Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Ljubljanski gradonačelnik

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Ljubljanski gradonačelnik Empty
PočaljiNaslov: Ljubljanski gradonačelnik   Ljubljanski gradonačelnik EmptyPon 28 Jan 2008, 21:17

Kako je Srbin osvojio Slovenca

Ljubljanski gradonačelnik ZoranJan3
GRADONAČELNIK Ljubljane Zoran Janković u intervjuu za srpski Blic prepričao je svoj životni put te otkrio kako je pridobio Slovence unatoč tome što svoje prezime nije želio promijeniti u "Jankovič".
Janković se rodio u jednom malom selu pokraj Smedereva, a nakon što je završio četvrti razred osnovne škole njegova se obitelj preselila u Ljubljanu, gdje je završio Ekonomski fakultet.
Pet je godina bio na čelu slovenskog Mercatora, a kaže kako je tek njegovim dolaskom na mjesto direktora tvrtka počela munjeviti uspon. No, kada je Janša postao premijer smijenjen je, a Janković je, tvrdi tada imao puno poziva iz Hrvatske i Srbije, međutim odlučio se kandidirati za gradonačelnika Ljubljane.
"Trebao sam 2,500 potpisa građana za kandidaturu, a ja sam ih u tri dana sakupio 4,500. Najavio sam 22 projekta, odredio rokove i obvezao se da ću ih sve provesti te sastavio listu svojih kandidata za Gradsko vijeće. Građani su poznavali i mene i ljude s moje liste, znali su kakvi smo i što možemo. Pobijedio sam između 16 kandidata u prvom krugu sa 63 posto glasova, dok je moja lista dobila 23 mjesta od ukupno 45 u Gradskom vijeću", priča Janković za Blic te dodaje kako je nakon godinu dana prema jednoj anketi imao podršku od čak 86 posto građana.
Teško je doživio raspad Jugoslavije
O raspadu Jugoslavije Janković kaže kako ne može objasniti zbog čega je do toga došlo te da je to doživio teško.
"Uvijek ističem da mi je u Jugoslaviji bilo dobro, da sam se dobro osjećao, ne samo zbog toga što sam bio mlad. To je bila velika država, prepoznatljiva u cijelom svijetu. Tito je bio veliki lider kojega je poštovao čitavi svijet. Pokret nesvrstanih bio je fenomenalna ideja. Ljuti me i vrijeđa kada Jugoslaviju uspoređuju sa zemljama istočne Europe. Mi smo imali puno više slobode i puno viši životni standard od tih zemalja", smatra gradonačelnik Ljubljane te dodaje kako će proći još dosta vremena prije nego druge zemlje Jugoslavije postanu članice Europske unije. "Samo je Slovenija ušla u EU, a davno smo tamo mogli ući svi zajedno", zaključuje Janković.
Vijesti.net
Nazad na vrh Ići dole
 
Ljubljanski gradonačelnik
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: