Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Kako ublažiti mamurluk

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyUto 26 Dec 2006, 07:52

Kako ublažiti mamurluk

Praznici će se ređati, a oni iskusniji već su pripremili sva sredstva za borbu protiv jedne opake napasti - mamurluka. Ako niste u toj kategoriji, a ne možete da se držite izreke da je najbolji lek za mamurluk da ne pijete, onda probajte da primenite neke od sledećih saveta. Dakle, pre nego što krenete negde, popijte dve čaše vode. Jedan od glavnih uzroka mamurluka je dehidratacija, pa se unapred napunite tečnošću. Zatim, pojedite hamburger ili ćevape. Iako ovo i nije zdrava hrana, masni hamburger ili ćevapi pre zabave ostaće duže u želucu nego jelo koje nije bogato proteinima. Hamburger ili ćevapi, dakle, usporiće apsorpciju alkohola. Kada pijete, držite se „bezbojnog” alkohola. Tamne rakije kao što su konjak ili viski sadrže više toksina, koji će sutradan izazvati tutnjavu u glavi i mučninu.
Izbegavajte napitke koji su „pojačani” kofeinom, kao što je "red bull". Kofein će samo pospešiti dehidrataciju organizma.

Kada krenete kući, pojedite nešto pre nego što legnete. Zalogaj prepun ugljenih hidrata - komad vegetarijanske pice ili komad integralnog ili raženog hleba sprečiće snižavanje šećera u krvi, što može dodatno da pogorša simptome mamurluka.

Razotkrivene su i tri velike tajne mamurluka:

1. Alkohol više „udara” žene nego muškarce zato što one imaju manje enzima koji vare alkohol.

2. Neki ljudi bolje podnose alkohol od drugih jer njihov organizam jednostavno proizvodi manje hemijskih spojeva koji uništavaju alkoholne toksine.

3. Mamurluk najverovatnije postaje sve gori sa godinama starosti jer funkcije organizma slabe i usporavaju se. To važi i za procese u bubrezima koji „filtriraju” alkohol. (MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyNed 31 Dec 2006, 14:39

Zašto smo ujutro mamurni?

Kako ublažiti mamurluk Mamuran20061231001 Pred nama je novogodišnja noć, redovito zalivena velikim količinama alkohola. Dan iza, mnogi slavljenici patit će od tzv. mamurluka (pojave formalnog imena veisalgia) koji uključuju jedan ili više simptoma poput glavobolje, dehidracije, umora, gubitka apetita, osjetljivosti na svjetlo ili zvuk itd. Konzumirani alkohol ulazi u krvotok te uz ostale posljedice blokira hipofizu u izlučivanju antidiuretskog hormona vazopresina. Nedostatak tog hormona potiče bubrege da vodu šalju ravno u mjehur bez reapsorpcije u tijelo. Izravna posljedica je dehidracija (250 mililitara alkohola potaknut će tijelo na izlučivanje od 800 do 1000 mililitara vode), a jutro poslije, drugi organi pokušat će nadoknaditi zalihe vode povlačeći je iz mozga. Mozak se smanjuje, zatežu se membrane koje ga povezuju s lubanjom što je glavni uzrok glavobolje. Umjereno pijenje, uz napomenu da bistra pića poput vodke ili gina imaju manje štetnih toksina od viskija, tekile ili konjaka, jako puno vode, dobar obrok, multivitaminski preparat, aspirin pred spavanje i ujutro mogu pomoći u smanjivanju loših posljedica, ali tijelo u svakom slučaju treba razgraditi sav konzumirani alkohol i riješiti se svih toksina.
izvor:Monitor
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyNed 31 Dec 2006, 15:27

Ovo mi je poznato Very Happy:D
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyNed 31 Dec 2006, 15:36

jura ::
Ovo mi je poznato Very Happy:D


Dobra votka, dobra Laughing
U mladosti sam pio viborovku 8) 8)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyNed 31 Dec 2006, 16:11

gradski-seljak ::
jura ::
Ovo mi je poznato Very Happy:D


Dobra votka, dobra Laughing
U mladosti sam pio viborovku 8) 8)

Votka trojka
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyNed 31 Dec 2006, 21:44

Jura. Kotoriba Mađarska (mađarice) blizo je. Paz da te votka ne odpelja. Lijep provod.8)
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyNed 31 Dec 2006, 22:36

Zašto nismo jutri mamurni?
Često sam želeo da me glava boli danima i da saznam šta je to pravi mamurluk....
Nikada mi se to nije desilo i stvarno sam u dilemi...pijem sa istim društvom i oni imaju problem a ja ujutro normalno odem na posao....
Šta je tu po sredi?
Molio bih gizma da mi iz ugla medicinara ako o ovome zna nešto više kaže nekoliko rečenica....
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyPon 01 Jan 2007, 23:12

Imaš dobru toleranciju na alkohol i toksične produkte koji nastaju njegovim metaboliziranjem. Neki ljudi imaju bolju a neki lošiju toleranciju. U dobroj si formi... 8)
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptySre 03 Jan 2007, 12:52

pa da , opće je poznato da s čestom uporabom nečega čovjek postane imun na posljedice , a i "visoko baždaren" Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptySre 03 Jan 2007, 20:59

lily ::
pa da , opće je poznato da s čestom uporabom nečega čovjek postane imun na posljedice , a i "visoko baždaren" Embarassed

Very Happy Moram priznati da sam tu na staroga. Mogu dosta popiti a da mi nije ništa i u jutro normalno na posao. Very Happy

Ali moram se i pohvaliti jer u zadnje 2 godine od kako sam stalno na 4 kotača nisam popila ništa osim za ovu Novu malo Metaxe Like a Star @ heaven
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyPet 05 Jan 2007, 19:42

pa to je ok , samo probrane stvari 8)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyPet 05 Jan 2007, 22:52

lily ::
pa to je ok , samo probrane stvari 8)

Naravno, samo probrane i dobre. Ova je stvarno dobra. 5 zvjezdica 8)
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptySub 06 Jan 2007, 11:36

znam , znam Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk EmptyPon 29 Jan 2007, 13:10

Seks liječi i mamurluk

Kako ublažiti mamurluk 0397007.19

Pa čak i ako ste toliko zgaženi da vam se jutro poslije toliko vrti u glavi da si ne možete zamisliti da se još i valjate po plahtama, probajte se natjerati. Nećete požaliti, jer ćete i na taj način istjerati iz tijela otrovne tvari. Osim toga, dobro je poznato da seks potiče centre u mozgu za uživanje, što će vam također pomoći pri vraćanju u normalno stanje.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Kako ublažiti mamurluk Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako ublažiti mamurluk   Kako ublažiti mamurluk Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako ublažiti mamurluk
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» kako se radujem

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: