Bez cenzure
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bez cenzure

Forum za slobodu reči
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyUto 28 Avg 2007, 17:52

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj
Utorak, 28. avgust 2007. 11:44

Gradjani Srbije pokazuju sve veće interesovanje za letovanje u Hrvatskoj, a ove godine broj turista koji su posetili hrvatsku obalu porastao je za čak 100 odsto!

U turističkim agencijama tvrde da je ovog leta veliki broj Srba odlučio da godišnji odmor provede na hrvatskoj obali, ali da će turisti put "lijepe njihove" ići i tokom septembra i oktobra. Sudeći prema rasprodatim aranžmanima, omiljene destinacije naših gradjana su Poreč, Hvar i Korčula.

U agenciji "Džoli travel" tvrde da je interesovanje gradjana za letovanje u Hrvatskoj u odnosu na prethodne godine dvostruko veće. Jasmina Končar, menadžer za odnose sa javnošću te agencije, kaže za da "Džoli" od marta svakodnevno ima ture za Hrvatsku.

"Za razliku od prethodnih godina, slobodno možemo da kažemo da je interesovanje za letovanje u Hrvatskoj kod Srba poraslo za 100 odsto. Svakog dana imamo organizovane polaske iz Beograda i Novog Sada, a veliki broj aranžmana kupljen je za septembar", kaže Jasmina Končar, dodavši da su turistima posebno interesantna osmodnevna krstarenja jadranskim primorjem.

Angelina Mandrapa, šef poslovnice turističke agencije "Folou mi" u Novom Sadu, takodje kaže da je Hrvatska za naše gradjane postala pravi hit. Prema njenim rečima, najveće interesovanje vlada za severni deo Jadrana.

"Iako smo imali širok dijapazon ponuda, gradjani su isključivo bili zainteresovani za severni deo Jadrana, prvenstveno za Istru.

Čak možemo da kažemo da je ove godine mnogo veće interesovanje vladalo za Hrvatsku, nego za Crnu Goru! Svi koji su letovali na jadranskom primorju vratili su se prezadovoljni i, bez obzira na probleme od pre petnaest godina, nije bilo nikakvih incidenata", kaže Mandrapa.

Da sve više Srba leto provodi u Hrvatskoj potvrdio nam je i direktor turističke agencije "Pan Europa Adrijatik" Radmilo Bumber. On tvrdi da su Srbi intenzivnije počeli da odlaze na hrvatsko primorje još pre četiri godine.

"Iz godine u godinu možemo da se pohvalimo sve većim brojem naših turista koji tamo letuju. Sada su Brioni i Poreč pravi hit! Takodje, dosta naših ljudi odlazi i na ostrvo Rab", objašnjava Bumber.

S druge strane, Radisav Stanković, direktor Nacionalne asocijacije turističkih organizacija Srbije, ne slaže se sa tvrdnjama turističkih agencija.

"Naši gradjani zainteresovani su samo za neke regije Hrvatske, tako da to nije masovna pojava. Mislim da Srbi u skorije vreme neće masovno odlaziti u Hrvatsku, jer još postoji rizik zbog dešavanja tokom devedesetih godina.

Teško je naše ljudi naterati da vole Hrvatsku, ma koliko se oni trudili da nas privuku", skeptičan je Stanković.

(MONDO)
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:26

pa normalno da ljetuju na najljepšem moru na svijetu . relativno je jeftino, usluga vrlo solidna, ponuda zabavnih sadržaja dobra, hrana izvrsna, jezik skoro pa isti, domaćini gostoljubivi, jedino baš ne vole čuti brekanje . i sve u svemu dobro nam došli ako imate para, a ako nemate idite u crnu goru
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:39

paloma 051 ::
pa normalno da ljetuju na najljepšem moru na svijetu . relativno je jeftino, usluga vrlo solidna, ponuda zabavnih sadržaja dobra, hrana izvrsna, jezik skoro pa isti, domaćini gostoljubivi, jedino baš ne vole čuti brekanje . i sve u svemu dobro nam došli ako imate para, a ako nemate idite u crnu goru

Tako je ko hoće u Crnu Goru bez para....može. Ovo ne važi za one kojima pare vire iz očiju.....i guze, zajedno sa prazilukom.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:43

dipl.seljak ::
paloma 051 ::
pa normalno da ljetuju na najljepšem moru na svijetu . relativno je jeftino, usluga vrlo solidna, ponuda zabavnih sadržaja dobra, hrana izvrsna, jezik skoro pa isti, domaćini gostoljubivi, jedino baš ne vole čuti brekanje . i sve u svemu dobro nam došli ako imate para, a ako nemate idite u crnu goru

Tako je ko hoće u Crnu Goru bez para....može. Ovo ne važi za one kojima pare vire iz očiju.....i guze, zajedno sa prazilukom.

onda su meni vrata širom otvorena
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:45

paloma 051 ::
dipl.seljak ::
paloma 051 ::
pa normalno da ljetuju na najljepšem moru na svijetu . relativno je jeftino, usluga vrlo solidna, ponuda zabavnih sadržaja dobra, hrana izvrsna, jezik skoro pa isti, domaćini gostoljubivi, jedino baš ne vole čuti brekanje . i sve u svemu dobro nam došli ako imate para, a ako nemate idite u crnu goru

Tako je ko hoće u Crnu Goru bez para....može. Ovo ne važi za one kojima pare vire iz očiju.....i guze, zajedno sa prazilukom.

onda su meni vrata širom otvorena

'Oćeš da kažeš da ti pare ne vire iz očiju? Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:48

'Oćeš da kažeš da ti pare ne vire iz očiju? Crying or Very sad[/quote]

oćeš reći da ti misliš suprotno? ja sam ti kao crkveni miš.
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:52

Pa ja nisam rekao iz džepa, već iz očiju. A što manje para imaš, više imaš ljubavi. Veruj mi.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:53

dipl.seljak ::
Pa ja nisam rekao iz džepa, već iz očiju. A što manje para imaš, više imaš ljubavi. Veruj mi.
čega ti imaš više?nadam se da ovog drugoga
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptyPet 02 Maj 2008, 23:59

Kod mene ti je to bilo na smenu. Sada sam izbalansiran.
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:01

Sjetih se Njegoša, koji reče:

Jošte niko čašu meda ne popi,
što je čašom žuči ne zagrči.
Smiješane najlakše se piju.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:01

dipl.seljak ::
Kod mene ti je to bilo na smenu. Sada sam izbalansiran.
šta to znači da sada nemaš ni jedno ni drugo?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:02

dipl.seljak ::
Sjetih se Njegoša, koji reče:

Jošte niko čašu meda ne popi,
što je čašom žuči ne zagrči.
Smiješane najlakše se piju.
težak mi je taj njegoš.
znam jednu o njemu:moju ljubav prema tebi opisao Njegoš ne bi.....
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:04

paloma 051 ::
dipl.seljak ::
Kod mene ti je to bilo na smenu. Sada sam izbalansiran.
šta to znači da sada nemaš ni jedno ni drugo?

Pa nije baš da nemam ni jedno ni drugo. Zapravo imam. ali smo mi ljudi prokleti....uvek nam je malo. I jednog i drugog.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:06

dipl.seljak ::
paloma 051 ::
dipl.seljak ::
Kod mene ti je to bilo na smenu. Sada sam izbalansiran.
šta to znači da sada nemaš ni jedno ni drugo?

Pa nije baš da nemam ni jedno ni drugo. Zapravo imam. ali smo mi ljudi prokleti....uvek nam je malo. I jednog i drugog.
kod mene je to za sada izbalansirano kao i kod tebe.samo neka i ostane.
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:08

Malo para, malo ljubavi?
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:10

srednje para,malo više ljubavi
Nazad na vrh Ići dole
dipl.seljak
Učesnik diskusija
Učesnik diskusija
dipl.seljak


Broj poruka : 331
Datum upisa : 30.04.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:13

Zajaši ga bolje, neka malo više radi, lenština jedna! Ja bih to drukčije.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 00:20

dipl.seljak ::
Zajaši ga bolje, neka malo više radi, lenština jedna! Ja bih to drukčije.
ma kuda više.pa da mi odapne.Kada bi njega slušala ja bi bila ta koja bi već bila pokojna
Nazad na vrh Ići dole
ravnogorac
Član u razvoju
Član u razvoju
ravnogorac


Broj poruka : 233
Datum upisa : 01.05.2008

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 01:09

paloma 051 ::
pa normalno da ljetuju na najljepšem moru na svijetu . relativno je jeftino, usluga vrlo solidna, ponuda zabavnih sadržaja dobra, hrana izvrsna, jezik skoro pa isti, domaćini gostoljubivi, jedino baš ne vole čuti brekanje . i sve u svemu dobro nam došli ako imate para, a ako nemate idite u crnu goru

ok...aj bre samo da budemo korektni...more jeste jedno od lepših ali nije najlepše...uostalom deo tog mora je srbsko tj. Dubrovnik...da je i relativno jeftino to nije...jeftinije je na Kipru i u Turskoj ... Bugarsku da ne računam...usluga je nikakva iako je vi računate za solidnu...ako je tebi zabava tancanje uz pijane muzičare onda ok...ostalo je šupak...jezik je ok... hrana je za 5+ , a domaćini su gostoljubivi u tri p.m. --- para se ima, ali ne za bacanje, a u Crnoj Gori je još gore Smile
Nazad na vrh Ići dole
Lauda
Prijatelj foruma
Lauda


Broj poruka : 10774
Datum upisa : 03.11.2006

Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 02:26

ravnogorac ::
paloma 051 ::
pa normalno da ljetuju na najljepšem moru na svijetu . relativno je jeftino, usluga vrlo solidna, ponuda zabavnih sadržaja dobra, hrana izvrsna, jezik skoro pa isti, domaćini gostoljubivi, jedino baš ne vole čuti brekanje . i sve u svemu dobro nam došli ako imate para, a ako nemate idite u crnu goru

ok...aj bre samo da budemo korektni...more jeste jedno od lepših ali nije najlepše...uostalom deo tog mora je srbsko tj. Dubrovnik...da je i relativno jeftino to nije...jeftinije je na Kipru i u Turskoj ... Bugarsku da ne računam...usluga je nikakva iako je vi računate za solidnu...ako je tebi zabava tancanje uz pijane muzičare onda ok...ostalo je šupak...jezik je ok... hrana je za 5+ , a domaćini su gostoljubivi u tri p.m. --- para se ima, ali ne za bacanje, a u Crnoj Gori je još gore Smile

uuuu jbg al ga ti naloži....
ima tu mngo lepih stvari kojih se ja nikako ne bih odrekao, recimo Imotske kujundžuše, onda sira iz mešine, soljenih srdela, pancete i sličnih stvari kao i normalno devojaka koje su kao samo sunce. Smile
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.net
Gost
Gost




Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj EmptySub 03 Maj 2008, 11:34

ok...aj bre samo da budemo korektni...more jeste jedno od lepših ali nije najlepše...uostalom deo tog mora je srbsko tj. Dubrovnik...da je i relativno jeftino to nije...jeftinije je na Kipru i u Turskoj ... Bugarsku da ne računam...usluga je nikakva iako je vi računate za solidnu...ako je tebi zabava tancanje uz pijane muzičare onda ok...ostalo je šupak...jezik je ok... hrana je za 5+ , a domaćini su gostoljubivi u tri p.m. --- para se ima, ali ne za bacanje, a u Crnoj Gori je još gore Smile[/quote]

---------------------------------------------------------------------------------------

možda si ti u pravu.ima jedno ljepše more tamo gore u srbiji.nikako mu se ne mogu sjetit imena.
vidim I da vas još muče nedosanjani snovi o Dubrovniku.Šta se skupoće tiče,problem je u vašim plitkim đepovima a ne u našim cijenama.samim time ne možeš ni očekivati nekakvu gostoljubivost.Šta bi ja prema tebi bila uljudna kada već unaprijed znam da od tringelta neće biti ništa.A koliko ste nezahvalni o tome da ne govorim.evo jedan primjer.
5.08.2007.iz restorana do terase na kojoj sjede tri mlade Srpkinje sasvim solidno čuju se zvuci Thompsonove pjesme "Zbog Anice i bokala vina zapalit ću krajinu do Knina.Zapalit ću dva-tri Srpska štaba da ja nisam dolazio đaba".Šta bi reć da je ljubazni ugostitelj uočio prisutnost mladih srpskih djevojaka i pokušao da se iste što ugodnije osjećaju kada čuju ime svoje zemlje tamo negdje u tuđini.Mlade gospodične nisu prepoznale ugostiteljevu ljubaznost pa su malo negodovale.Ne moram ni spominjati da su unatoč svemu slistile sve sa tanjura šta bi reć da si bio u pravu da je hrana ovdje za 5+.kao i sve ostalo samo vi neke stvari shvaćate pre bukvalno kao i te dotične mlade srpkinje.


Poslednji put izmenio paloma 051 dana Pet 09 Maj 2008, 23:46, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty
PočaljiNaslov: Re: Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj   Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Press: Sve više Srba letuje u Hrvatskoj
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» SAD: U Hrvatskoj diskriminacija Srba i Roma
» GM press

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Bez cenzure :: ...ŠARENI FORUM... :: Turizam i gastronomija-
Skoči na: