PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Lauda

Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

KAJAK i KANU SP: Tri medalje za Srbiju Empty
PočaljiNaslov: KAJAK i KANU SP: Tri medalje za Srbiju   KAJAK i KANU SP: Tri medalje za Srbiju EmptyNed 12 Avg 2007, 14:29

KAJAK i KANU SP: Tri medalje za Srbiju V66724p0

Nedelja, 12. avgust 2007. 12:57

Srpski kajakaši osvoji su tri medalje, srebrnu i dve bronzane, na Svetskom šampionata u Duizburgu.

Srebrno odličje osvojio je četvorosed u trci na 200 metara. Ognjen Filipović, Dragan Zorić, Milan Djenadić i Boran Sibinkić ostali su bez zlata u samoj završnici, koju je odlučivao foto-finiš. Za samo dve stotinke nadmašila ih je posada iz Madjarske. Rusija je zauzela treće mesto.

Samo 25 minuta pre finalne trke četveroseda Ognjen Filipović i Dragan Zorić osvojili su bronzu u trci dvoseda na 200 metara. Sve su iznenadili Belorusi Pjetrušenka i Maheneu, koji su u nekoliko početnih zaveslaja stekli ogromnu prednost, koju su očuvali do kraja. Drugo mesto pripalo je Nemcima Rauhu i Viskuteru, a naš dvosed je silovito finiširao do bronze...

Medalju je osvojile i kajakašice Srbije u trci četvoroseda na 200 metara. Antonija Panda, Miljana Knežević, Marta Tibor i Renata Kubik osvojile su treće mesto u finalnoj trci iza posada Nemačke i Madjarske.

Bez medalje od takmičara iz Srbije u nedelju je ostao samo Nebojša Simić. On je u finalu jednoseda na 200 metara zauzeo 9. mesto.

KAJAK i KANU SP: Tri medalje za Srbiju Srbijasm KAJAK i KANU SP: Tri medalje za Srbiju Srbijasm KAJAK i KANU SP: Tri medalje za Srbiju Srbijasm