PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Lauda

Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije Empty
PočaljiNaslov: Mlada fudbalska reprezentacija Srbije   Mlada fudbalska reprezentacija Srbije EmptySub 13 Okt 2007, 22:38

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije V73701p0
"Orlići" lagano protiv San Marina

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije zadržala je šanse za plasman na Evropsko prvenstvo, pošto je u Beogradu ubedljivo pobedila San Marino sa 3:0 u meču Osme grupe kvalifikacija.

Pogotke za Srbiju postigli su Nebojša Marinković u 31, Stefan Babović u 43. minutu i Predrag Pavlović u 61. minutu.

U prvi pola sata izabranici Slobodana Krčmarevića, koji su bili oslabljeni neigranjem Milana Smiljanića i Slobodana Rajkovića, nisu uspeli da stvore pravu priliku za gol. "Orlići" su u tom periodu pokušavali da zatresu protivničku mrežu uglavnom sa distance ili nakon solo akcija.

Ipak, u 30. minutu Srbija je konačno otvorila "bravu" San Marina. Nebojša Marinković je odlično izveo slobodan udarac sa više od 25 metara, lopta se odbila od stative i završila iza ledja golmana San Marina.

Deset minuta kasnije odličnu priliku imao je Filip Djordjević, ali je neometan sa samo sedam metara šutirao pored gola. Srbija je do drugog pogotka stigla u 43. minutu - Stefan Babović se u kaznenom prostoru izborio za loptu i dobru poziciju i snažnim šutem povisio na 2:0.

"Orlići" su u drugom poluvremenu iskoristili prvu pravu priliku za pogodak. Igrao se 61. minut, kada je Babović odlično "izbacio" Predraga Pavlovića, koji je rutinski sa deset metara zatresao mrežu San Marina.

Deset minuta pre kraja utakmice "orlići" su imali priliku da daju četvrti gol, ali je Kačar sa peterca glavom gadjao previsoko. Do kraja utakmice šansu da se upiše u strelce imao je Jovanović, ali je i njegov šut završio iznad gola.

Nakon četiri odigrana kola na tabeli vode Madjarska i Belorusija sa po devet bodova, dva manje ima Srbija, sledi Letonija sa četiri poena i San Marino koji nema bodove.

Reprezentacija Srbije sledeću utakmicu igra u sredu kao gost protiv Letonije.

SRBIJA: Šaranov, Jovanović, Tomović, Kačar, Petković, Bogdanović, Fejsa, Babović, Marinković, Tadić, Djordjević.
SAN MARINO: Makaluzo, Ridji, Simokani, Ćaavati, Raspeli, Ćervelini, Boši, Bonini, Katoni, Ćibeli, Ćijaruzi.

(MONDO, foto: FSS)
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Lauda

PočaljiNaslov: Re: Mlada fudbalska reprezentacija Srbije   Mlada fudbalska reprezentacija Srbije EmptyČet 18 Okt 2007, 13:15

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije V74150p0

"Orlići" vratili Letoncima milo za drago

Mlada reprezentacija Srbije vratila se u trku za plasman na Evropsko prvenstvo 2009. godine, pošto je u Rigi pobedila Letoniju rezultatom 2:0 (0:0).

Golove vredne sva tri boda postigao je napadač Filip Djordjević u 57. i 62. minutu, a njegovo uvodjenje u igru na poluvremenu pokazalo se kao dobitni potez selektora Slobodana Krčmarevića.

Pobedom kojom su se osvetili Letoncima za iznenadjujućih 1:1 u Novom Sadu, na samom startu kvalifikacija, "orlići" su se probili na drugo mesto tabele Grupe 8. Belorusija je iz pet utakmica osvojila 12 bodova, Srbija 10, a Madjarska devet. U "baraž" će se plasirati osvajači deset grupa i četiri najuspešnije drugoplasirane ekipe.

Prvo poluvreme na stadionu Skonta proteklo je u disciplinovanoj igri oba tima i bez puno šansi. Ljubomir Fejsa dva puta je bio u prilici da uradi nešto više pred golom domaćina, jednom i Nebojša Marinković, ali su bili neprecizni.

U poluvremenu je Krčmarević napravio taktičku izmenu u napadu. Miralem Sulejmani do tada je igrao klasičnog centarfora, ali bez mnogo uspeha. Pavlović je u pauzi ustupio mesto snažnijem Djordjeviću, a Sulejmani prešao na svoju poziciju u veznom redu. Bila je to rokada koja je preokrenula utakmicu.

Letonci su u 50. minutu imali šansu da povedu, medjutim, lopta je otišla preko prečke. Ubrzo su "orlići" prelomili utakmicu. Posle centaršuta u kazneni prostor, odbrana domaćih nespretno je reagovala, Djordjević je skočio i sa desetak metara lobovao golmana Letonije za vodjstvo od 1:0.

Pobednik je definitivno odlučen u 62. minutu. Sulejmani i Djordjević odigrali su dupli pas, potom je Zvezdin talentovani fudbaler utrčao u nebranjen prostor i šutem sa ivice kaznenog prostora još jednom zatresao mrežu.

Krčmarević je čestitao svojim izabranicima na zasluženoj pobedi, naročito jer su posle trijumfa Belorusije u Madjarskoj dan ranije bili pod psihološkim pritiskom.

"Sada nam je važan svaki bod, jer postoji mogućnost da odemo dalje i kao drugoplasirani u grupi. Momci su se odlično nosili sa imperativom pobede. Ulazak Djordjevića doneo nam je neophodnu prodornost u napadu i to je rezultiralo golovima. Sada nastavljamo pohod na prvo mesto, a odlučujuća utakmica biće ona sa Belorusijom u gostima, 20. novembra", rekao je selektor mlade reprezentacije Srbije, prenosi zvanični sajt FSS.

Reprezentacija Srbije nastupila je u sastavu: Šaranov, Jovanović, Kačar, Tomović, Petković, Fejsa, Bogdanović, Babović, Pavlović (od 46. minuta Djordjević), Marinković (od 63. Radovanović), Sulejmani (od 86. Gulan).