Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Što forumaši vole kuhati i jest...

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyNed 03 Dec 2006, 21:17

Ja volim jetrica s rižom...koja sam skuham... Smile


Poslednji izmenio Lauda dana Uto 26 Dec 2006, 07:45, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyNed 03 Dec 2006, 22:20

Ja volim pečurke mešane u sosu sa belim vinom i teleće medaljone i sam to spremam Razz
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyPon 04 Dec 2006, 01:31

Sve osim kuhanog krumpira u nekom varivu. To izbacim iz tanjura Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyPon 04 Dec 2006, 13:20

Nema šta nema. Naročito uživam u spremanju roštilja i kotlovine. Onda onako uz put, malo po malo, pa zaliješ, ništa bolje.
A naročito volim variva-čušpajze što moja ženica spremi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
lily
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyPet 22 Dec 2006, 13:04

tjestenina sa svim mogućim prilozima
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyPet 22 Dec 2006, 13:40

1. Ćufte u paradajz sosu s pire krumpirom kako ga radi moj muž.
2. Juhu s povrćem i piletinom koju je moja baka zvala "ajngemaht"
3. kolači od kestena i čokolade
4. sladoled ako nije vanilija

51)

I na kraju bijelo vino pinot sivi a može i chardonnay
A s kestenom portugizac ili chianti - crna vina.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyPet 22 Dec 2006, 15:49

gizmo ::
1. Ćufte u paradajz sosu s pire krumpirom kako ga radi moj muž.
2. Juhu s povrćem i piletinom koju je moja baka zvala "ajngemaht"
3. kolači od kestena i čokolade
4. sladoled ako nije vanilija

51)

I na kraju bijelo vino pinot sivi a može i chardonnay
A s kestenom portugizac ili chianti - crna vina.


Ovo je bogovski ručak. Svaka čast ajd 51) Idea
Što forumaši vole kuhati i jest... Premier

CHARDONNAY PREMIE
kvalitetno suho vino kontrolirano podrijetlo


  • 0,75 l
  • 13,1 vol. %

    Boja: slamnato žuta
    Miris i okus: u bouquetu se otkrivaju mirisi vanilije, meda, karamela, pržene kave, maslačne note te aroma šumskih gljiva. Osjećaju se i arome prezrelog voća. Vino je puno, gusto i snažno.
    Podneblje i tehnika: za ovo vino je uzeto zdravo probrano grožđe s najboljih položaja. Most je stavljen na fermentaciju u nove barrique bačve i u njima je vino njegovano slijedećih 10 mjeseci. Tehnologijom njege na kvascu uz cesto mješanje vina s njegovim finim talogom dobili smo vino najboljih karakteristika.
    Poslužuje se: ohlađeno na 12-14°C. Idealno uz snažna jela od goveđeg mesa i divljači, te guščiju paštetu.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptySub 23 Dec 2006, 14:11

E to je vino.. 8) 8)

Moram nabavit malo toga, iako moram se pohvalit. Ove godine je naše domaće bijelo vino zbilja fino. Iščupali smo štajersku belinu ( ne do kraja, ostalo je možda još par trsova) a dodali rajnski rizling i pinot.
Zlatno je žuto, suho, samo nije još dovoljno jako.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptySub 23 Dec 2006, 14:20

Ja toga nemam (nisam vinogradar Very Happy ) al ima ih dosta ovdje. Kod njih je dosta jeftinije uzimat neg u dućanu iako je isto njihovo.

Ovo dođe 60,00 kunića, a u trgovinama neznam.
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptySub 23 Dec 2006, 19:55

Noram otići do Topole i Oplenca da kupim malo vina pa ću vam reći utiske, ovim me samo izazivate Sad
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptySub 23 Dec 2006, 20:04

Samo sam čeko kad ćeš se oglasit zbog tih postova.Very Happy Very Happy 51)

Kod nas su velika pripremanja za nadolazece blagdane, tako da smo sa kolačima i pijačom stalno prisutni.bounce
Nazad na vrh Ići dole
SASA1
Član u razvoju
Član u razvoju
SASA1


Broj poruka : 137
Datum upisa : 13.12.2006

Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyUto 26 Dec 2006, 22:53

Ja volim papati juhu iz vtecice... i tijesto s heseom... brzo jeftino bez puno razmisljanja... a i posto sam mlad neznam kuhati pa stoga 8) Very Happy Twisted Evil Laughing Crying or Very sad Wink
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyNed 28 Jan 2007, 23:47

Našla sam dobar recept za pripremu kakao napitka, a za klince izbacite rum:

Grom kakao

POTREBNO:

1 l mlijeka
3 cajne žlicice kakao praha
med
rum
tuceno slatko vrhnje

NACIN PRIPREME:
Stavite mlijeko da zavrije, pa u njega umiješajte kakao prah koji ste prethodno dobro razmutili s malo hladnog mlijeka da nema grudica. Skuhani kakao napitak nemojte sladiti šecerom, vec ga ponudite nezasladenog, a svatko neka sam sebi zasladi medom po ukusu. U svaku šalicu kakaa dodati rum po želji i tuceno slatko vrhnje. Odlicno grije u zimskim mjesecima!
Nazad na vrh Ići dole
kaaa
Član u razvoju
Član u razvoju
kaaa


Broj poruka : 209
Datum upisa : 05.01.2007

Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... EmptyPet 09 Mar 2007, 18:10

kolači, čokolade, torte, sve slatko što je dobro.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Što forumaši vole kuhati i jest... Empty
PočaljiNaslov: Re: Što forumaši vole kuhati i jest...   Što forumaši vole kuhati i jest... Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Što forumaši vole kuhati i jest...
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...ŠARENI FORUM... :: Turizam i gastronomija-
Skoči na: