PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Lauda

Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Empty
PočaljiNaslov: ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set!   ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! EmptyUto 08 Jan 2008, 23:26

ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! V82670p0

Najbolji odbojkaši Srbije počeli su nastup na evropskom kvalifikacionom
turniru za Olimpijske igre dobrom igrom i ubedljivom pobedom nad
selekcijom Finske - 3:0, po setovima 26:24, 25:23, 25:18.

Izabranici Igora Kolakovića bili su uspešni u reprizi borbe za bronzanu
medalju na septembarskom prvenstvu kontinenta, kada je bilo 3:1.

"Plavi" su u sva tri seta diktirali tempo i kontrolisali rezultat, ali
su do vodjstva od 2:0 morali da prebrode nekoliko kritičnih momenata.

od 19.30 sa Turskom. U grupi B vode Italija i Španija, koje su
savladale Holandiju (3:0), odnosno Poljsku (3:2).

Datum upisa : 29.11.2006

PočaljiNaslov: Re: ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set!   ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! EmptySre 09 Jan 2008, 22:53

Srpski odbojkaši korak dalje od Pekinga

U meču 2. kola B grupe kvalifikacionog turnira za plasman na Olimpijske igre u Pekingu, koji se održava u Izmiru, reprezentacija Srbije u sredu je izgubila od Nemačke sa 2:3 (22:25, 26:24, 25:22, 19:25, 11:15) i dovela u pitanje prolaz u polufinale turnira, a samim tim i odlazak na Olimpijadu.

U četvrtak, u 3. kolu turnira, Srbije se sastaje sa selekcijom domaćina Turske.

U A grupi igraju Italija, Španija, Poljska i Holandija, a u polufinale će proći po dve prvoplasirane ekipe iz obe grupe. Plasman na Olimpijske igre obezbediće samo pobednik turnira.
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set!   ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! EmptyČet 10 Jan 2008, 19:11

E jbg baš....Question
deki
Moderator
Moderator
deki

PočaljiNaslov: Re: ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set!   ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! EmptyPet 11 Jan 2008, 21:28

Odbojka: Srbija u polufinalu kvalifikacionog turnira

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije plasirala se u polufinale kvalifikacionog turnira za učešće na Olimpijskim igrama u Pekingu pošto je u četvrtak iveče u Izmiru, u poslednjem kolu B grupe, pobedila domaću selekciju Turske sa 3:1 (22:25, 25:21, 25:23, 25:15).

Srbija je ovom pobedom osvojila prvo mesto u grupi i u polufinalu, 12. januara, igraće protiv drugoplasiranog tima iz A grupe, selekcije Holandije. Drugi polufinalni par je Španija - Finska.

Finalna utakmica kvalifikacionog turnira, sa kojeg jedino pobednik overava vizu za Peking, na programu je u nedelju, 13. januara, od 16 časova.
deki
Moderator
Moderator
deki

PočaljiNaslov: Re: ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set!   ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! EmptyNed 13 Jan 2008, 01:46

oš samo Španija na putu do Pekinga

Najbolji odbojkaši Srbije plasirali su se u finale kvalifikacionog olimpijskog turnira u turskom gradu Izmiru, pobedivši u subotu uveče reprezentaciju Holandije sa 3:0 (25:23, 27:25, 25:21), posle 76 minuta igre.

Srbija je opravdala ulogu favorita u duelu protiv Holandije i pobedila maksimalnim rezultatom. Ipak, do trijumfa se teško došlo, jer su Holanđani odlično igrali tokom većeg dela meča.

U prvom i trećem setu vodila se izjednačena borba, da bi izabranici Igora Kolakovića u završnicama istih uspeli da steknu prednost. U drugom setu, "plavi" su vodili sa 16:8, ali su Holanđani uspeli da se vrate u igru i izjednače, potom spasu tri set-lopte, ali ne i četvrtu.

Naši odbojkaši su odigrali kvalitetno, strpljivo i nadahnuto u odlučujućim momentima. Međutim, Andrija Gerić, bloker našeg tima, povredio se na početku susreta iskrenuvši skočni zglob pa zbog toga verovatno neće moći da igra u nedeljnom finalu protiv Španije.

Kapiten "plvih" Nikola Grbić smatra je Srbija igrala odlično u prva dva seta. "Namerno kažem u prva dva, jer pri našem vođstvu od 18:11, nimalo jednostavno nije bilo zaustaviti fantastične servise Koistre. Ono malo šansi koje smo imali prokockali smo sopstvenim greškama. Ipak, dobili smo taj set i u trećem delu meča odigrali sjajnu završnicu. Ukoliko zadržmo ovaj nivo igre protiv Španije, biće sve u redu".

Selektor Igor Kolaković kaže da smo došli u Izmir da se borimo za mesto u Pekingu i da ćemo u finalu igrati na pobedu.

"Igraćemo protiv prvaka Evrope, protiv jedne odlične ekipe. Mnogi su mislili da nećemo stići do finala. No, igrači i kompletan stručni štab su iskazali ogromnu želju. Stoga verujem da će to biti pretočeno u pobedu protiv Španije. Imali smo večeras sjajnog protivnika, koji je odlično servirao, ali naš prijem je izdržao sve napade Holanđana, dok su blok i odbrana zapravo pokazali kolika je bila želja svih momaka da zaigraju u finalu. Tužan sam što Gerić, zbog povrede, neće moći da igra u jednom od najvažnijih mečeva ove generacije, po meni važnijem i od onog za bronzu protiv Finske na šampionatu Evrope", smatra Kolaković.

Srbija će u nedelju u fnalu igrati protiv Španije od 15,00 časova po našem vremenu. Pobednik turnira izboriće učešće na Olimpijskim igrama u Pekingu.
deki
Moderator
Moderator
deki

Veliko srce vodi na Olimpijadu u Peking

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije obezbedila je plasman na Olimpijske Igre u Pekingu pošto je u nedelju, u finalu kvalifikacionog turnira u Izmiru, posle velike borbe u pet setova uspela da savlada Španiju sa 3:2 (24:26, 16:25, 25:19, 25:15, 17:15).

U neverovatno dramatičnoj utakmici punoj retko viđenih obrta, odbojkaši Srbije uspeli su da napravi istinski podvig i da posle gubitka prva dva seta pronađu snage da u nastavku potpuno nadigraju, a u pojedinim trenucima gotovo ponize aktuelne šampione Evrope.

U prvom setu ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Španci su u završnici imali više koncentrcije. Drugi set reprezentativci Srbije odigrali su loše i dekoncentrisano i praktično su ga prepustili protivniku. Kada je bilo jasno da će taj deo igre izgubiti, selektor Igor Kolaković povukao je pravi potez i iz igre izveo nekoliko startera.

Naši najbolji igrači su dobili vremena za odmor i u trećem setu počeo je veliki preokret. Srbija je od početka bila u vođstvu, a posle drugog tehničkog tajm auta imala je velikih pet poena prednosti (16:11). Španci su u narednih nekoliko poena pokušali da uhvate priključak, ali u tome nisu uspeli.

U četvrtom setu reprezentacija Srbije podsetila je na najbolje dane, kada su naši odbojkaši palili i žarili na svim takmičenjima. Na prvi tehnički tajm aut otišlo se rezultatom 8:3, a na drugom je bilo gotovo nestvarnih 16:6. Prvaci Evrope su bili u nokdaunu i tada je postalo jasno da je potpuni preokret ne samo moguć, nego i verovatan.

Početak petog seta bio je nastavak prethodnog, jer je Sbija povela sa 4:1, ali su tada Španci pokazali da nisu slučajno postali prvaci Evrope. Usledila je njihova serija od 4:1, da bi potom Španija povela sa 8:6.

Bili su to prelomni trenuci meča i odbojkaši Srbije tada su uverili sve da su i dalje jedna od najboljih svetskih ekipa. Uspeli su da povedu sa 10:9, a potom se igralo poen za poen, da bi naši odbojkaši stigli do prve meč lopte (14:13). Nisu je iskoristili, kao ni drugu, ali treću zato jesu pa je tako ostvarena pobeda koja je Srbiji omogućila da "preskoči" poslednji kvalifikacioni turnir i na miru se pripremi za najvažnije ovogodišnje takmičenje.

ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm ODBOJKA: Fincima od "plavih" ni set! Srbijasm