Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 GURMAN

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

GURMAN Empty
PočaljiNaslov: GURMAN   GURMAN EmptySub 08 Dec 2007, 18:02

GURMAN


Milorad Ulemek Legija redovno naručuje hranu iz jednog od najprestižnijih beogradskih restorana, voli čorbe, kuvana jela, varivo i meso, odriče se mrsnog u dane posta


GURMAN Thumb_legija3


BEOGRAD - Najpoznatiji stanovnici beogradskog Centralnog zatvora i među robijaškim zidinama drže do nivoa i prestižnog načina života, pa se za dobar deo njih hrana donosi iz obližnjeg ekskluzivnog restorana „Sinđelić“. Potrebno je pisano odobrenje sudije, i uz malo procedure u vezi s tim šta se i kako od hrane može uneti u CZ, prvoklasna jela stižu svakodnevno u zatvoreničke ćelije.
Kako Kurir saznaje, najpoznatiji zatvorenik u Bačvanskoj Milorad Ulemek Legija takođe koristi privilegiju donošenja hrane iz restorana.
- Iako do sada nije izneo neku primedbu na zatvorsku hranu, njemu supruga donosi uglavnom supe, čorbe, kuvana jela, varivo i meso. Ne pali se na roštilj, kao većina zatvorenika, voli zdraviju i tečniju hranu, koja mu stiže svakog dana oko podneva. Koliko sam čuo od kolega, Legija redovno posti petkom, a posti i sve veće postove - tvrdi za Kurir jedan od zaposlenih u Centralnom zatvoru u Beogradu.
Vlasnik restorana „Sinđelić“, dugogodišnji ugostitelj Miki Avramović, potvrđuje nam da je to stara i svakodnevna pojava, ali ne želi da spominje konkretna imena jer je to, kako kaže, retka privatna stvar osuđenih.
- Nije moje da pitam šta naručuju i odnose u zatvor, jer odobrenje sudije pokazuje se tamo na ulazu, ne kod nas. Uglavnom dolaze supruge i, čim kažu da je hrana za nošenje i da treba da bude spakovana u PVC posudu, to je to. Takva hrana ne sme da ima kosti i mora da bude maksimalno vidljiva i prepoznatljiva. Znači, ništa pohovano, kao karađorđeva ili bečka šnicla, već čisto meso, salata ili kuvano jelo - kaže Avramović.
Od njega saznajemo i da nije redak slučaj da se za zatvorenika naruči i običan pasulj ili grašak, iako ih tamo imaju na meniju.
- Možda je stvar samo u tome što je hrana doneta spolja, to je verovatno mnogima psihološki bitno. Sve u svemu, roštilj je najomiljenija hrana koja se naručuje kod nas, jer im to u ishrani tamo najviše nedostaje. Tome treba dodati našu tradicionalnu sklonost prema ćevapima i vešalicama. Recimo, posna hrana nije predviđena zatvorskim pravilnicima o ishrani, tako da ima onih koji iz takvih razloga naručuju kod nas. Samo, opet ne može riba, već lignje ili salate, jer nemaju kosti - ističe Avramović.
ROŠTILJ SPASAVA ŽIVOTE
To što je „Sinđelić“ u blizini Centralnog zatvora i dobar kvalitet hrane, prema rečima vlasnika ovog restorana, nesumnjivo su odlučujući razlozi za to što se baš kod njih naručuju kulinarske đakonije za bogatije kažnjenike iz Bačvanske ulice.
- Često se desi da neki bivši zatvorenik prođe pored mene i kaže: „E, hvala ti za onaj roštilj, to me je spaslo!“ Na početku nisam shvatao jer vidim nepoznatog čoveka, ne znam ga kao redovnog gosta. Sad sam se već navikao i shvatio koliko njima znači taj ritual, da im je hrana doneta spolja od nekog ko ih ceni, ko se za to potrudio, a ne da tamo kao ostali smrtnici čekaju jelo sa kazana - kaže Miki Avramović.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
GURMAN
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: