Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Vina mog kraja

Ići dole 
AutorPoruka
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyNed 19 Nov 2006, 18:06

Malo reklame. Nadam se da necu dobiti racun za reklamiranje.

Plešivicko - okicko gorje poznato je u, ne samo Hrvatskoj, vec i u cijelom svijetu po dobroj kapljici - vinima. U mom malenom gradu svake godine održavaju se vinske svecanosti http://www.jaskalive.com/index.php). Na ovom linku možete pogledati slike i tekstove sa ovogodišnjih svecanosti (odaberite vinarstvo). Da bih vam ponudio dobru kapljicu posjetite www.zagrebacka-zupanija.hr/vina i www.tomac.hr . Vino po mnogim strucnjacima, nije više samo pice, vec i lijek. Živjeli virtualni prijatelji 51) 51) 51) 51) (sada trenutno pijem portugisac od mog prijatelja 51) 8) 8)


Poslednji izmenio dana Ned 19 Nov 2006, 18:09, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Bojovnik
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyNed 19 Nov 2006, 18:08

gradski-seljak ::
Malo reklame. Nadam se da necu dobiti racun za reklamiranje.

Plešivicko - okicko gorje poznato je u, ne samo Hrvatskoj, vec i u cijelom svijetu po dobroj kapljici - vinima. U mom malenom gradu svake godine održavaju se vinske svecanosti (www.jaskalive.hr). Na ovom linku možete pogledati slike i tekstove sa ovogodišnjih svecanosti (odaberite vinarstvo). Da bih vam ponudio dobru kapljicu posjetite www.zagrebacka-zupanija.hr/vina i www.tomac.hr . Vino po mnogim strucnjacima, nije više samo pice, vec i lijek. Živjeli virtualni prijatelji 51) 51) 51) 51) (sada trenutno pijem portugisac od mog prijatelja 51) 8) 8)
živia ti meni tisuću ljeta Idea
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyNed 19 Nov 2006, 18:11

I ti bojovnice!!! Very Happy (jeb.... me za č i ć, od sada nema č i ć već C)
Nazad na vrh Ići dole
Bojovnik
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyNed 19 Nov 2006, 18:12

gradski-seljak ::
I ti bojovnice!!! Very Happy (jeb.... me za č i ć, od sada nema č i ć već C)
ko te j:::?
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyNed 19 Nov 2006, 18:13

gradski-seljak ::
Malo reklame. Nadam se da necu dobiti racun za reklamiranje.

Plešivicko - okicko gorje poznato je u, ne samo Hrvatskoj, vec i u cijelom svijetu po dobroj kapljici - vinima. U mom malenom gradu svake godine održavaju se vinske svecanosti (www.jaskalive.hr). Na ovom linku možete pogledati slike i tekstove sa ovogodišnjih svecanosti (odaberite vinarstvo). Da bih vam ponudio dobru kapljicu posjetite www.zagrebacka-zupanija.hr/vina i www.tomac.hr . Vino po mnogim strucnjacima, nije više samo pice, vec i lijek. Živjeli virtualni prijatelji 51) 51) 51) 51) (sada trenutno pijem portugisac od mog prijatelja 51) 8) 8)

Svaka ti čast za ovu temu!!!
Ja sam takođe ljubitelj dobrog vina, a znam i jednu mnogo lepu pričicu koja puno govori o dobrom vinu, naime:

Pošao je jedan grk na pijac i poterao dve bačve najboljeg crnog vina da proda, usput mu se pridruži jedan putnik-namernik kojeg je grk rado povezao, pričali su o svemu i svačemu i kada su bili nadomak grada upita ga putnik kuda se uputio ?
Reče mu čovek: ''Pošao sam na pijac da prodam ove dve bačve crnog vina''
''A šta misliš bolje da kupiš za novac koji dobiješ?'' upita ga putnik.
Na to pitanje se grk zamisli i kada je već bio pred samom pijacom okrete kola nazad i vrati se svojoj kući.

51) 51) 51) 51) 51)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyNed 19 Nov 2006, 18:48

Bojovnik ::
gradski-seljak ::
I ti bojovnice!!! Very Happy (jeb.... me za č i ć, od sada nema č i ć već C)
ko te j:::?



Nitko posebno, al od svih dobijem malo kad pišem. Od OŠ ne razlikujem pisanje č i ć, al jeb....to ti je kod svih u mom rodnom kraju Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyNed 19 Nov 2006, 18:51

Lauda, dargo mi je da si sa ovom temom zadovolja, al nemoj mi slucajno isporucit racun za reklamu Very Happy Very Happy Very Happy


Ljudi što je portugisac dobar........ sad ga pijem 51) 51) 51)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyPon 20 Nov 2006, 19:16

Dobar je naročito s kestenima.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyPon 20 Nov 2006, 19:19

gizmo ::
Dobar je naročito s kestenima.




Dobro došla Gizmo!!



Izvrstan Very Happy Very Happy flower 51)
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyPon 20 Nov 2006, 21:40

Bok.

Je, s kestenima je zbilja dobar.

Kod nas nema baš nešto crnih vina iako pokušavam zasadit crni chardonnay. Kažu mi enolozi kako bi ta sorta mogla dobro uspjevati. Inače od crnih vina najviše volim talijansku sortu Chianti, iz Toskane.

Nisam neki ljubitelj bijelih vina. Jučer sam kod susjeda probala rizling, ima "smokvastu" onak gustu aromu ako kužiš kaj hoću reći....Nije tipičan ali je kvalitetan.
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyPon 20 Nov 2006, 22:01

Kako nema crnih vina...
Moj prijatelj koji je oženjen sa Pelješca mi je doneo 20 litara fantastične Blatine, koja flaširana odležava i čeka kada ću da se domognem soljene srdele ili njeguškog pršuta i ovčjeg sira - prlje.
51) 51) 51) 51) 51)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyPon 20 Nov 2006, 22:07

gizmo ::
Bok.

Je, s kestenima je zbilja dobar.

Kod nas nema baš nešto crnih vina iako pokušavam zasadit crni chardonnay. Kažu mi enolozi kako bi ta sorta mogla dobro uspjevati. Inače od crnih vina najviše volim talijansku sortu Chianti, iz Toskane.

Nisam neki ljubitelj bijelih vina. Jučer sam kod susjeda probala rizling, ima "smokvastu" onak gustu aromu ako kužiš kaj hoću reći....Nije tipičan ali je kvalitetan.



Moram priznati da nisam neku znalac. Volim ovaj portugisac, što ga spominjem i to samo mlad. Jer on se i pije kao mlado vino. Nekad sam znao piti gemište. Tu negledaš kvalitetu već samo da piješ. E sada malo po malo to je nestalo, al zato vilim popiti čašu dobrog vina. Dao sam one linkove. To su saista sve izvrsna vina.
A za bambus je izvrstan.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyPon 20 Nov 2006, 23:19

Kad sam rekla "kod nas" mislila sam na svjeverozapadnu Hrvatsku.

Bambus, a? Sleep
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja EmptyUto 06 Mar 2007, 15:06

Malo vina produljuje život muškarcima
Čini se da konzumiranje umjerene količine vina muškarcima produljuje život za nekoliko godina, objavili su nizozemski znanstvenici.
Vina mog kraja Spacer


Vina mog kraja 35484

Vino djeluje blagotvornije od piva i žestokih pića Analizirali su studije o alkoholizmu koje su se počele provoditi 1960. godine i pratili osobne podatke muškaraca koji su umrli do 2000. godine. Ispitanicima su bila postavljana pitanja o tome koliko alkohola piju, o njihovim prehrambenim i pušačkim navikama, težini, srčanim i moždanim udarima, dijabetesu i raku.Uzimanje male količine alkohola - manje od čaše dnevno - bilo je povezano s manjom učestalošću smrtnosti od kardiovaskularnih bolesti, kao i od drugih uzroka, pokazala je studija.A pijenje vina, čini se, djeluje blagotvornije od piva i žestokih
pića, jer je s najnižim mortalitetom povezana upravo konzumacija čaše vina dnevno.Istraživanje je pokazalo da su muškarci koji su pili vino živjeli u
prosjeku 3.8 godina duže od onih koji nisu pili alkohol i dvije godine duže od muškaraca koji su bili druga alkoholna pića.

-------------------------

51) 51)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Vina mog kraja Empty
PočaljiNaslov: Re: Vina mog kraja   Vina mog kraja Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Vina mog kraja
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Festival vina u Novom Sadu od 26. do 28. juna
» Inflacija do kraja godine od 8,5 do 9,5 odsto

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...OPŠTI FORUM... :: Ljudi i događaji-
Skoči na: