Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Od sada se zove - SERBIJAN VELS!

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Od sada se zove - SERBIJAN VELS! Empty
PočaljiNaslov: Od sada se zove - SERBIJAN VELS!   Od sada se zove - SERBIJAN VELS! EmptyPon 24 Mar 2008, 12:56

Od sada se zove - SERBIJAN VELS! V91239p0
Od sada se zove - SERBIJAN VELS!

Oaza u kalifornijskoj pustinji u nedelju uveče dobila je novo ime. Nekad se zvala Indijan Vels, sada su je Ana i Novak prekrstili u - Serbijan Vels.

Jedan od najprestižnijih teniskih turnira na svetu, kod mnogih smatran za peti Gren Slem, u jednom danu osvojilo je dvoje srpskih tenisera. Mladih, lepih, verovatno dvoje budućih "Brojeva 1" na WTA i ATP listama.

Finale su igrala još dva Srbina, u konkurenciji dublova. Beogradjanin Nenad Zimonjić i Beogradjanin koji je kao mladić otišao u Kanadu Danijel Nestor, nažalost, izgubili su finale, ali je sveukupan utisak koji su u roku od nekoliko sati naši teniseri ostavili na svetsku javnost, nemerljiv.

Anine i Novakove slike već su preplavile svet...

"ovo je velika pobeda! Uvek smo nas dve imale teške mečeve i uglavnom smo obe bile nervozne. Danas nije bilo tako, i Svetlana i ja smo igrale dobro od početka, ali kada sam joj oduzela servis na 4:4 u prvom setu moje samopozdanje je skočilo do neba i posle toga mi je bilo mnogo lakše da igram", osvrnula se Ana na pobedu protiv Ruskinje (6:4, 6:3).

"Uvek igra dobro u prvom setu. Ali, ovog puta nije pala ni u drugom. Svaki važan poen slala je viner na liniju. Svaki put, na liniju, na liniju, na liniju", opisala je Kuznjecova igru Ane Ivanović u finalu.

Kao i obično, na dodeli pehara (ovaj je u obliku plavog kita, simbola Pacifika), igračice su se zahvalile organizatoru, sponzorima, trenerima, navijačima...

"Ja bih se čak zahvalila i onim dečacima što skupljaju loptice. Svaka osoba ovde prisutna je važna za ovaj divan turnir. Zahvalila bih se i mojim navijačima, koji su ponekad navijali u toku poena, što inače ne smeju da rade", opomenula je grupu glasnih Srba na tribinama drugog najvećeg teniskog stadiona na svetu.

"Ali, razumite ih, bili su jako uzbudjeni", pokušala je Ana da ih "opravda" kod većinskog, američkog dela gledališta.
Od sada se zove - SERBIJAN VELS! V91239p1

"Sreća vaša pa me niste razumeli"

Istu čast, da sa pobedničkim peharom priča pred prepunim tribinama i milionskim TV auditorijumom imao je tri sata kasnije i Novak Djoković. Njega u Indijan Velsu već dobro znaju, igrao je finale prošle sezone, kada je još učio kako se pobedjuje Rafael Nadal.

Španac je slavio tada, a ove godine, Rafa nije imao ni promil šansi u polufinalu... Novi šampion je Djoković.

"Prvo bih čestitao Mardiju (Fišu) na neverovatnom tenisu koji je prikazao ove nedelje. Svaka čast", počeo je svoj govor Djoković, iako ga rival nije pomenuo pre toga u svom obraćanju.

"Ima nešto u ovoj pustinji što me tera da svake godine dajem sve od sebe. Volim ovaj turnir. Hvala svima što ste ovde i što nas gledate, uostalom, mi smo ovde svake godine da bismo igrali pred vama", zahvalio se Srbin navijačima.

"Zaista, sve je sjajno ovde u Indijan Velsu. U stvari, nije baš sve sjajno. Mnogo sam psovao danas, ali sreća vaša pa to ne razumete", našalio se Djoković na svoj račun.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Od sada se zove - SERBIJAN VELS!
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Tenis - Indian Vels
» Google AdSense od sada i na srpskom

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Sport-
Skoči na: