Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Prijedorčanin u voznom parku ima 48 fića

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Prijedorčanin u voznom parku ima 48 fića Empty
PočaljiNaslov: Prijedorčanin u voznom parku ima 48 fića   Prijedorčanin u voznom parku ima 48 fića EmptyČet 29 Mar 2007, 11:35

Prijedorčanin u voznom parku ima 48 fića
Prijedorčanin u voznom parku ima 48 fića 20070328ficalb0
Da je sedamdesetih i osamdesetih godina imao ono što sada ima u dvorištu, Branko Romanić iz Prijedora sigurno bi bio jedna od najpopularnijih osoba tadašnje Jugoslavije. Naime, ovaj Prijedorčanin u svom voznom parku ima ni manje ni više nego 48 fića! Da bi kupili sinu prvog fiću, Brankovi roditelji su po njegovom povratku iz vojske prodali konja. Tako je Branko postao vlasnik prvog automobila u Niševićima kod Prijedora. „Onda sam ja to polako razvijao, počela dolaziti deca. Sin voleo pa i njemu kupim. Tako sam u poslednje vreme počeo da skupljam fiće. Za nekima sam tragao, neke sam dobio džabe”, rekao je Branko za Radio-televiziju Republike Srpske.
Deo njih je, prema Brankovim rečima, u voznom stanju, a deo čeka svoj red ispred Brankove radionice. Najstariji fićo u njegovoj kolekciji ima 43 godine, a najmlađi svega 22 godine. Iako za njihovo renoviranje treba mnogo truda, vremena i novca, kao i delova koje je veoma teško naći, Branko kaže da neće odustati dok većini svojih ljubimaca ne vrati stari sjaj. I Brankova unuka, sedmogodišnja Jelena, za osamnaesti rođendan dobiće fiću. Njegov san je organizovanje relija na kojem će snage odmeravati njegovi popularni „mališani”. Fićo je nadimak za mali automobil koji je službeno poznat kao fijat 600/ zastava 600. (MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Prijedorčanin u voznom parku ima 48 fića
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Novi virus vreba u parku

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...NAUKA I TEHNIKA... :: Automobili i motori-
Skoči na: