Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Uz čiju saglasnost???

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? EmptyČet 08 Maj 2008, 01:49

Uz čiju saglasnost??? V96428p0
Fejt: Misija EU preuzima odgovornost 15. juna

Šef EULEKS-a Piter Fejt izjavio je u sredu u Prištini da će ta misija 15. juna preuzeti svu odgovornost na Kosovu, prema planu međunarodnog posrednika Martija Ahtisarija.

Nakon sastanka sa ministrom odbrane Švedske Stenom Tolgforsom, Fejt je rekao da je zahvalio švedskom ministru na podršci kancelariji EULEKS-a u Prištini.

Fejt je rekao da je misije na čijem je čelu, kao i Švedska, opredeljena da ostvari plan o statusu Kosova i da izgradi demokratsko multietničko društvo u kojem će se poštovati ljudska prava.

"Smatram da će Švedska i ubuduće nastaviti da savetuje i podržava Međunarodnu civilnu kancelariju da preuzme svu odgovornost 15. juna", rekao je Fejt.

(Beta)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? EmptyČet 08 Maj 2008, 10:50

a ko bi trebao dati suglasnost??
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? EmptyČet 08 Maj 2008, 15:27

sjekač ::
a ko bi trebao dati suglasnost??
Savet bezbednosti UN
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? EmptyČet 08 Maj 2008, 19:48

iz gornjeg citiranog članka ne vidi se dal UN treba dati il ne treba dati tu suglasnost, prema tome ovo je samo tvoje mišljenje, a dal stvarno treba dati il ne to ja neznam, valjda ti znaš??
Nazad na vrh Ići dole
FRFE
Član u razvoju
Član u razvoju
FRFE


Broj poruka : 297
Datum upisa : 29.04.2007

Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? EmptyČet 08 Maj 2008, 21:23

Tako je SAVET BEZBEDNOSTI,trebao dati dozvolu za bombardovanje Srpske nejaci i rusenje Srpskih civilnih objekata,pa USA i EU to uradise BEZ DOZVOLE !!!

Nema ovde ni P od pravde sve sama SILA.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? EmptyČet 08 Maj 2008, 22:31

Citat :
Nema ovde ni P od pravde sve sama SILA.

da više puta na raznim mjestima nije bilo "P" a sila je vladala
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? EmptyNed 11 Maj 2008, 01:30

ANĐEO SMRTI


Odluku o napadu je, prvi put mimo Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, doneo tadašnji generalni sekretar NATO Havijer Solana, isti onaj koji je Srbiji ponudio Sporazum o pridruživanju Evropskoj uniji, ali bez Kosova i Metohije .Ostaće zabeleženo da je 37 puta vojno jača i 670 puta ekonomski snažnija sila morala da se služi zabranjenim oružjem


Uz čiju saglasnost??? Thumb_0104_11


BEOGRAD - Operacija „Milosrdni anđeo“, koju je pre devet godina sprovela NATO alijansa sejući 78 dana smrt i teror nad Srbijom, odnela je hiljade ljudskih života, uništila na stotine civilnih objekata, a kao konačan rezultat dovela do progona 250.000 Srba sa Kosova i Metohije. Vazdušna agresija je sprovedena pod izgovorom zaštite ljudskih prava kosmetskih Albanaca, mada je pravi cilj, kao što se danas jasno vidi, bio stvaranje takozvane nezavisne države Kosovo, a u stvari prve NATO države.
Odluku o napadu je, prvi put mimo Saveta bezbednosti Ujedinjenih nacija, doneo tadašnji generalni sekretar NATO Havijer Solana, isti onaj koji je Srbiji ponudio Sporazum o pridruživanju Evropskoh uniji, ali bez Kosova i Metohije. Nakon što su propali pregovori u Rambujeu i Parizu, kršeći međunarodno pravo i znajući da bi vojna intervencija na Savetu bezbednosti mogla biti sprečena vetom Rusije, Solana je 23. marta 1999. godine naredio početak vazdušnih napada na SRJ.
Napadi su počeli 24. marta i trajali sve do 10. juna 1999. godine, kada je Solana izdao naredbu o prekidu bombardovanja. Poslednji projektili pali su na području sela Kokoleč u 13.30 minuta. Istog dana SB UN je usvojio Rezoluciju 1244, na osnovu koje je na Kosmet upućeno 37.200 vojnika Kfora iz 36 zemalja sa zadatkom da čuvaju mir i osiguraju bezbedno okruženje i povratak izbeglica do postizanja trajnog rešenja.
Ostaće zabeleženo da je 37 puta vojno jača i 670 puta ekonomski snažnija sila morala da se služi zabranjenim oružjem, ne prezajući od civilnih ciljeva i žrtava kako bi pobedila u tom, po NATO, sramotnom ratu.
U Aleksincu je na ljude i njihove kuće palo sedam smrtonosnih projektila. Nestale su dve ulice, Dušana Trivunca i Vuka Karadžića. Pomažući povređenima u centru Beograda nakon bombardovanja zgrade Generalštaba, Ratko Bulatović iz Gradskog štaba u drugom naletu NATO bombardera ostao je bez obe noge.
Na drugi dan Uskrsa, u 11.40 časova, granatiran je putnički voz u Grdeličkoj klisuri. Poginulo je 15, a 35 putnika teško ranjeno. Kolateralna šteta. Na pijaci u Nišu je od kasetnih bombi poginulo 14 ljudi. Kolaterlana šteta. Na mostu na Limu nastradala su deca Olivera Maksimović, Julijana Brudar i Miroslav Knežević. Kolateralna šteta. Petogodišnja Milica Rakić iz Batajnice nastradala je na noši. U Novom Pazaru ubijeni otac i sin, dvogodišnji Marko Spasić u tatinom naručju. Na Varvarinskom mostu poginulo desetoro, a ranjeno sedamnaestoro ljudi. Za NATO pakt su ove nevine žrtve samo kolateralna šteta.
RAZORILI SRPSKU PRIVREDU
Operacija „Milosrdni anđeo“ osim što je odnela hiljade ljudskih života, razorila je i opustošila srpsku privredu, uništivši ili oštetivši 515 privrednih, infrastrukturnih i drugih civilnih objekata. A to su: dve rafinerije, železara, rudarsko topioničarski basen, postrojenje za proizvodnju feronikla, vazduhoplovna industrija, 18 mašinskih industrija, 14 hemijskih fabrika, sedam elektromašinskih fabrika, tri auto-industrije, četiri industrije gume, četiri fabrike nameštaja, sedam fabrika pića i hrane, pet fabrika tekstila, četiri fabrike obuće, tri industrije duvana, črtiri fabrike ostalih grana industrije, hidroelektrana, dve toplane, četiri dalekovoda, pet razvodnih postrojenja, tri prenosna postrojenja, četiri trafo-stanice od čega dve glavne, 16 skladišta goriva, tri stovarišta energogasa, tri benzinske pumpe, elektrodistribuciju, pogon površinskog kopa uglja, 17 železničkih pruga, četiri železničke stanice, ražirna stanica, dizel železnički depo, 58 mostova, šest nadvožnjaka, osam magistralnih puteva, četiri autobuske stanice, četiri pošte, četiri civilna aerodroma, tri auto-transportna preduzeća, servisna radionica, rečno brodogradilište, rečna luka, šest releja, četiri radio-releja, 26 repetitora, 16 predajnika, tri satelitske stanice, šest antenskih stubova, televizijski toranj na Avali, dve zgrade RTS u Beogradu, zgrada RTS u Novom Sadu, radio ustanova, pet poljoprivrednih kombinata, sedam poljoprivrednih dobara, četiri farme, dve plantaže, tri vinska podruma, šumsko gazdinstvo, pet građevinskih preduzeća, pogon građevinske mehanizacije, dve upravne zgrade, sedam hotela, dva motela, dve banje, šest ostalih ugostiteljskih objekata, dve banke, sedam trgovinskih preduzeća, dve robne kuće, četiri stovarišta hrane, devet ostalih objekata trgovine, dve meteorološke stanice, četiri nacionalna parka, 11 parkova prirode, 23 manastira, 31 crkva, jedna kapela, četiri pravoslavna groblja, 15 klinika i bolnica, pet medicinskih centara, devet domova zdravlja, dve ambulante, 19 osnovnih škola, šest obdaništa - vrtića, šest srednjih škola, jedna viša škola, sedam fakulteta i veliki broj stambenih zgrada, prodavnica, ugostiteljskih i zanatskih objekata.

SVOM SILOM I NA REPUBLIKU SRPSKU

Vazduhoplovne snage SAD su zajedno sa drugim NATO članicama koristile osiromašeni uranijum protiv srpske Vojske u Republici Srpskoj u avgustu i septembru 1995. godine. Prema NATO izvorima, od 5. do 11. septembra 1995. godine njihovi avioni ispalili su 5.800 granata sa osiromašenim uranijumom u Han Pijesku i Hadžićima. Više od 90 odsto takve municije ispaljeno je po srpskim položajima.
OBOREN I PONOS AVIJACIJE SAD

Vojska Jugoslavije ili „srpske snage“, kako su je nazivali politički i vojni zvaničnici Alijanse, oborila je 61 neprijateljski avion, sedam helikoptera, 30 bespilotnih letelica i 338 krstarećih raketa. Oboren je i ponos američke avijacije, takozvani nevidljivi avion, čuveni F-117, kao i čuveni bombarder B-2. Podaci o broju oštećenih borbenih aviona i drugih borbenih sistema koji su pali na teritorije susednih zemalja nisu poznati i malo je verovatno da će ih NATO ikada objaviti.

U SRBIJI GODIŠNJE 30.000 OBOLI OD RAKA

Iako se ne može tačno utvrditi veza NATO bombardovanja sa porastom malignih bolesti, u Srbiji je sve veći broj obolelih i on već premašuje cifru od 30.000 godišnje. Stručnjaci kažu da je period inkubacije bolesti od pet do 50 godina, što znači da nam tek predstoji period ubrzanog povećanja broja obolelih od kancera. Najgore je na Kosovu i Metohiji, gde je praktično svakodnevno zasipano bombama sa osiromašenim uranijumom. Italijanski ministar odbrane Arturo Parisi oktobra prošle godine izjavio je da je 255 italijanskih vojnika obolelo od raka, a 37 umrlo posle boravka na Kosmetu.
VIŠE OD 26.000 BORBENIH LETOVA
Tokom agresije NATO pakta na SRJ registrovano je 26.095 poleta avijacije od čega je 18.168 izvela borbena avijacija. Lansirano je 37.000 raketa, bombi i drugih projektila sa oko 40.000 tona ubojnog visokobrizantnog eksploziva. Na početku akcije „Milosrdni anđeo“ angažovan je 371 avion dnevno, dok je na njenom kraju brojka dostigla 1.200 aviona na dan.

ČLANICE EU

Darove „Milosrdnog anđela“ donelo nam je 19 vodećih zemalja Severnoatlantske alijanse sa SAD na čelu. Preostalih 18 su: Kanada, Velika Britanija, Francuska, Nemačka, Holandija, Italija, Grčka, Turska, Danska, Belgija, Španija, Portugal, Island, Norveška, Luksemburg, Poljska, Mađarska i Češka.

OSIROMAŠENI URANIJUM

Bombarderi Severnoatlantskog pakta koristili su u akciji „Milosrdni anđeo“ naoružanje zabranjeno po svim međunarodnim konvencijama. Na 113 lokacija ispalili su 50.000 projektila sa osiromašenim uranijumom, dok je 57 ciljeva gađano kasetnim bombama. Na gradska područja izbačeno je 156 kontejnera sa 37.440 kasetnih bombi. Određen broj tih bombi bio je namenjen ubijanju dece, jer su bile izrađene u vidu igračaka ili šarenih predmeta interesantnih deci.
VIŠE OD 3.000 LJUDI POGINULO
Prilikom NATO agresije ubijen je 1.031 vojnik, a poginulo 2.500 civila, od čega 78 dece. Ranjeno je i povređeno 5.173 vojnika i policajaca i oko 6.000 civila.
OGROMNA MATERIJALNA ŠTETA
Visina štete koju je civilnim objektima pričinio NATO prilikom bombardovanja SRJ iznosi, prema domaćim procenama, 110 milijardi dolara.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Uz čiju saglasnost??? Empty
PočaljiNaslov: Re: Uz čiju saglasnost???   Uz čiju saglasnost??? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Uz čiju saglasnost???
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Aktuelno-
Skoči na: