Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Srpski „anđeli pakla“

Ići dole 
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Srpski „anđeli pakla“ Empty
PočaljiNaslov: Srpski „anđeli pakla“   Srpski „anđeli pakla“ EmptyUto 18 Sep 2007, 13:14

Reporteri Glasa na skupu motociklista na beogradskoj Adi Huji, održanom proteklog vikenda


Srpski „anđeli pakla“


Zanimaju nas samo dobra muzika, dobro piće i dobre ribe, pa kad ti je vetar u kosi, alkohol u krvi, lepa žena u srcu, sve je u najboljem redu! Susret organizovan pod motom „Sigurnost pre brzine“ u sećanje na Petra - Pecu Napijala, koji je na motoru poginuo u septembru prošle godine

Srpski „anđeli pakla“ Thumb_20skup%20bajkera%20ada%20huja%20006


Kaciga, kožne pantalone, gore raskopčana „motorka“. Potpunao opremljen, ne silazeći sa motora, Vudu, Aranđelovčanin, prilazi šanku montiranom uz Dunav. Naručio je piće i tek natočeno pivo odložio na još vrelo „sedlo“, dok skine kacigu. Tek tada se pozdravlja sa prijateljima, bajkerima, okupljenim na Adi Huji, gde je proteklog vikenda održan memorijalni moto-susret „Sećanje na Pecu“, odakle je blizu hiljadu motorista startovalo defilujući ulicama Beograda.
- Ubio me vetar na autoputu do Beograda. Prešao sam 150 kilometara, pa mora nešto da me vrati u život, a znaš, valjda, bajker se rađa i umire sa pivom u rukama - kaže Vudu, član kluba „Šljam“ iz Ćuprije.
„Ja jesam iz Aranđelovca i moj grad jeste grad motorista, ali svi su oni rejseri, a mene trke ne privlače. Vozim da bih uživao i da bih se družio. Ovako na dva točka obilazim prijatelje. Tek što sam se vratio kući iz Meredika, evo me već na putu za Beograd i tako čitavu sezonu“.
Bajkerska sezona traje od maja do septembra i, kako je objasnila Nataša Napijalo, predsednik kluba „Spid“, koji je osnivač četvrtog po redu moto-susreta na Adi Huji, svakog vikenda bajkeri se sastaju u nekom mestu u Srbiji.
- Takva je tradicija već decenijama. Samo u Beogradu, ne znam zbog čega, do pre nekog vremena nije bilo ovakvih skupova. Petnaest godina naši vozači odlazili su u goste. Onda je došao red i na Beograđane da budu domaćini, da se oduže za gostoprimstvo - priča Nataša.
Prve susrete u Beogradu organizovao je Natašin suprug Petar Napijalo, koji je prošle godine poginuo u saobraćajnoj nesreći u 36. godini života. Vozio je kod beogradskog Ušća kada je na njega naleteo automobil.
- Zalagao se za brzu i sigurnu vožnju, ali je stradao nepažnjom drugih - pričaju motoristi.
Od tada druženje na Adi Huji, pod pokroviteljstvom opštine Čukarica, dobija memorijalni karakter i moto „Sigurnost pre brzine“.
- Postoji neka tradicija koju treba ispoštovati kada se sastaju bajkeri - priča Nataša. - Obavezno se služi besplatan ručak. Na meniju su ili pasulj ili gulaš. Onda bajkeri voze u koloni ulicama centra grada. Po povratku, organizuje se niz igara i tako se prekraćuje vreme do večeri, kada počinju rok svirke. Prema ustaljenom redosledu, u ponoć je striptiz - kaže ona.
Umesto striptiza, Nataša je organizovala „hot dance“, tri golišave igračice koje uz hard rok nastupaju na bini. To su iste one tri devojke koje su u toplesu prale motore.
Ostalo je tradicija. Obaranje ruku, navlačenje konopca, dobacivanje živim jajetom, ispijanje piva (gde se u obzir uzima i brzina i količina, bez prosipanja), hvatanje kobasice koja je zakačena na tavanici šatora i koju devojka, suvozač na motoru, treba da zagrize zubima i igra ubacivanja eksera u grlić flaše.
- Muškarci leže na leđima, a između nogu im je zaglavljena flaša. Devojkama je oko struka vezan kanap sa koga visi veliki ekser i poenta je ubaciti ekser u grlić flaše - opisuju motoristi ovu igru.
Igre, svirke, „hot dance“ i program još nije gotov. Treba podeliti diplome i nagrade za najmlađeg i najstarijeg bajkera, najlepše grudi, najbolju tetovažu...
Ovog puta najstariji bajker je Mita iz domaćinskog kluba „Spid“. Mita je na dva točka još od 1966. godine, pomalo je i poeta, kako ga hvale prijatelji, a njegova deviza je da je dobar bajker kao dobar kauboj.
- Kao što će dobar kauboj, kada mu se konj umori, ići će peške i nositi sedlo u rukama, tako i dobar motorista treba da čuva i neguje vozilo da mu dobro i dugo služi. Zbog toga ja nikad nisam „žonglirao“ - obrazlaže najstariji bajker svoju teoriju, dok uz obalu Dunava nekolicina mladih bajkera, pripremajući se za defile, vozi motor samo na prednjem ili samo na zadnjem točku, što se i u moto žargonu zove „žongliranje“.
Kada bude nagrađivan motorista koji je prešao najveću kilometražu, verovatno će Kiza V Maks biti u najužoj konkurenciji. Kiza je na svojoj „jamahi V maks“ prešao 16.000 kilometara.
- A, to je samo od maja do sada, videćemo koliko ću još preći do kraja sezone - ispravlja Kiza računicu. - Biće još lepih dana, a mi bajkeri šta bismo drugo radili? Politika nas ne interesuje. Zanimaju nas samo dobra muzika, dobro piće i dobre ribe, pa kad ti je vetar u kosi, alkohol u krvi, lepa žena u srcu, sve je u najboljem redu!

Autor:

Ivana Vranešević

Glas Javnosti
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
 
Srpski „anđeli pakla“
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SRPSKI BEJRUT
» Srpski firer
» Srpski indijanci
» Patrijarh srpski Pavle

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...NAUKA I TEHNIKA... :: Automobili i motori-
Skoči na: