Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Omiljeni citati?

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 24 Dec 2006, 18:35

I mladić je uronio u Dušu Svijeta i vidio da je Duša Svijeta dio Božje Duše, i da je Božja Duša njegova vlastita duša. I da on, mladić može činiti čuda.

Paul Coelho,
Alkemičar


Mnogi koji žive zaslužili su umrjeti, mnogi koji umiru imaju pravo živjeti...

J.R.R.Tolkien,
Gospodar Prstenova
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 24 Dec 2006, 22:54

Sve je samo jedno... - Alkemičar

(Ovo u potpisu)
A tvoji će se prijatelji čuditi kada te vide da se smiješ gledajući u nebo.
Ti ćeš im tada reći: "Da, uvijek se smijem zvijezdama!"
A oni će misliti da si lud. Zbilja sam ti podvalio... - Mali princ
Nazad na vrh Ići dole
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyPon 25 Dec 2006, 16:16

Ulazim u život, da bih iz njega, uskoro, izašao. Dolazim da se pokažem, kao i ostali: potom, mora se iščeznuti... Priroda, gotovo ljubomorna na ono što nam je dala, često nam objavljuje i stavlja do znanja da ne može dugo da nam ostavi ono malo materije koju nam pozajmi, koja ne smije da ostane u istim rukama i koja, vječito, ima da bude u opticaju: ta joj je materija potrebna za druge oblike, ona je traži natrag za druge tvorevine. O Bože, još jednom da pitam: šta smo mi? Bacim li pogled preda se - koliki beskrajni prostor u kome nijesam. Okrenem li ga unazad: kakva stravična širina, u kojoj me više nema. Koliko malo mjesta zauzimam u toj ogromnoj provaliji vremena! Ja sam, zapravo, ništa: jedan tako kratki period nije dovoljan da bih se izvukao iz ništavila. Poslat sam samo da popunim broj: u stvari, nijesam bio ni najmanje potreban - komad bi, isto tako, bio odigran i da sam ostao iza scene.

"Sudija"
Vuk Drašković
Nazad na vrh Ići dole
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyPet 05 Jan 2007, 11:39

Kad god vam djeca izmaknu nadzoru, neka vas utješi spoznaja kako Bogu čak ni njegova svemoćnost nije mogla pomoći kad su mu bila djeca u pitanju.
Nakon što je stvorio zemlju i nebesa, stvorio je Bog Adama i Evu. I prvo što im je rekao bilo je: Nemoj !

- Što nemoj ? – upitao je Adam.
- Ne jedi zabranjeno voće !
- Zabranjeno voće ? Imamo zabranjeno voće ? Hej,Eva...imamo zabranjeno voće !
- Nemoguće !
- Moguće, moguće !
- Ne diraj to voće !! – vikne Bog.
- A zašto ne ?
- Zato jer sam ja vaš otac i rekao sam ne ! – reče Bog pitajući se usput zašto s kreiranjem nije stao nakon slonova. Kad je malo kasnije vidio svoju djecu kako jedu jabuku – pobjesnio je !
- Nisam li vam rekao da ne jedete to voće ?!
- Hmmm, pa ..... jeeeesi ..... – odgovori Adam.
- Pa zašto me onda niste poslušali ?
- Ja ništa ne znam – počne Eva.
- Ona je počela ! – reče Adam.
- Nisam !
- Jesi!
- NISAM !

Bogu nije ništa drugo preostalo već da ih kazni:
- E, i vi ćete imati djecu!

I tako bi. Obrazac je stvoren i nije se više mijenjao.
Ipak, u priči ima bar nešto utješno: ako stalno i s ljubavlju pokušavate urazumiti svoju djecu, a ti vaši napori, čini se, do njih uopće ne dopiru, ne predbacujte si ! Ako je i sam Bog imao problema s odgojem svoje djece, zašto mislite da ih vi ne biste trebali imati.

----
Iz knjige: Bolje biti vjetar nego list

Dubravka Miljković – Majda Rijavec
Nazad na vrh Ići dole
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 07 Jan 2007, 17:54

Covjek nije drvo, I vezanost je njegova nesreca, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vezuci se za jedno mesto, covjek prihvata sve uslove, cak I nepovoljne, I sa sebe plasi neisvesnoscu koja ga ceka. Promena mu lici na napustanje, na gubitak ulozenog, neko drugi ce zaposjesti njegov osvojeni prostor, I on ce pocinjati iznova. Ukopavanje je pravi pocetak starenja, jer je covjek mlad sve dok se ne boji da zapocinje. Ostajuci, covjek trpi ili napada. Odlazeci, cuva slobudu, spreman je da promijeni mjesto I nametnute uslove. Kuda I kako da ode? Nemoj da se smijesis, znam da nemamo kud. Ali mozemo ponekad, stvarajuci privid slobode. Toboze odlazimo, toboze mijenjamo. I opet se vracamo, smireni, utjesljivo prevareni.

Dervish i Smrt
Nazad na vrh Ići dole
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 07 Jan 2007, 17:54

Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita, onaj koji ne sluša muziku, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi.
Lagano umire onaj koji uništava vlastitu ljubav,
onaj koji ne prihvata pomoć.
Lagano umire onaj koji se pretvara u roba navika, postavljajući sebi svaki dan ista ograničenja,onaj koji ne menja rutinu,
onaj koji se ne usuđuje odenuti u novu boju,onaj koji ne priča sa ljudima koje ne poznaje.
Lagano umire onaj koji beži od strasti
i njenog vrela emocija;
onih koje daju sjaj u očima i napuštenim srcima.
Lagano umire onaj koji ne menja svoj život kada nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavi,
onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti radi nesigurnosti, i koji ne ide za svojim snovima;
onaj koji neće dozvoliti, niti jednom u svom životu, da pobegne od smislenih saveta.......
Živi danas, učini danas, riskiraj danas!
Ne dozvoli lagano umiranje!
Ne zaboravi biti srecan!


Pablo Neruda
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 07 Jan 2007, 19:31

TaNaNa ::
Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita, onaj koji ne sluša muziku, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi.
Lagano umire onaj koji uništava vlastitu ljubav,
onaj koji ne prihvata pomoć.
Lagano umire onaj koji se pretvara u roba navika, postavljajući sebi svaki dan ista ograničenja,onaj koji ne menja rutinu,
onaj koji se ne usuđuje odenuti u novu boju,onaj koji ne priča sa ljudima koje ne poznaje.
Lagano umire onaj koji beži od strasti
i njenog vrela emocija;
onih koje daju sjaj u očima i napuštenim srcima.
Lagano umire onaj koji ne menja svoj život kada nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavi,
onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti radi nesigurnosti, i koji ne ide za svojim snovima;
onaj koji neće dozvoliti, niti jednom u svom životu, da pobegne od smislenih saveta.......
Živi danas, učini danas, riskiraj danas!
Ne dozvoli lagano umiranje!
Ne zaboravi biti srecan!


Pablo Neruda

Ovo je i moj omiljeni citat....inače Pablo Neruda je fantastičan
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 07 Jan 2007, 22:55

Preferiram... Hermana Hessea, Paola i sl ekipu... Oprostite zbog tiskarskih neznam im tocno napisati ime Arrow
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 07 Jan 2007, 23:00

SASA1 ::
Preferiram... Hermana Hessea, Paola i sl ekipu... Oprostite zbog tiskarskih neznam im tocno napisati ime Arrow

Jesi li pročitao Igra staklenih perli?
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyČet 18 Jan 2007, 16:21

U životu možemo ostvariti sve što želimo ako dovoljnom broju ljudi pomognemo da oni ostvare što žele.

Ne znam autora
Nazad na vrh Ići dole
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptySub 20 Jan 2007, 14:37

Nego zemljače, ja sad zaista moram da idem. Znaš, ja živim u Goslaru, a ovdje sam samo nekim poslom.” ”Stani bolan Osmane”, usplahireno će Ilija. ”Reci mi za ime svijeta šta ti je značila ona skraćenica Ž. B. Lj., onaj naziv tvoje stranke?” ”A to bi htio da znaš! E pa to ti je dragi prijatelju veoma jednostavno, kao što su uostalom jednostavne sve dobre, korisne i pametne stvari, To ti naprosto znači Živite ba ljudi! Ajd uzdravlju! Možda ćemo se još koji put sresti, dok smo ovdje i dok nas debela tetka Germanija čuva od belaja domaćega. Rekavši to, Osman snažno protrese Ilijinu ruku i brzim, energičnim korakom, napusti restoran. Ilija se zamišljeno počeša iza uva. Ni sad nije mogao sa sigurnošću da kaže, da li je Osman Radulović malo šašav, ili ipak izuzetno pametan.

Zvonko Mijoković
Nazad na vrh Ići dole
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyPon 29 Jan 2007, 14:18

......Jer bolest je u temelju ljudskog postanja.
raj iz koga smo prognani, to je, valjda, bilo
zdravlje i nebol. Evina jabuka je otkinuta sa
drveta Bolnosti. S te su vocke- saznanje i sloboda.
Covek je poceo da radi i gradi da bi zastitio telo
od boli..... Ali, Bolesni su tvoritelji i podstrekaci
skoro svih retkih i plemenitih vrlina.......

VREME SMRTI- Dobrica Cosic
Nazad na vrh Ići dole
TaNaNa
Moderator
Moderator
TaNaNa


Broj poruka : 383
Datum upisa : 16.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyPon 29 Jan 2007, 14:20

Kad počnu da te progone aveti iz prošlosti, kad te napusti samopoštovanje i kad ostaneš usamljen baš kad ti je potrebna pomoć, ostaje ti samo jedan izlaz. Evo šta treba učiniti:
Sedi na prozorski okvir i gledaj u mrak. Kad čuješ polivače ulice, uzmi flašu dobrog pića koje si čuvao za posebnu priliku, istrči napolje i iskapii ga s njima. Tako ćeš im postati prijatelj i dobićeš pravo da polivaš asfalt i parkirana vozila koliko hoćeš, imaćeš osećaj moći jer držiš ogromno crevo koje ti se vuče među nogama i na koje možeš da natakneš ceo svet, voda iz njega šiklja i ništa ne može da je spreči u tome. Moćno!

Ne veruješ u ovaj recept? A zlata vredi.

Voja Antonić
Nazad na vrh Ići dole
Tea
Zvezda u usponu
Zvezda u usponu
Tea


Broj poruka : 806
Datum upisa : 17.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptySub 03 Feb 2007, 11:04

Mi? Satrli smo grobu vrata,
Da, još nas ima - još Hrvata.


Vladimir Nazor - Smrt Petra Svačića
Nazad na vrh Ići dole
http://timeofourlives.20.forumer.com/index.php
Tea
Zvezda u usponu
Zvezda u usponu
Tea


Broj poruka : 806
Datum upisa : 17.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptySub 10 Feb 2007, 21:35

Epikur (341-270 prije Krista) :
Smrt nije loša jer dok smo živi smrti nema, a kad umremo nas nema, prema tome smrt uopće ne može utjecati na nas.
Nazad na vrh Ići dole
http://timeofourlives.20.forumer.com/index.php
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? EmptyNed 11 Mar 2007, 20:02

Lauda ::
TaNaNa ::
Lagano umire onaj koji ne putuje, onaj koji ne čita, onaj koji ne sluša muziku, onaj koji ne nalazi zadovoljstvo u sebi.
Lagano umire onaj koji uništava vlastitu ljubav,
onaj koji ne prihvata pomoć.
Lagano umire onaj koji se pretvara u roba navika, postavljajući sebi svaki dan ista ograničenja,onaj koji ne menja rutinu,
onaj koji se ne usuđuje odenuti u novu boju,onaj koji ne priča sa ljudima koje ne poznaje.
Lagano umire onaj koji beži od strasti
i njenog vrela emocija;
onih koje daju sjaj u očima i napuštenim srcima.
Lagano umire onaj koji ne menja svoj život kada nije zadovoljan svojim poslom ili svojom ljubavi,
onaj koji se ne želi odreći svoje sigurnosti radi nesigurnosti, i koji ne ide za svojim snovima;
onaj koji neće dozvoliti, niti jednom u svom životu, da pobegne od smislenih saveta.......
Živi danas, učini danas, riskiraj danas!
Ne dozvoli lagano umiranje!
Ne zaboravi biti srecan!


Pablo Neruda

Ovo je i moj omiljeni citat....inače Pablo Neruda je fantastičan

http://files-upload.com/125473/PabloNeruda.pps.html
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Sponsored content





Omiljeni citati? Empty
PočaljiNaslov: Re: Omiljeni citati?   Omiljeni citati? Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Omiljeni citati?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Književnost-
Skoči na: