Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Engleski lord i američki biznismen prihvatili pravoslavnu ve

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Engleski lord i američki biznismen prihvatili pravoslavnu ve Empty
PočaljiNaslov: Engleski lord i američki biznismen prihvatili pravoslavnu ve   Engleski lord i američki biznismen prihvatili pravoslavnu ve EmptyNed 09 Dec 2007, 00:37

Engleski lord i američki biznismen prihvatili pravoslavnu ve V79545p0

Englez i Amerikanc prihvatili pravoslavnu veru

Lord Malkolm Dekster Tisington (56) iz Londona i Džeri Bremli (49) iz Denvera u američkoj državi Ohajo, krštenjem su prešli u pravoslavlje u Crkvi svetog vaznesenja Hristovog u Čačku - a kumovi na krštenju bili su ministar za infrastrukturu Velimir Ilić i ravnogorski vojvoda Gojko Rabrenović, piše "Glas javnosti".

Dekster i Bremli su uspešni biznismeni i preko jednog srpskog udruženja u Londonu već su postali donatori za izgradnju hrama Uspenija Presvete Bogorodice u Čačku. Druženje sa Srbima, a potom i zanimanje za pravoslavlje i običaje kod njih dvojice je počelo u Londonu susretom sa predstavnicima Otadžbinskog pokreta "Ravna gora", navodi beogradski list.

Ilić naglašava da je ovo deo srpske tradicije i da se ponudjeno kumstvo ne odbija. "Drago mi je da mnogi primaju pravoslavnu veru jer su videli da je naša crkva jaka, a njeni velikodostojnici su ljudi od ugleda i autoriteta. Ja kumujem Džeriju i to sam prihvatio od srca. Ovo je moje drugo kumstvo u Americi, i drago mi je da mnogi ljudi iz celog sveta cene naš narod, naše korene, poreklo, a posebno našu crkvu. Biće mi drago ako bude još onih koji će se pokrstiti i doći u veliku porodicu pravoslavnih naroda", dodaje ministar.

Dekster i Bremli su u avgustu bili na Saboru trubača u Guči. Oduševljeni atmosferom, tad su poželeli da se s porodicama presele u Srbiju. Džeri je po rodjenju baptista, ali je tu crkvu napustio pre dvadeset godina.

Lorda Dekstera bio je ateista, a kaže da je sad, "posle mnogo godina neverovanja ni u šta, ponovo našao svoju veru".

Prihvatanjem pravoslavlja u srpskoj pravoslavnoj crkvi njih dvojica su primili i običaj krsne slave - lord Malkolm Dekster će slaviti Malu Gospojinu, dok će krsna slava Džerija Brumlija biti Sveta tri jerarha, navodi "Glas".

(MONDO, foto Glas javnosti)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Engleski lord i američki biznismen prihvatili pravoslavnu ve
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» ENGLESKI BULDOG

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Religija-
Skoči na: