosu, piše u sredu Los Anđeles Tajms (LA Tajms) u velikoj reportaži iz Pariza.

Američki list citira izjave perjanica srpskog "belog sporta" - "Postaje sve bolje", smatra Novak Đoković, "Sigurno je da ćemo imati bar jednog predstavnika Srbije u finalu", kaže Ana Ivanović, "Mislim da ćemo uskoro zavladati teniskim svetom", dodaje Jelena Janković.

LA Tajms misli da Jelena u tome možda greši zato što bi se moglo reći da teniskim svetom već vladaju.

"Od 40 polufinala na poslednjih pet grend slem turnira, jedna mala kontinentalna zemlja, nešto malo manja od Južne Karoline i sa istim brojem stanovnika kao Mičigen (oko 10 miliona) uspela je da uđe u njih 12", naveo je američki list.

"Kada je u tenisu srpski dan, kao što se dogodilo u utorak, možete da vidite kako Ana Ivanović i Jelena Janković, druga i treća teniserka na svetu, pobedama u četvrtfinalima obezbeđuju međusobni susret u polufinalu, prvom na jednom grend slem turniru."

"I kao da to nije dovoljno, možete da vidite kako Đoković, konstantno izvrstan i izvrsno konstantan, dolazi takođe do polufinala, u kojem će se u petak sastati sa trostrukim braniocem titule Rafaelom Nadalom", piše LA Tajms.

Ivanovićeva, Jankovićeva i Đoković su došli, dakle, do polufinala, kao što se već dogodilo na Otvorenom prvenstvu Australije 2008. i na Rolan Garosu 2007. Kada to kažete Đokoviću, ispravlja vas: "Dodajte tu i dubl. Niste spomenuli dubl. Tu imamo pet-šest igrača. Možda četiri. Sedam... Ne znam, možda sedam sve ukupno".

"I tako, kada je srpski dan možete u prostoru za igrače na Rolan Garosu da vidite ljude iz tima Ane Ivanović kako sede napolju za stolom i proslavljaju njenu najnoviju pobedu, dok unutra Jelenina majka Snežana crnim markerom iscrtava srce na zavoju na podlaktici Jelenine desne ruke između reči "Ja" i "Pariz".

Nasmejana Jelena, kao i obično u centru vesele graje, čekala je u tom trenutku četvrtfinale koje će je dovesti do polufinala, dok se na televizoru tik iznad njene glave prikazivao četvrfinalni meč u kome Đoković pobeđuje Letonca Ernestsa Gulbisa.

Zbog toga je logično što Jankovićeva kaže: "Znate, jedno od nas će postati broj jedan".

"Mislim da u našoj zemlji sada postoji samo pozitivno mišljenje o tenisu", kaže Đoković.

"To je sport broj jedan. Srećan sam kada vidim da mojim zemljacima, devojkama i mladićima, ide tako dobro... Za jednu malu zemlju to je veliki uspeh. Mi predstavljamo svoju zemlju. I podržavamo jedni druge", navodi Novakove reči LA Tajms.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
RG: "Dani srpske izvrsnosti"
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» "ZZ top" 21. juna sviraju u "Areni"
» Srpska "Delta" kupila bugarski lanac "Pikadil

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: