Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Dodik: Ne dovesti u pitanje RS zbog Kosova

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Dodik: Ne dovesti u pitanje RS zbog Kosova Empty
PočaljiNaslov: Dodik: Ne dovesti u pitanje RS zbog Kosova   Dodik: Ne dovesti u pitanje RS zbog Kosova EmptySub 28 Apr 2007, 19:14

Dodik: Ne dovesti u pitanje RS zbog Kosova V55301p0

Dodik: Ne dovesti u pitanje RS zbog Kosova

Premijer Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je njegov zadatak da ne bude doveden u pitanje položaj RS, bez obzira na dešavanja u vezi sa pitanjem Kosova.

Dodik je za Radio-televiziju RS, rekao da je Kosovo završetak opšte jugoslovenske krize.

"Moj je zadatak je da se ne dovede u pitanje položaj RS, bez obzira na dešavanja u vezi sa pitanjem Kosova. Što se Kosova tiče, mislim da do raspleta treba da dodje dogovorom", rekao je on.

On je poručio da je RS "trajno održiva kategorija" i da ne bi trebalo imati bilo kakvu vrstu problema u vezi rešenja pitanja Kosova.

Povodom potpisivanja sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju, Dodik je rekao da želi da se sporazum potpiše, ali ne da RS bude ponižena.

"Ja neću da budem taj koji će nakon deset godina shvatiti da je 'preveslan' raznim pričama o evropskim integracijama. Mi smo izgubili 56 nadležnosti, koje smo imali po Dejtonskom sporazumu i šta smo dobili od toga", upitao je Dodik.

Komentarišući stanje u BiH posle presude Medjunarodnog suda pravde, premijer je rekao da institucije RS rade u skladu sa Ustavom.

"Mi ćemo sve obavljati u skladu sa ustavom i zakonom. Nemamo nameru da diskutujemo o tome, ali ćemo jasno odgovoriti na stavove iz Sarajeva i pokušaje da se presuda iskoristi kako bi ukinuli RS", rekao je Dodik.

On je dodao da je sada takva situacija da Srbi jedino brane Dejtonski sporazum, dok su Hrvati i Bošnjaci nezadovoljni svojom situacijom.

(Tanjug)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Dodik: Ne dovesti u pitanje RS zbog Kosova
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» U Puli bombe zbog Kosova
» Policija RS spremna za nemire zbog Kosova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Aktuelno-
Skoči na: