Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Papa u Hrvatskoj proglašava Stepinca svecem

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Papa u Hrvatskoj proglašava Stepinca svecem Empty
PočaljiNaslov: Papa u Hrvatskoj proglašava Stepinca svecem   Papa u Hrvatskoj proglašava Stepinca svecem EmptyNed 23 Sep 2007, 05:07

Papa u Hrvatskoj proglašava Stepinca svecem V71288p0



Papa u Hrvatskoj proglašava Stepinca svecem

Hrvatski premijer Ivo Sanader pozvao je papu Benedikta XVI u posetu Hrvatskoj kada kardinal Alojzije Stepinac bude proglašen svetim.

Hrvatski premijer i predsednik HDZ-a Ivo Sanader bio je u delegaciji Demohrišćanske internacionale na skupštini u Rimu, gde je izabran za potpredsednika te organizacije koja okuplja hriršćanski orijentirane stranke iz svih zemalja sveta.

Članove organizacije je u papinom letnjikovcu u Kastelgandolfu pokraj Rima primio Benedikt XVI. Tom prilikom su neki lideri mogli nakratko da razgovaraju s papom, a medju njima je bio i Sanader, piše "Večernji list".

To je četvrti put da se Sanader susreće s Benediktom XVI. I sada je papi ponovio svoj, ali i poziv predsednika Hrvatske biskupske konferencije kardinala Josipa Bozanića da poseti Hrvatsku.

"Poziv papi da poseti Hrvatsku dogovorio sam s kardinalom Bozanićem nedavno u Mariji Bistrici. Rekao sam preuzvišenome kardinalu Bozaniću kako ću se susresti s papom za vreme skupa Demohrišćanske internacionale te da ću mu ponoviti poziv. Kardinal mi je kazao da to mogu učiniti i u njegovo ime. Pozivajući papu, rekao sam kako bi prilika za posetu Hrvatskoj mogla biti proglašenje Stepinca svetim, ali, dakako, i pre", rekao nam je Sanader.

Poziv je prihvaćen, ali o datumu će se još razgovarati.

Na pitanje šta bi od papinih preporuka, koje je izneo pred delegacijom Demohrišćanske internacionale, odmah primenio u Hrvatskoj, Sanader je odgovorio: Papa je upozorio na pretvaranje društava u potrošačka, gde se dobro identifikuje sa profitom. Mislim da bi i hrvatsko društvo trebalo imati malo manje konzumentskoga u svome razvitku, rekao je Sanader.

(MONDO - na slici papa Benedikt XVI)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Papa u Hrvatskoj proglašava Stepinca svecem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Papa o braku
» Papa se povukao jer je postao pravoslavac
» Papa se u Napulju sastaje sa verskim liderima

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Religija-
Skoči na: