Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Većina za EU i protiv ulaska u NATO

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Većina za EU i protiv ulaska u NATO Empty
PočaljiNaslov: Većina za EU i protiv ulaska u NATO   Većina za EU i protiv ulaska u NATO EmptySub 03 Nov 2007, 01:27

Većina za EU i protiv ulaska u NATO

31. oktobar 2007. | 17:28

Istraživanje javnog mnjenja agencije Politikum pokazalo da većina građana Srbije između EU i Kosova biraju Kosovo.



Većina za EU i protiv ulaska u NATO 5816775894728da7f0abe8652136685_big

I za EU i za KosovoIstraživanje koje je naručilo Ministarstvo za Kosovo i Metohiju pokazalo je takođe i da je većina građana Srbije za ulazak u EU i za najtešnje odnose s Rusijom.

Za ulazak u NATO je svega 26 odsto građana Srbije, za ulazak u EU 71, 55 odsto, a za najtešnje veze sa Rusijom 59,31 odsto. Ukoliko bi brže pristupanje EU bilo uslovljeno priznanjem nezavisnosti Kosova, 70 odsto građana Srbije smatra da taj uslov ne treba prihvatiti.

Novinare je zanimalo zašto je bilo postavljeno takvo pitanje, ako zvaničnici govore da status Kosova i EU ne treba povezivati i da li je to najava promene državne politike. Ministar Slobodan Samardžić navodi da to pitanje ne znači promenu državne politike.

"Druga dimenzija tog pitanja jeste kakva je skala vrednosti kod ljudi, da li im je važnija Evropska unija od Kosova? To je jako važno za mene kao ministra za Kosovo i Metohiju, ali ja mislim da je važno i za svakog građana Srbije. Mislim da su ovde pokazali, ako vi sad stavljate te dve stvari na isti nivo, ili čak na različit, da žrtvujete Kosovo zarad EU , prosto odgovor je da je Kosovo je važnije", kazao je ministar Samardžić.

Većina građana Srbije smatra da je autonomija Kosova unutar Srbije "najpravedniji ishod pregovora", ali da je najrealniji ishod nezavisnosti .
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Većina za EU i protiv ulaska u NATO
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DSS protiv ulaska Srbije u NATO
» Sme li vlast protiv 83% gradjana koji su protiv GMO?
» Novi napad NATO-a ???
» Debata u Srbiji zabrinula NATO
» OTPOR NATO-u !

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...DRUŠTVO... :: Aktuelno-
Skoči na: